Windows 7 Problemi

poruka: 342
|
čitano: 80.803
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Problemi
micho0305 kaže...

na Toshiba Satelite instalirao sam W7 Ultimate(sveOK) ali nakon Update+ServicePack1 pri svakom pokretanju mi otvara StartUp repair i..ništa. Kad sitisnem bilo Restart, bilo Finish, računalo se pogasi.

Probao sam s System Restore disk sve opcije, kroz Command bootrec.exe, scannow,rstrui.exe..ništa. SystemRestore kaže da nije uspio, ali ne prikazuje gdje je zapelo.Probao sam s popravkom kroz

 instalacijski disk, nula bodova. nNa Netu nisam(za sada) pronašao sličan problem. Ima li netko rješenje? Hvala

EDIT:

kroz SystemRestore prikazuje mi samo jedan Restore point, a sigurno ih imam desetak, kako prikazat druge? (kvačica na Show more restore points ne pomaže)

Ako prikazuje samo jedan restore point ,onda je to to.

 

I jedno pitanje: zašto posebna instalacija SP-a? Pa imaš i na forumu linkove za skidanje original Sedmice sa integriranim SP1?

Čak i u ovoj temi.

 

I kod instalacije ,laptop spoji žicom na router ,da povuče sve drivere kako treba.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2013 19:23 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Nejasno mi je da li prilikom system repaira koristiš System Repair Disk. Napominjem da se taj disk posebno kreira i zatim koristi kada izbiju problemi kakve ti imaš. Znači ideš na Start - All programs - Maintenance - Create a System Repair Disk.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

rješeno

naime, SP1 mi je zbrisao crackLoader i nije bilo MBR(bcd). W7 nije mogo bootat a s bcdedit.exe/FixBoot mi je stvorio novu C:\ particiju a particiju s W7 preimenovao u D:\. Nisam skužio pa sve šta sam prčkao je otišlo u nepovrat. Dakle:

u sysRestoreDsk odabrat CMD

 

bcdedit/export D:\bcd backup

attrib D:\boot\bcd -h -r -s

ren D:\boot\bcd bc,old

bootrec.exe/rebuildbcd

s tim da je u principu C:\ ne D:, al kod mene je tako ispalo

 

Cum sapienti viro libenter diserimus
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 7 Problemi

 imam jedan problemcic koji nije nesto strasno ali jako je iritantan kada gledam neki video na internetu ili tako nes cak i kada otvaram internet stranice kao da se sve zamrzne dok ne pomaknem mis i onda se nastavi vide tj web stranica se otvori sada mene zanima dali postoji mogucnost da rijesim to jel moze biti do flash playera..??

i da windows mi nije aktiviran i pise mi stalno ono windows not activated pa jel moze to biti uzrok..??

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

najbolje ti je obrati se u servis

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Pozdrav svima.Imam jedan peoblem.INstalirao sam win 7 x32 pro i nemogu neke pograme instalirati sa diska c nego .exe moram prebaciti na usb pa onda je dalje sve normalno.ako je reinstal windowsa jedina opcija ok ali nebih volio zato sto imam puno igrica.pomagajte ako mozese.hvala.

 

Edit:izbacimi nsis error canot launch instaler

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2013 22:01 (ivo0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 7 Problemi

Evo da ne otvaram novu temu...

 

Problem s Windows 7 explorerom... aplikacije se dugo pokreću ili dobijem "aplikacija ne reagira". Problem prisutan na više računala (laptopi - razni).

 

- temperature u redu

- zauzeće procesora normalno (to mi nije jasno, pokrenem aplikaciju i treba joj dugo da se otvori a procesor uopće nije jako opterećen)

- skenirano antivirusnim programom (nod32, malwarebytes antimalware) - ništa ne pronalazi

 

Sumnjam na neki od zadnjih upadate-ova za Windowse.

 

Dali netko može ponuditi neko riješenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Windows 7 Problemi

display name ivo

 

- Obriši NOD32, pa probaj bez njega.

- Ako sumnjaš na neki update, briši jedan po jedan, dok ne proradi ili vrati sustav unatrag preko system restore.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi

Nije pomoglo. System restore nemam a uninstall update-a nije pomogao. Na više računala sam taj problem primjetio i kažem, predpostavka je da problem radi neki update jer se svima problem javio nakon update-a windowsa. Vidim samo savjete da se reinstalira OS i to sam i napravio i ne može se usporediti brzina rada računala prije i nakon reinstalacije ali to ne riješava problem ako ne znam kako je do problema došlo.

10 godina
offline
Windows 7 Problemi

Zdravo ekipa. Moze li mi neko pomoci. Imam original windows 7 64bit ultimate. Kad sam instalirao novi hardware windows mi izbacuje da mi za jos tri dana istice registracijski kod. Sad ovako kad ukucam svoj kod win ga ne potvrdi odmah vec mi izbacuje da im dam svoj broj telefona što im u biti ne želim dati. Što ću dalje zna li iko?

Hejjjjj
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Problemi
Chico12 kaže...

Zdravo ekipa. Moze li mi neko pomoci. Imam original windows 7 64bit ultimate. Kad sam instalirao novi hardware windows mi izbacuje da mi za jos tri dana istice registracijski kod. Sad ovako kad ukucam svoj kod win ga ne potvrdi odmah vec mi izbacuje da im dam svoj broj telefona što im u biti ne želim dati. Što ću dalje zna li iko?

Instalirao si Windowse na novi hardver, i naravno, to je sada novi PC. Moraš ponovno kupiti ključ, ili ako imaš retail verziju Windowsa ,aktivirati telefonski na 0800 300 300.

Ako je u pitanju OEM ,možda imaš sreće ,pa kažeš da ti se pokvarila ploča i da si ju morao mijenjati , dobiješ aktivaciju.

Ako ništa ne upali, sorry braco, snađi se za aktivaciju sam.

 

Windows loader by Daz?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 11:56 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi
Chico12 kaže...

..Imam original windows 7 64bit ultimate. Kad sam instalirao novi hardware windows mi izbacuje da mi za jos tri dana istice registracijski kod. ..

-original OS nema veze s licencom i aktivacijom. Imaš ili nemaš key i OS je aktiviran ili nije.

-novi HW? što je novo? MBO(?) tad je to normalno za OEM licencu. Ostalo se ne smatra takvom promjenom (vga-ram-...) i OS nebi tražio reaktivaciju. Bit će nešto drugo, yogurtast loader kojeg je neki update ...

-ako imaš original (licencu+račun), tad nazovi tel i objasni, ''APP'', riješeno za 5 minuta s pohvalom u anketi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi

Sve je novo

MBO CPU bas sve 

Uzeo sam u Svedskoj win7 ultimate 64bit

 

Hejjjjj
15 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi

OEM licenca je jednokratna, veže se uz ID... jedino pod garancijom ,ože proći zamjena MBO i sl, ali APP, nazovi i budi uvjerljiv, možda prođe. btw, trebao bi zvati 'ingu from sviden'..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi
ihush kaže...

OEM licenca je jednokratna, veže se uz ID... jedino pod garancijom ,ože proći zamjena MBO i sl, ali APP, nazovi i budi uvjerljiv, možda prođe. btw, trebao bi zvati 'ingu from sviden'..

Hahahaha Helgaaaa. Ok hvala ma pokušat ću pa što bude, ako i ne bude moglo 30$ i novi serial .ebati ga!

Hejjjjj
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Pozdrav!

 

Zamolio bih Vas da prije nego što odgovorite pročitate prvo cijeli ovaj post! Hvala

 

Temu sam otvorio na adresi "Lijeni" Windows 7 , pa mi je predloženo da pomoć zatražim ovdje.

 

Već sam tražio sličnu pomoć u temi Mozilla Firefox problem u istoj grupi ali sam primijetio da problem nije lokaliziran samo na internet. Na žalost, aplikacije su postale "lijene".

 

Radi se o tome da kad pošaljem naredbu (kliknem na program) neovisno o lokaciji (desktop, start menu, quick launch,...), vrlo često se ništa ne događa. U task manageru vidim da je aplikacija uredno pokrenuta no ne izbacuje prozor. Nekim aplikacijama (Firefox npr.) treba vremena da se učitaju ali neke jednostavno samo zauzmu resurse i ne pokrenu sučelje (Star Wars: The Old Republic). Čak i kad se pokrenu, ne učita se čitavo sučelje, već nekad znaju faliti dijelovi. Računalo nije bilo korišteno 2 mjeseca, i prije toga je sve uredno radilo. Isto tako sam primijetio da mi se web stranice dosta često "raspadaju": pojavi se samo tekst bez ikakvog uređenja (Firefox i IE).

 

Moju konfiguraciju možete pročitati ispod moje slike lijevo. Provjerio sam memoriju memtestom a HDD HDTune-om i nijedan nije izbacio nikakve greške. Ne bih volio ponovno postavljati Windowse osim ako to baš nije nužno i ako se može izbjeći, zato sam otvoren za prijedloge. Osim toga, od zaštite na kompu imam ESET NOD32 (verzija7 sa zadnjim definicijama), Zone Alarm a Malwarebytes nije ništa našao. Također sam računalo počistio sam CCleanerom koji je malo popravio stvari ali nije uklonio problem.

 

Linux Mint (dual boot) se uredno ponaša i s njim nemam nikakvih problema. Jedino zna malo "štekati" kad pootvaram više stranica u flashu, ali to smatram normalnim.

 

Toliko. Unaprijed hvala za pomoć.

Grow old or die trying
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Windows 7 Problemi

ne0n

 

- Obriši Zone Alarm i antivirusni program, restart, upali windows firewall, neće ti ništa upasti u komp., ne brini,

  ljudi često pretjeruju s tim zaštitama, npr. dva anivirusa i sl., takve stvari samo stvaraju probleme.

- Možeš proskenirati s Hitman pro, AdwCleaner, ComboFix.

- Ako imaš HDD, defragmeniraj ga s npr. Auslogic disk defrag.

- Ako imaš neke "Tune up", "Boost" programe, obriši ih, ne trebaju ti.

- Ako trebaš pomoć, instaliraj Teamviewer, pokreni ga i na PM mi pošalji ID i PASS koji ti pokaže, pa

  ti to budem osobno pogledao.

 

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.3.2014 20:33 (Valentin17).
 
3 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Imam jedno pitanje. Znači od maloprije mi se na Welcome i Shutting down screenu počeo pokazivati neki grubi font. Kako da ga vratim na stari? System restore ne pomaže.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Windows 7 Problemi
Marko :D kaže...

- Pokreni CMD kao admin, upiši sfc /scannow.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Pokrenuo. Jel ima to kakve veze zato što sam postavio klasičnu temu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Windows 7 Problemi
Marko :D kaže...

Pokrenuo. Jel ima to kakve veze zato što sam postavio klasičnu temu?

- Ne bi trebalo imati, probaj vratit Aero pa vidi.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
12 godina
offline
Windows 7 Problemi

Pozz. Ovako,imam problem sa zvukom. Instalirao sam drivere preko driver robota  i kada sam resetiro komp dole u kutu nema prekrizena ikonica na zvucniku. I idem upalit neku pjesmu i necuje se nista,provjerim zvucnike kablove sve i nece.I nakon toga izbrisem te drivere i ostavim winu da instalira automatski i instalira resetira se i opet nece.A na kompu je ujedno i win xp(dual boot) i kad prebacim na xp radi zvuk,na 7. ima drivere sve pojacano ali neradi zvuk. Molim pomoc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Pogledaj u Device manageru je li instalana zvućna u win7, ako nije onda traži winse neka ti skinu drivere ili ih stavi u xp mod možda proradi.

"Just A Dream ".
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Komanda "sfc /scannow" nije pronašla ništa. Nakon skeniranja ponovno sam pokušao vratiti sustav unazad i problem se riješio.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi

Komp ima intergriranu zvučnu. Kao sto sam reko sve je uredu oznacen je izlaz zvuka i trebalo bi radit. Kada upalim nesta onaj vu meter pokazuje da radi glazba ali necuje se nista. Driveri su realtek,model maticne je Gigabyte  8s648fx-rz

12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Probaj soluciju : deinstaliraj zvućnu u Xp-u, pa se vrati na win7 i vidi što se događa, pa ako ti pokazuje zvučnik , deinstaliraj drivere i na Win7 ,pa pusti da ti ih on sam instalira. A onda na xp i instalaj te realtek drivere za zvućnu.

Tako mi frend isto ima integrušu pa mu se poćne zvuk ponavljati, preskakati i smrzavati na win7 sa tim driverima.

Probaj kako sam ti napisao.

"Just A Dream ".
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 7 Problemi

Gledam vamo nesta i malo je zbunjujuce. Idem vidit drivere na stranici od proizvodaca maticne i tamo pod driverima za zvuk su neki driveri Cmedia,ali nema ih za 7. nego najvise za xp. A kada pustim da mi driver robot ili win skida drivere skine mi realtek,msm wtf. A na xpu su instalirani ti cmedia driveri.

 

Ovo sto si napiso je pomalo zbunjujuce xd. Windowsi su na 2 razlicita diska,msm da ne ovise jedan o drugome pa bi reko da je problem do 7. 

 

Da napomenem da je komp spojen na liniju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.3.2014 23:40 (matejgamer12).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Mislim da za Cmediu ima do Viste driveri i ja sam ih stavio na win7 i rade, jedino što je moja matićna drugaćija.

Kako winsi nisu savršeni tako može biti i problem za dijeljenje hardwarea, a na kraju moguće i problemi u dual boot winsima prilikom podizanja servisa za zvuk i još k tome spojen na liniji, hm. Probaj samo onako kako sam ti rekao ili stavi cmediu drivere u xp mod na win7. 

"Just A Dream ".
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi

Vidit cu sutra. Svejedno planiran brisat XP jer sam dual boot napravio da u slučaju da dode do kakvih problema mogu na XP prebacit. Sto se tiče drivera 80% sam uvjeren da realtek krivi driver i da trea cmedia. Sutra cu probat još ovo sto si predložio prije nego sto izbrisem XP.

15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Pozdrav!

 

Status update za moj problem lijenih windowsa. Jedan dio problema je djelomično riješen zahvaljujući totalnom brisanju (wipe-anju) drivera za grafiku te ponovnom instalacijom i uklanjanjem firewall-a. Promijenio sam firewall i za sad je situacija ok.

 

Hvala svima koji su pomogli.

 

EDIT: Windowsi rade brže i bolje nakon spomenutih akcija. Za čišćenje ATI-jevih drivera, nemojte se oslanjati na programe tipa DriverSweeper jer znaju raditi probleme. Umjesto toga pratite postupak na dolje navedenoj stranici od korisnika Xira.

 

Wipe Ati-jevih drivera

Grow old or die trying
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2014 1:41 (ne0n).
Moj PC  
1 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice