Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 442.400
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...

Ovisit o sreći da li će mi Xiaomi mob ispravno radit ili ne mi u 2021.GOD ne pada na pamet i još za sreću platit 1000 eura. To moraš biti lud.

 Stvarno su im cijene desegle 1000Eur?! Da, onda se definitivno može razmišljati o Samsungu ili Appleu.

Ja sam Mi 10 kupio za 3700 kn i već mi je to bilo puno :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...
R36 kaže...

Ovisit o sreći da li će mi Xiaomi mob ispravno radit ili ne mi u 2021.GOD ne pada na pamet i još za sreću platit 1000 eura. To moraš biti lud.

 Stvarno su im cijene desegle 1000Eur?! Da, onda se definitivno može razmišljati o Samsungu ili Appleu.

Ja sam Mi 10 kupio za 3700 kn i već mi je to bilo puno :D

Ma buba bez veze pusti ga. Koji to Xiaomi košta 1000 eura? Možda će imati jedan jedini model te cijene i to će biti eventualno ona početna prva dva mjeseca cijena.

 

Pa sad kupiš Mi 10 Ultra za 4700kn, to je 620 eura i to im je top model.

Mi 10 Pro 256GB kod nas 5800kn = 770 eura.

 

Uz to imaju puno drugih odličnih modela sa cijenama oko 500 eura, Poco F2 Pro, Mi 10...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...
mzopg kaže...
R36 kaže...

Kad pročitam sto se sve događa Vama kolegama na Xiaomiu koji se kuzite u mobitele., sad se zapitam kako je ljudima koji su prosječni korisnici a imaju Xiaomi.

 

Prateći ovaj forum vidim da se daleko najviše problema događa na Xiaomi (MIUI) i na Samsungu (Baterija).

Strašne stvari, evo od 102.400.000 prodanih mobitela samo u 2020. ljudi sada imaju beskorisne cigle koje koriste kao podmetače. Ne kužim zašto ih ljudi i dalje kupuju. 

Nas dvadesetak tu koji se vrtimo po svim mobitel temama smo živi dokaz da nešto ne štima.

https://www.counterpointresearch.com/global-smartphone-share/

 

Najprodavaniji uređaji su Samsung, Xiaomi, Huawei i Apple.

Xiaomi je u RH među najprodavanijim, pa je normalno da ima više pritužbi, ali ima ih i na Samsung, Huawei i Apple. Samo što ti nećeš spomenuti Huawei jer ti je favorit u Android svijetu, a Apple trenutno imaš. Inače Apple korisnici obično skrivaju probleme, valjda im je neugodno priznati da masno plaćeni uređaj ne radi kako treba, ali sve se vidi prema statističkim podacima.

 

Od 10 najprodavanijih modela prošle godine 5 ih je Apple, 4 Xiaomi i 1 Samsung.

https://www.livemint.com/technology/tech-news/apple-has-5-iphones-out-of-10-most-sold-smartphones-of-2020-11599112428917.html

 

 

Bas si dobro rekao...nas 20 na forumu a od tih 20, 8 ih ima problema s Xiaomi mobitelom.

 

 

Jednog danas kad poprave SW MIUI i SW za fotografije a da ne moraš koristiti Gcam - ja ću bit prvi koji će kupit funkcionalan Xiaomi.


Ovisit o sreći da li će mi Xiaomi mob ispravno radit ili ne mi u 2021.GOD ne pada na pamet i još za sreću platit 1000 eura. To moraš biti lud.

 

 

 Od tih 20, 15 ih ima Xiaomi. 

 

GCam ne moraš koristiti, meni su fotke sa stock kamerom više nego dobre. MIUI12 mi radi fenomenalno na Poco F2 Pro i na Mi Note 10, a na Mi 10 Ultra sam testirao EU MIUI12 i isto je radio super.

 

Ne kažem da netko nema problema, ali na to utječe sve i svašta, pa ne treba odmah suditi.

 

Xiaomi prije 3-4 godine i današnji je ogromna razlika, njima je jedna godina kao pet drugima. Vidjeti ćeš kroz koju godinu gdje će biti i kako će raditi.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
NorthBlue kaže...
Ja nisam nikad kupio Xiaomi mobitel a da nije imao nekih problema sa softverom.
A naručio sam ih mami, kumu, djetetu...

Od tada sam se naučio da ne kupujem više Xiaomi.

I onda kupiš OnePlus i s njim imaš problema, pa ga vratiš nazad... 

Onda kupiš iPhone i miran si.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...
R36 kaže...

Ovisit o sreći da li će mi Xiaomi mob ispravno radit ili ne mi u 2021.GOD ne pada na pamet i još za sreću platit 1000 eura. To moraš biti lud.

 Stvarno su im cijene desegle 1000Eur?! Da, onda se definitivno može razmišljati o Samsungu ili Appleu.

Ja sam Mi 10 kupio za 3700 kn i već mi je to bilo puno :D

Kolega kupujem mobitele u prednardzbi...a ne za 4-8mj kad cijene krenu padat. Jednostavno želim imati odmah mob.

 

Mi10 je u Smartsonu imao cijenu od 6800kn a P40 Pro 7600. Kupio P40 Pro. 

Koliko je Ultra došao - oko 900 eura u Kini...

 

Da sad dođe 3700kn - 12mj nakon izlaska na tržište. Bravo.

 

 

mzopg kaže...
CyberDemonVZ kaže...
R36 kaže...

Ovisit o sreći da li će mi Xiaomi mob ispravno radit ili ne mi u 2021.GOD ne pada na pamet i još za sreću platit 1000 eura. To moraš biti lud.

 Stvarno su im cijene desegle 1000Eur?! Da, onda se definitivno može razmišljati o Samsungu ili Appleu.

Ja sam Mi 10 kupio za 3700 kn i već mi je to bilo puno :D

Ma buba bez veze pusti ga. Koji to Xiaomi košta 1000 eura? Možda će imati jedan jedini model te cijene i to će biti eventualno ona početna prva dva mjeseca cijena.

 

Pa sad kupiš Mi 10 Ultra za 4700kn, to je 620 eura i to im je top model.

Mi 10 Pro 256GB kod nas 5800kn = 770 eura.

 

Uz to imaju puno drugih odličnih modela sa cijenama oko 500 eura, Poco F2 Pro, Mi 10...

Ma kakvi odlični modeli za 500 eura...pusti me tih priča.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 18:50 (R36).
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ja ne znam čemu uljepšavanje Xiaomia.

 

Jebem mu pa Samsung ima problema s baterijom pa ga nitko ne brani. Huawei ima problema s GMS i šta ću ja sad lagat da rade notifikacije na Gmail-u.

 

Šta je onda problem reci da Xiaomi ima problema s SW. To sto Vas dvoje, troje nema problema, ostalih četri, pet ima problema. I čemu onda uljepšavanje.

 

Osoba koja hoće kupit Xiaomi, kupit će ga bez obzira na naše komentare. Isto kao i ja s Huaweijem. Da ste mi ne znam šta rekli ili sugerirali ja bi kupio Huawei. Na kraju krajeva ja dajem lovi za mob a ne netko drugi.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 18:56 (R36).
 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
@mzopg

Ne znam kolega, imam dosta iskustava s promjenom mobitela i nijedan proizvođač mi nije bio toliko loš softverski kao Xiaomi.

Može se dogoditi da neki primjerak ima hardverski kvar, pa reklamiraš. Nije ni čudo koliko milijuna ih štancaju.

Al Xiaomi baš ima dosta bugova.
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...

Ja ne znam čemu uljepšavanje Xiaomia.

 

Jebem mu pa Samsung ima problema s baterijom pa ga nitko ne brani. Huawei ima problema s GMS i šta ću ja sad lagat da rade notifikacije na Gmail-u.

 

Šta je onda problem reci da Xiaomi ima problema s SW. To sto Vas dvoje, troje nema problema, ostalih četri, pet ima problema. I čemu onda uljepšavanje.

 

Osoba koja hoće kupit Xiaomi, kupit će ga bez obzira na naše komentare. Isto kao i ja s Huaweijem. Da ste mi ne znam šta rekli ili sugerirali ja bi kupio Huawei. Na kraju krajeva ja dajem lovi za mob a ne netko drugi.

 

 

Na Xiaomiju sam od MI 4 modela. Imao i Redmi, a sada sam cijelu obitelj prebacio na Xiaomi već kojih 2 godine. Nikad ni jedne grešeke. Tako da vi koji se žalite ili nešto krivo radite ili nemate sreće pa imate defektne modele.

Od svih proizvođača Androida MIUI je definitvno najljepši komad softvera (pogotovo 12). Bio sam jedno kratko vrijeme na Huawei, ali mi nije nimalo sjeo, najdosadniji skin Androida ikad.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...

 Stvarno su im cijene desegle 1000Eur?! Da, onda se definitivno može razmišljati o Samsungu ili Appleu.

Ja sam Mi 10 kupio za 3700 kn i već mi je to bilo puno :D

Kolega kupujem mobitele u prednardzbi...a ne za 4-8mj kad cijene krenu padat. Jednostavno želim imati odmah mob.

Mi10 je u Smartsonu imao cijenu od 6800kn a P40 Pro 7600. Kupio P40 Pro. 

 Pa to kažem, naručio sam ga kad ih još nije bilo u EU, košta me oko 590 USD.

Ako su stvarno sad cijene blizu 1000Eur, ili je to općenito cijena u EU, onda se definitivno može razmišljati o Samsungu ili Appleu. 

Makar, gore kolega kaže da nisu ni blizu 1000 Eur. Nije da mi se ide gledati kad ga već imam 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 19:53 (CyberDemonVZ).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...

Kolega kupujem mobitele u prednardzbi...a ne za 4-8mj kad cijene krenu padat. Jednostavno želim imati odmah mob.

 

Mi10 je u Smartsonu imao cijenu od 6800kn a P40 Pro 7600. Kupio P40 Pro. 

Koliko je Ultra došao - oko 900 eura u Kini...

 

Da sad dođe 3700kn - 12mj nakon izlaska na tržište. Bravo.

 

 

Ma kakvi odlični modeli za 500 eura...pusti me tih priča.

U prednarudžbi platiš najviše, ali očito te pare žuljaju pa je to tvoj izbor. Taj uređaj 2 mjeseca kasnije dođe 30-40% manje.

 

Mi 10 Ultra je u startu najavljen po cijeni od 820$, odnosno 670 eura, nikada nije bio 900 eura. Kupio sam ga mjesec-dva nakon izlaska i platio 730 eura (to je bila cijena u trgovini, malo uvečana najavljena cijena, ipak si trgovac mora nešto uzeti). Nikakvih 12 mjeseci nakon izlaska.

 

U svakoj raspravi ti od muhe napraviš slona, bilo bi lijepo kad bi se više držao činjenica, isto kao i sada od 2mj. nakon izlaska ti napišeš 12 mjeseci. Cijena početna od 700 eura je kod tebe 1000 eura...

 

Što fali Poco F2 Pro? Platio ga 350 eura nedugo nakon što je izašao. To nije top model?

 

R36 kaže...

Ja ne znam čemu uljepšavanje Xiaomia.

 

Jebem mu pa Samsung ima problema s baterijom pa ga nitko ne brani. Huawei ima problema s GMS i šta ću ja sad lagat da rade notifikacije na Gmail-u.

 

Šta je onda problem reci da Xiaomi ima problema s SW. To sto Vas dvoje, troje nema problema, ostalih četri, pet ima problema. I čemu onda uljepšavanje.

 

Osoba koja hoće kupit Xiaomi, kupit će ga bez obzira na naše komentare. Isto kao i ja s Huaweijem. Da ste mi ne znam šta rekli ili sugerirali ja bi kupio Huawei. Na kraju krajeva ja dajem lovi za mob a ne netko drugi.

 

Isto tako ja mogu reći da nitko oko mene nema problema sa Xiaomijem i to što vas dvoje troje ima je izuzetak. Osobne anegdote nisu pravilo.

Problema imaju svi, to je normalno, prema statistikama Android je pouzdaniji od iOS-a i to osjetno i to nije rekao Pero ili Mate ili ja već su to statistički podaci:

"Q1 2017 State of Mobile Device Performance & Health Report Finds Android Devices Have Significantly Lower Failure Rate (50 Percent) Than iOS Devices (68 Percent)".

https://www.blancco.com/press-releases/android-tightens-grip-dominant-position-apple-smartphone-performance-battle/

 

Podaci s kraja 2018. isto to pokazuju. Novijih podataka nažalost još nema, a volio bi vidjeti stanje nakon 2018. kad je Xiaomi malo "stasao".

 

Indijci kažu da je kod njih Xiaomi najpouzdanija marka mobitela:

"Xiaomi Emerged as Top Brand for Having Lowest Failure Rates in the Smartphone Industry: RedQuanta".

"Xiaomi India emerged as the top brand for delivering high-quality smartphones measured via having the lowest failure rate in the smartphone industry."

Kod njih se Xiaomi prodaje u malo većim količinama nego kod nas.

https://telecomtalk.info/xiaomi-top-brand-lowest-failure-rate/308284/

 

 

NorthBlue kaže...
@mzopg

Ne znam kolega, imam dosta iskustava s promjenom mobitela i nijedan proizvođač mi nije bio toliko loš softverski kao Xiaomi.

Može se dogoditi da neki primjerak ima hardverski kvar, pa reklamiraš. Nije ni čudo koliko milijuna ih štancaju.

Al Xiaomi baš ima dosta bugova.

Može primjer? Model? Problem?

 

CyberDemonVZ kaže...

 Pa to kažem, naručio sam ga kad ih još nije bilo u EU, košta me oko 590 USD.

Ako su stvarno sad cijene blizu 1000Eur, ili je to općenito cijena u EU, onda se definitivno može razmišljati o Samsungu ili Appleu. 

Makar, gore kolega kaže da nisu ni blizu 1000 Eur. Nije da mi se ide gledati kad ga već imam 

 Xiaomi je uz OnePlus jedini ostao van 1000 eura+ cijena. Samsung, Apple i Huawei su tu negdje.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...
R36 kaže...

 Stvarno su im cijene desegle 1000Eur?! Da, onda se definitivno može razmišljati o Samsungu ili Appleu.

Ja sam Mi 10 kupio za 3700 kn i već mi je to bilo puno :D

Kolega kupujem mobitele u prednardzbi...a ne za 4-8mj kad cijene krenu padat. Jednostavno želim imati odmah mob.

Mi10 je u Smartsonu imao cijenu od 6800kn a P40 Pro 7600. Kupio P40 Pro. 

 Pa to kažem, naručio sam ga kad ih još nije bilo u EU, košta me oko 590 USD.

Ako su stvarno sad cijene blizu 1000Eur, ili je to općenito cijena u EU, onda se definitivno može razmišljati o Samsungu ili Appleu. 

Makar, gore kolega kaže da nisu ni blizu 1000 Eur. Nije da mi se ide gledati kad ga već imam 

Ja uzeo negdje prvi tjedna 4mj u smartsonu P40 Pro i mob bio 7600kn. Posto svi znamo da je Mi 10 kasnio u EU...stigao je u to vrijeme kad i P40 Pro. Cijena je bila 6800kn.

 

Cijena je možda bila u Kini takva ali u HR nikako. Pa Mi 10 Ultra je bila na početku 1100 eura, ako si je htio prvi tjedna naručiti. Nakon mj dva je cijena pala.

12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Od 01.05.2021. Vam se na razini EU sve oporezuju iz Kine...znaci HR 25%. Tako da možete zaboravit DHL i te fore. Vidjet ćemo onda cijene Xiaomia i ostalih proizvoda.

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Banalan primjer Mi 10 Pro

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...

Od 01.05.2021. Vam se na razini EU sve oporezuju iz Kine...znaci HR 25%. Tako da možete zaboravit DHL i te fore. Vidjet ćemo onda cijene Xiaomia i ostalih proizvoda.

Pa i sad se oporezuje sve iznad 160kn, nije to ništa novo, to što su Kinezi našli foru kako to izbjeći je druga stvar. Meni osobno svejedno, uzmem na firmu. 

 

R36 kaže...

Banalan primjer Mi 10 Pro

Pa i nije ti primjer, možeš tako naći bilo što skuplje i jeftinije.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
R36 kaže...

Od 01.05.2021. Vam se na razini EU sve oporezuju iz Kine...znaci HR 25%. Tako da možete zaboravit DHL i te fore. Vidjet ćemo onda cijene Xiaomia i ostalih proizvoda.

Pa i sad se oporezuje sve iznad 160kn, nije to ništa novo, to što su Kinezi našli foru kako to izbjeći je druga stvar. Meni osobno svejedno, uzmem na firmu. 

 

R36 kaže...

Banalan primjer Mi 10 Pro

Pa i nije ti primjer, možeš tako naći bilo što skuplje i jeftinije.

 Super 5800kn. Eto ima i jeftinije u HR.

14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ja sam uzeo Mi10T PRO, 8/256, crni.

Odmah iz kutije sam ga ažurirao na 12.0.13, global stable verzija.

Ovo mi je četvrti Xiaomi, a šesti u obitelji.

Ja sam osobno s prva tri imao problema, dok ova 2 u obitelji rade najnormalnije.

Pročitao sam i brdo dobrih i nešto loših komentara na račun ovog telefona, ali odlučio sam se za rizik.

Tim više jer sam imao odličnu ponudu, tako da ne gubim na njemu.

 

Prvo bih spomenuo display, jer se tu najviše lome koplja, kad su u pitanju hardverske strane ovog telefona.

Odmah da kažem, nije oled i oled je bolji izbor.

Ali ovdje je zaista riječ o jednom jako jako dobrom lcd displayu, bez sumnje.

Kad k tome dodamo 144hz, milina.

Uz par klikova u postavkama, pod opcijom shema boja, postavio sam ga tako da mi nije toliko teško bez oleda.

Uglavnom, ispalo je da sam jako zadovoljan, iako mi je out of the box bio na prvu onako, meh.

 

Kameru sam nešto isprobao,  s tim da sam stavio i gcam, onaj što ga je ekipa na bajtboxu stavila.

Onako na prvu, mislim da je očigledno da gcam pravi bolje fotke u nekim trenucima, iako nije ni razvijen kako treba.

Ono, fale neke opcije iz njegovog, tako da kao da nije kompletan ili se meni tako čini.

Uglavnom, volio bi da je google po defaultu, ali što je tu je.

 

Baterija je ovako na prvu brutalna, od sinoć do sad, 6h sot, s tim da sam ga ovaj prvi dan doslovce masakrirao.

To je bilo 6 sati onako junački, cijeli dan na 4G+ i nešto kratko wifi, ugašen 5G, ugašeno automatsko osvjetljenje (držim ga na otprilike 75%), 144hz, oko 3 sata dijeljenja hotspota, youtube music, youtube video, chrome, pozivi, whatsapp, facebook, mailovi.....ono, nisam ga štedio.

Ali svakako očekujem kroz par punjenja, da se to još poboljša.

Ono, mislim da je nekom normalnom dnevnom upotrebom, nemoguće izbjeć 8+ sot bez zamaranja punjenjem.

U paketu dolazi i 33W punjač, tako da.....

 

EMUI mi je osobno puno ljepše odrađen od MIUI-a, pa čak vjerovatno i bolje sveukupno optimiziran.

Ljudi su spominjali nekakvo usporavanje, za sada nisam primjetio ništa slično.
Tu i tamo se desi da jako sitno trzne, ali vjerovatno mi radi tog zaista fluidnog displaya to ne smeta.

Tu i tamo ima bugova, tipa noćni način i sl., ali recimo da za mene osobno nikakvog specijalnog značaja.

Uglavnom, očekivao sam puno gore, ali za sad sve radi jako dobro.

Nako ažiriranja sam ga odmah bacio na hard reset, deinstalirao višak apk, pogasio štednju baterija na nekim apk, tipa whatsapp, rezultati, telgram... i evo nemam nikakvih problema, sve radi dobro.

Notifikacije mi ne kasne, pa se nadam da je i tu ok.

Kažem, ovo su prvi dojmovi, ako telefon ne poludi sam od sebe.

 

Spominjali su da na global ne radi double tap za ugasit display, ali sve radi i za upalit i za ugasit.

Jedino što gašenje ne radi na svim temama, tako da to treba imat u vidu.

Zaista ovo nisam očekivao, ali eto.

Sviđa mi se i što su lijepo napravili, desna strana spuštanje notifikacijske trake, lijeva notifikacije, vrlo jednostavno.

 

Spominjane proximity probleme s paljenjem gašenjem displaya tokom poziva osobno nisam primjetio.

Zagrijavanje isto nikakvo nisam primjetio.

 

Zvučnici su mi osobno super, zaista sam zadovoljan i tu nemam zamjerke.

 

Senzor otiska prsta na ovaj način mi je ogroman plus i to pozdravlja.

Meni osobno je in display čitač i ovaj ne idu u istu rečenicu.

Brz, pouzdan i na jako dobrom mjestu obzirom na veličinu telefona.

Telefon je ogroman, ali već se privikavam.

E sad nešto jako zanimljivo po pitanju težine.

Prije par dana sam drndao po Redmi Note 9 PRO i iako su veličinom tu, ovaj je malo i teži, ali u ruci ima jako zanimljiv osjećaj.

Kao da je težina nekako pravilnije raspoređena, ne čini mi se u ruci tako težak.

 

Za notifikacijsku ledicu mi je jako drago da je tu, jer osobno AOD nikad ne držim uplaljen.

Ali realno, ta ledica na ovom uređaju nije baš najidealnija, ali što je tu je.

Gledao sam da je tu SD865+UFS3.1, tako da mislim da je to samo plus u cijeni.

 

​​​​​​SIlikonska maskica u pakiranju, navodno nekakva antibakterijska, kao i folija na ekranu, zaista pohvalno.
​​​​​​​Maskica je baš kvalitetna i baš ima onako cool grip.

 

Vibro motor ili kako se to već zove, ostavio sam ga upaljenog i to mi  je onako dobra stvar.

 

IP68 i pogotovo bežično punjenje bi dobro došlo, ali nije mi od presudne važnosti, pogotovo jer je tu brzi punjač.

 

 

 Uglavnom, nekakvi sitni bugovi, malo nekad jako sitno trzne, ali osobno ništa što utječe na brzinu.

Za sada jako ugodan za koristit, nadam se da će tako i ostat.

Ovako na prvu, ni malo se ne kajem za kupovinu.

Od ovih novih najavljenih me ne interesira baš ništa.

Ako ovaj razočara, probat ću opet Huawei, ali ovaj put bez instaliranja GMS-a.

Iako sumnjam, jer ako ovaj ne poludi, definitivno ostavljam.

 

Za kraj 2 pitanja za MIUI znalce.

 

1.) ima li kakav apk za daljinac, a da se može povezat s A1 uređajem.

Na Huawei sam to imao.

 

2.) Xiaomi nema opciju promjene reze, max. je podešena po defaultu ?

Mislim na ono tipa visoko, nisko, pametno ili kako je već kod drugih.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 17:16 (zabranjeniples).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...

Banalan primjer Mi 10 Pro

 Svaka cast, našao si mobis, najskuplji ducan u eu.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Koji STB imaš ?
Meni na Kaon-u radi preko Mi remote.
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Gogo222 kaže...
Koji STB imaš ?
Meni na Kaon-u radi preko Mi remote.

Sad skužio tek, provjerim vcrs kad dođem doma pa javim :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 13:43 (zabranjeniples).
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
CyberDemonVZ kaže...
R36 kaže...

Ovisit o sreći da li će mi Xiaomi mob ispravno radit ili ne mi u 2021.GOD ne pada na pamet i još za sreću platit 1000 eura. To moraš biti lud.

 Stvarno su im cijene desegle 1000Eur?! Da, onda se definitivno može razmišljati o Samsungu ili Appleu.

Ja sam Mi 10 kupio za 3700 kn i već mi je to bilo puno :D

Ma buba bez veze pusti ga. Koji to Xiaomi košta 1000 eura? Možda će imati jedan jedini model te cijene i to će biti eventualno ona početna prva dva mjeseca cijena.

 

Pa sad kupiš Mi 10 Ultra za 4700kn, to je 620 eura i to im je top model.

Mi 10 Pro 256GB kod nas 5800kn = 770 eura.

 

Uz to imaju puno drugih odličnih modela sa cijenama oko 500 eura, Poco F2 Pro, Mi 10...

Gdje ima Ultra za 4.700kn...?

...mislim odustao sam od kupnje zbog veličine, ali sad kad si napisao cijenu sam opet pogledao na giztop i koliko vidim povećana je cijena za 150$(!!) - ako se ne varam prije je bio 850$, a sad 1000$....

 

https://www.giztop.com/xiaomi-mi-10-ultra-5g-eu.html

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 13:50 (Dan1234567890).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
zabranjeniples kaže...

Za kraj 2 pitanja za MIUI znalce.

 

1.) ima li kakav apk za daljinac, a da se može povezat s A1 uređajem.

Na Huawei sam to imao.

 

2.) Xiaomi nema opciju promjene reze, max. je podešena po defaultu ?

Mislim na ono tipa visoko, nisko, pametno ili kako je već kod drugih.

1. kako ti je kolega napisao probaj sa Mi Remote, ne znam koji je to točno A1 uređaj, ali vidi ima li ga u listi.

2. settings - about phone - klikaš na miui verziju dok se ne aktivira developer mod, zatim odeš na settings - additional settings - developer options - drawing - smallest width - tu upišeš ppi (dpi), recimo ako želiš spustiti na 720p onda upišeš za taj tvoj uređaj 263

Možda ti ovaj kalkulator bude od koristi.

https://www.calculatorsoup.com/calculators/technology/ppi-calculator.php

 

Druga opcija je settings - additional settings - accessibility - vision - display size, ali to uglavnom mijenja veličinu slova, ikona...

 

Dan1234567890 kaže...

Gdje ima Ultra za 4.700kn...?

...mislim odustao sam od kupnje zbog veličine, ali sad kad si napisao cijenu sam opet pogledao na giztop i koliko vidim povećana je cijena za 150$(!!) - ako se ne varam prije je bio 850$, a sad 1000$....

 

https://www.giztop.com/xiaomi-mi-10-ultra-5g-eu.html

Imali su akciju prije koji dan kad sam gledao, 640 eura - 2% popust za newsletter = 627 eura = 4700kn

Sada im je samo ovaj iz Kine 800$, s popustom oko 4950kn, ali ne znam ide li i to preko EU skladišta.

Treba pratiti kad opet bude akcija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 14:39 (mzopg).
14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ma ne želim smanjit rezu, nego me čisto zanimalo dal je sve po defaultu kako spada, obzirom da nisam našao nigdje opciju.

Hvala svejedno

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 15:24 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Evo radi na Mi remote sve, meni je isto Kaon.

Čak bih rekao da je sve velo jednostavno, što mi je baš drago.

Do sad nisam znao da se može ili se možda prije na starijim uređajima nije moglo.

IR blaster mi je super stvar, a isto sam masu koristio na Huaweiu.

Doslovce možeš povezat sve, milina.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Baš zato i volim Xiaomi :)
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Da li mob kad se kupi na Giztop ima eu garanciju te da li se može abdejtati softver ako je otključan jer vidim daima samo engleski i kineski menu. (This phone supports multi-language: English, Chinese.)
https://www.giztop.com/xiaomi-mi-10-ultra-5g-eu.html
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Da li mob kad se kupi na Giztop ima eu garanciju te da li se može abdejtati softver ako je otključan jer vidim daima samo engleski i kineski menu. (This phone supports multi-language: English, Chinese.)
https://www.giztop.com/xiaomi-mi-10-ultra-5g-eu.html
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ma meni nije jasno kako im mogu stari uređaji raditi bez greške, a novi biti u ovakvom kaosu. Ne znam što da radim. Užasno me iritira, a jako mi se sviđa dok radi kako spada... Nejasno mi je kako su se ti buggovi putem stvorili. Pa bar taj proximity senzor da radi da ne muteam glavom sugovornika svaki put... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
Dan1234567890 kaže...

Gdje ima Ultra za 4.700kn...?

...mislim odustao sam od kupnje zbog veličine, ali sad kad si napisao cijenu sam opet pogledao na giztop i koliko vidim povećana je cijena za 150$(!!) - ako se ne varam prije je bio 850$, a sad 1000$....

 

https://www.giztop.com/xiaomi-mi-10-ultra-5g-eu.html

Imali su akciju prije koji dan kad sam gledao, 640 eura - 2% popust za newsletter = 627 eura = 4700kn

Sada im je samo ovaj iz Kine 800$, s popustom oko 4950kn, ali ne znam ide li i to preko EU skladišta.

Treba pratiti kad opet bude akcija.

 Bila je akcija za EU tržište ili kinesko? za kinesko mi je jasno da je moglo biti 4700kn, no ne znam zasto je nama ta cijena bitna? treba tu dodati PDV i carinu da bi dobili cijenu kod nas... 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Mikimg kaže...
Da li mob kad se kupi na Giztop ima eu garanciju te da li se može abdejtati softver ako je otključan jer vidim daima samo engleski i kineski menu. (This phone supports multi-language: English, Chinese.)
https://www.giztop.com/xiaomi-mi-10-ultra-5g-eu.html

Ovisi je li uređaj za globalno tržište ili samo za Kinu. Oni koji su predviđeni samo za kinesko tržište poput Mi 10 Ultra imaju garanciju koja samo tamo vrijedi jer taj uređaj nije niti predviđen da se prodaje izvan Kine. Takav uređaj u slučaju kvara moraš slati nazad u Kinu.

 

Kod drugih koji su globalne verzije garancija vrijedi normalno bilo gdje u EU. Može se normalno servisirati kod nas u ovlaštenom servisu.

 

maks0806 kaže...

Ma meni nije jasno kako im mogu stari uređaji raditi bez greške, a novi biti u ovakvom kaosu. Ne znam što da radim. Užasno me iritira, a jako mi se sviđa dok radi kako spada... Nejasno mi je kako su se ti buggovi putem stvorili. Pa bar taj proximity senzor da radi da ne muteam glavom sugovornika svaki put... 

Desi se, nisu jedini. Puno je tu razno raznih aplikacija sa raznim permissionima i često se nešto "pokolje".

Savjet je i nakon svake veće nadogradnje Androida ili MIUI na novu verziju napraviti factory reset.

 

To sa proximity senzorom je vjerojatno do softwarea, bilo je sličnih problema kod Mi 10 Lite ili Mi Note 10 Lite više se ne sjećam i nakon nadogradnje je sve došlo na svoje.

 

Probaj za početak očistiti cache. Ako ne ide nema druge nego factory reset.

 

Zaštitna futrola i staklo isto zna praviti problem sa proximity senzorom, pa ako imaš to na uređaju probaj sknuti za probu.

 

Dan1234567890 kaže...

 Bila je akcija za EU tržište ili kinesko? za kinesko mi je jasno da je moglo biti 4700kn, no ne znam zasto je nama ta cijena bitna? treba tu dodati PDV i carinu da bi dobili cijenu kod nas... 

Za EU tržište, bio je kupon na Kimovilu za popust.

Treba ih pitati šalju li taj iz Kine isto preko EU skladišta za EU kupce.

9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
Dan1234567890 kaže...

 Bila je akcija za EU tržište ili kinesko? za kinesko mi je jasno da je moglo biti 4700kn, no ne znam zasto je nama ta cijena bitna? treba tu dodati PDV i carinu da bi dobili cijenu kod nas... 

Za EU tržište, bio je kupon na Kimovilu za popust.

Treba ih pitati šalju li taj iz Kine isto preko EU skladišta za EU kupce.

Znači imaju cijenu za EU i ona je 1000$. Imaju cijenu za kinu i ona je 800$.

A ti bi ih pitao jel moze da kupim ovaj za kinu za 800$ i dobijem ga u EU? ne kuzim te...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice