Windows 11 - općenito izdvojena tema

poruka: 805
|
čitano: 352.596
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
7 godina
offline
Windows 11 - općenito

Pozdrav 

Dobio sam obavijest na mom računalu da mogu instalirati Windows 11. Instalirao sam ga još bio je neki update za Windows 11 i nakon toga kreće cirkus ne mogu se nikako prijaviti na svoj Microsoft račun. Non stop mi iskače obavjest  na kojoj piše(nešto nije u redu vjerojatno našom krivnjom) i tako u nedogled. Vratio sam ga na Windows 10 ista stvar da sam odustao od svega .

Mogu se prijaviti na Microsoft račun preko web preglednik i mobitela.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - općenito
rashomon kaže...

HDMI kabl koristio sa Win10 desktop računara da povremeno šljakam na Samsung TV-u.

 

Radilo ko zmaj.

 

Uradio clean install tranziciju na Win11, i neće da prepozna source.

 

Probao sve moguće portove, probao sa drugim kablovima. Update drivera grafike i Win update par puta se desio.

 

Sa monitorima sve uredno radi, kablovi su ispravni - desk na TV neće nikako.

 

Jel imate ideje koje settingse treba čačkati?

 

Još uvijek sam na win 10, ali možda pomogne.

Isti problem mi se javio nakon isprobavanja različitih grafičkih, TV (isto samsung) nije prepoznat kao sekundarni monitor.

 

Radi kada napravim  display settings -> duplicate -> keep settings, pa onda extend -> keep settings.

 

Probao sam i clean install drivera, ali nije pomoglo. Nažalost nemam image os-a prije prčkanja, a trenutno mi se ne radi instalacija os-a.

14 godina
offline
Windows 11 - općenito

Ako netko ima problem s Windows 11, aktiviranim (legalno, nikakvi aktivatori, loaderi..) a da u donjem desnom kutu ima ispisano da je u probnom/trial modu (nemam sliku, zaboravio uloviti)...

 

u elevirani prompt upišite:

 

bcdedit -set TESTSIGNING OFF

 

i nakon restarta nestaje

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 2
7 godina
offline
Windows 11 - općenito

Upravo planiram napraviti clean install windowsa pa razmišljam dal da odmah stavim windows 11 ?

Isplati li se staviti ili bolje da pričekam još neko vrijeme, procesor mi službeno ne podržava pa sam mislio koristiti ovaj tutorial:
https://www.tomshardware.com/how-to/bypass-windows-11-tpm-requirement

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 11 - općenito

Ja bi na tvom mjestu išao na windows 11.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
4 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
BlackMoon kaže...

Ja bi na tvom mjestu išao na windows 11.

Jučer instalirao novi WinRAR, sada ga imam na desnom kliku kao poseban meni, to mi je nedostajalo i ne moram klikati više "more options".

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Valentin17 kaže...
BlackMoon kaže...

Ja bi na tvom mjestu išao na windows 11.

Jučer instalirao novi WinRAR, sada ga imam na desnom kliku kao poseban meni, to mi je nedostajalo i ne moram klikati više "more options".

 Išao sam odmah skinuti najnoviji i da sad je tu u glavnom meniju, napokon. Hvala ti za info. Trebali bi nekak u w11 bolje posložit to sa desni klik izbornikom da ne moram za neke stvari dvaput klikat tj otvarat podizbornik.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Dud kaže...

 Trebali bi nekak u w11 bolje posložit to sa desni klik izbornikom da ne moram za neke stvari dvaput klikat tj otvarat podizbornik.

Imaš alata koji omogućuju da si desni klik izbornik prilagođavaš kako ti odgovara, sad ne znam koji su dobri i provjereni. Neka netko drugi napiše više ako zna.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
7 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
BlackMoon kaže...

Ja bi na tvom mjestu išao na windows 11.

 znači ne moram strahovati da ce mi lošije raditi od windows 10 ?

Jedino mi je bitno da nemam problema sa kasnijim updejtanjem jer sam zaobisao to sto mi nije procesor kompatabilan..

15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito

win11=10+1 .. dakle, radi sve-isto.. osim što installer po odluci ms-a traži fičere koji nisu nikavav uvjet za rad osa (koji je isti, tj razlika je kao da na ladu staviš tenis-lopticu i dobiješ 'sport' verziju + druga boja..).

-ne postoji ni jedan fičer (instrukcija, mogućnost) cpua koji je konkretan teh.spec uvjet za recimo rad, nije simd-see4.2 itd. nego su cpu 'klasificirani' po godištu, tj stvar je mbo-biosa (a cpu je socketom vezan za ploću, poveznica) pa je tako svako računalo od 2018+ 'kompatibilno' dok starija nisu, kao neka 'tvrda' granica a to se pojednostavljeno prevelo kao oznaka cpu (jer je lakše nego nabrajati mbo..).

 

-fičeri koje w11 traži, isti rade pod w10, sve isto.. + installer traži uefi-gpt, secboot, tpm2.0.. ali može i bez svega tog. Os radi, jer to uopće nema veze s osom, nevažno osim što to ms traži, jednako daje upute kako može bez, a bilo bi ljepo da to juzer može normalno klikanjem, ovako ostaje za naprednije koji mogu nešto više sami od kliknexta, npr pripremiti alternativni install (ili iz w10 upgrade izmjenom reg-kontrole).

 

-ms 'prijeti' da bez kompatibilnosti neće biti budućeg supporta-updateova, no pošto znamo da je ms jednako reako da je w10 posljednji win, znamo da ono što kaže često nije istina.. vidjet ćemo. :)

 

-za sad, tko želi može.. stvar izbora, a kako vrijeme ide, vjerojatno za par godina bez izbora, tj sve dosadašnje vinwer su imale svoj vijek trajanja-supporta nakon tog su mrtve kao xp-7 .. kad ms to odluči, a tad će možda već biti win-12.. itd. odnosno, w10 je long-plan-cilj, kao posljednji winver, nakon kojeg dolazi free (ali ne đabe) i tad više nema nikakvog razloga na nekom godišnjem i sl. licencno ograničenom supportu (pa ni zakonski minimumi za free vs komercijala) tj tad će os biti samo os, bez forsanja besmislenih vezrija-oznaka ili kao browser-chrome, naprosto verzija koju će ažurirati automatika.. dok će sam broj postati nevažan, broj .. i svaka iduća iteracija-buld ima jedan više, no to je tad samo brojač.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
MadDogMattis kaže...
BlackMoon kaže...

Ja bi na tvom mjestu išao na windows 11.

 znači ne moram strahovati da ce mi lošije raditi od windows 10 ?

Jedino mi je bitno da nemam problema sa kasnijim updejtanjem jer sam zaobisao to sto mi nije procesor kompatabilan..

 Meni na starom kompu (I3 proc neki) i sve drugo staro radi brzo i stablino, možeš imati neke mušice , a realno njih možeš imati i na 10tki. Meni npr na skeneru ne rade tipke za direktno skeniranje nego moram preko skenerovog quick menia skenirat, što je dva klika više nego kaj bi inače stisnuo. Ja bi išao na 11cu.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
7 godina
offline
Windows 11 - općenito

Imam legalni windows 10, mogu li napraviti clean install na windows 11 a da mi ostane licenca ?

Ili bih prvo trebao napraviti upgrade pa onda clean install ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
MadDogMattis kaže...

Imam legalni windows 10, mogu li napraviti clean install na windows 11 a da mi ostane licenca ?

Ili bih prvo trebao napraviti upgrade pa onda clean install ?

 Može i čista instalacija, provjereno (tako sam uradio kada je Windows 11 izašao za šire narodne mase) - samo se prijavi koristeći račun koji je bio na Windowsu 10.

Know your world.
14 godina
offline
Windows 11 - općenito

Napravio jučer "clean install" sa win.11 na win.11 koji je bio aktiviran nadogradnjom sa win.10 i digitalnom licencom još od win.7.

 

Koliko sad treba MS-u da skuži i da mi aktivira licencu?
Čak sam se prijavio sa MS user acc. umjesto da imam kao uvijek "Local acc." ne bi li što prije detektirali moj PC ali evo nakon cijele noći još uvijek stoji da nije aktiviran.

 

Jel ima veze sa kojim accoutom sam prijavljen ( Local ili MS ) ?
Jel ima neke veze ako sam optout-ao prilikom instaliranja sve stvari što se tiće praćenja,lokacije i nekih ponuđwnih stvari o privatnosti?

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2022 9:12 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 11 - općenito

Licenca ti nije pospremljena u vodokotliću, nego u na MS serverima i njihovoj bazi podataka. I ne znam čemu petljanje s tim lokalnim računima? Zašto tolika paranoja? i tko zna što si sve pozatvarao prema vani. Da si se kod završetka instalacije pri prvom boot-u odmah prijavilo MS računom i ne petljao ništa, sad ne bi bio u takvoj situaciji. Moj ti je savjet reset i sve nanovo...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Windows 11 - općenito

Da, prilikom ciste instalacije se logiras i do kraja instalacije imas aktivirane windowse. Nakon toga ako bas ne zelis biti logiran, koristis lokalni acc.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 11 - općenito

A u tri .... 

 

Prilikom instalacije sam preskočio login sa ms računom i odmah sam išao na Lokalni.

 

Pa mogli su upozoriti negdje da se licenca neće aktivirati ak se prilikom instalacije ne logiram u ms račun !!! Kak da to čovjek zna  !?!

 

Kaj je ms tak glup da naknadno nemože to provjeriti? Više sam puta sve ažurirao i naknadno se ulogirao na ms račun... kaj to onda oni ne vide/provjere ?

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
andi.cro kaže...

A u tri .... 

 

Prilikom instalacije sam preskočio login sa ms računom i odmah sam išao na Lokalni.

 

Pa mogli su upozoriti negdje da se licenca neće aktivirati ak se prilikom instalacije ne logiram u ms račun !!! Kak da to čovjek zna  !?!

 

Kaj je ms tak glup da naknadno nemože to provjeriti? Više sam puta sve ažurirao i naknadno se ulogirao na ms račun... kaj to onda oni ne vide/provjere ?

 

 

 -nevažno.

-aktivacija ovisi o načinu na koji je napravljena tj o licenci.

-ako je aktivirano kao hw-id (povezano s mbo) tad će se aktivirati automatikom. To što ponekad ne radi, češće vikendom i sl. je recimo 'normalno', stvar servera, kao za update..

-ako je aktiviano-povezano s ms.acc tad korištenjem tog acc, ako nisi prešao granicu, pretjerao s aktivacijama (službeno +5, do 10)..

 

-čekati, aktivirat će se...

.. ili neće, tj problem jer ovo je w11 tema, nije w10. Key koji se prihvaća, npr s win7-8 može aktivirati w10 ali neće w11, nije nadogradnja. Ako imaš stari key možeš probati ukucati ga. Sigurniji način je kopiranje licence korištenjem ghaterosstate.exe-a s installa tj tad ne ovisi o dostupnosti aktivacijskog servera, no u svakom slučaju se to povremeno provjeri-čekira. .. ili je sad ms odlučio onemogućiti daljnje aktivacije starim keyem, koji su službeno radili samo u prvoj godini win10-izlaska, od tad službeno 'ne rade' a od tad je prošlo već 5-6 godina.

-o takvim stvarima ms ne govori previše, dozvoljava svašta-đabe ali postoje granice.

 

-ako za par dana ne aktivira, tad možeš probati clean na win10 pa ako aktivira upgrade na 11, ili je ključ već previše puta korišten, blacklistan...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Windows 11 - općenito

Aktivacije nekad prođu odmah nekad ne. Moje iskustvo, stari komp aktiviran lokalnim accountom dignut na 10tku pa na 11cu aktiviran je i dalje. Instalacija sa mrežnim accountom koji nije odmah upisan nije prošla čekao sam skoro mj dana i ništa. Instalacija sa upisanim mrežnim accountom odmah pri instalaciji prošla odmah bez obzira kaj je bio vikend, ne znaju serveri jel vikend il nije  ;)  Pričekaj još malo, a ako ne bude probaj clean install i pri instalaciji upiši account. I ne brini za sve blokirane postavke i ja sam sve blokirao i reklame i lokacije i sve pa i dalje radi normalno i aktivira se normalno. To je moje iskustvo, nekome je možda bilo drugačije.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Windows 11 - općenito

...cini se da bi mogli (napokon) dobiti tabove u Win Explorer-u...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Windows 11 - općenito

kako radi ta 11? vec mjesec dana mi stoji upgrade u wu pa da pitam...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Ja sam na win11 vec 3mj i iskreno radi savrseno, kao na win10. Jedina poteskoca je sa jednim security updeatom gdje mi blokira spajanje na neki VPN, ali to je mozda i do VPNa. U kombinaciji sa Microsoft Power Toysima je strasno produktivno, pa pogledajte i to. Dosta je brz, ali tako je bilo i na win10. Sve u svemu, fino i fluidno sve izgleda, od settingsa, samog layouta, i ostalih design stvari, ciji se kao potrebno osvjezenje.
 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Windows 11 - općenito

opet sam napravio upgrade na win 11 i opet popizdeo. 

ne znam zašto mi text datoteka ne spremi promjenu, već ostane isti podatak nakon Save AS ili sejvanja nakon klika na X, odn zatvaranja fajla ?

jedino mogu komplet passworda, mailova... iz txt fajla spremiti u novi text fajl da bi zapamtio jednu jebenu, malu izmjenu...

 

u win 10 klikneš križić (zatvaraš nakon promjene text file), save, i podatak je spremljen.

 

pitam jer nemam vremena sam istraživati, stalno sam u nekom poslu... 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
mariolla79 kaže...

kako radi ta 11? vec mjesec dana mi stoji upgrade u wu pa da pitam...

 Radi ok, kao i W10. 2 stvari me jako smetaju:
1) nemogućnost postavljanja taskbara lijevo
2) extra klik jer right-click menu nema stvari koje mi trebaju pa moraš prvo kliknuti na više opcija

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Zaporožac kaže...

Za ovo još nisam čuo. Ja bih na tvome mjestu uzeo neki SSD sastrane i na njega snimio svježu instalaciju, ne upgrade pa istestirao tako.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Zaporožac kaže...

opet sam napravio upgrade na win 11 i opet popizdeo. 

ne znam zašto mi text datoteka ne spremi promjenu, već ostane isti podatak nakon Save AS ili sejvanja nakon klika na X, odn zatvaranja fajla ?

jedino mogu komplet passworda, mailova... iz txt fajla spremiti u novi text fajl da bi zapamtio jednu jebenu, malu izmjenu...

 

u win 10 klikneš križić (zatvaraš nakon promjene text file), save, i podatak je spremljen.

 

pitam jer nemam vremena sam istraživati, stalno sam u nekom poslu... 

 -gdje se nalazi (text ili bilo koji...) file? .. ako je npr u win-sys folderu brani ti. kopiraj npr na desktop i probaj..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Windows 11 - općenito

Znaci klasivni programi i browseri tr igre rade kak spada? Hvala na odgovorima 

Znaci mogu upgrade ili cistu instalaciju napravit s keyem koji je digital sighn s ms acc...orgina w10 pro 64 bit 

Ostat ce mi key na w11?

 

 

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2022 13:42 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Ili Notepad++ koji trazi da se pokrene u Administrator modeu i odradi to automatski, dosta korisno
9 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
mariolla79 kaže...

kako radi ta 11? vec mjesec dana mi stoji upgrade u wu pa da pitam...

 Imam ga od 7. mjeseca i dosta je bolje od 10 kojega sam mrzio. Win 11 je ljepši i ispoliraniji Win 10. 

Izgleda moderno, svakodnevne stvari rade brže, manje bugova. 

2 godine
online
Re: Windows 11 - općenito
ihush kaže...

-gdje se nalazi (text ili bilo koji...) file? .. ako je npr u win-sys folderu brani ti. kopiraj npr na desktop i probaj..

 normalan text file na krutom disku D (podaci) ,.....(dakle, ne sistemskom) u "običnom" folderu

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice