Windows 10, potreban

poruka: 12
|
čitano: 3.844
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10, potreban Intel RST driver (RAID) drive

Pozdrav ljudi, 

 

Dugo se mućim da instaliram Win 10 Pro preko bootabilnog stika, kreirao sam bootabilni stik preko microsoftovog alata za kreiranje. 

 

Ali tokom instalacije nakon sto unesem key ne prikazuje mi hard drive. 

 

Pa sam skontao da mi fali Intel RST driver (RAID) driver za moj HP 15s-fq4037nm, ali za navedeni model ne mogu naci potrebne drivere, koje moram extraktirati na USB. 

 

Da li neko moze naci navedene drivere, meni samo izbacuje za win 11 a potrebno mi je za Win 10. 

 

Hvala svima.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10, potreban Intel RST driver (RAID) d

Kreiraj bootabilni USB pomocu alata RUFUS. Ako imas SSD onda kao particijsku šemu odaperi GPT. U slučaju klasničnog HDD odaberi MBR. Isti sam problem imao davno prije i riješio sam ga na isti način kako sam ti i napisao. Pokušaj s RUFUS-om pa javi ishod situacije. 

Kada ti noge postanu slabe, vrijeme počinje da prolazi brže.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10, potreban Intel RST driver (RAID) d

Hvala ti na odgovoru, pokušat ću to uraditi, samo da li imaš neki siguran izvor odakle mogu downloadati Win 10 pro ISO image pa da sa rufusom napravim bootabilni stik. 

 

Sad sam ovo samo radio preko Microsoftovog tool-a. 

 

Hvala...

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2023 15:26 (Remijus).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10, potreban Intel RST driver (RAID) d

Najsigurnije je preuzeti ISO Instalacijsku datoteku direktno sa Microsoftove stranice. Home verzija je besplatna. Nakon instalacije unošenjem aktivacijskog ključa od npr. Professional verzije, od tebe će Windows zatražiti nakon uspješne aktivacije da ponovno pokreneš laptop/računalo i automatski ćeš imati Windows 10 Professional (Ovisno na koju verziju Windowsa se odnosi aktivacijski ključ). 

Kada ti noge postanu slabe, vrijeme počinje da prolazi brže.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2023 15:28 (Softwer).
2 godine
offline
Re: Windows 10, potreban Intel RST driver (RAID) d
Remijus kaže...

Pozdrav ljudi, 

 

Dugo se mućim da instaliram Win 10 Pro preko bootabilnog stika, kreirao sam bootabilni stik preko microsoftovog alata za kreiranje. 

 

Ali tokom instalacije nakon sto unesem key ne prikazuje mi hard drive. 

 

Pa sam skontao da mi fali Intel RST driver (RAID) driver za moj HP 15s-fq4037nm, ali za navedeni model ne mogu naci potrebne drivere, koje moram extraktirati na USB. 

 

Da li neko moze naci navedene drivere, meni samo izbacuje za win 11 a potrebno mi je za Win 10. 

 

Hvala svima.

 

 

 Mislim da intel u paketu nudi driver koji radi na oba OSa, Ekstrahiraj driver (19.5.2.1049 Rev.D, taj sam našao na HPovoj stranici) na usb i probaj instalirati u trenutku kad ti winsi prikažu da nema diskovlja.

 

Ukoliko ne, preuzmi posljednji RST sa Intelovih stranica i pročitaj readme...

 

6.3 Pre-Installation of INTEL(R) RST driver using the "Load Driver" Method.

a. Extract driver files from SetupRST.exe:
- Open terminal in the directory with SetupRST.exe by right-clicking the directory
and selecting "Open in Terminal" or "Open PowerShell here"
- Enter the following command:
./SetupRST.exe -extractdrivers SetupRST_extracted

b. Copy all driver files from the SetupRST-extracted to a USB key media.

c. For Microsoft Windows OS*:
- During the operating system installation, after selecting the location to install
Windows, click 'Load Driver' to install a third party SCSI or RAID driver.

d. When prompted, insert the USB media and press Enter.

e. Follow the prompts and browse to the location of the installation files. Select the
appropriate ‘.inf’ file (64 or 32 bit). If a supported controller is detected there
will be no error message. Follow prompts to continue and complete the installation.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10, potreban Intel RST driver (RAID) d

Evo trazui ISO image za Win 10 Home ali nigdje ne da download, sve da se preko tool-a napravi. 

 

Ako imaš link molim te da postiraš odakle mogu downloadati...

2 godine
offline
Re: Windows 10, potreban Intel RST driver (RAID) d
Remijus kaže...

Evo trazui ISO image za Win 10 Home ali nigdje ne da download, sve da se preko tool-a napravi. 

 

Ako imaš link molim te da postiraš odakle mogu downloadati...

 Mislim da ti je pametnije pokušati loadati driver tijekom instalacije, jesi li pokušao upće s driverom koji ti nude na HPovoj stranici?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10, potreban Intel RST driver (RAID) d

Pa preuzmi pomocu alata ali izaberi da ti ISO Datoteku spremi na komp, a ne da odmah priprema bootabilni USB.

Kada ti noge postanu slabe, vrijeme počinje da prolazi brže.
2 godine
offline
Re: Windows 10, potreban Intel RST driver (RAID) d
Softwer kaže...

Pa preuzmi pomocu alata ali izaberi da ti ISO Datoteku spremi na komp, a ne da odmah priprema bootabilni USB.

 Šta ne valja? S čim se ne slažeš? Tjeraš ga da ponovno skida 4gb imagea, kopa po biosu i pravi nedifoltne instalacije umjesto da loada nekoliko megabajta drivera tijekom instalacije windowsa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2023 15:56 (notloB).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10, potreban Intel RST driver (RAID) d
Softwer kaže...

Pa preuzmi pomocu alata ali izaberi da ti ISO Datoteku spremi na komp, a ne da odmah priprema bootabilni USB.

 

Pokiusao sam i sa rufusom ali ne ide, mozda sto sam izabrao FAT32 file system a ne NTFS ne znam šta se dešava, ova instalacija windowsa postala je fakat zamorna za razliku od Win XP-a i 7-ce :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2023 16:18 (Remijus).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10, potreban Intel RST driver (RAID) d
notloB kaže...
Remijus kaže...

Pozdrav ljudi, 

 

Dugo se mućim da instaliram Win 10 Pro preko bootabilnog stika, kreirao sam bootabilni stik preko microsoftovog alata za kreiranje. 

 

Ali tokom instalacije nakon sto unesem key ne prikazuje mi hard drive. 

 

Pa sam skontao da mi fali Intel RST driver (RAID) driver za moj HP 15s-fq4037nm, ali za navedeni model ne mogu naci potrebne drivere, koje moram extraktirati na USB. 

 

Da li neko moze naci navedene drivere, meni samo izbacuje za win 11 a potrebno mi je za Win 10. 

 

Hvala svima.

 

 

 Mislim da intel u paketu nudi driver koji radi na oba OSa, Ekstrahiraj driver (19.5.2.1049 Rev.D, taj sam našao na HPovoj stranici) na usb i probaj instalirati u trenutku kad ti winsi prikažu da nema diskovlja.

 

Ukoliko ne, preuzmi posljednji RST sa Intelovih stranica i pročitaj readme...

 

6.3 Pre-Installation of INTEL(R) RST driver using the "Load Driver" Method.

a. Extract driver files from SetupRST.exe:
- Open terminal in the directory with SetupRST.exe by right-clicking the directory
and selecting "Open in Terminal" or "Open PowerShell here"
- Enter the following command:
./SetupRST.exe -extractdrivers SetupRST_extracted

b. Copy all driver files from the SetupRST-extracted to a USB key media.

c. For Microsoft Windows OS*:
- During the operating system installation, after selecting the location to install
Windows, click 'Load Driver' to install a third party SCSI or RAID driver.

d. When prompted, insert the USB media and press Enter.

e. Follow the prompts and browse to the location of the installation files. Select the
appropriate ‘.inf’ file (64 or 32 bit). If a supported controller is detected there
will be no error message. Follow prompts to continue and complete the installation.

 

Skinuo sam neke drivere ali nije mi jasan proces kako extract uraditi a fajl je setup i zahtjeva instalaciju 

 

Neke sam drivere našao da li su odgovarajući ne znam

2 godine
offline
Re: Windows 10, potreban Intel RST driver (RAID) d
Remijus kaže...

Skinuo sam neke drivere ali nije mi jasan proces kako extract uraditi a fajl je setup i zahtjeva instalaciju 

 

Neke sam drivere našao da li su odgovarajući ne znam

 Gdje si skinuo drivere?

Ukoliko imaš Intel® Core™ i5-1155G7 skini drivere sa intelovih stranica koji su i za win 10 i 11, na linku ispod.

 

https://www.intel.com/content/www/us/en/download/720755/intel-rapid-storage-technology-driver-installation-software-with-intel-optane-memory-11th-up-to-13th-gen-platforms.html?

 

Nakon toga ih ekstrahiraj kako je opisano u readme, ispod...

 

6.3 Pre-Installation of INTEL(R) RST driver using the "Load Driver" Method.

a. Extract driver files from SetupRST.exe:
- Open terminal in the directory with SetupRST.exe by right-clicking the directory
and selecting "Open in Terminal" or "Open PowerShell here"
- Enter the following command:
./SetupRST.exe -extractdrivers SetupRST_extracted

b. Copy all driver files from the SetupRST-extracted to a USB key media.

c. For Microsoft Windows OS*:
- During the operating system installation, after selecting the location to install
Windows, click 'Load Driver' to install a third party SCSI or RAID driver.

d. When prompted, insert the USB media and press Enter.

e. Follow the prompts and browse to the location of the installation files. Select the
appropriate ‘.inf’ file (64 or 32 bit). If a supported controller is detected there
will be no error message. Follow prompts to continue and complete the installation.

 

 
 

 

 

Intelovi driveri sa HPove stranice, ukoliko se odlučiš za njih umjesto onih iznad sa intelovih stranica su u biti zipani, za ekstrakciju trebaš samo promijeniti extenziju iz sp146929.exe u sp146929.zip, raspakiraš i raspakirani folder prebaciš na usb stick.

 

https://support.hp.com/id-en/drivers/selfservice/hp-15.6-inch-laptop-pc-15-d4000/2100852826/model/2100852836?sku=5R6C6EA&ssfFlag=true

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2023 17:25 (notloB).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice