Xiaomi Mi Note 10 Lite

poruka: 92
|
čitano: 36.247
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 10 Lite

Dobar dan,

 

Zanima me ima li netko iskustva s Note 10 Lite.

Čitao sam i gledao dosta reviewa i zapravo nema nekih negativnih stvari koje se spominju, ali zanima me mišljenje nekoga iz prve ruke.

Da napomenem, trenutni mobitel mi je Sony Xperia XA2 Ultra tako da će performanse sigurno biti dovoljne za moje potrebe.

Interesira me konkretno trajanje baterije, kvaliteta izrade i kamera. Također kakav je software, ima li ikakvih reklama u "tvorničkim" aplikacijama ili ne?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10 Lite

Drzao ga neki dan u rukama, sve lijepo krasno, kvaliteta na nivou, ipak je to jaci srednji rang, pomalo debeljuskast, al kad pogledam dimenzije sonya, cak je i nesto manji i laksi

Baterija preko 5000mah, glupo je pitat koliko traje, ako ju ubijes za manje od 2 dana svaka cast, punjac 30w, za sat i koju min je pun, reklame i miui to je stvar proslosti, non stop se povlaci to pitanje, a ja reklame na miui nisam vidio vec skoro 3 god otkako koristim xiaomi

 

Kameru nisam okidao, ali ne moze bit losa, vidim po recenzijana nocne bi mogle bit bolje, g cam tu uvijek izvuce cudo

 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite
16OR kaže...

Drzao ga neki dan u rukama, sve lijepo krasno, kvaliteta na nivou, ipak je to jaci srednji rang, pomalo debeljuskast, al kad pogledam dimenzije sonya, cak je i nesto manji i laksi

Baterija preko 5000mah, glupo je pitat koliko traje, ako ju ubijes za manje od 2 dana svaka cast, punjac 30w, za sat i koju min je pun, reklame i miui to je stvar proslosti, non stop se povlaci to pitanje, a ja reklame na miui nisam vidio vec skoro 3 god otkako koristim xiaomi

 

Kameru nisam okidao, ali ne moze bit losa, vidim po recenzijana nocne bi mogle bit bolje, g cam tu uvijek izvuce cudo

 Zahvaljujem se na odgovoru!

14 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10 Lite

Moj A3 je iz cistog mira opoceo kenjat sd baterijom..

I sad bi ja nesto drugo..

 

Ovaj mi se cini prevelik al mi je zanimljiva baterija

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10 Lite

Kao korisnik Mi Note 10 (ne lite), evo par mojih zapazanja:

- baterija vrhunska, ali ja ga svakako zbog posla punim svaku vecer jer sam heavy user (dual sim, 2.5h razgovora, bluetooth, wifi, 4g, hotspot)

- kamera savrsenstvo, ako imas vremena i volje daju se izvuci prave umjetnicke fotografije (doduše ovdje je jača kamera od lite verzije), posebno sa GCam-om

- ekran je odlican, mislio sam da ce me nervirati zaobljeni ekran al nemam zamjerki (ne koristim geste nego navigacijske tipke)

- sto se tice software-a stavio sam zadnji stable EU rom i radi bez greske, jos je brzi i jos je bolja baterija od stock ROM-a, iskreno jedina zamjerka je sporiji fotoaparat tj cesto nakon okidanja slike moras pricekati par sekundi da ju mozes otvorit u galeriji

- brzo punjenje super stvar, al to sad imas na svako drugom novom modelu

- otisak prsta radi stvarno brzo, al cesce koristim face unlock

Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite
2happy2beu kaže...

Kao korisnik Mi Note 10 (ne lite), evo par mojih zapazanja:

- baterija vrhunska, ali ja ga svakako zbog posla punim svaku vecer jer sam heavy user (dual sim, 2.5h razgovora, bluetooth, wifi, 4g, hotspot)

- kamera savrsenstvo, ako imas vremena i volje daju se izvuci prave umjetnicke fotografije (doduše ovdje je jača kamera od lite verzije), posebno sa GCam-om

- ekran je odlican, mislio sam da ce me nervirati zaobljeni ekran al nemam zamjerki (ne koristim geste nego navigacijske tipke)

- sto se tice software-a stavio sam zadnji stable EU rom i radi bez greske, jos je brzi i jos je bolja baterija od stock ROM-a, iskreno jedina zamjerka je sporiji fotoaparat tj cesto nakon okidanja slike moras pricekati par sekundi da ju mozes otvorit u galeriji

- brzo punjenje super stvar, al to sad imas na svako drugom novom modelu

- otisak prsta radi stvarno brzo, al cesce koristim face unlock

Hvala puno na odgovoru.

 

Je li ima za sada ikakvih naznaka burning-in efekta na ekranu?

Inače su OLED ekrani vrlo loši po tom pitanju, pa me zato zanima. 

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite
Po meni odličan uređaj, ali za dva soma kuna.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite
Za malo više Realme X2 pro.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite
Gogo222 kaže...
Po meni odličan uređaj, ali za dva soma kuna.

Pa dobro onda takve zaključke možemo izvoditi za sve što kupujemo...

Što konkurencija nudi za 2000 kuna? Ništa.

Bilo koji Samsung ovog cjenovnog ranga je daleko ispod Note 10 Lite.

 

10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10 Lite

Samo da vam napomenem da uređaj nema proximity senzor. Dok ste u pozivu on to softverski odrađuje, ali se zna sbugat i ne iskljuci zaslon ili jos gore ne uključi ga nakon poziva pa morate hard restartati telefon. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite
thebatman kaže...

Samo da vam napomenem da uređaj nema proximity senzor. Dok ste u pozivu on to softverski odrađuje, ali se zna sbugat i ne iskljuci zaslon ili jos gore ne uključi ga nakon poziva pa morate hard restartati telefon. 

 Ima li naznaka o software updateu koji bi to riješio?

10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nezz sta bi ti rekao, po meni je neozbiljnost takve stvari ostavljat softveru. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite
thebatman kaže...

Nezz sta bi ti rekao, po meni je neozbiljnost takve stvari ostavljat softveru. 

Apsolutno se slazem.

Ali kad se primi poziv, moguce je ugasiti ekran pritiskom na botun sa strane ili?

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite
Koji propust od Xiaomi-ja, da ne ugrade proximity senzor koji je normalno bio tamo na Mi note 10 !
Koji je razlog za tako nešto ?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite
A koji je razlog da mi 10 ima samo jednu sim karticu
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Jedini tako se i može . Imam uređaj 5 dana i iskreno ova stvar ako je ne poprave je stvarno deal Breaker, jer mobitel je neupotrebljiv kod poziva . Nezamislivo da su išli bez pravog proximity swnsora ...do sada sam imao xiaomy mobitele i bio vrlo zadovoljan ali mislim da ću ovoga morate vratiti . Inače imam dvije SIM kartice dosta sam na mobitelu i baterija izdrži jedva dan . Hoću reć da sam očekivao malo više od 5260mah

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite
To je onda smeće od uređaja.
Ostajem do daljnjeg na Mi8SE.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite
Izgleda i ja, ja isto imam mi8 se, mislio sam mi 10 uzest ali ima jednu sim karticu sta je za nevirovat, onda sam mislio ovaj a sad citam ovo
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 10 Lite

Molim vas je li mi možete reći sljedeće...

Npr primite poziv, pritisnete zelenu slusalicu.

Ako nakon toga pritisnete botun sa strane telefona koji inače gasi ekran, je li to rješava problem ili ne?

Također ovo podrazumijeva da nakon završetka poziva opet pritisnete botun i otključate mobitel/uključite ekran.

Možete li to probati i javiti kakvo je stanje - je li mobitel i dalje blokira ili ne?

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite
g520 kaže...

Molim vas je li mi možete reći sljedeće...

Npr primite poziv, pritisnete zelenu slusalicu.

Ako nakon toga pritisnete botun sa strane telefona koji inače gasi ekran, je li to rješava problem ili ne?

Također ovo podrazumijeva da nakon završetka poziva opet pritisnete botun i otključate mobitel/uključite ekran.

Možete li to probati i javiti kakvo je stanje - je li mobitel i dalje blokira ili ne?

 

 Rjesi problem tako sto iskljuci zaslon, problem je da ga nekad ne zeli ukljuciti, pa ni na tipku.

 

Ugl vjerojatno ce to rjesit updateom, ali ciganska posla su ne stavit proximity senzor. Ko zna na cemu su jos stedili...

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Je, apsolutno se slazem.

 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Ja kao vjerni xiaominkorisnik od neke 2014 i Redmi 1, mogu rec da mi lagano idu na k.. Em 108421 verzija mb, em sve neki 160mm maltene mobiteli.. Al sto je najtuznije konkursncija nista bja.. eno obeplys nord 420 eura?!! A osim 90hz ekrana nist bolji od ovog.. Idem sad gledat di  gdje ima mi9cc pro..

 

R33mba#2892
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite
thebatman kaže...

Samo da vam napomenem da uređaj nema proximity senzor. Dok ste u pozivu on to softverski odrađuje, ali se zna sbugat i ne iskljuci zaslon ili jos gore ne uključi ga nakon poziva pa morate hard restartati telefon. 

 

Otkuda ti to da nema proximity sensor??

10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10 Lite

Iz prve ruke. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite
thebatman kaže...

Iz prve ruke. 

 Što ti znači iz prve ruke? Ne postoji softverski proximity senzor. Mi Note 10 Lite rasprava o senzoru: https://c.mi.com/thread-3130757-1-1.html

10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10 Lite

Da tocno to. Kad mobitel drzis vodoravno na povrsini i prekrijes rukom iskljuci ekran, a kad probaš to dok mobitel stoji u ruci okomito i ides ga prislonit licu ekran i dalje stoji ukljucen. Užas. Koliko sam procitao nema proximity senzor nego sa žiroskopkom+softveski nešto simuliraju. Smijurija. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
3 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite
Imaš na GSM areni podatak da nema proximity.
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite
Gogo222 kaže...
Imaš na GSM areni podatak da nema proximity.

 GSM arena i tak ima hrpu netočnih specifikacija. Neka instalira AIDA 64 i ode pogledat pod senzore kaj ima. Ili nek u dialer napiše: *#*#6484#*#* i tu može vidjeti jel ima proximity

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10 Lite
Za sve ostale telefone piše da ima osim za to smeće.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10 Lite

Imam Mi Note 10 Lite vec 2 sedmice, i mogu reci da je uredjaj fantastican u svakom pogledu, osim dakako - proximity senzor koji ne postoji!

 

Najbolji je test, dok si u pozivu, stavis mobitel u vodoravan polozaj, i kako god prekrivas ekran, on se ne gasi, podignem mobitel u uspravan polozaj i prekrijem kameru, i ugasi se. Medjutim, u realnoj upotrebi, ovo je KATASTROFA. Pri svakom pozivu pazim, u 9 od 10 poziva nakon zavrsetka imam nekoliko isklikanih i pokrenutih stvari, cak i ako ugasi ekran na pocetku, dodje do random paljenja, jer ova kombinacija gyro/selfie cam na ovom mobitelu je apsolutni promasaj.

 

Sto je najgore, na oficijelnim forumima developeri sute, bilo je par updatea ali problem se ne rjesava, kod mene je zadnji stable MIUI 11.0.8.0 i Security patch 01.July.

 

Totalni dealbreaker, da sam se informisao na vrijeme ne bih ga nikad uzeo, jer dnevno pravim izmedju 50 i 100 poziva i patnja je.

 

Kod mene je 8/128 verzija.

You better run, you better take cover!
Moj PC  
2 0 hvala 3
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice