Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 385.477
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
16 godina
offline
Windows 11

e ako nekom ne radi onaj microsoftov check neka ga instalira još jednom bez deinstalacije prethodne instalacije. Onda radi. Dakle dva puta instalirati (što je sigurno, sigurno je )

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2021 9:36 (igy).
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Windows 11

Meni check kaže u zelenome: Ovo računalo ne može pokrenuti Windowse 11, a ispod da mi podržava Windowse 11 i da će me obavijestiti o datumu instalacije.....

 

Lokalizacija 

I want to believe
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Brki1994 kaže...

Meni check kaže u zelenome: Ovo računalo ne može pokrenuti Windowse 11, a ispod da mi podržava Windowse 11 i da će me obavijestiti o datumu instalacije.....

 

Lokalizacija 

 -da, to je najgluplji moguću primjer, uz zelenu kvačicu i ostatak texta nešto što ni google translator ili prosječan 'novinar' ne pogriješi.. :))

-moj primjer s praznim ekranom kao sadržajem-objašnjenjem nekompatibilnosti dok je u pozadini već aktivan w11.. tj to je čak točan kriterij-requirements, tj točno je navedeno zašto je to računalo 'nekompatibilno' s praznim poljem.. null-ništa kao razlog i to je točno!

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2021 9:46 (ihush).
16 godina
offline
Re: Windows 11
Brki1994 kaže...

Meni check kaže u zelenome: Ovo računalo ne može pokrenuti Windowse 11, a ispod da mi podržava Windowse 11 i da će me obavijestiti o datumu instalacije.....

 

Lokalizacija 

 to je napravljeno namjerno... još ne znaš možeš li ga pokrenuti 

16 godina
offline
Windows 11

Ja sam na konju, svi testovi su OK, više se ne zamram do izlaska službene verzije :)
 

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 11
display name ivo kaže...
Ako dobro gledam moja ploča nema tpm. Znači to moram nabaviti ako mislim imati Windows 11?

 Ima TPM priključak, ali tebi poseban TPM modul uopče i ne treba tu je kvaka.Čitaj ili gledaj, kaj ču ispod u drugom citatu napisat i nema frke.

 

https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/TUF-Gaming/TUF-GAMING-X570-PRO-WI-FI/techspec/

 

1 x SPI TPM header

 

DukeOs kaže...

Kao sto se i ocekivalo , dobre vijesti za one sa starijim hardverom.

 

Dobra vijest da je free , da podrzava android aplikacije ,

te da ce gaming na PC-u postati jos bolji  zbog auto HDR -a i brzeg loadinga(uz odgovarajuci hardware i aplikacije).

Windows snapping (pogotovo za ekrane vece dijagonale) , touchscreen friendly.

 

**Third party app with better clarification here .

Žuto da zaobiđi i nema problema, očekivano kao i obično sa Mikrošuft poluproizvodima koji ne znaju bi li pišali ili kakili.

 

Vezano za WhyNotWin11, da još jedan primjer da ekipa sa strane ispeče puno bolje ili informativnije alate.Mikrošuft seratori eto več godinama nisu u stanju složit znatno bolji Task Manager.

 

https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/whynotwin11-is-a-better-replacement-for-windows-11s-pc-health-check/

 

https://github.com/rcmaehl/WhyNotWin11

 

https://www.virustotal.com/gui/file/84b818bf3c06297fb59306bfde8a7afa2d3564483bac7b85ae8f0a4212bc7367/detection

 

 

 

 

 

S obzirom da je puno živčanih ljudi več i pokupovalo TPM module, i to zato je Mikrošuft ekipa ništa precizno nije objasnila.

 

Kupovima hardverskog TPM modula je potpuno nepotrebna.

 

Poanta je ovo, samo treba u Bios omogučit/Enabled AMD CPU fTPM ili Intel PTT ili Firmware TPMs.Večina modernih li novih procesora ima tu opciju, ali eto kad vlada informacijski cirkus ekipa je krenula kupovat TPM module.

 

"Firmware TPMs are firmware-based (e.g. UEFI) solutions that run in a CPU's trusted execution environment.Intel, AMD and Qualcomm have implemented firmware TPMs"

 

"Some mainboards might be lacking this BIOS setting to enable the CPU’s TPM. In that case, your only hope is a BIOS update"


"TPM 2.0 is only supported in UEFI mode, not in legacy BIOS mode. Switching from BIOS to UEFI mode may prevent an installed OS from booting"

 

https://helgeklein.com/blog/how-to-check-windows-tpm-status-enable-cpu-amd-ftpm-intel-ptt/

 

Eto mojeg primjera, pogledat pod Moj PC pa onda zavirit u Google Drive folder i pogledat fotke.Matična ima TPM priključak, ali gore je instalirana samo magla.Dakle Gigabyte AMD B450 matična, prva opcija AMD CPU fTMP opcija Disabled a to je po defoltu. Druga opcija AMD CPU fTPM opcija Enabled, pa eto opet pogledat kaj kaže WhyNotWin11.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1cPC3So2cf84J8n2EX7RbN0O5BIfxIxyt?usp=sharing

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2021 14:16 (rambox).
16 godina
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...

Znači, po govnjarima iz Microšrota, računalo iz 2016. godine je za smeće, kao ova konfiguracija u opisu? Da li oni nekoga zajebavaju ili imaju postcovid sindrom, ionako su svi bili zaraženi? Ovaj ne prolazi provjeru, a da uopće aplikacija ne javlja zašto. Vjerojatno joj smeta CPU.

Pa sad, tebi je Haswell iz 2016., tržištu komponenata je iz 2013/14, a sad je 2021.

 

To na stranu, zahtev jeste glup, podržati Celeron N serije, a odseći gomilu zapravo upotrebljivih procesora (uključujući, navodno, i prvu generaciju Ryzena!) je retardirano.

 

No to što mi se neće (ako zaista ne bude hteo) instalirati Win 11 na kućni komp mi je za sada prilično nebitno. Win 2000 sam terao dok nije izašla Vista, prosto zato što mi se XP nije sviđao, i uopšte to nisam osetio; na 7-ici sam preskočio i 8(.1) i prvih 5 godina 10-ke i ni to nisam osetio. Isto očekivanje imam i ako budem preskočio 11-icu do narednog upgradea. A i to bih mogao nekad da uradim, procesor, ploča i RAM mi u 12. mesecu pune 7 godina, dovoljno.

 

P. S. Verovatno ti pre svega fali TPM 2.0, mislim da ti to procesor ni ne podržava, kao ni moj (kod i5-ica, 44xx procesori uopšte ne podržavaju TXT, jer valjda nisu dovoljno high end; kod i7-ica, K procesori ne podržavaju TXT, zato što su... previše gejmerski?! Intel...).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
9 godina
offline
Windows 11

bome neugodno se iznenadih kad vidjeh da moj proc i7-6700k ne podržava win11. WTF?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 11

Mislim da je ista stvar u pitanju, nemaš TPM. AFAIK, 6700K uopšte ne podržava Intel TXT (Trusted Execution Technology).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Windows 11
Ivan(4) kaže...

Mislim da je ista stvar u pitanju, nemaš TPM. AFAIK, 6700K uopšte ne podržava Intel TXT (Trusted Execution Technology).

 

znači - kurčina.

7 godina
offline
Windows 11

Sada je ludnica s grafama, a tek kada krene ludnica s matičnima i procesorima 

 

I još nema više BIOS-a nego je UEFI, a to znači jož suženiji krug tehnike.

 

Micro$oft doing it best, since 1995...

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2021 14:43 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 11
Cansee kaže...

 

znači - kurčina.

 Zavisi. Postoji mala šansa da se predomisle. Takođe, navodno, ko baš želi, dovoljno je instalacijskom programu 11-ice podmetnuti dll iz verzije za 10-ku koji nema tu proveru i stvar prolazi, a kasnije sve radi normalno (naravno, nema korišćenja BitLockera).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
16 godina
offline
Re: Windows 11
Koliko sam čitao fimware tpm nekom pali, nekom ne pali, također se još ne zna što će biti s tom mogućnošću
13 godina
offline
Re: Windows 11
igy kaže...
Koliko sam čitao fimware tpm nekom pali, nekom ne pali, također se još ne zna što će biti s tom mogućnošću

A ima dosta ljudi koji zadovoljavaju sve uvijete osim procesora koji je npr. Skylake, Kabylake ili Ryzen prve generacije.

Program onaj od strane Microsofta ja ne mogu pokrenuti uopće, a ovaj koji je netko stavio nedugo ne kaže ni ne, a bome ni da, pa si ti misli sada.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2021 15:14 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: Windows 11
Napisao sam iznad, dva puta ga instaliraj bez brisanja i radit će
16 godina
offline
Windows 11

Ljudi moji samo bez panike.Kad se hakeri uhvate za Windows 11, pa on če bez frke sjest i na AMD AM3 ili FM2 Socket+AMD FX/FX APU procesori.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2021 15:18 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 11
Ne koristim hakerske savjete, fakerske možda....
7 godina
offline
Windows 11

pfff, od četrdesetak laptopa, kištri u firmi tek nekoliko može podnijeti gejcova vakcinisanja, damn bile

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 11

Izašao prvi službeni build za insider ekipu na dev kanalu. 

 

https://twitter.com/windowsinsider

 

EDIT: Vidim da ima dosta promjena u odnosu na onaj build koji se je pojavio na internetu, instalacija na virtualci proletjela za čas i već je skinuo prvi update.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2021 21:26 (Valentin17).
 
1 0 hvala 2
10 godina
offline
Windows 11

Ja spreman 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Windows 11

evo ga i kod mene...

morrisoN
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 11

Majko mila koji idioti u MS. Upravo čitam da će na finalnoj inačici minimum biti Intel 8gen a možda puste neke 7gen. 6gen 100% ostaje bez podrške. Na ovim Insider inačicama će puštati i starije, možda da ispitaju kako će se ponašati. Ne razumijem zašto ovako odbacuju starije procesore ako matična i procesor imaju TPM i zadovoljavaju sigurnosne uvjete.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...

Kod mene je trenutno ovakvo stanje:

 

 

 

UEFI, Secure boot i GPT mogu riješit. Ostaje samo "kompatibilnost" procesora i TPM u pitanju.

 kod mene je isto, javi kaj si koristio i proceduru ako nije bed.

13 godina
offline
Re: Windows 11
Xcentric kaže...
Marko :D kaže...

Kod mene je trenutno ovakvo stanje:

 

 

 

UEFI, Secure boot i GPT mogu riješit. Ostaje samo "kompatibilnost" procesora i TPM u pitanju.

 kod mene je isto, javi kaj si koristio i proceduru ako nije bed.

Nekako mislim da će mijenjati preduvjete jer po trenutnima jako mali broj korisnika ima računala koja mogu pokrenuti Windows 11. 

 

Njihov Surface Studio koji je još uvijek u prodaji, službeno ne podržava Windows 11 jer ima procesor sedme generacije. Tako da nekako sumnjam da će korisnike tog skupog računala ostaviti u mraku. A to onda znači da će puštati i druga računala sa sedmom generacijom procesora. Dell je počeo testirati hrpu modela vlastitih računala s raznim procesorima na Windows 11, pa će sukladno tome donijeti odluku koja se računala mogu nadograditi, a koja ne.

 

Sve u svemu, ne treba paničariti jer još ni sam Microsoft nema konkretne minimalne zahtjeve za pokretanje Windows 11. Tek je izašla prva testna verzija i kako će se ista instalirati, Microsoft će nadgledati kako se ponaša na kakvom hardveru.

 

Jer, trenutni zahtjevi nemaju baš nekog prevelikog smisla. Sumnjam da im je u cilju da pristup najnovijim Windowsima ima par milijuna korisnika naspram nekoliko milijardi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2021 0:04 (Marko :D).
16 godina
offline
Windows 11

Čuh od Linusa da za DIY računare nameravaju da dozvole TPM 1.2. Meni ne znači (ni ploča ni procesor ne podržavaju), ali je nagoveštaj da bi se nešto moglo popustiti.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Ma kojeg su se vraga uhvatili toga TPM-a ko pijani plota, pa 25 godina sam u računalima, a za to sranje nikad nisam ni čuo do prije nekoliko dana???
Čemu ta bezvezarija uopće služi, čujem kao neka sigurnost? Neka se gone u 3.14cku materinu i oni i njihova paranoja o sigurnosti više. Moja ploča to nema, usrani CPU je i5 četvrte generacije…šta bi sad morao, baciti pc niz balkon ili ga prodati za 500 kuna, ako bi mi netko i toliko dao za njega…ovo mi je prvi put u 25 godina da mi hw ograničava instalaciju nekog OS-a! I to zbog kojih gluposti…
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...
Ma kojeg su se vraga uhvatili toga TPM-a ko pijani plota, pa 25 godina sam u računalima, a za to sranje nikad nisam ni čuo do prije nekoliko dana???
Čemu ta bezvezarija uopće služi, čujem kao neka sigurnost? Neka se gone u 3.14cku materinu i oni i njihova paranoja o sigurnosti više. Moja ploča to nema, usrani CPU je i5 četvrte generacije…šta bi sad morao, baciti pc niz balkon ili ga prodati za 500 kuna, ako bi mi netko i toliko dao za njega…ovo mi je prvi put u 25 godina da mi hw ograničava instalaciju nekog OS-a! I to zbog kojih gluposti…

 Služi za ubacivanje svog koda prilikom pokretanja računala odnosno ako ga ne ubaci ne možeš pristupiti disku odnosno bootu. tako sam ja shvatio. Kao i za pojedine funkcionalnosti unutar windowsa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2021 6:26 (igy).
13 godina
offline
Re: Windows 11

Ukljucio u bios tpm i skinio iso...ins win 11 kao upgrade...sve aplikacije rade i mogu reci da je stvarno lijepo napravljeno i stavrno fludino sve radi

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2021 8:49 (galinjo24).
7 godina
offline
Re: Windows 11

Znao je Benjamin Franklin još davnih dana što nam Microsoft sprema pa se uvijek sjetim ovog komentara: "Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety." 

I want to believe
16 godina
online
Windows 11

Windows 11 may support Intel 7th gen, AMD Zen 1 CPUs in the future

 

Microsoft announced today that they might lower the Windows 11 system requirements to allow Intel 7th generation and AMD Zen 1 CPUs to use the new operating system.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice