SolidWorks i Catia na WIN 7

poruka: 15
|
čitano: 15.162
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
SolidWorks i Catia na WIN 7

Lijep pozdrav,

 

dal netko ima iskustva sa Solidworksom i CAtiom na Windows 7, trenutno imam želju prijeći na 7-icu al opet nemam vremena se kasnije vraćati na XP ako sve nebude štimalo!

Na poslu mi trebaju Solid i Catia tako da mi baš nije do eksperimenta.

 

Ako je netko već sprobavao stabilnost navedenih programa molio bih mišljenja, radi se o solidu 2009 i Catia V5 R18!

 

Hvala unaprijed svima na postovima

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: SolidWorks i Catia na WIN 7

Nisam probao ali iako stavis win7 opet možeš imati (besplatni) virtualni xp na sedmici,

samo za to moraš imati nekakav quad i barem 2gige rama ako ne i malo više.

http://www.hr-invites.com (chiteri, trejderi i bezobraznici nisu dobrodošli) ; last.fm: BORG_CRO
15 godina
neaktivan
offline
SolidWorks i Catia na WIN 7

Imam 7-icu x64 i na nju je instalirana Catia V5R19 i radi bez problema. V5R18 ti vjerojatno nece raditi jer meni na Visti nije htjela, a R19 radi bez beda.Namigiva

Solidworks mi na Visti ne radi, instalira se i pokrene ali se ne upali vec baca error-ove pa vjerujem da je tako i sa 7-icom.

Ako ti nije toliko hitno mogu probati preko vikenda pa ti javim jel radi solid.Namigiva

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SolidWorks i Catia na WIN 7

Solidworks 2010 radi perfektno (64-bitna verzija), 2008 radi ok ali ima nekakvih čudnih problema s grafikom. Ako ti šta znači; za 2009 ti ne mogu reć jer ga nemam.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2010 20:39 (Mirko935).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SolidWorks i Catia na WIN 7

Hvala svima na trudu!

 

Vrlo vjerojatno će i 2009 raditi ako radi i 2008.

 

Želim Vam svima sretan Uskrs!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SolidWorks i Catia na WIN 7

Ja ti imam solid 2009 service pack3 na 32 bitnoj sedmici radi sve oke,a za catiu neznam...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SolidWorks i Catia na WIN 7

Ovako ti je kod mene:

 

Catia - rade sve verzije od v5R16 - v5R20, sa time da ako probaš imat x64 & x32 verziju na istom računalu možda

           te malo zeza

         - ako ti treba v4, meni ne radi kako treba tako da ga vrtim na VM-u.  I pod nikakvu cijenu nemoj koristit

           onaj VM XP mod integriran u sedmicu jer...ma jednostavno ga nemoj koristit  :)

 

Solidworks - sluzbeno jedino verzija 2010 radi na sedmici... to sam i ja potvrdio jer mi se verzije 2008 i 2009 nece uopce instalirat, pa ih vrtim u VM-u.

                 - problem ti je ovdje što oni mjenjaju format file-ova kod svakog minornog patcha, pa kad nadjes neku verziju drzi se nje jer ti inace starije verzije nece citat fajl.

 

Ansys - verzija 11 meni radi probleme tako da smo u firmi presli na 12-icu. I to po prvi put na x64 verziju tako da nama radi dosta brže a i ima par novih korisnih "feature-a"

 

Pro-E - radi samo v5, v4 se instalira ali licence server nije kompatibilan sa sedmicom...

 

 

Evo, pretpostavit cu da ce to bit neke "studentske" verzije :)  tako da se vjerojatno ne moras zamarat sa licence serverima itd...

U osnovi, nemoj stavljat x64 verziju ako imas ispod 6 ili 8GB RAM-a jer se meni pokazalo da ne dobijes puno, a koji put radi probleme sa kompatibilnosti. Isto tako, ako planiraš nešto ozbiljno u tome radit, čak i najjeftinija quadro kartica (mislim da ih ima već od ~1000kn za najjeftiniji, ili stariji model) će ti višestruko popravit radno iskustvo u odnosu na "gaming" graficke.

 

Evo, cisto moji savjeti... ako te sta zanima detaljnije samo pitaj jer u firmi koristimo malu milijardu raznih verzija da zadrzimo kompatibilnost :)

 

If It's Not Broke, It Doesn't Have Enough Features
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 20:47 (Lightning).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: SolidWorks i Catia na WIN 7

Hvala na iscrpnom odgovoru,

 

imaš li možda iskustva sa softwareom tipa Mastercam ili nekim drugim za programiranje CNC mašina - dali radi stabilno na WIN 7! Na poslu koristim trenutno na XPu SW 2007 i Mastercam X3, također imal sam instaliran i SW 2009 ali zbog problema s konvertiranjem između Mastera i SW 2009 odabral sam navedenu opciju! Sad bih želio na WIN 7 ali nisam siguran kako će se ponašati Mastercam, a prema gornjim odgovorima Solid bi trebao biti dosta stabilan!

 

 

16 godina
neaktivan
offline
SolidWorks i Catia na WIN 7

Raspitah se danas kod ekipe koja radi sa tim programima na poslu... jer se ja u biti sa time ne koristim. Izgleda da radi, ali to su neki samo doma testirali jer na poslu još nismo stavili u njihov odjel Win7... nego su oni još na XP-u tako da ti služeno ne mogu ništa garantirat 100%, ali kako oni kažu, njima doma radi i na 32 i 64 bitnoj verziji windowsa... samo nisam siguran da li su rekli X3 ili X4, iako mislim da je u igri X4.

 

Sorry ako ti tu nisam bio od pretjerane pomoći :)  ,ali u svakom slučaju možeš probat skinut sa kakvog "sajta za besplatne aplikacije" :)  i isprobat.

If It's Not Broke, It Doesn't Have Enough Features
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: SolidWorks i Catia na WIN 7

Hvala na uloženom trudu, mislim da mi nema druge nego naći vremena za vikend i isprobati :)

 

Lijep pozdrav

14 godina
odjavljen
offline
RE: SolidWorks i Catia na WIN 7
Mirko935 kaže...

Solidworks 2010 radi perfektno (64-bitna verzija)

I kod mene 

Naj mi ga mam deti, daj me prvo malo lubi...
14 godina
neaktivan
offline
RE: SolidWorks i Catia na WIN 7

Solidworks 2010 32-bit i CATIA v5R19 SP2 32-bit rade savršeno na sedmici. 

14 godina
neaktivan
offline
RE: SolidWorks i Catia na WIN 7

Šta vam znači ovo sp2 32-bit?

Ja imam windows 7 ultiamte 32 bitna verzija i instalirao sam program catia v5r19 mislim da je sp0 i ne radi.Instalirao sam  ali ne mogu ništa raditi,piše nešta da nema licence za demo mode.Ja mogu ući u radni prostor programa ali nema ništa,imaju samo oni gornji izbornici kao što su file itd. ali i kada njih stisnem isto ništa nema.

U čemu je problem ?

12 godina
neaktivan
offline
SolidWorks i Catia na WIN 7

Pozz evo imam problem u catia-i pa cu ovdje pitat ! Znaci problem je u tome sto kad u partu radim npr zupcanik i crtam one promjere kad god ocu nesto iskotirat sve mi se smrda npr radim pero i sad sve napravim i ocu sam promijenit sirinu sa 6 na 8mm ali kad to napravim pero mi se prebaci u neki oblik slova U kako to rijesiti!?

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: SolidWorks i Catia na WIN 7
Kolege, jel ima neko instaliran ansys i doslovno minutu vremena, treba mi samo rijesit jedan postavljen zadatak odnosno izvrtit ga..?
Zbog premalo memorije na laptopu ne mogu sam (4gb)
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice