Vista hdd problem(i)

poruka: 9
|
čitano: 1.801
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Vista hdd problem(i)

os vista ulimate 32bit

racunalo

x2 4000 @ 2.4,2gb rama, 8800gt 512mb,čiftek 450w,asus dvd-rw

i 1 wd 250gb(primarni,os,office) i 1 250 gb seagate (podaci,filmovi,mp3,itd)  oba sata2 i oba podjeljena na 2 dijela znaci svaki ima 2particije

 

e ovako

kad instaliram windowse xp zasto mi nazove particije od wd-a(di su winsi ) c (to je normalno) a drugu e,slicno kod seagatea jedna particija je d, druga f

znaci pobrka mi te oznake od particija, kužite?

ja bih htio da mi bude normalno da mi je na wd-u c,d i na seagateu e,f

 

pitanjce,

probo sam staviti i vistu isto mi napravi kao i za xp

i zanima me kad mi duže neradi seagate vista mi ga ko ugasi ili stavi u standby i kad želim pristupit podacima na njemu cujem (onaj zvuk paljenja hdd-a) i zatim mogu uci

dok ovog nije bilo na xp(tog gašenja) i jel se trebam sekirati zbog toga i kak se to poštela da mi to neradi

 

unaprijed hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vista hdd problem(i)

Mislim da je to do položaja tvojih uređaja u računalu )kanali).

 

Nemoj da te zabrinjavaju slova. Kroz Control Panel -> Administration Tools -> Computer Management možeš slova izmijeniti.

"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vista hdd problem(i)

Hmmm...

Moram priznati da mi se tako nešto još nije dogodilo...

Bilo je slučajeva kad se prilikom instalacije XP-a pomiješaju imena hardova, ali to se vrlo jednostavno riješi u Control Panel - Administrative Tools - Computer Management -   Disk Management. Vjerujem da se može tako i u Visti napraviti.

Ili ako ti nije bad, makni taj drugi hard i prvo napravi instalaciju Win-a i onda ga vrati.

 

 

TrustNo1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista hdd problem(i)
bubi_vw kaže...

ja bih htio da mi bude normalno da mi je na wd-u c,d i na seagateu e,f

 

 

 
Nije baš stručan odgovor, ali ja to vidim jednostavno - svaki je taj HDD na svom podatkovnom kablu, pa bez obzira koji je master a koji slave OS poštuje fizički disk i na njemu particije, tako je na WDu primarna particija prioritet br.1, na Seagateu je primarna particija prioritet br.2, potom se vraća na logičku particiju na WDu i to mu je prioritet br.3, pa onda na logičku particiju na Seagateu i to mu je prioritet br.4

Zato je preimenovao particije, ali to uvijek možeš podesiti (ta slova) onako kako su ti ove kolege iznad objasnili. Pazi što radiš!


bubi_vw kaže...

 

i zanima me kad mi duže neradi seagate vista mi ga ko ugasi ili stavi u standby i kad želim pristupit podacima na njemu cujem (onaj zvuk paljenja hdd-a) i zatim mogu uci

dok ovog nije bilo na xp(tog gašenja) i jel se trebam sekirati zbog toga i kak se to poštela da mi to neradi

unaprijed hvala

 

 
Radio je to i WinXP samo ti je netko podesio drugačije. Potraži u Power Options ili tako nekako, u Control Panelu komandu s nazivima "Turn off..." (monitor, hard disks, itd.) pa podesi vrijeme koliko da ti bude do gašenja (stand-by) svake od tih komponenti ili isključi gašenje tako da ti se HDD stalno vrti.


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2008 13:22 (Faerdhur).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista hdd problem(i)

Ja ne znam što da mislim o tom gašenju diskova. Za storage diskove s kojih rijetko vučeš podatke, to je dobro je ti diskovi ionako ne rade 90% vremena, ali za sistemske diskove to mi se čini.. ne  znam... jel' bolje za disk da stalno radi ili da se stalno gasi-pali. Stalni rad mi se čini boljim, ako isključimo zamor materijala.

 

Usput, particiji gdje su baš Windowsi, nećeš moći zamijeniti slovo.

"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
15 godina
neaktivan
offline
Vista hdd problem(i)

svaka cast decki!

to je pomoglo sa Control Panel -> Administration Tools -> Computer Management je pomoglo

sada imam normalno imenovane particije na hardu

 

ali ono sa  gasenjem nisam naso

 

a ako to treba tako funkcionirati onda ok!

eto hvala puno na pomoci

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2008 13:34 (bubi_vw).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista hdd problem(i)
bubi_vw kaže...

 

ali ono sa  gasenjem nisam naso

 
Sranje, na poslu imam WinXP HR pa ti ne mogu pomoći, ali desnim klikom na Desktop i klikaš ovo kao dolje na slici dobit ćeš postavke napajanja za monitor i HDD (prevedi na engleski i još nađi to na Visti :))


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2008 13:36 (Faerdhur).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista hdd problem(i)
bubi_vw kaže...

ali ono sa  gasenjem nisam naso

 

 

Vidi sliku za XP. A za Vistu imaš isto tamo, ali posebno za diskove. Nisam baš našao (nisam ni tražio) posebno za diskove u XP-u.

Edit: vidim da sam predugo tipkao.:) Eno ti gore odgovor.
stavi na always on stavi na always on
"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2008 13:36 (naxeem).
15 godina
odjavljen
offline
Vista hdd problem(i)

Evo rješenja za gašenje hard diska na visti

start--->control panel--->power options--->choose when to turn off the display--->change advenced power settings
power power
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice