Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.417.380
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

koja ti je verzija win?

 

vidim da ti nedostaje dio opcija u postavkama.

 

moguće da koristiš neku stariju verziju

 

nakon instalacije hrvatske tipkovnice, samo sam nju prebacio, izbrisao englesku verziju, a win su i dalje na engleskom...

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Najnovija.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Da, sve je to lijepo i krasno dok neki program/aplikacija ne promijeni layout tipkovnice. Ja sam sve prečace za promijenu isključio, ali programi/aplikacije i dalje imaju tu mogućnost. Zato sam sigurniji kada u kutu piše HRV.

 Evo jbg malo kasnim ali valjda si se snasao

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Jesu li ti aplikacije u Start izborniku napisane na hrvatskom ili engleskom?

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

kako da obrisem ovu mapu?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Zašto vas brine ta tipkovnica na engleskom? Meni su windowsi na hrvatskom, a ENG mi stoji kao sekundarni izbor. Mislim čak da mi je par puta davno i poslužila kad sam nešto morao tipkati u komandnoj liniji, ne sjećam se više što.

@Marko: Ako je to na screenshotu tvoj starz izbornik, ježim se koje si sve UWP aplikacije ostavio: Filmovi i TV, Groove Music....

Sense Storage je retardirano ušminkani Disk CleanUp i nikad ga ne koristim. I dalje mi je draže pokrenuti ovaj drugi. Valjda mi budi uspomene na ranije verzije windowsa.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
maxy0 kaže...

kako da obrisem ovu mapu?

 Ili je drži kakav proces ili servis, ili trebaš sam sebi dati dozvolu jer trenutno s njom upravlja sistem. Da sada ne filozofiram, skini scriptu "take ownership", ukucaj je u registry. Pojaviti će ti se u kontekstnom izborniku  i odraditi će posao za tebe. Onda ćeš folder moći normalno obrisati.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Jesu li ti aplikacije u Start izborniku napisane na hrvatskom ili engleskom?

 na hrv neke od windowsa a vecina su na engleskom instalirane 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 1:48 (dreadmoore).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
maxy0 kaže...

kako da obrisem ovu mapu?

 -piše ti. (pitaj 'Marka') .. tj postoji owner ili aktivan proces. Folderi appsa-installa u progs se u pravilu ne brišu nego to obavi deinstall, ovako pokušavaš nešto što nije poželjno ili dozvoljeno.

 

BlackMoon kaže...
maxy0 kaže...

kako da obrisem ovu mapu?

 Ili je drži kakav proces ili servis, ili trebaš sam sebi dati dozvolu jer trenutno s njom upravlja sistem. Da sada ne filozofiram, skini scriptu "take ownership", ukucaj je u registry. Pojaviti će ti se u kontekstnom izborniku  i odraditi će posao za tebe. Onda ćeš folder moći normalno obrisati.

 -početnicima ne treba dati svaki odgovor, dok poruka ne upozorava za ovwnership (user-admin level) .. pa nije to, tj ne treba im davati ideje s kojima mogu napraviti veću štetu, ne s tim folderom nego idućim.. jer tako to ide.

 

dreadmoore kaže...
Marko :D kaže...

Jesu li ti aplikacije u Start izborniku napisane na hrvatskom ili engleskom?

 na hrv neke od windowsa a vecina su na engleskom instalirane 

 -marko i ekipa ignoriraju preporuku za korištenje hr verzije, nego uprono koriste eng, no to je piškiti-kakiti.. ili prihvaća savjet ili ne, ako ne ima ovakve probleme + imat će ih svakim upgradeom svakih 6mj.. besmisleno.

 

-par posljednjih postova, kao suma.. nije problem win nego user, želje ili navike a tad user stvara problem tamo gdje ga nema.

-user ima izbor, ako zna ili ima razlog, može što želi, njegovo računalo, njegov izbor, ali uz izbor ide i ostalo, posljedice pa i problemi koji realno ne postoje.

 

-hr verzija je identična eng koja je ispod haube, s razlikom da je sve hr-defaultno, jezik-tipkovnica-regija.. i može se po želji dodati drugi jezik-tipkovnica. Jednako se može s eng, ali default je default + sitni problem kojeg stvara ms-install-upgrade, da se upgrade mora obaviti identičnom jezičnom verzijom (nepotrebno ali tako) tj eng verziju može upgradeati samo eng verzija, hr samo hr verzija.. a defaulti se resetiraju (ili nasljede). U slučaju eng, nakon reseta opet mora podešavati, dok nakon hr ne mora, jer je sve defaultno-točno + eng dodatak.

-realno je nevažno koji naziv je hr-eng, npr this pc ili računalo.. kao i stavke start menija, dok su appsi za sebe i mogu-ne moraju imati podršku za jezik. Razlika, ako je os-hr tad će sve defaultno biti za hr, pravopis-gramatika itd i ovisi kako koja app podržava, npr to je nekad bio dio officea-worda, sad je na nivou osa i to je dovoljno dobar razlog za hr (ne eng) kao defautl, kao i to da se svaki jezik može dodati, eng-njem-fra itd. no ne mora biti free ili omogućeno, tj s eng ima samo eng, a s hr ima i eng uvjek jer je osnova ispod haube i eliminira se moguć problem da dodavanje nije opcija-free (kao u officeu, nekad je bilo free više nije, isti kriterij bolje je imati hr office..).

 

-preuzimanje ovlasti-ownership.. sve je na desni klik a dalje čitati s razumijevanjem, ne treba dodatni alat ali olakšava + rizik-problem kojeg tad juzeri stvore jer čačkaju dalje, kao djeca sa šibicama. Razni alati nude isto, npr antimalware ali češće juzer stvori problem .. dok postojanje nekog foldera, čak i kad je višak-smeće.. čemu, zašto juzer uopće gleda foldere appsa i želi brisati, tj nigdje ne navodi da je to nešto što ne želi na računalu, samo pita zašto ne može obrisati ili kako.. a to ne znači da treba obrisati, pa čak i kad je smeće-višak tj možda je folder prazan pa ne dobije storage itd.. tj važno je znati razlog i to da juzeri čačkaju-pitaju, a kad stvore neki problem nisu ni svjesni da je i to možda uzrok-povezano ili da nešto treće neće tad raditi.

-dati im alat, skalpel pa su kirurzi? opasno, ima li potrebe? .. možda zna 'Marko' kojeg spominje jednostavna win poruka i treba samo čitati (s razumijevanjem).. tj ako je to već previše za očekivati od juzera tad mu ne nudim alate jer to nije za 'djecu' (dok se ne dokaže suprotno tj da imaju razlog-potrebu ne samo znatiželju..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Kako su nam pod okriljem noći uvalili ovu Meet Now uslugicu, ccc, nitko te više ništa ne pita, samo evo ti na pa se misli što ćeš s njom. Još mi danas komp radi kao da je 10 MS developera istovremeno zakačeno na njega. Ode naša privatnost u 3PM, mislim otišla je odavno, ali ovo je sad next level. 

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

??? 

 

...o cemu se radi?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

??? 

 

...o cemu se radi?

https://www.zdnet.com/article/windows-10-this-is-what-your-new-meet-now-taskbar-button-does-explains-microsoft/

 

pojavilo se u taskbaru pored sata bez ikakvih pitanja i obavijesti 

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
...kod mene zasad nema nista...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Svejedno windows nije full preveden na hrvatski jezik, da je onda bi ga i koristio.A ovako polu preveden mi ne treba, jer opet sam sebi moram predvoditi sa engleskog bilo kakav zastoj ili greška izbaciva na engleskom osim plavog ekrana.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 7:45 (dreadmoore).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
...kod mene zasad nema nista...

Kod mene također nema ništa, pogledao baš na dva računala, sve dostupne nadogradnje su instalirane.

Ali jučer sam vidio tu ikonu na jednoj Ryzen 3600/RTX 2060 Super konfiguraciju nakon čiste instalacije Windowsa 10,

pročitao sam da ta ikona postoji na Windows Insider DEV kanalu jedno vrijeme, baš gledam na svojoj virtulaci Windowsa 10 Enterprise v.20251,

nemam je ni tamo čak ni za odabrati u "teskbar settings" - "show system icons".

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Gdje se nalazi ova ikona zarulje u windowsima? Nekad je to bilo u postavkama s desne strane, ali u novoj verziji windows 10 to nemrem nac, jel to mozda u officeu negdje?

Pitanje iz informatike za neki razred skole.

 

Linux, Arch Linux.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Valentin17 kaže...
djigibao kaže...
...kod mene zasad nema nista...

Kod mene također nema ništa, pogledao baš na dva računala, sve dostupne nadogradnje su instalirane.

Ali jučer sam vidio tu ikonu na jednoj Ryzen 3600/RTX 2060 Super konfiguraciju nakon čiste instalacije Windowsa 10,

pročitao sam da ta ikona postoji na Windows Insider DEV kanalu jedno vrijeme, baš gledam na svojoj virtulaci Windowsa 10 Enterprise v.20251,

nemam je ni tamo čak ni za odabrati u "teskbar settings" - "show system icons".

Kod mene je za sada na samo jednom računalu, druga je još nemaju. Sva računala imaju od prije sve zadnje nadogradnje i 20H2 verziju, zato me i živcira što to proguraju pod nekakav background upgrade, vjerojatno se aktivira nakon restarta ili pokretanja računala. Još malo pa će nam bacati novitete push metodom. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ante kaže...

Gdje se nalazi ova ikona zarulje u windowsima? Nekad je to bilo u postavkama s desne strane, ali u novoj verziji windows 10 to nemrem nac, jel to mozda u officeu negdje?

Pitanje iz informatike za neki razred skole.

 

Prvi put vidim, barem mi tako djeluje. Meni isto baca na office, nekako je u njihovom dizajnu.

Ne znam tko piše te zadatke iz informatike, ali ima bisera samo takvih, nedavno sam frendovom klincu pomagao riješiti zadatke iz informatike jer on i stari nisu znali, a nije ni meni bilo lako.

Jedno od pitanja je bilo u stilu koliko A4 stranica teksta stane u 1MB ili tako nešto što ne možeš nikako izračunati bez dodatnih parametara i što je apsurdno pitanje. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 15:15 (mzopg).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ma kakve sve gluposti pitaju i ne samo iz informatike. Toliko su vec nastavnika izrotirali da ni oni sami ne znaju kaj su predavali.

Linux, Arch Linux.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
mzopg kaže...
djigibao kaže...

??? 

 

...o cemu se radi?

https://www.zdnet.com/article/windows-10-this-is-what-your-new-meet-now-taskbar-button-does-explains-microsoft/

 

pojavilo se u taskbaru pored sata bez ikakvih pitanja i obavijesti 

Nema ništa ni kod mene. Možda zato što je to mogućnost Skypea kojeg ja nemam instaliranog.

dreadmoore kaže...
Svejedno windows nije full preveden na hrvatski jezik, da je onda bi ga i koristio.A ovako polu preveden mi ne treba, jer opet sam sebi moram predvoditi sa engleskog bilo kakav zastoj ili greška izbaciva na engleskom osim plavog ekrana.

Upravo tako. Jednostavno mi je lakše koristiti Windows na engleskom nego na hrvatskom. Kad vidim sve te prevedene fraze padne mi mrak na oči. Također, kada se dogodi neka pogreška, moraš je prevesti da bi Google izbacio neki koristan rezultat. Ako kojim slučajem krivo prevedeš (jer se nešto može reći na milijun načina), ne dobivaš ništa korisno. Ovako poboljšavaš znanje engleskog i skraćuješ vrijeme potrebno za riješavanje problema.

 

Ne vidim što je krivo u korištenju Windowsa na engleskom jeziku.

Ante kaže...

Gdje se nalazi ova ikona zarulje u windowsima? Nekad je to bilo u postavkama s desne strane, ali u novoj verziji windows 10 to nemrem nac, jel to mozda u officeu negdje?

Pitanje iz informatike za neki razred skole.

Joj, sjećam se te ikone; nema veze s Office-om. To je bila ikona aplikacije zvane Get Started koja je pokazivala kojekakve mogućnosti i trikove u Windows 10. Danas se ta aplikacija zove Microsoft Tips i ima novu ikonu.

 

 

https://www.ghacks.net/2016/09/06/windows-10-get-started-app/

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 17:53 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Da, valjda je to to, Tips https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/tips-icon-in-the-start-menu-in-the-outdated-icon/6ec7a256-793a-491f-b08a-aed35d2cced3 . Stvarno ljudi koji pisu te knjige i vjezbenice ne znaju kaj rade.

 

Kod koristenja Windowsa na engleskom, njemackom, ruskom, japanskom, nema veze, samo si pripazite na system locale, ja sam imal jednom problema s knjigovodstvenim programima jer kod nas je 1,0, a ne 1.0, pa je nastal kaos zbog shit softwera.

 

 

Linux, Arch Linux.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ante kaže...

Da, valjda je to to, Tips https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/tips-icon-in-the-start-menu-in-the-outdated-icon/6ec7a256-793a-491f-b08a-aed35d2cced3 . Stvarno ljudi koji pisu te knjige i vjezbenice ne znaju kaj rade.

 

Kod koristenja Windowsa na engleskom, njemackom, ruskom, japanskom, nema veze, samo si pripazite na system locale, ja sam imal jednom problema s knjigovodstvenim programima jer kod nas je 1,0, a ne 1.0, pa je nastal kaos zbog shit softwera.

Negdje ti u toj radnoj bilježnici (prva ili zadnja stranica; gdje su autorska prava) piše koje je godine izdana. Ako je izdana prije 2019. ne čudi me da je to u istoj jer je Microsoft s moderniziranjem ikona počeo tijekom 2019. godine. Ne sjećam se točno kada je redizajnirana ikona te aplikacije, ali od 2019. je počelo masovno redizajniranje ikona aplikacija.

Ante kaže...

Kod koristenja Windowsa na engleskom, njemackom, ruskom, japanskom, nema veze, samo si pripazite na system locale, ja sam imal jednom problema s knjigovodstvenim programima jer kod nas je 1,0, a ne 1.0, pa je nastal kaos zbog shit softwera.

Sve stavim na Croatia osim jezika prikaza Windowsa, tako da s tim nemam nikakvih problema. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 19:01 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
mzopg kaže...
..

Jedno od pitanja je bilo u stilu koliko A4 stranica teksta stane u 1MB ili tako nešto što ne možeš nikako izračunati bez dodatnih parametara i što je apsurdno pitanje. 

 -metuzalemsko pitanje.. no vrlo jednostavno, iz doba dosa i običnog texta + razni standardi koji kažu npr 60-66-72 redova texta i širina do 80 (kao pisača mašina) zbog margina 60.. tj kraće, 60x60 ili cca 3600 ili kraće-zaokruženo 4KB za stranicu texta, ostalo je obično dijeljenje :) tj 250.

-danas besmisleno, jer i prazna stranica dokumenta kao word zauzima nešto, barem 4kb kao file (tj cluster size, što je ekšli najmanja mjera koju će fizički zauzeti file..) itd.

-ako pak koristiomo kompresor kao lzw (zip) tad se to povećava za recimo faktor x10-100 itd.

 

Marko :D kaže...
..

Sve stavim na Croatia osim jezika prikaza Windowsa, tako da s tim nemam nikakvih problema. 

 -osim što imaš problema.. no tvoj izbor :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Kojih točno problema imam?

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Kojih točno problema imam?

 -tipkovnica-regionlano?.. ne ti? .. tad mi se pomiješalo, netko .. :)) nakon upgradea?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Gdje sam napisao da mi engleska tipkovnica stvara problem? Rekao sam da mene ista ne smeta, da je ni ne primjetim, ali ako već postoji neki jednostavan način da se makne, maknuo bih ju. Ako ne postoji, opet dobro jer ju ni ne koristim, niti je vidim. Problema s prebacivanjem tipkovnice nemam jer su svi prečaci za brzo prebacivanje isključenih.

 

Prije je bio bug gdje se automatski postavila engleska tipkovnica pri bootu Windowsa. Taj bug je riješen, ja mislim, ima već dvije godine. Dakle, ponavljam, nemam apsolutno nikakvih problema da mi engleska tipkovnica stoji ponuđena...

10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Meni se isto pojavila ikonica na win 10 pro, ničim izazvana s moje strane.

Pomalo, šegavo i vajka!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Imaš li instaliran Skype?

 

Meet now se pojavljuje neovisno o tome da li je Skype prisutan na računalu ili ne. Ako je Skype instaliran na računalu, pokreće se aplikacija. Ako ne, pokreće se web verzija.

 

Postoji više metoda za isključivanje te ikone ➡ https://www.ghacks.net/2020/11/28/what-is-meet-now-in-windows-10-and-how-to-remove-it/

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 12:46 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

A ono, klikneš desnom tipkom miša i hide i nema više meet now :

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice