Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 385.847
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
14 godina
offline
Windows 11

Ekipa da podijelim sa vama jednu zanimljivost, upravo mi iskočila obavijest u aplikaciji myTube!

Autor aplikacije radi za Microsoft na razvoju Store-a, pa bi u budućnosti mogli imati odličnu integraciju myTube aplikacije sa Windows 11 sustavom.

 

Hi everyone,

Now that the Windows 11 announcement is behind us, I can finally announce this: I'm working on the new Microsoft Store! The bulk of my work so far has been on the Store's home page, so if you've used the Store in the Windows 11 preview there's a 99% chance the first thing you interacted with contains code I've written!

It's been a blast working on this project over the past few months, and an absolute honor working alongside the incredible engineers on our team, some of whom are fairly famous in the UWP devs in our community :)

That's all I wanted to say haha! Please continue enjoying myTube, and I hope you enjoy the new Microsoft Store whenever you use it, whether that be in the Insider Preview or with Windows 11's official release!

Cheers,
Chris

 

PS. Vidim da su konačno uklonili beskorisnu Refresh opciju sa Right click menija i tako oslobodili muke nas sa opsesivno kompulsivnim poremećajem kliktanja, koji vučemo još od Windowsa 98. Opcija je na novijim Windowsima imala placebo funkciju, nešto kao Aspirin ili vitamin C kod hipohondara. 

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 20:43 (uss).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 11
uss kaže...

Ekipa da podijelim sa vama jednu zanimljivost, upravo mi iskočila obavijest u aplikaciji myTube!

Autor aplikacije radi za Microsoft na razvoju Store-a, pa bi u budućnosti mogli imati odličnu integraciju myTube aplikacije sa Windows 11 sustavom.

 

Hi everyone,

Now that the Windows 11 announcement is behind us, I can finally announce this: I'm working on the new Microsoft Store! The bulk of my work so far has been on the Store's home page, so if you've used the Store in the Windows 11 preview there's a 99% chance the first thing you interacted with contains code I've written!

It's been a blast working on this project over the past few months, and an absolute honor working alongside the incredible engineers on our team, some of whom are fairly famous in the UWP devs in our community :)

That's all I wanted to say haha! Please continue enjoying myTube, and I hope you enjoy the new Microsoft Store whenever you use it, whether that be in the Insider Preview or with Windows 11's official release!

Cheers,
Chris

 

PS. Vidim da su konačno uklonili beskorisnu Refresh opciju sa Right click menija i tako oslobodili muke nas sa opsesivno kompulsivnim poremećajem kliktanja, koji vučemo još od Windowsa 98. Opcija je na novijim Windowsima imala placebo funkciju, nešto kao Aspirin ili vitamin C kod hipohondara. 

 Jok refresh je još uvijek tu samo jedan korak dalje

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11
Imaš na stranici ispred sve vezanonuz mbr/gpt konverziju bez da dižeš na čisto windowse - ako je gore desetka zadnja.

Meni je funkcioniralo savršeno

@marko
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 22:26 (Srkee).
13 godina
offline
Re: Windows 11

Misliš da je dovoljno pretvoriti iz MBR u GPT i da onda mogu samo prebaciti UEFI/Secure Boot i da će to radit?

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 22:28 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Windows 11

Na insider verziji su mi Windowsi ponudili update pa evo čisto da probam. Jedan od razloga mi je bilo i vidjeti promjene koje su najavili za Teams (2.0), no nakon updatea Teamsa nigdje nema, iako po portalima vidim da piše da je integralni dio Win 11. Da li je netko isprobao te nove Teamse i u čemu je caka da ih ne vidim, nema opcije instalacije sa Storea, ništa, ...? Build mi je 22000.51

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Ivan(4) kaže...

Pa ni ovaj čova nema UEFI. 

 

Kada prelazim na potpuno novu verziju, obično napravim clean install. Ionako to radim veoma retko, Win 7 sam koristio otkad je izašao, a Win 10 od kraja prošle godine.

Učini mi se da ovdje pali UEFI na ovom linku, ispričavam se ako sam pogriješio. UEFI nekada i ne znači da moraš imati GUI unutar "BIOS-a", ali  S10 i S20 ThinkStation definitivno nemaju UEFI.

Pogledat ću ponovo (iksreno kada sam vidio UEFI onda sam odustao od daljnjeg geldanja) da napravim si da mi builodvi stiu kao što rekoh jutarnje kave.

Razlog što ja ne mogu raditi Clean install su na stotine licenciranih programa, što gigalomanskih programa kao što su Autodeskovih ili Adobeovi alati, pa Microsoft 365 do specijaliziranih alata  iz Francuske Elektroprivrede. Kao što rekoh mnogi programi vuku verzije još od Beta verzije Windowsa 7. Zadnja beta koja je radila do developer Preview (kako se zvala prva 8-ca).

Primjerice Adobe CC hoće sada pretplatu ali meni sve moje potrebe daje Adobe CS6 za koje sam pošteno dobio licencu. Da ga kupim sada zajedno sa Autodeskom košta kao Ryzen 5950, valjda njih nekoliko komada.

 

Kratka iskutva:
Taskbar mora prvo na Ortopediju pa onda na Psihijatriju pa onda na bolovanje. Sve ostalo je manje više u ovom Buildu puno toga novoga. Obični Personalize i Desplay Settings imaju puno izmjena. Novi fontovi na sve strane.
Ne znam gdje mi je onaj insider program počnem da galamim na njih zbog ovoga ili onoga. Iskreno ne vidim sličnost sa MAC-osom... Winsi idu u pravom smjeru, ali Winsi kao Winsi i narednih par decenija jezgra će biti ista.

Ovo je tema od Windowsu 11 i o njemu pričamo, a sasvim druga priča bi bila "isplati li se nadogradnja". I u tu priču ja ne ulazim.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11
Morao sam uključiti TPM, Secure Boot i kovertirat u GPT te prebacit u UEFI mode - ovo zadnje tek nakon što si konverziju napravio jer nema bootanja u starom modu nakon konverzije

Ako ti je to primary PC, obavezno backup - ovo je one way ticket - nema rollbacka,
15 godina
online
Windows 11

Meni je WU povukao nadogradnje drivera i sučelja za AMD Radeon.

 

Prvo jedan driver za karticu, i tu sam izgubio mogućnost za Recording&Streaming,

 

pa mi je nakon par sati stigla još jedna verzija drivera na WU.

 

Rekoh, to je to, sigurno su popravili. Dakako...ja naivno instalirao, jer...testiramo :P

 

I tu su me dobro zeznuli, jer kad bih išao otvoriti Radeon interface onda bi mi iskakala poruka kako mi nisu usklađene verzije drivera i interfacea.

 

I nije mi preostalo ništa drugo nego otići u safe mode, pokrenuti DDU (s time da mi se Windows Explorer u safe modu rušio),

 

počistiti sve od AMD-a i nakon restarta sam instalirao zadnje dostupne AMD drivere za W10 x64 sa AMD stranice.

 

Sad mi ponovo na WU čuči i čeka ta nadogradnja AMD drivera i tako se gledamo evo već 2. dan.

 

Kužim da je ovo DEV preview verzija OS-a i da ne može raditi sve po špagi, ne žalim se, samo prenosim iskustvo.

 

Baš je zanimljivo biti tester (čitaj: pokusni štakor), već i zaboravio kako to ide, davno je bilo kad su bile bete W7 i W10 

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 8:29 (fromcelltohell).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 11

Dobra vijest za Nedelju....

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
Gale92 kaže...

Dobra vijest za Nedelju....

Taj procesor i dalje nije na službenom popisu podržanih, ne znam otkuda si skinuo taj alat, ali ja mu ne bih vjerovao.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 13:30 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Gale92 kaže...

Dobra vijest za Nedelju....

Taj procesor i dalje nije na službenom popisu podržanih, ne znam otkuda si skinuo taj alat, ali ja mu ne bih vjerovao.

 to je problem renumeriranja, tj intel-serija-naziv tj stvarna jezgra (ili litografija..) pa je granica gen 7-8 tj 9-nadalje.. tj stvar koja je u specifikaciji cpua a nalazi se u opciji biosa pa ovisi o recimo biosu, ne samo cpu.. kao i to da prvo fičer dobije recimo xeon i i7.. a kasnije ostali, koji se u istoj gen zapravo rade na starijoj litografiji-tvornici-fabu.. i lančano-stepeničasto se pomiću za korak dalje smjenom gen. ..

-današnji i3 je 'jednak' recimo xeonu/server/zvijer od prije desetljeća po snazi, jezgrama.. + fičeri koje ima novije a stari nema jer nisu postojali. Nisu ograničili te stvarne fičere, tj rade-podržavaju sve potrebno..

 

**

zapravo taj kriterij uopće nije stvar cpua, tj onog što cpu može, kao bitne instrukcije, npr kriterij je simd-4x .. a to može i desetljeće stara jezgra od kad je uvedeno (neovisno o renumeriranju-rebrendanju pa je to danas i celeron a nekad je bio pentač ili i3..)

-pravi kriterij je konkretan, npr da to usporedimo kao minimum RAMa.. ne tip ddr-2-3-4.. nego recimo 4gb, kako je navedeno.. je netočno, jer je stvarni minimum već desetljeće 512mb za sve oseve-installere dok postoje i mogućnosti s manje.. no realno za koritenje treba više tj određuju appsi-korištenje a tad je realni minimum +2gb recimo kao kriterij browsera.. koji je sad nakako narastao na +4gb ali samo nekim 'biroktatskim' zaokruživanjem, ne stvarnim minimumom osa koji on traži, tj već par godina je minimum za mbo 4gb pa ne može bootati-upaliti s manje jer je to minimum, ne postoji npr ddr4 modul od recimo 1gb.. tj po deklaraciji za mbo je naveden kao minimum 4gb a pošto manji modul nemamo ne možemo ni provjeriti bi li s manje računalo bootalo-palilo.. što je preduvijet da stavimo bilo koji os.. kauzalnost-lančana.

+ izbacivanje 32bitnih oseva pa većina linux distri više ni nema 32bit verziju dok je po najavama 20h2 posljednji... osim što će direktno za velike partnere ms do 2025 imati odgovarajuću verziju internim kanalima, kao i za xp-w7-pos-embeded-iot itd..

-npr gpr traži x64bit cpu-instukcije, to ima svaki cpu +10god starosti (osim onaj koji nema, npr atom, kojeg je intel namjerno osakaćivao i ograničavao na 2gb dok nije promijenio i sad su isti cpu za mini servere-nucove i sl.) ... pošto je kao uviejt naveden gpt, sec.boot, uefi ... sve to kumulativno uz ograničenja mbo rezultira takvim birokratskim requirementsima koji sa stvarnima nemaju puno veze tj nerealno ili višestruko zaokruženo na više od stvarnog minimuma... kao što se navodi clock koji baš nikakve veze s ničim nema pa u idlanju cpu spusti clock ispod ghz..

 

-još 'smiješnih' kriterija, npr što znači 'detected' ili 'supported' u takvoj provjeri, crveno-zeleno? .. znači da je nešto moguće-podržano, ali ne da je uključeno-aktivno, tj moje računalo recimo podržava uefi ali ga recimo koristim u klasičnom bios-legacy modu. Ako označi crveno, to je netočno, ako označi zeleno.. opet tj tad install svejedno treba odbiti nastavak dok to ne promjenim kao postavku u biosu, no win11 radi, jednako kao što radi win10, jer zapravo promjene nema i sve to nije nužno za win neovisno 10-11.. tj to je samo želja wintela i interesi da gurnu na takve specifikacije. Korisnik koji ne želi iz bilo kojeg razloga recimo sec.boot, po tome nema kompatibilno računalo, mada ima? .. tj win11 radi najnormalnije na starom bez ikakvih izmjena u recimo mbr-bez sec modu, mada prijavljuje da je nekompatibilan a 'smiješno' da mi u objašnjenju što je nekompatibilno stoji prazan popis-odgorov.. tj to je 'točno', ništa. :)

 

-hoće li wintel promijenit recimo tpm kriterij s 2.0 na npr 1.2? ... ako hoće, zašto sad guraju ovo? ako neće, i sad radi bez.. radi, dakle nije uvijet, nije stvarni requiraments nego lažni-izmišljen i uopće tad ne treba biti pod navedenim uvijetima, odnosno to je moja odluka kao krosinika, ne njihova, tj oni mogu napraviti os kakav žele s uvijetima kako god odrede, no tad nek odluče jel kriterij npr sse4.2 ili avx2 ili nije, ili je kriterij 4gb ili nije, ili je kriterij tpm2.0 ili nije.. ne ovako, kad kriterij kao postoji no ne znači baš ništa, tj radi bez i time je kriterij besmislen-lažan.

 

-svi osevi, win, lin, macos (dok je još na x86) .. rade na istoj, identičnoj x86 platformi.

-x86 je platforma, koja uključuje standarde, npr x86-64 i zna se što znači i što je standard. Radi xp, radi linux.. neće w11 ili 10? .. radi i on, jer mora raditi sve što je kompatibilno s nekom platformom, ako je kompatibilno .. a wintel posljednih 5god izmišljaju umjetnu nekompatibilnost tj uz pomoć oema kroz bios to provode.

-isti hw, možeš i dalje instalirati recimo lin ili mac-hakintoš.. ali ne možeš win? koji je ista platforma x86? .. i mada kažu da ne možeš, možeš, radi. Tad je problem sama takva app-kriterij, ne os ili potrebni uvijeti-minimum, tj problem je što ms-wintel ima neke svoje želje-ciljeve koje tako gura čak i kad je besmisleno-lažno. .. a relano nevažno osim što je meni recimo blesavo.

 

-što s npr gpu kriterijem? mora biti dx12? .. smiješno.. kao i rezolucija koja je oduvijek bila navedena kao dio requirementsa (jer je potrebno da bi fizički stao neki prozor na ekran, da bi mogli u installeru kliknuti 'next' i sl. .. za vrijeme installa, pri čemu to može biti i server bez guija.. ili pc bez monitora, može i bez miša-tipkovnice preko remotea, no tad ovisimo o biosu nudi li takav način rada tj ako ne nudi kod paljenja javi grešku.. itd. a od prelaska na usb je to postalo besmisleno jer nakon paljenja možeš kad poželiš spojiti tipkovnicu na usb i radi.. tj nije uvjet, mada je uvijet da bi mogao klikati-nextati i utipkati recimo ime i šifru za login. .. no samom osu ili računalu nije stvarni kriterij jer sve može biti i mrežom itd itd.. pa je to tako praktičan-izmišljen kriterij, ne stvarno nužan ili bitan osu.

 

-ostaje samo vidjeti kako će u samom installeru kao sporednom appsu hardkodirati te kriterije, npr 4gb i rezolucija ili tipkovnica-miš (nabrajam sporedno) tj pošto sve radi, tad ovisi samo o tome da ta procedura dozvoli nastavak ili ne dozvoli što je logika postojanja kriterija-provjere.. a ako to usporedimo s recimo home-pro i local-online accom ili postojanjem tipke kojom preksačemo unos keya-licence.. to je tad samo stvar želje ms-a, ne stvarnih ograničenja-kriterija. Da ms traži key kao što traži za sve starije win to je tad 'pravi' kriterij, ovako je besmisleno to nazvati kriterij ako se može dalje nastaviti a još besmislenije je to postavljati kao kriterij kad bez os radi jednako jer naprosto to nije kriteij win-osa, nego jednostavno odluka wintela da tako bude kriterij postavljen.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Windows 11

Stavio sam W11 na stari HP workstation na kojem je I3 3240, 8gb ddr3, neki stari hd od 200gb i nvidija gt560. ISO od kolege koji je tu negdje na forum neki dan stavio modificirani da ne moram sam gasit i štelat postavke za stari hardver. Radi mrvicu sporije od W10 na tom kompu, ali zasad sve radi ok. Čak je i neki updejt radio, drivere za grafičku je odmah stavio i sve lijepo radi. Sad probavam Simse 4 i zasad jako lijepo rade na very high postavkama. Meni se jako sviđaju w11, napokon su lijepši , nove ikone i zaobljeni uglovi, onaj snap feature mi nije nešto posebno ali ok je. Sviđaju mi se opcije desnog klika i ikone za cut,copy,paste itd. nekak brže i normalnije mi je to sad. Start meni je ko na nekom linuxu i definitvno moraju nekaj bolje smislit i smanjit taskbar. Bilo bi super da su sve to zapravo polako uvodili na W10. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 11
Dud kaže...

...smanjit taskbar

 Evo post od kolege Saky22  sa uputama kako preko regedit-a to riješiti, stvarno jednostavno za napravit:

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-11/283204.aspx?page=7&jumpto=6380764&sort=asc&view=flat

 

Pogle kak to kod mene izgleda sad:

 

Edit: vidi se na ss2 postupak kako riješiti taskbar preko regedit-a.

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 16:48 (fromcelltohell).
4 godine
offline
Windows 11

Ako i za RTM treba nova generacija CPU i TPM 2.0, ja ću 2025, kada istekne support za 10-ku, jednostavno preći na macOS (verovatno će one Intel machines pojeftiniti na 1000 €).

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Dud kaže...

.. Bilo bi super da su sve to zapravo polako uvodili na W10. 

 -a nije ti palo na pamet da će upravo to i raditi ... tj w11 još duže neće za normalne juzere, neovisno kako nazoveš os, jer je ovo ekšli win10+skin.. odnosno, nađe im se poneko mjesto gdje nisu promijenili broj 10.

plan do 2025.. kad će 11 izaći, možda nikad ako je 10 posljenji, možda u 21h2-jesen (najave) ili period između ta dva datuma s time da će možda biti naziv win11 ili neće.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 11
Vavoom kaže...

Ako i za RTM treba nova generacija CPU i TPM 2.0, ja ću 2025, kada istekne support za 10-ku, jednostavno preći na macOS (verovatno će one Intel machines pojeftiniti na 1000 €).

I onda će novi macos zahtjevat njihove nove cpu pak i neće raditi na Intel više :p

16 godina
offline
Re: Windows 11
Vavoom kaže...

Ako i za RTM treba nova generacija CPU i TPM 2.0, ja ću 2025, kada istekne support za 10-ku, jednostavno preći na macOS (verovatno će one Intel machines pojeftiniti na 1000 €).

 "Ako Windows za 4 godine bude zahtevao nešto što već sad zadovoljava svaki CPU izašao u prethodne 3 godine, ja ću iz revolta preći na OS koji je podržan na ukupno dve konfiguracije, koje moram kupiti od iste firme koja pravi i sam OS!" 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Re: Windows 11

ako misliš na surface.. nema potebne requirementse :) imat će, možda.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Windows 11
Gale92 kaže...

Dobra vijest za Nedelju....

 Nova verzija ga je opet oznacila kao nekompatibilnog. Jos ni MS ne zna sto i kako.

Probao sam win11 dobrih 5min i bilo mi je dosta, vratio se na win10.

10 godina
offline
Windows 11

Koristim win 11 vec tjedan dana i mogu rec da je dobar, iako i win10 je bio isto tako dobar, i bas zadnjih dana pratim kak mi se C disk samo puni i puni dok ne dodje do crvenog, probao brisat svakakve gluposti (niti jedna igra nije instalirana na SSDu gdje je windows), premjestavat documentse sa C diska na HDD (jer imao sam dosta modova za beamng) no nije bilo do nicega, i sad najedanput windowsi pocnu stekat, napravim restart i najedanput slobodno 70gb od 118gb  Ne znam sta se desilo, no meni pase 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11
Ne može si ni mrdnuti bez da treba mijenjati registry 😕. Dobri stari Windowsi
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Windows 11
Vavoom kaže...

Ako i za RTM treba nova generacija CPU i TPM 2.0, ja ću 2025, kada istekne support za 10-ku, jednostavno preći na macOS (verovatno će one Intel machines pojeftiniti na 1000 €).

A bog-vam-pamet dao. Sto puta sam ponovio kako sada na 13 godina staroj mašini sam instalirao Windows 11 i stvar radi. Awesome radi. Ne postoji niti jedna stvar koja radi u Windowsima 7 a da ne radi u 11. Niti jedna do sada.

Ovo su još uvijek DEV verzije (stabilne ili ne to nije poanta, postoji vrlo vjrojatno šansa da zadnaj beta bude stabilnija od finalne verzije, pa ćeš onda nakon Finalne raditi Update i na sva usta kukati (ne govorim za tebe ali mnogi kukaju na taj Update).

Što će se posebno promjeniti (ako nekoga zanima) do finalne verzije? Pa izbacivat će se sve što ne treba a posebno GUI. Kod GUI-a ćeš prvo imati feeling da si kupio nešto novo (Kao kada umjesto Golfa 6 kupiš Golfa 7).
Core kao Core Windowsa je isti i takav mora ostati radi kompatibilnosti kompletne planete.

Do sledećeg Builda pišite samo iskustva, a ne o nečemu što će se desiti tek krajem godine. A izgleda su u MS-u na godišnjem.

13 godina
offline
Re: Windows 11

Ne razumiješ. Svi znamo da Windows 11 radi na starijem hardveru i tu uopće nema nikakvih problema. No problem će biti ako Microsoft odluči strogo forsirati zabranu instalacije za stariji hardver. Sada se stvarno ni ne trude, no sve ove rupe koje se trenutno koriste (zamjena .dll-ova, modificiranje registryja i sl.) bi jednog dana mogle biti zakrpane. Ako se to dogodi, instalacija će biti otežana, ako ne i nemoguća.

 

Realno računalo koje pokreće Windows 7 (pa čak i Vistu), može pokrenuti i Windows 11 bez problema. To nitko ne osporava.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 17:28 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...

Ne razumiješ. Svi znamo da Windows 11 radi na starijem hardveru i tu uopće nema nikakvih problema. No problem će biti ako Microsoft odluči strogo forsirati zabranu instalacije za stariji hardver. Sada se stvarno ni ne trude, no sve ove rupe koje se trenutno koriste (zamjena .dll-ova, modificiranje registryja i sl.) bi jednog dana mogle biti zakrpane. Ako se to dogodi, instalacija će biti otežana, ako ne i nemoguća.

 

Realno računalo koje pokreće Windows 7 (pa čak i Vistu), može pokrenuti i Windows 11 bez problema.

Ne znam što da ti kažem. MS je neki dan postao druga kompanija na svijetu sa 2T USD vrijednosti i očigledno im jako dobro ide usprkos što se instalirani Winsi mogu sa onim ključem od par € aktivirati... i da ne govorim na koje još načine.

Ali jedno veliko ali.... Da su najavili da će novi Windowsi 10 (nije bilo govora da će se zvati 11) zahtjevati 5. ili 6. generaciju (ili ne bitno koju) CPU-a - JESU. Bila je to vijest prije par godina ovdje na Bugu i to je činjenica i to je nešto što se da vrlo lako porogooglati.

Ali generalno ovi Windowsi su meni top (i trenutna 11-tka i prijašnja 10-tka) Dok je Aero nekada zahtijevao nekakve GPU gluposti, ovo čudo ne zahtjeva ništa.

Ali do sledećeg Bulda - ćemo da vidimo.

13 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...

Ne znam što da ti kažem. MS je neki dan postao druga kompanija na svijetu sa 2T USD vrijednosti i očigledno im jako dobro ide usprkos što se instalirani Winsi mogu sa onim ključem od par € aktivirati... i da ne govorim na koje još načine.

Zato što Windows više nije Microsoftov glavni proizvod na kojem bi kao prije zarađivali. Naravno, imaju oni tu i tamo zaradu od sponzoriranih aplikacija koje dolaze s OS, provizija na kupovinu kroz Store, prodaja Windowsa poslovnim korisnicima i sl. Ali ta zarada nije ništa, to je sića. Više zarade od Microsoft 365 i Azure usluga; veći fokus su stavili na to. Windows im je, onako, sporedni proizvod tu tek tako da korisnici ne pređu kod konkurencije. 

Envy kaže...

Ali jedno veliko ali.... Da su najavili da će novi Windowsi 10 (nije bilo govora da će se zvati 11) zahtjevati 5. ili 6. generaciju (ili ne bitno koju) CPU-a - JESU. Bila je to vijest prije par godina ovdje na Bugu i to je činjenica i to je nešto što se da vrlo lako porogooglati.

Može link do vijesti? Ne sjećam se da se to najavljivalo. Bilo je rečeno da se Windows 7 više neće moći instalirati na najnovije procesore, samo desetka. Za ovo što si ti napisao ne sjećam se da je bilo govora. Guglam, ali ništa ne pronalazim.

Envy kaže...

Ali generalno ovi Windowsi su meni top (i trenutna 11-tka i prijašnja 10-tka) Dok je Aero nekada zahtijevao nekakve GPU gluposti, ovo čudo ne zahtjeva ništa.

Ali do sledećeg Bulda - ćemo da vidimo.

I meni se sviđaju. Još da postoji mogućnost da se onaj dio Recommended ukloni i da cijeli start budu doslovno ikone aplikacija, nitko sredniji od mene.

16 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...

Ne znam što da ti kažem. MS je neki dan postao druga kompanija na svijetu sa 2T USD vrijednosti i očigledno im jako dobro ide usprkos što se instalirani Winsi mogu sa onim ključem od par € aktivirati... i da ne govorim na koje još načine.

Ali jedno veliko ali.... Da su najavili da će novi Windowsi 10 (nije bilo govora da će se zvati 11) zahtjevati 5. ili 6. generaciju (ili ne bitno koju) CPU-a - JESU. Bila je to vijest prije par godina ovdje na Bugu i to je činjenica i to je nešto što se da vrlo lako porogooglati.

Ali generalno ovi Windowsi su meni top (i trenutna 11-tka i prijašnja 10-tka) Dok je Aero nekada zahtijevao nekakve GPU gluposti, ovo čudo ne zahtjeva ništa.

Ali do sledećeg Bulda - ćemo da vidimo.

 Insiderski buildovi 11-ice imaju drugačiju ("tolerantniju") proveru hardvera od one koja se planira za finalnu verziju. Razni načini koji ternutno postoje da se provera hardvera zaobiđe ne menjaju činjenicu da MS ozbiljno planira da postavi one zahteve koje je najavio.

 

Aero je zahtevao DX9 grafičku. U trenutku izlaska Viste, takav HW je bio na tržištu već 5 godina, dakle duže nego trenutno Intelova 8. serija, duže nego AMD Ryzen 2000 serija i duže nego što je TPM 2.0 opštepodržani standard. Pri tom je bez DX9 hardwarea Vista radila normalno (samo bez eye candy efekata), a ovo je najavljeno kao tvrdi uslov za instalaciju.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Windows 11

+ dx90c je osnova npr xboxa-igara-kompatibilnosti-requirementsa koje su morali godinama održavati kompatibilnima (pa igre oko 'nepostojanja' novijeg dx-a za starije win, tj svaka verzija win je išla korak dalje i formalno nikad nije dozvoljen upgrade npr xp na dx10-11-12.. no stvar je samo u drugom nazivu tj update koji to dodaje pod nazivom za dx9.. cca desetljeće su tako 'švercali' verziju kao što su kasnije preskočili broj winver sa 6.4 na 10 ili preskočili win9.. i neovisno što su obečali da je w10 posljednji ako izlazi 11.. samo naziv, ali pravno druge mogućnosti-uvijeti-licence kao i obveza supporta-kompatibilnosti i sl.

-kad intel renumerira cpu to je samo drugi naziv ili nvidia-gpu.. serija.. a kad to napravi ms s win ili dx-om tad je to .. jednaok samo drugi naziv :) .. a pitanje je za koju verziju će postojati nadogradnje, npr ako je sad dx12 aktualan, hoće li za izlazak w11 postati dx13 ili neće jer ni u avionima nema 13tog reda, preskače se.. za svaki slučaj, mada je samo broj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...

Ne razumiješ. Svi znamo da Windows 11 radi na starijem hardveru i tu uopće nema nikakvih problema. No problem će biti ako Microsoft odluči strogo forsirati zabranu instalacije za stariji hardver. Sada se stvarno ni ne trude, no sve ove rupe koje se trenutno koriste (zamjena .dll-ova, modificiranje registryja i sl.) bi jednog dana mogle biti zakrpane. Ako se to dogodi, instalacija će biti otežana, ako ne i nemoguća.

 

Realno računalo koje pokreće Windows 7 (pa čak i Vistu), može pokrenuti i Windows 11 bez problema. To nitko ne osporava.

 Mene samo živo zanima da li si ti pregazio Desetku s ovom DEV verzijom ili je testiraš u virtualci?

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
13 godina
offline
Re: Windows 11

Testiram u virtualci prvu verziju 11. Ne onu koja je procurila nego prvi službeni build.

15 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...
Envy kaže...

Ne znam što da ti kažem. MS je neki dan postao druga kompanija na svijetu sa 2T USD vrijednosti i očigledno im jako dobro ide usprkos što se instalirani Winsi mogu sa onim ključem od par € aktivirati... i da ne govorim na koje još načine.

Zato što Windows više nije Microsoftov glavni proizvod na kojem bi kao prije zarađivali. Naravno, imaju oni tu i tamo zaradu od sponzoriranih aplikacija koje dolaze s OS, provizija na kupovinu kroz Store, prodaja Windowsa poslovnim korisnicima i sl. Ali ta zarada nije ništa, to je sića. Više zarade od Microsoft 365 i Azure usluga; veći fokus su stavili na to. Windows im je, onako, sporedni proizvod tu tek tako da korisnici ne pređu kod konkurencije. 

Envy kaže...

Ali jedno veliko ali.... Da su najavili da će novi Windowsi 10 (nije bilo govora da će se zvati 11) zahtjevati 5. ili 6. generaciju (ili ne bitno koju) CPU-a - JESU. Bila je to vijest prije par godina ovdje na Bugu i to je činjenica i to je nešto što se da vrlo lako porogooglati.

Može link do vijesti? Ne sjećam se da se to najavljivalo. Bilo je rečeno da se Windows 7 više neće moći instalirati na najnovije procesore, samo desetka. Za ovo što si ti napisao ne sjećam se da je bilo govora. Guglam, ali ništa ne pronalazim.

Envy kaže...

Ali generalno ovi Windowsi su meni top (i trenutna 11-tka i prijašnja 10-tka) Dok je Aero nekada zahtijevao nekakve GPU gluposti, ovo čudo ne zahtjeva ništa.

Ali do sledećeg Bulda - ćemo da vidimo.

I meni se sviđaju. Još da postoji mogućnost da se onaj dio Recommended ukloni i da cijeli start budu doslovno ikone aplikacija, nitko sredniji od mene.

Sve znam što si napisao, a u mom slučaju možda je bilo riječ o diskovima:
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od najmanje 32 GB - Windows @ Bug.hr

 

Ali ja to volim da pamtim, siguran sam da se negdje spominjalo makar kao trač sa ograničenjem procesora. 

BlackMoon kaže...
* * *

 Mene samo živo zanima da li si ti pregazio Desetku s ovom DEV verzijom ili je testiraš u virtualci?

Ja sam pregazio 10-tku sa onom Leakonom i sada sa ovom službenom. Opet mi ovaj Notifications javio kao "da li želim da izbrišem prijašnju verziju Widnwosa" do je ona leakan DEV.

 

Marko :D kaže...

Testiram u virtualci prvu verziju 11. Ne onu koja je procurila nego prvi službeni build.

Ja testiram dikretno na SSD-u od sada majušnih 120 GB ili koliko pokaže pa sam nemam ni Beckup Windowsa.

Nova verzija je kao što rokoh donijela puno ovih novih fontova u svim djelolovima OS-a. Neke stvari ne mogu (ili se nisam dovoljno trudio) da pronađem kao Dodatni Power plan kao oni Power Saver, Balnaced, High Performance.

Za sada toliko.. moram se spremati za kupanje.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice