Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 441.905
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Mikimg kaže...
Evo prije kojih 20 tak dana mi je stigao iz Kine mi 10. Global verzija. Prije sam ima mi 9. Novi mi 10 radi savršeno kad se ubaci nova 12.1.5. verzija radi savršeno ima hr menu. Sve aplikacije su stabilne jedino mpbz ne radi zna li netko u čemu je problem. Hvala.

 Što znači da "mpbz ne radi" ? ne možeš instalirati, ne možeš autorizirati, ne možeš pokrenuti ?

 

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Mikimg kaže...
Evo prije kojih 20 tak dana mi je stigao iz Kine mi 10. Global verzija. Prije sam ima mi 9. Novi mi 10 radi savršeno kad se ubaci nova 12.1.5. verzija radi savršeno ima hr menu. Sve aplikacije su stabilne jedino mpbz ne radi zna li netko u čemu je problem. Hvala.

 Nije 12.0.3 najviša službena verzija?

To si skinuo negdje s neta? Pitaj onda developera zašto ne radi, oni bi se trebali baviti s problemima, ne ti

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Ne. Evo slika
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Skinem i instaliram ju bez problema ali ne želi se pokrenuti
11 godina
offline
Xiaomi Mi 10

On ima eu rom xiaomijev..stabilna globalna je 12.0.3 makar meni nudi 12.1.2.0 ali mi pilot vec jedno 3 tjedna ali ju nezelim stavljat..taa je s a11 gore

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Poslao sam e-mail u PBZ prije 5 dana i rekli su da će nedostatak aplikacije otkloniti do ponedjeljka. Jutros sam probao i ne radi, sad probam i radi super.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Meni je instalirana verzija 12.1.5 i sve super radi
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Mikimg kaže...
Poslao sam e-mail u PBZ prije 5 dana i rekli su da će nedostatak aplikacije otkloniti do ponedjeljka. Jutros sam probao i ne radi, sad probam i radi super.

 bio je update appa jutros. 

12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Gdje se kod nas ili u EU može najpovoljnjije uzeti Mi 10?

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Jel planira netko uzet Mi 10t pro?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

koliko je ultra bolja od pro verzije, po svemu je koliko vidim, ali da li je toliko bolja i da li se isplati ici na ultru

trenutno imam huawei mate 20 pro, kojem je baterija osla u k nakon 1 godine i da li mi se isplati uopce prelaziti na mi 10? najvise me zanima mobitel zbog fotografija

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
JuXo kaže...

koliko je ultra bolja od pro verzije, po svemu je koliko vidim, ali da li je toliko bolja i da li se isplati ici na ultru

trenutno imam huawei mate 20 pro, kojem je baterija osla u k nakon 1 godine i da li mi se isplati uopce prelaziti na mi 10? najvise me zanima mobitel zbog fotografija

 isplati svakako, dosta su bolje slike, žena je isto imala matu 20 pro i osjetno je bolja kamera

zvučnici su me baš iznenadili, nisam čuo nikad bolje na mobitelu, sve u svemu jako dovar uređaj

 

Dario7 kaže...
Jel planira netko uzet Mi 10t pro? 

 kupia ga ženi jučer u xiaomi dućanu 5500 kuna

iPhone is a smartphone for dumb people
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
karlanal kaže...
JuXo kaže...

koliko je ultra bolja od pro verzije, po svemu je koliko vidim, ali da li je toliko bolja i da li se isplati ici na ultru

trenutno imam huawei mate 20 pro, kojem je baterija osla u k nakon 1 godine i da li mi se isplati uopce prelaziti na mi 10? najvise me zanima mobitel zbog fotografija

 isplati svakako, dosta su bolje slike, žena je isto imala matu 20 pro i osjetno je bolja kamera

zvučnici su me baš iznenadili, nisam čuo nikad bolje na mobitelu, sve u svemu jako dovar uređaj

 

Dario7 kaže...
Jel planira netko uzet Mi 10t pro? 

 kupia ga ženi jučer u xiaomi dućanu 5500 kuna

 Koju si ti varijantu uzeo? Vidim da je 8/128 4500kn a 8/256 4800?

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 8:28 (thebatman).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
thebatman kaže...
karlanal kaže...
JuXo kaže...

koliko je ultra bolja od pro verzije, po svemu je koliko vidim, ali da li je toliko bolja i da li se isplati ici na ultru

trenutno imam huawei mate 20 pro, kojem je baterija osla u k nakon 1 godine i da li mi se isplati uopce prelaziti na mi 10? najvise me zanima mobitel zbog fotografija

 isplati svakako, dosta su bolje slike, žena je isto imala matu 20 pro i osjetno je bolja kamera

zvučnici su me baš iznenadili, nisam čuo nikad bolje na mobitelu, sve u svemu jako dovar uređaj

 

Dario7 kaže...
Jel planira netko uzet Mi 10t pro? 

 kupia ga ženi jučer u xiaomi dućanu 5500 kuna

 Koju si ti varijantu uzeo? Vidim da je 8/128 4500kn a 8/256 4800?

Mislim da je najbolja ponuda u Neutrinu 4269 kn za 8/128gb

 

Jel na kraju Mi10 obični bolji od tog Mi10t pro? 

Jer sam mislio uzet taj mi10t pro ali stvarno su otišli sa dimenzijama u nebo.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 10:24 (Dario7).
7 godina
offline
Xiaomi Mi 10

t modeli od Xioami-a su uvijek nešto cijenovno pristupačniji nego klasičan model uz pojedine limitacije (kamera i ekran) dok su u nekim segmentima bolji, ali ne previše. Ipak je t model ovdje kao podvarijanta koja odskače možda 10% od klasičnog modela.

Ako za neku povoljniju razliku možes kupiti običan Mi10, onda je ipak on bolja opcija zbog OLED-a  kamere koji su bolji, osim ako ne voliš IPS.

Osobno imam Mi9t pro koji se od Mi9 razlikovao minimalnu, ali je Mi9 imao veću cijenu pa sam se sam time odlučio na t varijantu i dalje radi kao sat 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 12:43 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Brki1994 kaže...

t modeli od Xioami-a su uvijek nešto cijenovno pristupačniji nego klasičan model uz pojedine limitacije (kamera i ekran) dok su u nekim segmentima bolji, ali ne previše. Ipak je t model ovdje kao podvarijanta koja odskače možda 10% od klasičnog modela.

Ako za neku povoljniju razliku možes kupiti običan Mi10, onda je ipak on bolja opcija zbog OLED-a  kamere koji su bolji, osim ako ne voliš IPS.

Osobno imam Mi9t pro koji se od Mi9 razlikovao minimalnu, ali je Mi9 imao veću cijenu pa sam se sam time odlučio na t varijantu i dalje radi kao sat 

 ma imao sam mi10 i sad se želim  vratiti natrag.

U međuvremenu je izašao mi10t pro ali mislim da ću ipak uzet mi10.

 

 

7 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Mi10t klikće po svemu kao apsolutni best buy jedino ga po meni osobno koče 2 stvari; ekran i cijena.

IPS LCD u tom cjenovnom rangu nije nimalo loš, naprotiv po onome što sam vidio, ekran je izuzetno dobar (da li je itko spomenuo 144 hz refresh rate! ). Reći će ljudi da je stvar osobne preference i djelomično je istina, ali jednom kada koristiš OLED ili AMOLED jednostavno ti se svaki LCD čini ispran, a ako na to još nadodem da telefon ima cijenu koja je malo previsoka za ono što nudi, možemo zaključiti da je loše pozicioniran. Komotno su ga moglo staviti do 4000 kuna i onda bi se isplatilo jer je ovako preblizu starijem bratu Mi10 koji je superiorniji dok se nešto slabiji i jeftiniji Mi9t i dalje prodaje. 

Misao za ekran je moj subjektivni dojam, dok je cijena uređaja malčice previsoka budući da Xioami konkurira sam sebi. 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 13:05 (Brki1994).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Brki1994 kaže...

Mi10t kiklće po svemu kao apsolutni best buy jedino ga po meni osobno koče 2 stvari; ekran i cijena.

IPS LCD u tom cjenovnom rangu nije nimalo loš, naprotiv po onome što sam vidio, ekran je izuzetno dobar (da li je itko spomenuo 144 hz refresh rate! ). Reći će ljudi da je stvar osobne preference i djelomično je istina, ali jednom kada koristiš OLED ili AMOLED jednostavno ti se svaki LCD čini ispran, a ako na to još nadodem da telefon ima cijenu koja je malo previsoka za ono što nudi, možemo zaključiti da je loše pozicioniran. Komotno su ga moglo staviti do 4000 kuna i onda bi se isplatilo jer je ovako preblizu starijem bratu Mi10 koji je superiorniji dok se nešto slabiji i jeftiniji Mi9t i dalje prodaje. 

Misao za ekran je moj subjektivni dojam, dok je cijena uređaja malčice previsoka budući da Xioami konkurira sam sebi. 

 da cijena je ista Mi10 i M10t pro.

 

Meni smeta što su ga povećali u dimenzijama.

Mi10 162.5 x 74.8 x 9 mm 

Mi10t pro 165.1 x 76.4 x 9.3 mm 

 

Još me ona dolje brada bode u oči.

 

Plus da ne pričam o finger senzoru na power buttonu.

 

Ma odlučio sam :)

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Evo napokon uzeo Mi 10 nakon puno premišljanja. Još prebacujemo podatke i podešavam.

Pitanje za sve na globalnom ROM-u: šta koristite za blokiranje poziva otkad nema Xiaomi aplikacije za pozive?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Našao. U aplikaciji sigurnost je blokiranje poziva i dalje. Inače sam iz poziva pristupao ali sada je od Googlea aplikacija za pozive.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ja sam izgleda naletio na loš model, nemam ni 3 sata sota. Sve sam radio normalno, napravio reset nakon updatea na miui 12, čak dva puta, ali pomoči nema. Nisam nešto stručan da ga probam vratit na miui 11, ima li negdje kakav jednostavan tutorijal?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
korg11 kaže...

Ja sam izgleda naletio na loš model, nemam ni 3 sata sota. Sve sam radio normalno, napravio reset nakon updatea na miui 12, čak dva puta, ali pomoči nema. Nisam nešto stručan da ga probam vratit na miui 11, ima li negdje kakav jednostavan tutorijal?

 Probaj ustanoviti što ti guta bateriju. Najlakše je metodom dedukcije. Nije uvijek u pitanju uređaj, nekad je nešto banalno poput neke aplikacije ili sim kartice.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Ja sam s baterijom jako zadovoljan. Sve mi je upaljeno stalno, 4G, Wifi, gps, bluetooth i nfc, dosta poziva danas, piše sat i pol zaslona, to mi je malo čudno jer sam uvjeren da sam ga više koristio... Jučer popodne skinut s punjača, još 61% baterije imam.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
korg11 kaže...

Ja sam izgleda naletio na loš model, nemam ni 3 sata sota. Sve sam radio normalno, napravio reset nakon updatea na miui 12, čak dva puta, ali pomoči nema. Nisam nešto stručan da ga probam vratit na miui 11, ima li negdje kakav jednostavan tutorijal?

 Pošalji screenshotove od battery usage da vidimo što stvara problem

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

Čudno mi je ovo pod ostalo 22.85 %, neznam koje su to aplikacije

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Vidim da je na makro mikro Mi10T Pro 3899kn.Sto je zbilja brutalna cijena za 128gb model i vjerujem najpovoljnija.

Na mobisu je najpovoljnija standardna varijanta Mi10t za 3514kn.

A vidim da su na ekupi dosli obicna i pro verzija, obicna je 3699 a pro 4499kn.
Sad si racunam kad bude Xiaomi opet na 20% popusta biti ce odlicna prilika za kupiti.

Razmisljam si dal ustediti pare i kupiti poco x3 ili uzeti neki od mi10t modela.
Jer vidim da su ima baterije odlicne.

Zar je glavna razlika obicnog i pro modela samo u kameri i eventualno memoriji?
Koliko je obicni losiji od pro modela?
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Kupljen mob preko banggooda pa da bacim dojmove;

 

Izvana, malo je chunky ali to sam i očekivao, čak mi i zakrivljen ekran koji mi inače zna smetati ovdje ok izgleda. Težina je osjetna ali se brzo navikne. Jedino što baš i džep ne stane pa sad moram nalazit nove načine nošenja. Punjenje je jako brzo i taj dio su odradili vrhunski. Baterija traje cijeli dan bez problema (sa AOD-om i uz dosta korištenja), a nekad i dva dana uz laganije korištenje. Zvučnici jako dobri.

 

Iznutra, sve na prvu djeluje jako brzo i vidi se da su poradili na nekim stvarima (animacije, MIUI), međutim tu otprilike staju sve pohvale. Možda je do MIUI 12 kojeg sam odmah preuzeo, ali primjetio sam dosta bug-ova i čak i lagg-ova u radu. Ne znam kako im je to uspjelo ali eto i moćni S 865 sa 8 GB rama ne radi fluidno. Od bug-ova najviše mi smeta proximity senzor kod poziva jer nekad radi ok, nekad ekran zna bit upaljen, a nekad se pali - gasi nekoliko puta što me užasno nervira (znao sam uhom prislonjenim na mob otići u neke settingse i paliti - gasiti neke stvari u sred razgovora). Nadalje, primjetio sam da kad je u settingsima, kod displaya, color sheme postavljen na automatic ili saturated da display ima dosta problema sa prikazom, a posebno navečer kad radi u dark mode-u. Jednostavno to izgleda užasno i na trenutke negdledljivo. Ne pomaže ni kad auto brightnes ponekad random pojačava i smanjuje jačinu osvjetljenja ekrana. U "original color" postavkama za display su ti problemi i dalje tu, ali su manje izraženi.

 

Od ostalih stvari, prilikom spajanja na Bluetooth od auta sam imao dosta problema (ali sam ipak uspio spojiti), da bi u jednom trenutku mobitel sam nazvao zadnji birani broj u sred vožnje. 

 

Fingerprint senzor u 80% slučajeva radi 9.5/10, ali nekad mu se dogodi da ga moram 5-6 puta probati da bi ga otključao.

 

Kamera me isto malo negativno iznenadila. U usporedbi sa recimo Samsungom S10 (kojeg sam prethodno imao) rekao bih da daje čak i lošije rezultat, a definitivno se to vidi u situacijama kad treba nešto na brzinu slikati jer Xiaomi ima dosta problema sa izoštravanjem slike i nekad kad "uhvati" fokus mu se zna dogoditi da ponovo ide izoštravati pa ako u tom trenu okinete sliku ispadne mutno (nešto što mi se kod S10 gotovo nikad nije događalo, a ne govorim o noćnim uvjetima nego idealnom dnevnom svjetlu). Makro kamera je dosta neupotrebljiva (što je i očekivano od 2 MP), širokokutna zadovoljavajuća. Onih 108 MP mi ne daje nešto bolje rezultate nego spomenuti Samsung S10 ili curin S10+ (direktna usporedba dva ista kadra).

Plus još jednom mi se dogodilo da mi se aplikacija kamere skroz srušila i morao sam restartati mob da bi proradila.

 

U svakodnevnom korištenju uz još pokoji bug i lagg i dobio sam dojam da se radi o užasno neoptimiziranom uređaju tako da sve u svemu, nisam zadovoljan, a posebno sa ovim softverskim djelom. Ne znam jel samo moj primjerak takav, ali ozbiljno razmišljam prodati mob i jednostavno se poštedjeti muke. Što mislite koje su šanse da se nekom narednim update-om isprave ove greške?

 
0 0 hvala 3
11 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Koju verziju miui 12 ti je povukao..meni samo nekad zna proximity zafulat ostalo mi sve ok...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Zadnji update
11 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Nije ti to zadnji.. isto imam globali mi verziju..

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice