Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenuta f

poruka: 39
|
čitano: 11.629
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenuta f".
15 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
opetzajebancija kaže...

 Pa ako sam jednoj skupini brani nešto , a drugoj se ne usudi ništa reći , onda bi to bilo iživljavanje...

  A ako na razini cijele firme zabrani piti kavu dva puta dnevno, i da svima prigovara onda mi nebi smetalo...

 

 Je se slažeš sa time...

 

 Kada  sam prije 3 godine radio u Belgiji sličan posao, bilo je da se može piti kava slobodno i besplatno je bilo sa aparata. Ali naš su to iskoristili kao da su u kafiću, i jebiga poslali su e-mail da oni u narađastim odijelima više nesmiju tamo dolaziti, jer smo pretjerali...

 

 Pa i ne bas, iako moram priznati da sam i ja tako slicno nekada razmisljao.

 

Nakon mog prvog dobivenog otkaza (negdje u drugoj polovici 1990-tih) a zatim nekoliko danih otkaza, shvatio sam da ja nisam rob, da mogu bolje i da zasluzujem vise. Doduse, vrijeme je pokazalo bio sam u pravu i da se nisam precijenio, no ako ne probas, neces nikada ni znati.

 

Uglavnom, generalna poruka, ukoliko vjerujes u sebe, ne daj se zajebavati.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2022 18:33 (syncmaster245b).
15 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
Entry Point kaže...

 Crkva svetog Muska je virtualni entitet koji ima desetke tisuće sljepih obožavatelja miljardera kojeg predstavljaju kao genijalca (što apsolutno nije), te će slijepo braniti svaki njegov potez. Ja to govorim od kad je postao internet "hit", dakle ne od jučer. Isto vrijedi za svaki drugi kult obožavanja.

 

Takvi ljudi će okrenuti glavu na činjenicu da su radnici u Teslinoj tvornici u Kini bili prisiljeni živjeti u tvornici (na naredbu sv. Muska), te će okrenu glavu na to da to isto trenutno pokušava trenutno napraviti i u Americi. Takvi ljudi će zaboraviti bezumno vrijeđanje ljudi koji su spašavali onu djecu u zarobljenu u pećini kad je sv. Musk obećavao nebuloze, pa se nadurio kao malo djete kad su ga odjebali. Takvi ljudi će slaviti SpaceX kao čudo privatnog biznisa, a prigodno će ignorirati činjenicu da su miljarde NASA-inog novaca otišle u tu firmu, kao i transfer tehnologije. Ne zaboravimo ni činjenicu da je najbogatiji čovjek na svijetu isključivo zbog pre-napuhanih dionica jer to špekulantima odgovara. Uglavnom mogu ja još hrpu toga napisati.

 

Želim realnu diskusiju bez emocija i fanbojizma.

 

Ako je tebi to ad hominem onda ne razumiješ što je ad hominem.

 

I dalje, 1000+ životnja za neki gadget koji će završiti kao boring company, isključivo za pumpanje cijene dionica, je bolesno. I da gadget je. Nije nikakvo medicinsko pomagalo, jer mora još puno "žganci pojesti" prije nego što postane medicinski implantant. 

 

Bez uvrede, ali neznas kako moderan svijet posluje, a pogotovo kako su kineske tvornice organizirane.

 

2013. sam proveo 6 mjeseci na relaciji Shenzen-Zhuhai i iz prve ruke sam vidio kako ljudi zive u tim gradovima, ali i vidio tvornice (doduse samo periferno, nisam ulazio u pogone, samo u kancelarije) i odgovorno tvrdim (u odnosu na tebe, prema tvojim upisima ovdje) da mogu pricati o tome sa autoritetom, ako ne iz prve ruke, onda svakako iz druge.

Takodjer, iako sam svjestan sam da sada sto god napisem ne mogu te uvjeriti suprotno, Muska uopce ne smatram genijalcem. Smatram ga iznimnim menadzerom, (kao i recimo pokojnog Steve Jobsa), no to je sve nevazno u ovoj temi.

 

Ovdje raspravljamo o 1500 zivotinja koje su potencijalno dale zivot za dobrobit covjecanstva, a mozda indirektno za dobrobit sveg zivota na ovom planetu, a pritom cemo zanemariti milijardu i pol svinja, pola milijarde ovaca, 300 milijuna goveda i 68 milijuna peradi od 1961 do 2018.

 

Dobro koji k. mi ovdje raspravljamo.

 

Ostatak tvog upisa, jos jednom bez uvrede, ako je uopce moguce da to tako shvatis, mislim da nije vrijedan komentiranja jer jednostavno ne vodi u objektivnu diskusiju.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2022 19:19 (syncmaster245b).
10 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
syncmaster245b kaže...

 

Bez uvrede, ali neznas kako moderan svijet posluje, a pogotovo kako su kineske tvornice organizirane.

 

2013. sam proveo 6 mjeseci na relaciji Shenzen-Zhuhai i iz prve ruke sam vidio kako ljudi zive u tim gradovima, ali i vidio tvornice (doduse samo periferno, nisam ulazio u pogone, samo u kancelarije) i odgovorno tvrdim (u odnosu na tebe, prema tvojim upisima ovdje) da mogu pricati o tome sa autoritetom, ako ne iz prve ruke, onda svakako iz druge.

Takodjer, iako sam svjestan sam da sada sto god napisem ne mogu te uvjeriti suprotno, Muska uopce ne smatram genijalcem. Smatram ga iznimnim menadzerom, (kao i recimo pokojnog Steve Jobsa), no to je sve nevazno u ovoj temi.

 

Ovdje raspravljamo o 1500 zivotinja koje su potencijalno dale zivot za dobrobit covjecanstva, a mozda indirektno za dobrobit sveg zivota na ovom planetu, a pritom cemo zanemariti milijardu i pol svinja, pola milijarde ovaca, 300 milijuna goveda i 68 milijuna peradi od 1961 do 2018.

 

Dobro koji k. mi ovdje raspravljamo.

 

Ostatak tvog upisa, jos jednom bez uvrede, ako je uopce moguce da to tako shvatis, mislim da nije vrijedan komentiranja jer jednostavno ne vodi u objektivnu diskusiju.

 Pričamo o Musku, jelte?

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-04-18/tesla-shanghai-sets-out-hand-washing-sleeping-plans-for-workers?leadSource=uverify%20wall

 

Možeš ti biti 10 000 godina u Kini ovo gore se dogodilo i događa se.

 

Dobrobit čovječanstva. Dobro si me nasmijao.

 

Laprdaš o ad hominemu, onako napamet, i onda iz voleja lupiš jedan. Smješno.

 

Raspravljamo o Musku (indirektno), a ne tvojim izletima u Kinu i koliko je životinja ubijeno radi prehrane, ako imaš problema s pamćenjem 

Nadglednik dina
17 mjeseci
protjeran
offline
Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenuta f

Kakav to fetiš imaju ljevičari da im se tako diže na Muska i Rimca? Ne razumijem to stanje uma.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
Entry Point kaže...

 Pričamo o Musku, jelte?

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-04-18/tesla-shanghai-sets-out-hand-washing-sleeping-plans-for-workers?leadSource=uverify%20wall

 

Možeš ti biti 10 000 godina u Kini ovo gore se dogodilo i događa se.

 

Dobrobit čovječanstva. Dobro si me nasmijao.

 

Laprdaš o ad hominemu, onako napamet, i onda iz voleja lupiš jedan. Smješno.

 

Raspravljamo o Musku (indirektno), a ne tvojim izletima u Kinu i koliko je životinja ubijeno radi prehrane, ako imaš problema s pamćenjem 

 Dakako da pricamo o Musku, no ti i dalje povlacis paralele iz kojih je  razvidno da pricas iskljucivo na onom sto si cuo/procitao (a najvjerojatnije iz zapadnih medija koji imaju svoju agendu i posve realno se ne mogu se smatrati objektivnim izvorom informacija), iako imas sugovornika (mene) koji ima iskustva iz prve ruke (iako priznajem, limitirana).

 

Da ne spominjemo da si linkao clanak iza paywalla, sto znaci da ni ti nisi otisao dalje od naslova (cisto sumnjam da imas pretplatu na Bloomberg), ali svjedno si to pokusao predstavio kao argument.

Uzasna polovicnost za nekoga tko je izjavio da "Želim realnu diskusiju bez emocija i fanbojizma."

 

Jednostavno ne mogu to shvatiti.

 

 

Sto se tice "dobrobiti covjecanstva" i tvog podsmjeha, ja te pozivam da u eventualnom slucaju neke tvoje bolesti (ne daj Boze da ti ikada zatrebalo), zadrzis svoja "moralna" stajalista i odbijes sve i jedan lijek koji je bio testiran na zivotinjama prije nego sto je odobren.

 

Ovakva dvostruka stajalista ("dok god moj penisic ne udara po koprivama") me zapravo rastuzuju, jer je posve jasno da vecina ljudi ne razmislja 5 minuta unaprijed, a posve je jasno da si i ti pripadnik istih.

 

Nemam ti vise nista za dodati na ovu temu.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
14 godina
online
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
SaintGriz kaže...

Kakav to fetiš imaju ljevičari da im se tako diže na Muska i Rimca? Ne razumijem to stanje uma.

 Hm, da nisi pogrijesio. Nekako mi se cini da se desnicarima "tako diže" na muska i rimca. Jako dobro razmijem to stanje uma 

17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
konjRR kaže...
SaintGriz kaže...

Kakav to fetiš imaju ljevičari da im se tako diže na Muska i Rimca? Ne razumijem to stanje uma.

 Hm, da nisi pogrijesio. Nekako mi se cini da se desnicarima "tako diže" na muska i rimca. Jako dobro razmijem to stanje uma 

 Obično krene da ljevičar počne srati po jednom od njih a onda desničar uleti s obrambenim stavom. Dakle ljevičaru se prvo digne, što ne isključuje da i desničari nemaju iste osjećaje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2022 1:24 (SaintGriz).
14 godina
online
Re: Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenu
SaintGriz kaže...
konjRR kaže...
SaintGriz kaže...

Kakav to fetiš imaju ljevičari da im se tako diže na Muska i Rimca? Ne razumijem to stanje uma.

 Hm, da nisi pogrijesio. Nekako mi se cini da se desnicarima "tako diže" na muska i rimca. Jako dobro razmijem to stanje uma 

 Obično krene da ljevičar počne srati po jednom od njih a onda desničar uleti s obrambenim stavom. Dakle ljevičaru se prvo digne, što ne isključuje da i desničari nemaju iste osjećaje.

 Aha, ako tako gledas ipak bi opet rekao da se puno vise dize desnicarima, jer jedan ljevicar kaka a bar desetak desnicara se pojavi skupljat 

15 godina
offline
Protiv Neuralinka, tvrtke Elona Muska, pokrenuta f

Ako ćemo gledati na životinje da su tu samo da nama posluže, onda i 1 milion nije puno da se spasi ili poboljša jedan ljudski. Nije nepotrebna patnja, jel. Neki invalid će moći mislima pomicati ruku recimo. Gdje je ta količina majmuna koja mora stradati da je to u redu ili nije u redu.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice