Xiaomi Redmi 4X review

poruka: 44
|
čitano: 24.770
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
offline
Xiaomi Redmi 4X review

Nedavno sam dobio Redmi 4X 3/32GB, International verziju na review od Gearbesta pa evo jedan kraći review.

 

Specifikacije:

Podržane mreže:

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE
2G - GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 — SIM 1 & SIM 2 CDMA 800 / 1900
3G - HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 CDMA2000 1xEV-DO & TD-SCDMA
4G - LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)
Dimenzije: 139.2×70×8.7 mm, težina 150 g

SIM: Dual SIM (Nano-SIM/ Micro-SIM, dual stand-by)

Ekran: IPS LCD, 5.0 inča, rezolucija 720×1280 piksela

OS: MIUI 8 (Android 6.0.1 Marshmallow), nakon paljenja ponudio update na MIUI 9 (7.1.2 Nougat)

Chipset: Qualcomm MSM8940 Snapdragon 435

CPU: Octa-core 1.4 GHz Cortex-A53

GPU: Adreno 505

RAM/memorija: 3 GB/32 GB, dostupno još u 2 GB/16 GB i u 4 GB/64 GB verziji

Kamera: stražnja: 13 MP, f/2.0, phase detection autofocus, LED flash; prednja 5 MP, f/2.2

Baterija: Li-Po 4100 mAh

Boja: Crna, dostupno i u zlatnoj i rozoj boji

Pakiranje:

1 x Mobitel

1 x Punjač (US verzija)
1 x USB kabel
1 x SIM igla

 

 

S obzirom da od prije imam Redmi 4 Prime, usporedit ću ta dva modela.

 

Dizajn:

U odnosu na Redmi 4 koji ima dosta oštre rubove, Redmi 4X je zaobljen te osobno smatram da zbog toga bolje leži u ruci.

Ekran je 2.5D što je već standard te pokriva 71% prednjeg panela.

Ispod ekrana su 3 kapacitivne tipke koje nisu osvjetljene, što je slučaj na cijeloj Redmi seriji.

Notifikacijsko svjetlo je ispod home tipke.

Stražnja strana je metalna osim trake na gornjoj i donjoj strani uređaja koje su od plastike kako bi bolje propuštale komunikacijske signale, to je jako dobro odrađeno tako da je razlika gotovo neprimjetna.

Na sredini stražnje strane se nalazi senzor otiska prsta, dok su kamera i LED bljeskalica u gornjem lijevom uglu.

Utor za SIM/microSD je sa lijeve strane uređaja, dok su sa desne strane tipke power i vol+ / vol-.

Sa donje strane uređaja je utor za punjenje, te zvučnik i mikrofon.

Gornja strana sadrži 3,5mm utor za slušalice, IR port i dodatni mikrofon.

 

Ekran:

Ekran je veličine 5 inča, HD (1280x720) rezolucije. Dovoljno je vidljiv i na suncu te ima dosta dobar prikaz boja.

Na ekranu postoji neka vrsta zaštite od grebanja, ali svakako preporučujem zaštitno staklo ili foliju.

 

Hardver: 

Sve je već navedeno u specifikacijama iznad tako da se nema što posebno dodati. 

Procesor i grafika su dovoljno jaki za sve standardne zadatke, ali nemojte očekivati da ćete igrati zahtjevne igre.

 

Kamera:

Kamera je na razini ostalih Redmi modela te kod dovoljnog osvjetljenja daje zadovoljavajuće slike, dok u uvjetima slabog osvjetljenja daje dosta loše rezultate.

 

OS:

Mobitel je došao sa MIUI 8 (6.0.1), te je kratko nakon paljenja nadograđen na Android 7.1.2 i MIUI 9 sučelje.

S obzirom da je global verzija, nema kineskog bloatwarea, te dolazi sa standardnim Google aplikacijama.

 

Evo ukratko, za sva pitanja sam na raspolaganju :)

mobitel+naprijed mobitel+naprijed
dodaci dodaci
punjač punjač
o+telefonu o+telefonu
cit+1 cit+1
cit+2 cit+2
antutu+rezultat antutu+rezultat
antutu+2 antutu+2
antutu+3 antutu+3
antutu+4 antutu+4
antutu+5 antutu+5
antutu+6 antutu+6
antutu+7 antutu+7
Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 18:52 (XXX-Man).
Moj PC  
8 0 hvala 4
14 godina
offline
Xiaomi Redmi 4X review

Kakvi su dojmovi nakon desetak dana korištenja?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 4X review

Zanimljivo ja nisam dobio jos opciju za nadograditi na nougat?? moj je isto global i kupljen je u ceskoj.. inace izaso me oko 1200kn sto je odlican buy. isto 3gb verzija

xfact
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.10.2017 15:13 (=xfact=).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi 4X review
Punti kaže...

Kakvi su dojmovi nakon desetak dana korištenja?

 Nemam nekih prigovora, sasvim ok mob za svoju cijenu.

Jedino meni je neka maska obavezna jer se mob stvarnobježi iz ruke i već mi je par puta skoro ispao. Jednostavno mi je zadnja strana nekako previše glatka za moj ukus.

=xfact= kaže...

Zanimljivo ja nisam dobio jos opciju za nadograditi na nougat?? moj je isto global i kupljen je u ceskoj.. inace izaso me oko 1200kn sto je odlican buy. isto 3gb verzija

 Moraš biti na beta romu, ne official verziji da bi dobio update dok ne puste svima.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 4X review

zna li se kad ide nougat za sve?

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 4X review
Nije li bilo rečeno da će krajem rujna izbaciti MIUI 9 za Redmi 4x? Kod mene još ništa..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi 4X review

Za sad još nema stable verzije, samo na beti je MIUI 9

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
14 godina
offline
Xiaomi Redmi 4X review

Stigao mi je jučer, kakvog li ugodnog iznenađenja na prvi pogled! Javiti ću kako se ponaša nakon nekog vremena, ali prvi utisci su stvarno dobri.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi 4X review

Stigao MIUI 9 global stable.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 18:38 (Punti).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 4X review

Stigao i meni nougat. Vidim ima bug sa koristenjem baterije. Battery usage nema veze sa vezom vise. Jos kod nekog il sam jedini?

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 4X review

Jučer nadogradio na nougat, kod mene je sve ok. Mob je inače stvarno zvijer, sve funkcionira bez problema, na stable global ROM-u sam tako da nikakvih bugova nema (što bi i bilo za očekivati ipak), čist dovoljno RAMa (3GB) i procesorske snage za sve što bacim pred njega, stvarno nemam primjedbi. Najviše mi se dopadaju oni shortcuti koje mogu odrediti tipkama ispod zaslona, to je užasno korisna stvar Sve u svemu fenomenalan mob za tu cijenu

11 godina
offline
Xiaomi Redmi 4X review

da li ima smisla platiti dodatnih 200 kn za verziju sa 4GB rama?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Redmi 4X review

Kaj velite na ovu ponudu? KLIK

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 4X review

Evo i kod mene sve ok. Proslo samo od sebe. Mob je vrhunski ja sam ga platio 1200 kn u ceskoj. 3gb /32

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 4X review
mikiFrajer kaže...

Kaj velite na ovu ponudu? KLIK

 mislim da je danas premalo 2GB rama za bilo koji novi mobitel, 3 GB minimalno..

gleda sam ostale verzije, dosta toga nemaju na raspolaganju, ali dobre su cijene još kad se kuponi ubace

16 godina
offline
Xiaomi Redmi 4X review

Danas stigao staroj, tek ga je upalila (još se nije nadogradio), ali već ima problem. Na home screenu je ok, al tipa ako se otvore postavke ekran povremeno jako brzo "skače" gore-dolje. Tipa +/- 5 pixela po vertikali, ko da ima napad :)
Ako se to ne riješi updateom softwarea, da li je netko imao sličan problem? Model je 3/32gb s global ROM-om.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi 4X review

Probaj updste najprije pa javi

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8 Face: https://www.facebook.com/gearbest.coupons.discounts/
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 4X review
Evo s 8 na 8.5 je puno gore, cijeli ekran treperi :(
Sad još čekam da 9 preuzme, javim.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 4X review

Napravi nakon updatea factory reset.

Inače, smrdi na neispravan digitizer (touchscreen).

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 4X review

Ništa, koja je procedura za povrat love pošto je novo?
Ne mislim se zezat s ovim...

@fer-de-lance i meni se tako čini, out of the box je samo malo i povremeno, par sati kasnije je katastrofa. Tražit ću novi uređaj ili novce, ali nikako na servis.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 19:29 (Lovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 4X review

Kupio si ga negdje kod nas?

Btw, budući da ti trza i dok se sistem učitava nije samo touchscreen, nekaj očito ne valja i s kontrolerom ekrana ili je kvar na matičnoj.

Uglavnom, ako je kod nas kupljeno ionak možeš vratit u roku 8 dana bez ikakvog pitanja.

Zapravo, ne znam kakva je situacija kad je uređaj neispravan odmah pri isporuci.

Vjerovatno ima neka tema na forumu gdje je dobro objašnjeno.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 7:01 (fer-de-lance).
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 4X review

Ako nekom treba maskica za redmi 4x nek mi se javi. Greškom mi poslali. Poklanjam.

Primopredaja Zagreb.

Radi se o ovom modelu.

redmi4x case

 

 

Edit:

Riješeno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 17:57 (sale3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi 4X review

kako restorati back up googl računa sa prijašnjeg mobitela?? gledam po netu i piše da tu opciju dobijem pri prvom paljenju, al meni toga nije bilo.. stvarno nemam volje sve nanovo instalirat/podešavat

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 4X review

Odi u postavke, pa računi i biraj google račun i ulogiraj se s istim koji je bio i sve se bude sinkroniziralo kaj je bilo sinkronizirano.

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 4X review

pa već sam ulogiran od prvog paljenja i ništa nije sinkronizirano od wifi passova, niti jedna aplikacija ni ništa

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 4X review

Onda nisi vjerovatno na prošlom mobitelu imao uključenu sinkronizaciju.

Meni je Note 4X bez problema pri logiranju u google account vratio sve kaj sam sinkronizirao na prošlom mobitelu.

Uđi u postavke tog računa pa ručno sinkroniziraj.

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 4X review

imam je uvik uključenu pa evo i sad, ugl ništa od toga ne pali..

 

11 godina
offline
Xiaomi Redmi 4X review

roota bi mobitel, a imam godinu dana garancije pa me zanima oće li mi to praviti problem? da li se može unrootati bez da ostaju tragovi?

isto tako osta bi na ovom global romu tako da imam updatove, međutim pročita sam da prilikom update, root se gubi, pa koja je dalnja procedura kad se to desi, jel samo tribam opet napravit root i sve bude po starom?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 4X review

Zdravo,

za nekih tjedan i pol doći će mi Redmi 4x iz eBaya.

Zanima me vaše mišljenje. Kako vam se svidja mobitel i jel bi šta htjeli mijenjati?

Meni se najviše dojmila baterija od 4100 maH

Carry on
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 4X review

ja ga imam više o misec dana i mogu reć da sam zadovljan..

ako bi šta tia minjat to je svakako napravit root i probat neke custom romove koji nisu bazirani na miuiu.. ovako je mobitel dosta ograničen kao i svaki drugi koji nije rootan

ali ostavit ću ga još na stocku neko vrime, redovno stižu updateovi i rješia sam problem reklama na cilom mobitelu bez roota pa je mi je ok

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice