Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

poruka: 559
|
čitano: 155.002
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron".
15 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Zaporožac kaže...

Bila jednom jedna statistika da u Hrvatskoj ima 75% blesavih ljudi, u koje čak spada i desetak posto visokoobrazovanih ljudi.

 Nije neobično šta se ti tu ne vidiš jer znaš ono: bleso neće priznati da je bleso jer da to napravi znači da nije blesav kako se čini. Ja sam niskoobrazovani bleso.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi

@dery, ja ga odavno trošim ko mjernu jedinicu za glupoću. Najćešće u mikro i nano jedinicama, jer 1 zpržc je strahovito velik.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Aldo kaže...

 a mene zadivljuje naivost ekipe koja još uvijek puši "znanost" i "znano$t" pod znanost

 ma koliko se to činilo na prvu, zbilja ti ja nisam takav frik.

premda u  ovakvim sporadičnim lemanjima sa isključivim sektašima u žaru westernovskih salunskih gađanja stolicama, zaljepe i meni etiketu kongoanskog švercera djece.

 

svojim bićem sam uglavnom u nekom centru.. stvarno sam u centru.  nigdje ne propagiram znasnost sa $, te mi je također bilo dosta svega protekle dvije godine glede mjera.

ne prihvaćam ekstremnu isključivost i jako me iritira. pošto je najagresivnija s desnog krila, stoga nju i popljuvam. 

neutemeljena, radikalna, okićena nadri-filozofskim folklorom... također kao centralist, ne divim se pederskim paradama, niti mjerama države koja donosi odluke pod "mora se".. od lockdowna, do cijene brašna.

 

zaboga.. jel možete u tom salunskom fajtu dok stolice lete razaznat da ima i racionalno odmjerenih, a ne ona parola "tko nije sa nama, taj je protiv nas".

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 16:21 (torrente).
15 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi

Nema ti druge moraš preći na stranu zavjerenika jer ti držiš do znanosti koja sad kaže ono šta su "budale" govorile.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
torrente kaže...
zaboga.. jel možete u tom salunskom fajtu dok stolice lete razaznat da ima i racionalno odmjerenih, a ne ona parola "tko nije sa nama, taj je protiv nas".

 spika "mi, ili oni" je bila još i oštrija od strane korona fanatičara. "SVE ĆEMO IZGINIT ako se antivakseri ne cijepe i ako si antmaskeri ne nabiju minimalno 3 brnjice na labrnju"... karikiram, ali fakat nije bilo daleko od toga.

Žutim trakama su debili dječja igrališta ograđivali, parkove, špricali ceste s dezinficijensima - i pun kukac klimavaca je to šutke prihvatil

16 godina
neaktivan
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

ne podržavam babu koja te proglasila bioteroristom..daleko od toga.

pošto tu mlataramo svak svoje, do sljedeće teme tipa musk-twitter.. ogradio sam se od bilo kakve naklonjenosti nekom taboru.

tako sam i proživio protekle dvije godine. jesam li klimavac? paaa.. ako mi nije bilo teško da mi netko na ulazu u objekt izmjeri temperaturu, dapače..neloša ide..nisam klimavac.

ali čovjek iza mene, koji je cijelim putem u redu njorgao "što nam rade", te na mjerenju viknuo "odstupi...sa tim na čelu ćeš mi pogoditi hipofizu".. to je lik od kojeg se treba odmaknuti.

vjerojatno čovjek danas po indexu zaziva linč nad kongogancima.

ja nisam unutar mi i oni. po potrebi se istovarim na obe grupacije. 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
5 0 hvala 0
2 godine
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

Najveći problemu svemu je što ni dan danas protivnici cijepljenja protiv covida ne žele priznati da se je cijepljenje uveliko pomoglo smanjenju dnevno oboljelih, da je samim time oslabilo virus te se je danas pretvorio u malo jaču prehladu.

Normalno, tu je pomogao i imunitet ljudi koji su preboljeli Covid.

Nisam nikada volio isključive ljude, ni sam nisam "isključiv", ali problem nastane kad "mala grupica" počne kakiti da su "strašne nuspojave netestiranog cjepiva ubile milijune ljudi".

Ti ljudi su mentalno bolesni, i ovo ne govorim žargonski, već u pravom smislu riječi.

 

(Tu prestaje svaka moja korektna komunikacija, i od pristojnog, toleratnog  DR. Jekilla -a postajem MR.Hyde)

 

Takvi ljudi su idioti, (ne medicinski, već kolokvijalno) i slobodno to mogu izjaviti, niti me je strah kartona, jer tko ima gram mozga zna da te budalaštine oko "opasnog" cjepiva nisu istinite.

 

Ako danas, sutra, taj omicron pokazuje 50-70 ak oboljelih dnevno u HR, to je ogroman uspjeh znanosti i cjepiva, ne sporim.... i samoga preboljenja...

Što se je moglo dogoditi bez cjepiva;

 

*Scenarij, da virus mutira u mass ubojicu, kod kojega će svaki drugi oboljeli umrijeti, jer "lijeka" nema.

*Scenarij, da virus oslabi sam od sebe, ali s još više umrlih.

 

Koji normalan znanstvenik, koja normalna država se može osloniti na prepuštanje virusu (koji se je 2003 širio tek kad je osoba već teško oboljela, pa je lako bilo spriječiti pandemiju), pa hajde, što bude ?!

 

Ne postoji takva osoba na svijetu, nitko "zdrav" to neće napraviti.. malo dijete zakašlje, vodiš ga doktorici, jer "tko zna što može biti", na kraju ispadne lakša prehlada, ali recite, koja budala neće odvesti dijete doktoru jer kašlje ?

Treba li injekciju u guzu ?

Može doktorice, samo dajte.

 

Osim toga, odite na stranicu Pliva zdravlje i pročitajte o nuspojavama lijekova, testiranih lijekova koji su u upotrebi godinama, desetljećima.

Ima li koji "testirani" lijek, (pošto za covid cjepiva laprdaju da nisu prošla "sva" potrebna testiranja), da ne postoje mogućnosti od fatalnih posljedica ?

Ne postoji, ali lijekovi ipak pomažu, a većina njih liječi, izlječi vas.

 

Zbog toga se znanost ne boji gripe ejr je stotinama godina među nama, ustanovljeno je da ni ejdan soj ne može mutirati u masovnog ubojicu, dočim kad se je covid virus pojavio, nitko pa ni najpametniji znanstvenici nisu znali u što će mutirati to smeće..

Je li panika ponekad potrebna, da,... je, a tu paniku je trebalo kontrolirati, jer su ljudi sami po sebi životinje, u podsvijesti nam je protivljenje autoritetima, svi bi išli na zabave, vjenčanja, u crkvu, mega koncerte, sva masovna okupljanja, jer su zabranama okupljanja povrijeđena njihova "građanska prava".

 

Mislim, ove zabrane u Hrvatskoj i u EU su bile smiješne, kratkotrajne, u odnosu na Kinu..

Jesu li zaključavanja stanova cijelih naselja, stambenih zgrada, varenje ulaznih vrata stanova, bile potrebne u Kini ?

Ne znam, u zapadnom svijetu se političari to nisu sudili napraviti, jer bi bio rusvaj od građanskih prosvjeda.

De regno Dalmatiae et Croatiae libri sex.
 
2 14 hvala 0
12 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Zaporožac kaže...

 

 Ako danas, sutra, taj omicron pokazuje 50-70 ak oboljelih dnevno u HR, to je ogroman uspjeh znanosti i cjepiva, ne sporim.... i samoga preboljenja...

Što se je moglo dogoditi bez cjepiva;

 

 

 50-70 oboljelih dnevno imamo zato jer se ljudi ne testiraju. Omicron je, kako se i predviđalo jer je razvojni put virusa skoro uvijek isti, mutacija koja je donijela veću virulentnost ali i manje simptome. Pretpostavljam da danas imamo više zaraženih nego u vrijeme najžešćih mjera. Samo ljudi imaju vrlo blage ili nikakve simptome pa se ne testiraju. Samo teški slučajevi dospiju u statistike. Zato danas na 70 evidentiranih imamo 10 mrtvih.

 

Cijepljenje s tim ima malo ili nimalo veze.

 

Zaštita koju imaš od cijepljenja prije godinu ili više je 0 (nula). Ako si jedan od slučajeva (a takvi se broje u promilima) koji je dobio stanični imunitet vjerojatno si ga dobio preboljenjem. Broj onih koji su ga dobili cijepljenjem otprilike je kao i broj onih koji su najebali od cijepljenja.

 

Moj nedavni primjer:

Par klijenata koji je prošlo kroz ured dobilo je COVID. Jedna djevojčica iz kćerinog razreda javila je u grupu kako je pozitivna i neće u školu. Lani sam za Badnjak dobio COVID, ajde idem se sjebati i ove godine. Testiram se i BINGO!

Sedam dana doma bez ijednog simptoma. Ekipa radi večere, ide se u izlaske, odlazi do obitelji... ja doma gledam sezonu serija dnevno. Žena pokupila djecu i pobjegla kod matere (ajde bar neke koristi od korone) i neće se testira. Kaže da ako dobije bilo kakav simptom hoće, ovako neće. Ja se ni obiteljskom liječniku nisam javio jer dok je on počeo raditi nakon praznika ja sam već bio negativan. Znači da ni ja, dokazano pozitivan, nisam ušao u statistiku i ko zna koliko je ovakvih ko ja. Onih koji se bez simptoma ili s njima ne žele testirati je velika većina.

 

 

 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Ljudi bi se više testirali kad bi bili sigurni da će im žene ispalit 😆
12 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
silvio3105 kaže...
Ljudi bi se više testirali kad bi bili sigurni da će im žene ispalit 😆

 Ja kupio još par komada :)

15 godina
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron
kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
4 1 hvala 1
12 godina
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

Počeo si vjerovati doktorima?

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
dery kaže...

Tko se želi cijepit još?

...

 A sad sasvim nešto drugo:

 

Claims baselessly link COVID vaccines to athlete deaths

 

No Surge in Athlete Deaths, Contrary to Widespread Anti-Vaccine Claims

 

itd

 

 

14 godina
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

Eto sad na nedavnom prevenstvu nogometaši padali od cjepiva ko pokošeni, jedino Lovren preživio jer voli pokazivati koliko je kuruza narasla.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Perica kaže...
dery kaže...

Tko se želi cijepit još?

...

 A sad sasvim nešto drugo:

 

Claims baselessly link COVID vaccines to athlete deaths

 

No Surge in Athlete Deaths, Contrary to Widespread Anti-Vaccine Claims

 

itd

 

 

 Što se čeka idi ali moraš bar tri puta na godinu "boosterirat", kako to moćno zvući.Ajd pa javi kako si nakon par god. predaj se u ruke ubrzane znanosti.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 12:55 (dery).
15 godina
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

Opekla se indija sa cjepivima i ne prolazi kod njih fizer ucjena kao kod ostatka svijeta. Bravo Indija nisam ovo očekivao:

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2023 17:11 (dery).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

Navali narode boosteriraj djeda baku pokaži im ljubav.

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

kome pišeš?

ovo dokazuje o kakvim se agresivcima radi.

to šerate između sebe po grupnim okupljalištima i onda .." sad ću ja ovo pokazat onim idiotima na bug forumu"?

neće ti to pogledat nitko, eventualni slični sektaši.

 

daj malo se priberite... orgijanje po utočištima viber, telegram grupa je vaša interna zabava/edukacija/ trening. no to ti nikog ne zanima van tih legla.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
3 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
torrente kaže...

kome pišeš?

ovo dokazuje o kakvim se agresivcima radi.

to šerate između sebe po grupnim okupljalištima i onda .." sad ću ja ovo pokazat onim idiotima na bug forumu"?

neće ti to pogledat nitko, eventualni slični sektaši.

 

daj malo se priberite... orgijanje po utočištima viber, telegram grupa je vaša interna zabava/edukacija/ trening. no to ti nikog ne zanima van tih legla.

 Koji je naslov teme? Jel želiš ti meni pokazat kako se cenzurira?Promijeni naslov teme u: Što smijete znati....

Uči se iz aktualne zadnje cenzure sa you tube kako su zabranili snimku iz davosa dok na ulici ispituju šefa fizera.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2023 17:09 (dery).
16 godina
neaktivan
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

o kakvoj se razuzdanoj rastrojenosti radi, upravo sam pomno svjedočio radeći F5 refreš browsera.

čovjeku je moj post izazvao toliki gnjev da je okruglo 5 puta editirao odgovor upućen meni...

 

16h:56 min

16h:58 min

17h:00 min

17h:04 min

17h:09 min

 

... jednostavno je pametno u svojoj okolini imati veliki razmak od sektaša. po internetima je nebitno, no vjerujte..u reallifeu vas strahovito ne podnose/mrze.

možete svašta očekivati.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
torrente kaže...

o kakvoj se razuzdanoj rastrojenosti radi, upravo sam pomno svjedočio radeći F5 refreš browsera.

čovjeku je moj post izazvao toliki gnjev da je okruglo 5 puta editirao odgovor upućen meni...

 

16h:56 min

16h:58 min

17h:00 min

17h:04 min

17h:09 min

 

... jednostavno je pametno u svojoj okolini imati veliki razmak od sektaša. po internetima je nebitno, no vjerujte..u reallifeu vas strahovito ne podnose/mrze.

možete svašta očekivati.

 popij normabelić

kradem mine iz minskog polja
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Lik vas tu podbada il prca kak bu se reklo
12 godina
neaktivan
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

Jel on to upravo priznao da su radili na mutiranju covid virusa da bi unaprijed pripremili i prodavali cjepivo za mutiranu varijantu? To bi proizvođača stavio u kategoriju bio-terorista i to svjetske razine.

Idi i radi nešto korisno!
 
4 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
dery kaže...
 popij normabelić

Ako njemu treba Normabel, to je ok lijek, benzodiazepin-anksiolitik,  dočim vi cijela ekipa iskompleksiranih sektaša trebate ići na redovitu terapiju Rispiredon-om, Haldol-om, Leponex-om itd.

Ne moraš guglati, to su antipsihotici, za malo teža stanja, paranoje, strah od čipiranja, 5 G mreža , strah od cjepiva, ugl. za šizofreničare i psihotične osobe... 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
14 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi

Zašto bi bila neistina da ljudi masovno umiru od masovno primijenjenog a slabo testiranog cjepiva s više verzija i proizvođača? Kojom logikom?

Kad je covid krenuo dovumio sam se, ali su se onda u istom mjesecu dogodile 3 stvari:
1) Odem u lokalu trgovinu u kvartu, preko puta prolaznik priča drugom kako je bratov svekar pronađen mrtav ujutro dva dana nakon cijepljenja
2) Mamina radna kolegica, 37-godišnja majka, biva pronađena mrtva ujutro 5 dana nakon cjepljenja
3) Žena kod koje sam otišao da pogledam kuću za kupnju mi ispriča kako se njen otac naglo razbolio i umro unutar par dana od cijepljenja

Zapravo ne vidim ništa kontroverzno u tome da ljudi padaju mrtvi od cjepiva i da se to uspješno filtrira u javnim medijima i znanosti. Zašto? Čista cinična logika:

- Kao što je rečeno, svako cjepivo ima komplikacije a ovo je bilo navrat-nanos ajmo-konkurencija-zarađuje brže-brže cjepivo
- Postojao je (i još djelomično postoji) potencijal za zaradu koji se mjeri u desecima ili stotinama milijardi $ oko prodaje cjepiva. Dio toga morao je biti uložen u informacijsko osiguranje da se ta zarada ostvari, a to znači propagandu kroz sve vrste medija, cenzuru, top-down prijetnje otkazima itd. Ako netko misli da veliki korporativni lobi poput farmaceutskog nije spreman na iste stvari kao naftni, oružani ili financijski, ne znam šta da kažem. Nestle baby formula? Banana ratovi? Shellovo praktički posjedovanje Nigerije? LIBOR skandal? Subprime mortgage crisis? Sitniš u odnosu na cjepiva.
- Javne istraživačke institucije su pod direktnim ili indirektnim nadzorom ljudi u čijem je užem ili širem društvenom krugu nalazi netko sa navedenim financijskim interesom
- Skoro svi etablirani mediji su u vlasništvu ili pod direktnim ili indirektnim nadzorom ljudi u čijem je užem ili širem društvenom krugu nalazi netko sa navedenim financijskim interesom

- Tiskani mediji imaju financijski problem padanja naklade a digitalni mediji financijski problem modela naplate, time su očajniji i potkupljiviji nego ikad
- Hrvatski mediji samo prepisuju od zapadnih medija tako da zapravo raspravljamo samo o američkim/britanskim medijima, za koje vrijedi gore napisano

- Ne vidim baš financijsku računicu u tvrdnjama da su cjepiva zlo, samo osobni i profesionalni rizik guranja kontra jednog moćnog lobija

Zašto je teško povjerovati u npr. "0.42% umire ali se to ne zna jer je potrošeno npr. 18 000 000 000 $ da se to zataška, na temelju čega je zarađeno još npr. 194 000 000 000 $"? To tako ide.
Zar je toliki problem imati na pameti da svako veće glasilo, portal itd. nužno ima utjecaje koji mute vodu zbog zarade?
Internet laže više nego TV, a TV je već bio visoko postavio letvicu. 
"Bitnija" tema = mutnija voda

16 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi

OpPlsNerf kaže...

Bitnija" tema = mutnija voda

Sve sto si napisao stoji ali te moram nadopuniti u dijelu osobnog iskustva.

Skoro svi oko mene su se cijepili a jedini koji je umro (a da je bio u direktnom doticaju sa mnom, dakle rang tvoje namine kolegice; ovo je bio moj kolega) je umro od COVIDa, na respiratoru, prije pojave cjepiva.

Sto mislis koliki bi omjer umrlih od cjepiva u odnosu na umrle od COVIDa bio da sada svi pisu takva osobna iskustva?

A kako bi tek izgledalo da nije bilo lockdowna i da virus bez ikakve zadrske sirio (kao sto je uistalom i bilo u pocetku)?

 

(Sry na citatu, forum je smece.)

Gledam te!
12 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Zašto bi bila neistina? Čim tako postaviš pitanje, sve je jasno.
Zato jer nije istina. Nema nikakvog masovnog umiranja.
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
BlueMax kaže...
Zato jer nije istina. 

Odobrio FactCheck

kradem mine iz minskog polja
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
OpPlsNerf kaže...

 

Internet laže više nego TV, a TV je već bio visoko postavio letvicu. "Bitnija" tema = mutnija voda

 a istine su dokučili samo rijetko inteligentni koji su i ranije ponosno bojkotirali cjepivo protiv ospica, dječije paralize itd.

 

dok nije bilo interneta, nije bilo prilike da zastraniš u zavjeraške vode.

pa je tako 1972 kosovski albanac iz Iraka donio velike boginje... unutar 20 dana cijepljeno 18 milijuna ljudi.

rezultat je samo 35 umrlih.

tada se isto moglo izmislit zavjeraško podmetanje od neprijatelja jugoslavije, no nije.  ipak treba postojati internet, da bi pojedinac otplovio u psihodelične vode, unutar kojih se logaritamski umnaža ludilo i jednog dana sa megafonom jurišaš na hrt.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2023 12:59 (torrente).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice