Windows XP i Windows 7

poruka: 17
|
čitano: 7.706
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7

Pozdrav svima. imam problem kd podizanja windowsa. Na kompu sam imao Windows XP pa sam na drugu particiju instalirao Windows 7. Nakon paljenja kompa uvijek mi je bilo ponudjeno da li da koristim XP ili windows 7. Poslije sam instalirao ponovo XP i sada više nemam taj izbor nego mi se odmah pokreće Windows XP pa me zanima kako da vratim start up od Windowsa 7 gdje mi je bilo ponudjeno koji da Windows koristim???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows XP i Windows 7

Ubaci DVD od Win7,kod instalacije bi ti trebao ponuditi repair i pusti ga potrazi sve instalacije Windowsa.
Ovo ne radi ako pokrenes instalaciju iz XP-a,mora biti pokrenuta instalacija s DVD-a.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2009 11:28 (Kristyans).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7

e uradio sam to al i dalje mi se isto događa. Kada uzmem repair pronađe mi samo verziju 7 i kada restartiram opet se isto događa...

15 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7

VISTA BOOT PRO :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7

Može li mi netko reći kako da "srušim" windows sustav, odnosno da ga obrišem iz računala? Koji je postupak?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP i Windows 7
hoseR kaže...

Može li mi netko reći kako da "srušim" windows sustav, odnosno da ga obrišem iz računala? Koji je postupak?

Ubacis cd/dvd od windowsa ili drugog OS-a koji zelis instalirati, bootas i formatiras disk.

Nisam ginekolog al mogu pogledati...
13 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7

Imam instariran XP sp3 na C i imam jos 2 particije na kojima imam podataka. ako bih instalirao win7 recimo na D: da li bih izgubio podatke sa te particije. hoce li se particija na koju ide win 7 formatirati.

Nije sve u ljubavi, ima nesto i u lovi...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP i Windows 7
sxxx kaže...

Imam instariran XP sp3 na C i imam jos 2 particije na kojima imam podataka. ako bih instalirao win7 recimo na D: da li bih izgubio podatke sa te particije. hoce li se particija na koju ide win 7 formatirati.

Pozeljno je formatirati particiju gdje idu windowsi.

ako imas neke podatke na (D) prebaci ih na drugu particiju.

14 godina
offline
Windows XP i Windows 7

pozdrav, da ne otvaram novu temu pitat cu tu... sutra napokon napustam svoj win xp ga i stavljam 7... falit ce mi :'D... sad posto sam totalni tudum za to i nikad to nisam radio... dal mogu ga inst prema ovom videu 

 i btw kad video dode do 09:33 tamo pise format za hard, dal mi to treba ili ?

fuck tha police.... dude don't slow down drift that shit !!! =)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP i Windows 7
Genoxxx kaže...

pozdrav, da ne otvaram novu temu pitat cu tu... sutra napokon napustam svoj win xp ga i stavljam 7... falit ce mi :'D... sad posto sam totalni tudum za to i nikad to nisam radio... dal mogu ga inst prema ovom videu 

 i btw kad video dode do 09:33 tamo pise format za hard, dal mi to treba ili ?

Mozes i prema videu,

-a imas ovdje tutorial pa pogledaj i procitaj: http://www.bug.hr/forum/topic/windows/instalacija-windows-7-operativnog-sustava/61304.aspx

13 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7

e ovako strucnjaci vi mi mozete pomoc najbolje.

imam sljedece spec;

i5-650

ddr3-4gb

gts-450 1 gb

ploca-asus P7P55-M

zanima me ovo imo sam windows XP servis pak 3 i pokazivalo mi je da imam samo 2.99 Gb memorije toliko je valjda samo prepoznavaohaj dobro

instaliro sam windows 7 profesional 32 bita odem da vidim kolko ovaj ce mi pokazat memorije pise 4 gb pa u zagradi koristi sistem samo 2.99 to mi nikako nije jasno  molim vas da mi objasnite ako mozete hvala puno

admir
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows XP i Windows 7

Osim ako nije ograničenje na samoj MBO, onda ti treba patch za 32bit Win7 ili x64 Win7 (64-bitni).

 

Samo 64bit prepoznaje više od ~3.2GB RAMa (32bit sa patchem zna biti nestabilan...)

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP i Windows 7

ako je mozda to sto kazes na ploci kako mogu to promjenit mozeli se uopste promjenit bez patcha

admir
13 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7

molim Vas za pomoć..

 

Imao sam instaliran windows X5 pa sam preko njega stavio Windows 7. sad me svaki put pri pokretanju pita koje zelim koristiti ili nakon 20-ak sekundi odabere  Win7 i dalje normalno radi..

Htio bih maknuti ako je moguce taj upit i da odmah diže Win7. 

inace koristim WIN7 ultimate version x 86 (32 bit) Retail dvd clone

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP i Windows 7
kruno999 kaže...

sad me svaki put pri pokretanju pita koje zelim koristiti ili nakon 20-ak sekundi odabere  Win7 i dalje normalno radi..

Skini ovaj program, instaliraj pokreni - uradi kao na slici:

odi na boot menu - označi xp - pa delete.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 14:14 (mario1990).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP i Windows 7

Hvala Mario1990 , vrlo je jednostavno i uspio sam.. 

15 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7

...ne koristim sedmicu, znam da sam nekad u xp-eu pod, control panel, system, koristio ovo...

 

Keklja kaže...

Pozdrav svima. imam problem kd podizanja windowsa. Na kompu sam imao Windows XP pa sam na drugu particiju instalirao Windows 7. Nakon paljenja kompa uvijek mi je bilo ponudjeno da li da koristim XP ili windows 7. Poslije sam instalirao ponovo XP i sada više nemam taj izbor nego mi se odmah pokreće Windows XP pa me zanima kako da vratim start up od Windowsa 7 gdje mi je bilo ponudjeno koji da Windows koristim???

...nisi smio nakon sedmice ponovo instalirati xp jer ti on ne prepoznaje sedmicu pa je

prebrisao njen boot sector...nepisano pravilo je - najprije stariji os...

 

...kaos...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 12:15 (Jurra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice