Završila je prva sezona serije The Last of Us - ka

poruka: 35
|
čitano: 32.264
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Završila je prva sezona serije The Last of Us - ka".
15 godina
offline
Re: Završila je prva sezona serije The Last of Us
tvargek kaže...

nakon tolikog hypea, serija ništa posebno, još je najviše tog woke preseravanja a premalo zombija...5/10 max za seriju, 9/10 za glavne glumce..

Mandalorian, Breaking bad, Better call Saul, Obi-wan, Andor, House of dragon su sve miljama ispred...

Odnos Din Jarina i Grogua 10 puta bolje prikazuje povezivanje nego Joela i Elie, a evidentno nije problem do glumaca. Pedro Pascal FTW 

12 godina
offline
Re: Završila je prva sezona serije The Last of Us
Gajotres kaže...

Odnos Din Jarina i Grogua 10 puta bolje prikazuje povezivanje nego Joela i Elie, a evidentno nije problem do glumaca. Pedro Pascal FTW 

Tocno to. Zadnje 2 epizode su najgore - cudesno uskrsnuce, i preobrazba u John Wicka te okret u medusobnom odnosu za 180 stupnjeva dok pucnes prstima mi nisu probavljivi. Sve do tada je bilo i vise no dobro.

14 godina
offline
Završila je prva sezona serije The Last of Us - ka

Više ne možeš iznijeti mišljenje gdje ti se gadi gledat dva dlakavca kako se ližu, a da to ne bude uklonjeno. Pitam se bi li cenzurirali izjavu di mi se gadi ljubit ženu?

Jebala vas cenzura, da vas jebala.

Moj PC  
6 0 hvala 2
8 godina
offline
Završila je prva sezona serije The Last of Us - ka

Evo, zavrsio i ja.

 

Jedva. Zadnju epizodu sam gledao iz 4 puta.

 

Na stranu odabir glumaca (koji je po meni 99% profulan), na stranu sve homo gay homo spike i sheme (koje mi nebi smetale da su u funkciji serije), sve na stranu, no serija ima daleko ozbiljnijih problema od toga.

 

Sve je defaultno. Sterilno, genericki.

 

Serija nema razvoj likova, nema razvoj njihovih odnosa, iz nicega se to ne vidi, osim iz unaprijed definiranih skripti koje nas uvjeravaju da A ima takvu i takvu konekciju sa B. No, to se ne vidi. Takodjer, serija ne razvija nikakav odnos likova sa gledateljem.

 

Nema likova za koje bi gledatelja bilo briga. Cak niti za 2 glavna lika.

 

Glavni fokus je stavljen na Ellie, koja, iako bez nje nema niti price, ustvari ima status NPC-a, u igri. Fokus je na necem drugom. U igri. Ovdje je sav fokus stavljen na to kako je ona badass, opaka&zajebana, sve u funkciji druge sezone, cini mi se, koja ce ionako po defaultu biti gora nego ova prva.

 

No, njihov odnos je unaprijed skriptiran po sistemu "2 epizode su si totalni stranci, u 2 se ni ne pojavljuju, 2 u kojima se toleriraju, te 2 u kojima su si najbolji jarani".

 

Enormna kolicina ekranskog vremena je potrosena na prikazivanje nepotrebnih detalja, izmisljenih likova, izmisljene price, vec sam ranije napisao, kao da je netko odigrao igru, otisao na lobotomiju, onda nekome isao prepricavati onog cega se sjeca, a na osnovu toga ovaj napisao scenarij za seriju. Jer osim imena, serija ima jako malo dodirnih tocaka sa samom igrom - svega par momenata sam se osjecao kao da je to TLOU, ostatak vremena je to neka genericka kvazi drama o nekom djedici i klinki.

 

Svaki bitan aspekt igre nisu niti pokusali prenjeti u seriju, atmosferu nisu pogodili ni najmanje, osim poneke scene svijeta (koji je istini za volju korektno napravljen, u tim djelovima, no i oni su copy paste iz igre), sve je genericki, bezivotno.

 

Zarazenih nema, sve i da u igri fokus primarno i nije na borbu sa zarazenima (a nije), opet, za jednu seriju, daleko vise encountera je trebalo biti prikazano, daleko vise vrsta zarazenih, daleko vise svega....

 

Od cijelog TLOU svijeta, oni su prikazali 2 pedera (ponavljam, sto opet ne smeta), prikazali su 2-3 lika, manje ili vise bitna, i to je to....

 

Gdje su bande, gdje su zarazeni, gdje su vojnici? Ne, TLOU nije FPS, naglasak i nije na borbi, no, u seriji, daleko veca paznja je trebala biti posvecena tim detaljima.

 

Mozda ovo i je vrhunska serija,  no, znam daleko debilnije i besmislenije serije koje su se vise uspjele povezati s gledateljem, ispricati smisleniju pricu, i opcenito biti dobar nacin za ubijanje dosade.

 

Ova serija je otisla korak dalje, ona je ultimativno sredstvo za ubijanje dosade. Sva dosada jednostavno umire pri susretu s ovom serijom. Nema nikakve sanse da ti bude dosadno, dosada umre u prvih par minuta, ostaje samo hladna, beskonacna praznina ostatak vremena, dok brojac ne okrene zadnju sekundu epizode......

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
10 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Završila je prva sezona serije The Last of Us
Jedva pogledao. Svih osam epizoda čekam da se nešto počne događat. Sve epizode, osim prve, sam pogledao u etapama jer bih nakon 20 minuta zaspao.
Onaj pederluk sam premotao...
Sve u svemu, 4/10.
Ne znam čemu taj hype.
Moj PC  
5 1 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice