Problem sa Windows Vistom-grafika

poruka: 18
|
čitano: 5.232
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa Windows Vistom-grafika

Pozdrav svima, instalirao sam si Windows Vistu Ultimate na novo napravljenu particiju i sve je super proslo, ali imam jedan ili mozda vise problema..

Kad se upali Vista losa je grafika, nastelana je na 800x600 i ne moze se povecati, ne prepoznaje graficku karticu. Koristim nVidia geForce 9500gt (1gb) uz koju dolazi Expertool. Kad se upali racunalo i kad sam na radnoj povrsini racunalo pokaze Please reinstall/update your...(poruka od Expertoola)..  Neznam sto drugo da instaliram umjesto Expertoola, graficku sam update-o preko device managera kao i sve ostalo. Grafika je uzasno losa, stavit cu slike da vidite o cemu se radi.

 

Losa grafika je vec bila i prilikom instalacije..

 

Prilikom instalacije Prilikom instalacije
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2009 15:06 (lg-viewty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa Windows Vistom-grafika

Probaj s nekim driverima, novom verzijom. Imaš li u device manager-u žutih uskličnika?

Nemoguće je čovjeka naučiti onome što misli da već zna.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Windows Vistom-grafika
Smooth Operator kaže...

Probaj s nekim driverima, novom verzijom. Imaš li u device manager-u žutih uskličnika?

Nemam zutih usklicnika, sve je updejtano..sad trenutno koristim XP koji je na drugoj particiji i skidam Expertool 7.5 koji ima podrsku za Vistu pa cu vidjet..komentari sa pomoci su pozeljni

15 godina
neaktivan
offline
Problem sa Windows Vistom-grafika

Jesi restartao?

Nemoguće je čovjeka naučiti onome što misli da već zna.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Windows Vistom-grafika

da..kolko god puta je trebalo..idem probat sad ovo na Vistu instalirat sto sam skinuo pa dodjem za nekih 10 min opet tu..ako mozes potrazi nesto na netu oko toga, ako sse kuzis..hvala

15 godina
odjavljen
offline
Problem sa Windows Vistom-grafika

Ako radi pod Xp, grafička je ispravna. Stavi orginal drivere koje si dobio sa karticom i vidi jel radi ili skini najnovije na nvidijinih stranica. Ako ni to ne uspije, reinstaliraj Vistu. 

I've seen things that you people wouldn't believe...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Windows Vistom-grafika
Sum_of_all_fears kaže...

Ako radi pod Xp, grafička je ispravna. Stavi orginal drivere koje si dobio sa karticom i vidi jel radi ili skini najnovije na nvidijinih stranica. Ako ni to ne uspije, reinstaliraj Vistu. 

Grafa je stara nekih 7 mjeseci i ima podrsku za Vistu,XP,..na XP radi presavrseno, grafika mi se nije poboljsala ni sa original ni sa najnovijim drajverima..probo sam vec dvije verzije viste jer sam mislio da mozda nesto na njoj nevalja i opet je takva grafika..

15 godina
odjavljen
offline
RE: Problem sa Windows Vistom-grafika

Hmmm... Možda matična zeza. Provjeri drivere od chipseta i stavi najnovije. kakvo napajanje imaš?

I've seen things that you people wouldn't believe...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Windows Vistom-grafika
Sum_of_all_fears kaže...

Hmmm... Možda matična zeza. Provjeri drivere od chipseta i stavi najnovije. kakvo napajanje imaš?

Ma neznam kakvo napajanje imam, uglavnom, delux je kuciste sa plavim ekranom i 7 tipki..na Visti pod Resolution je samo 800x600, a colors je 4-bit i nemoze se promjenit..kao da neprepoznaje graficku..nisam nista uspio ni sa novim update-ima..

16 godina
offline
Problem sa Windows Vistom-grafika

Ne valja ti driver od graficke, otidi na nvidia stranicu i skini drivere za vistu pazi samo na 32 bita i na 64 bita ovisno koja ti je vista.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Problem sa Windows Vistom-grafika
Sint1 kaže...

Ne valja ti driver od graficke, otidi na nvidia stranicu i skini drivere za vistu pazi samo na 32 bita i na 64 bita ovisno koja ti je vista.

32 bit driver ne možeš inst na 64bit OS nikako. Probao sam Smijeh. ni obrnuto ne radi. i da ne stavlja driver, morao bi imati barem 800x600 i 32bit boju... izgleda kao da ima problema sa driverom od chipseta....

I've seen things that you people wouldn't believe...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Windows Vistom-grafika
Sint1 kaže...

Ne valja ti driver od graficke, otidi na nvidia stranicu i skini drivere za vistu pazi samo na 32 bita i na 64 bita ovisno koja ti je vista.

Jel da ovo instaliram http://www.nvidia.com/object/win7_winvista_32bit_190.38_whql.html ?

16 godina
neaktivan
offline
Problem sa Windows Vistom-grafika

I deinstaliraj taj program Expertool.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Windows Vistom-grafika
Sum_of_all_fears kaže...
Sint1 kaže...

Ne valja ti driver od graficke, otidi na nvidia stranicu i skini drivere za vistu pazi samo na 32 bita i na 64 bita ovisno koja ti je vista.

32 bit driver ne možeš inst na 64bit OS nikako. Probao sam Smijeh. ni obrnuto ne radi. i da ne stavlja driver, morao bi imati barem 800x600 i 32bit boju... izgleda kao da ima problema sa driverom od chipseta....

E, daj mi molim te pojasni sto je Chipset i jel da ovo http://www.nvidia.com/object/win7_winvista_32bit_190.38_whql.html instaliram?

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Problem sa Windows Vistom-grafika

Graficka je pod upitnikom pise da je greska > This device cannot find enough free resources that it can use. (Code 12)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Problem sa Windows Vistom-grafika
lg-viewty kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
Sint1 kaže...

Ne valja ti driver od graficke, otidi na nvidia stranicu i skini drivere za vistu pazi samo na 32 bita i na 64 bita ovisno koja ti je vista.

32 bit driver ne možeš inst na 64bit OS nikako. Probao sam Smijeh. ni obrnuto ne radi. i da ne stavlja driver, morao bi imati barem 800x600 i 32bit boju... izgleda kao da ima problema sa driverom od chipseta....

E, daj mi molim te pojasni sto je Chipset i jel da ovo http://www.nvidia.com/object/win7_winvista_32bit_190.38_whql.html instaliram?

 

 

Chipset je dio matične koji se bavi komunikacijom između komponenti. U većini slučajeva, driveri bi trebali biti automatski instalirani (Intel, VIA, ATi, Nvidia). Odi u device manager i pogledaj pod System devices ko se najviše spominje od gore navedenih. Možeš još i pogledat pod IDE device/channel controller di bi isto trebalo pisati Intel/VIA/AtI/nvidia/SiS....

lg-viewty kaže...

Graficka je pod upitnikom pise da je greska > This device cannot find enough free resources that it can use. (Code 12)

Izgleda kao konflikt sa resursima. dal možda imaš ugrađenu grafičku karticu (onboard graphic - dal se to spominje pod Sytem devices ili display adapters u device manageru?)

I've seen things that you people wouldn't believe...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Windows Vistom-grafika
Sum_of_all_fears kaže...
lg-viewty kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
Sint1 kaže...

Ne valja ti driver od graficke, otidi na nvidia stranicu i skini drivere za vistu pazi samo na 32 bita i na 64 bita ovisno koja ti je vista.

32 bit driver ne možeš inst na 64bit OS nikako. Probao sam Smijeh. ni obrnuto ne radi. i da ne stavlja driver, morao bi imati barem 800x600 i 32bit boju... izgleda kao da ima problema sa driverom od chipseta....

E, daj mi molim te pojasni sto je Chipset i jel da ovo http://www.nvidia.com/object/win7_winvista_32bit_190.38_whql.html instaliram?

 

 

Chipset je dio matične koji se bavi komunikacijom između komponenti. U većini slučajeva, driveri bi trebali biti automatski instalirani (Intel, VIA, ATi, Nvidia). Odi u device manager i pogledaj pod System devices ko se najviše spominje od gore navedenih. Možeš još i pogledat pod IDE device/channel controller di bi isto trebalo pisati Intel/VIA/AtI/nvidia/SiS....

lg-viewty kaže...

Graficka je pod upitnikom pise da je greska > This device cannot find enough free resources that it can use. (Code 12)

Izgleda kao konflikt sa resursima. dal možda imaš ugrađenu grafičku karticu (onboard graphic - dal se to spominje pod Sytem devices ili display adapters u device manageru?)

Nemam

14 godina
neaktivan
offline
Problem sa Windows Vistom-grafika

Jeeeee..uspio sam slozit..za sve one koji neznaju..otidjite na na taj disk gdje vam je instaliran vista pod windows, pa system 32, nadjite cmd.exe (desni klik, run as administrator)

i tamo ovo zaljepite : bcdedit /set CONFIGACCESSPOLICY DISALLOWMMCONFIG     pa    stisnite enter i resetirajte kompjuter :)

 

Kak je zakon Vista..hvala svima na pomoći

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice