Xiaomi Mi 5s

poruka: 305
|
čitano: 74.207
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi 5s

Predstavljanje novog Xiaomia je sve bliže, a glasine sve glasnije. Ipak ovaj najnoviji leak je poseban jer je ovo prvi put da vidimo kako će Mi 5S uopće izgledati. Svi smo znali da će biti isti kao Mi 5 i da neće imati home tipku ali nedavno smo vidjeli jednu sliku koja je izgledala čudno sa okruglom kapacitivnom home tipkom. Tada smo je proglasili kao vjerovatni fake ali strah je ostao. Poznati kineski leaker Kjuma je tu da nam umiri strahove sa najnovijom fotografijom uživo koja potvrđuje nedostatak home tipke koja je zamijenjena sa tri neoznačene kapacitivne tipke. Ovo daje dodatnu težinu onoj glasini da će Mi 5S biti prvi telefon koji će imati skener otiska prsta ispod zaslona ali nećemo odmah skakati na zaključke.

Možemo očekivati dvije varijante. Prva je sa 6 GB RAM-a i 64 GB interne memorije te sa cijenom od 299$ (oko 268 EUR) dok druga ima istu količinu RAM-a ali čak 256 GB interne memorije. Ta druga trebala bi se zvati Xiaomi Mi 5S Plus, a cijena je 449$ (oko 400 EUR). Obje cijene su fantastične, što je sasvim normalno za Xiaomi i jedan od glavnih razloga zašto ih svi toliko volimo Dakle imamo vrhunski flagship telefon sa (vjerovatno) niskom cijenom koji će biti predstavljen za 4 dana (27.09.). Što više tražiti?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2016 18:36 (Kulin Ban).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

Jesi li suguran da je 9/27 za četiri dana ? 

 

Osobno mi se sviđa 3D touch, a camera samples su i više nego odlični!

Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI General Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi 5s

od svega mnogo važnije navedenog ti zapeo za datum na koji ja nisam ni obraćo pažnju

očigledno je tekst objavljen prije par dana a ja nabaso na njega danas

u tome je kvaka

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5s

Odlican fon kao i cijena (128GB preporucena ispod 350$)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Tek sam nabavio mi5 PRO i vec ga se moram "rijesiti" :-)
Cijene u Kini su nenormalne ali nazalost prepridavaci ce uzimati lijep postotak pogotovo u pocetku. Svejedno... Jedan je moj... Koji? Jos cemo vidjeti
Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7260&idPhone2=8350

 

Ovaj 5plus mi se dopada opako..

 

Kamera je poboljsana, dodano vise prostora (64 i128gb).

Uglavnom pun pogodak..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Napokon mob s prihvatljivom cijenom koji može snimati video 1080p@120fps.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

Sve je fino i krasno ali uvijek im je kamera s F2.0. U današnje vrijeme presmješno. 

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
R36 kaže...

Sve je fino i krasno ali uvijek im je kamera s F2.0. U današnje vrijeme presmješno. 

 Pixel size je povecan na velikih 1.55 a tolko imaju 6p, 5x i htc 10.

 

Kamera je po speckama odlicna, samo treba vidit kakav bu soft za kameru.

7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Xiaomi Mi 5s i Mi 5s Plus – službeno
http://mob.hr/xiaomi-predstavio-mi-5s-i-mi-5s-plus/
Kao što je bilo najavljeno, Xiaomi je predstavio najnoviji flagship model za 2016. godinu, Mi 5s, a nenadano mu se pridružio i Mi 5s Plus. Prvenstveno se razlikuju u veličini zaslona, ali ima još par detalja o kojima ćemo više u nastavku.

Mi 5s ima 5,15-inčni zaslon rezolucije 1080p, baš kao i “obični” Mi 5, ali je upakiran u novo “unibody” kućište od brušenog aluminija. Straga je također nova kamera rezolucije 12 MP s PDAF-om i otvorom blende f/2,0, a sprijeda 4-megapikselna s istim otvorom blende, ali pikselima veličine 2 μm. Mi 5s dolazi s ultrazvučnim čitačem otisaka prstiju koji koristi Qualcommovu tehnologiju Snapdragon Sense ID koja je preciznija i omogućava točno očitavanje preko više slojeva materijala ili primjerice znoja. Procesor je Snapdragon 821, a memorijske varijante imaju 3 ili 4 GB RAM-a, odnosno 64 ili 128 GB interne memorije. Baterija kapaciteta 3200 mAh podržava brzo punjenje (Qualcomm Quick Charge 3.0).

Veći model, Mi 5s Plus, ima 5,7-inčni zaslon čija je rezolucija također 1080p. Velika razlika je u kameri – dva puta po 13 MP i način rada kao na Huaweiju P9, što znači da jedna snima fotografije u boji, a druga crno-bijele. Procesor je isti kao na Mi 5s, ali memorijske varijante su 4/64 GB i 6/128 GB. Baterija je, sukladno većem zaslonu, kapaciteta 3800 mAh.

Cijene Mi 5s koje se odnose na kinesko tržište iznose 266 € za slabiju varijantu i 306 € za jaču, a za Mi 5s Plus 306 € za slabiju i 346 € za jaču. Oba modela se nude u četiri boje – siva, srebrna, zlatna i ružičasto-zlatna.
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
zvonac kaže...
R36 kaže...

Sve je fino i krasno ali uvijek im je kamera s F2.0. U današnje vrijeme presmješno. 

 Pixel size je povecan na velikih 1.55 a tolko imaju 6p, 5x i htc 10.

 

Kamera je po speckama odlicna, samo treba vidit kakav bu soft za kameru.

 A budemo vidjeli.

 

Tako su nahvalili kameru od Mi5 pa na kraju truba.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Kaj nisi u temi od ajfona rekel da kamera nije ni bitna jer ionak svi gledaju slike na mobu?
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
blackeagle29 kaže...
Kaj nisi u temi od ajfona rekel da kamera nije ni bitna jer ionak svi gledaju slike na mobu?

A kaj ti nemaš pametnijeg posla nego me pratit po podtemama i citirat moje postove.

 

Odi tamo i pomaži ekipi oko savršenog moba.

 

Fora je u tome što su na Mi5 slike loše.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Imam, komentirat tvoja sranja po svim temama, kad se nekaj protiv ajfona rece odma seres po svima i kakve oni mobitele imaju, sad opet seres i ja nebi smio komentirat? I kaj nije ovo tema za mi5s a ne mi5??
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
R36 kaže...

 

Fora je u tome što su na Mi5 slike loše.

 Kako misliš loše... Fotke su čisto solidne pri dnevnom osvjetljenju (rekao bih čak i odlične- blizu S7), a nisu ni po noći toliko loše. Za cijenu koju sam ga nabavio (oko 2200 kn) kamera je bolja od svih ostalih u tom rangu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 16:07 (brka911).
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi 5s

Xiaomi je jučer predstavio svoje dvije nove flagship uzdanice – Xiaomi Mi 5S i Xiaomi Mi 5S Plus. Obično je ovo dio kada kažemo da nas je iznenadila niska cijena tih uređaja ali nekako smo se već navikli na to te možemo slobodno reći da su zajedno sa LeEco-om kraljevi dobrih cijena. Iz tog razloga ni najmanje nas nije iznenadila današnja vijest o velikom interesu kupaca za ova dva modela.

Tako su iz kompanije objavili da je u prva 24 sata ostvareno čak 3 milijuna registracija za oba uređaja zajedno. Ključna riječ ovdje je “registracija” jer vas to ne obavezuje na kupovinu, ali vam daje šansu da sudjelujete u prvoj prodaji. Kako to točnu funkcionira najbolje kinezi znaju jer se ovo odnosi na njih. Budući da zalihe Xiaomi flagship telefona zbog ograničenih proizvodnih kapaciteta uvijek brzo nestanu registracije su jedan od načina da osigurate da među prvim dođete na red.

Ako ste već zaboravili o čemu se ovdje radi bacite pogled na objavu gdje smo pisali o predstavljanju ovih uređaja, a evo vam i kratki podsjetnik na cijene svih varijanti:

  • Xiaomi Mi 5S 3 GB / 64 GB – 267 EUR
  • Xiaomi Mi 5S 4 GB / 128 GB – 307 EUR
  • Xiaomi Mi 5S Plus 4 GB / 64 GB – 300 EUR
  • Xiaomi Mi 5S Plus 6 GB / 128 GB – 347 EUR
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5s

Xiaomi Mi 5s VS Xiaomi Mi 5s Plus VS Xiaomi Mi5

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Nekako mi taj mi5s i 5s plus djeluju vise kao neka poboljšana redmi serija. Svi xiaomi top modeli imaju s prednje strane mi logo. A ovi nemaju. Mi5s mi slici modelu redmi pro a plus model seriji redmi note.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Ima kakvih novosti o kamerama i oisu?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5s

Mislim da je bolja na manjem.. da veći nema 3d touch a pitanje je da li ga ima i jeftiniji manji model to jest 3/64gb

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

Jel se znaju cjene manjeg jačeg i slabijeg modela? 

I jesu li tocne

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Nekako mi je to puno love. Mi5s sa 4 gb rama kosta 457$(cca 3100kn) sa dostavom(dhl). A kod nas za 3500kn kupis lg g5 sa 2 god. garancije. Treba malo pričekati da padne cijena. Mislim da je stati mi5 jos uvijek najbolji izbor. Pala mu je i cijena za par dolara
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
CharlessS kaže...

Mislim da je bolja na manjem.. da veći nema 3d touch a pitanje je da li ga ima i jeftiniji manji model to jest 3/64gb

 Ne znam zasto bi na manjem bila bolja kamera, veci ima dvije kamere iza, svaka slika u razlicitom spektru/fokusu pa softver kombinira...

 

Kad smo kod kamera, jel ima konacno sampleova? OIS?

13 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

 

Čeka se full review, ali prvi dojam je da kamera i nije baš nešto...

 

Edit: Navodno nema OIS, tako bar kaže...

 

Baš me zanima kakva je kamera na ovom i na većem 5S plus.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2016 12:39 (mrki_man).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi 5s

standardna boljka kineza...lošija kamera od razvikane konkurencije

NAROČITO slike i video u noćnom režimu ili smanjenoj svjetlosti

imam redmi 2 pro  na kojem su video i slike katastrofa u noćnom okruženju, na redmi note 2 koje takođe imam, nešto je bolje

a od oba bolji iPhone 4 star 7 godina !?!?!?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Kulin Ban kaže...

standardna boljka kineza...lošija kamera od razvikane konkurencije

NAROČITO slike i video u noćnom režimu ili smanjenoj svjetlosti

imam redmi 2 pro  na kojem su video i slike katastrofa u noćnom okruženju, na redmi note 2 koje takođe imam, nešto je bolje

a od oba bolji iPhone 4 star 7 godina !?!?!?

Gore višlje sam napisao da kamera ne valja pa su rekli da nije istina...oćito da sam bio u pravu.

Slažem se...

Večinom imaju sve kao razvikani modeli ali kamera im je bolna točka. Dat 3000kn za takvog Kineza ili 3000-4000 za G5/S7. Biram prije top model. Za ove Kineze do 200-250 dolara ok dat pare.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
R36 kaže...
Kulin Ban kaže...

standardna boljka kineza...lošija kamera od razvikane konkurencije

NAROČITO slike i video u noćnom režimu ili smanjenoj svjetlosti

imam redmi 2 pro  na kojem su video i slike katastrofa u noćnom okruženju, na redmi note 2 koje takođe imam, nešto je bolje

a od oba bolji iPhone 4 star 7 godina !?!?!?

Gore višlje sam napisao da kamera ne valja pa su rekli da nije istina...oćito da sam bio u pravu.

Slažem se...

Večinom imaju sve kao razvikani modeli ali kamera im je bolna točka. Dat 3000kn za takvog Kineza ili 3000-4000 za G5/S7. Biram prije top model. Za ove Kineze do 200-250 dolara ok dat pare.

 Svaka čast ako kupiš S7 za iste novce kao i 1+3 ili MI5s (novi, naravno).

Meni se nekako čini da imaju dobar hardver što se tiće kamere, ali da nikako da softver dotjeraju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2016 15:20 (Nix666).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice