Zastoj windows 10 update

poruka: 6
|
čitano: 1.624
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Zastoj windows 10 update

Molim Za pomoć na win 10 64bit enterpise ne može se instalirati windows update do kraja već stane na 61% kao na slici i tako stoji već 2 tjedna,

kako da to popravim a čekaju me i druge nadogradnje koje ne mogu pokrenuti

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zastoj windows 10 update

obriši sadržaj foldera C:\Windows\SoftwareDistribution\Download ..

-može i %temp%..

-restartaj računalo.

-ne odgađaj tjednima, ne oslanjaj se na automatiku (radni-neradni sati) jer će ti u nekom trenu isteći.. a tad ako imaš nešto otvoreno ne sjevano .. održavanje radiš sam, automatika je onako za juzere ili bolje nego ništa.

 

.. a kao btw, korištenje enterprise verzije nije namjenjeno 'kućnom' juzeru, također jedan od mogućih problema jer se tad predviđa da sve to znaš i da npr imaš admina, server-wsus, gpo itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Zastoj windows 10 update

Meni je jednom tak zaštekalo na Win 10 Pro. Rješenje je bilo skinuti originalne windowse i napraviti update direktno preko njih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zastoj windows 10 update
hudibitek kaže...

Meni je jednom tak zaštekalo na Win 10 Pro. Rješenje je bilo skinuti originalne windowse i napraviti update direktno preko njih.

 to nije update, to je upgrade, .. a tad se i update obavi automatski + odbaci sve staro-smeće tj duži put ako je dovoljno ukloniti smeće, osim kad je potrebno-nužno tj kad postoje veći problemi.

.. dva odvojena svijeta, ekstremno suprotna :) tj vidljiv juzer s pitanjem koristi ent verziju + ie u taskbaru što će reć neažuriran sys i tko zna što s postponanjem koji daju sadašnji rezultat, takav juzer ne može skinuti novi win-ent jer to naprosto ne ide tim tempom kao i pitanje od kud mu licenca itd.. (ne moralizacija-yogurt i sl. nego pristup-izvor..) a onaj tko ima pristup tome u pravilu sve ovo već zna i ne traži pomoć za banalna pitanja (nego juzerima takva pritanja riješava kroz wsus-gpo ili klikanjem) .. :))

-najvjerojatnije je u pitanju neki 'powerjuzer' koji ne želi svakodnevne promjene pa i vjerojanto ne gasi računalo danima, ne restarta i sl. do te mjere da ako ide u sleep nastavlja s browsanjem i otvorenim desetcima tabova jer i to računala mogu, no tad su ovakvi problemi logična posljedica, pitanje kad se nakupi smeća ili 'vagon na pruzi koji zadrži ostatak prometa' + često i lančana povezanost kao uvjet za idući update + ponekad revokanje neke pogrešne vezrije ili naprosto stvar licence i regije-jezika pa se počne gurati npr eng update i pojavi recimo hr-lokalni odgovarajući za winver-licencu-regiju.. ent naprosto nije za juzere nego za one koji to s razlogom imaju i znaju dok je recimo workstation dodatak na pro itd. koji bi recimo bio ciljan za takvu grupu juzera, no realno je to sve isti win, razlika je u pravilima tko i kad odlučuje o npr ažuriranju.. bolje je da to radi juzer koji to zna nego ako ne zna, tad je i automatika ok u većini slučajeva dok ne zapne.. kao sad.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zastoj windows 10 update

thnx pokušat ću, samo možeš mi još objasniti što znači ovo %temp% i kako da do toga dođem??

 

15 godina
offline
Re: Zastoj windows 10 update
ksx kaže...

thnx pokušat ću, samo možeš mi još objasniti što znači ovo %temp% i kako da do toga dođem??

 

 -path tj varijabla, utipkaj u addressbar filemanagera i enter.. tamo si, možeš i klasičnim browsanjem ako želiš..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice