Zašto izbjegavati Philips???

poruka: 118
|
čitano: 97.337
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Najbolje se ne fokusirati na jednu kompaniju kod kupovine uređaja, nego pročitati iskustva. LG je ima odlične kućanske aparate (perilice rublja, klima uređaji, televizori); sve navedeno imam kod kuće i nikada ni najmanjih problema s istima. S druge strane, mobilna divizija im je blago rečeno, bila užas. Dva smo LG mobitela imali kod kuće; kvaliteta izrade jako, jako loša, skoro pa kao neki kinez s eBaya. Čitam za Samsung kućanske aparate po forumu, ljudi se jako žale na perilice i televizore, ali zato im je mobilna divizija vrh. Što god mislili o Samsungu, mobiteli su im kvalitetni. Od Philipsa imam aparat za brijanje i novi usisavač kupljen prošle godine; oba uređaja rade perfektno i bez ikakvih problema. Rowenta je odličan brend za aparate za njegu (sušila za kosu, pegle za kosu), dok je Tefal odličan izbor za parne postaje i male kućanske aparate.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 13:23 (Marko :D).
 
5 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
picajzla0707 kaže...
ako umišljaš ono čega nema posjeti psihijatra

 napisao si ; philips je niža klasa televizora otkako su iz preuzeli Kinezi 

 

e sad ti možeš vrdati, ali da su phily preuzeli Švedjani, napisao bi da je philips preuzela neka jadna švedska tvrtka a ne bi napisao "otkako su ih preuzeli Švedjani"

 

mislim, podsvjesno pišeš što ne misliš, i da, svima bi nam povremeno trebao psihijatrijski razgovor. to je korisno i ne treba se toga stidjeti.,

12 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Prije 10-tak godina kada se Pevec raspadao,"ispod ruke" je isla roba za 50% manju cijenu,tada sam kupio taj Philips,koji je bio tada preko 7000 KN.

Tv je zaista radio odlicno,slika je nemjerljivo bolja od ekipe LG,Vivax,Sharp....barem meni,onako oku gledano.

Tada su prošle dvije godine i televizor se zakljucao.

Jednostavno na ekranu pise Philips i to je to!Support (Philips Hr),ocaj,jad i bijeda,ne odgovaraju i kada odgovore onda ponavljaju napisanu proceduru,koja je cini mi se napisana za motokultivatore,jer nemaju veze sa vezom.Tada najblizi servis se nalazi u Osijeku i oni su mi rekli osobno da se ne moze otkljucati!

Serviseri okolo,su probali,no nisu uspjeli.Tek kasnije sam tv ostavio jednome serviseru koji je nakon 5 mjeseci nasao polovnu maticnu plocu za 1500 KN(ruke u uracunate),no tada sam vec kupio jeftini Quadro i serviseru ostavio taj Philips,jer je taj Quadro bio puno bolji od samoga Philipsa

Eto,moje osobno iskustvo sa tom markom.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
Drazen99 kaže...

e sad ti možeš vrdati, ali da su phily preuzeli Švedjani, napisao bi da je philips preuzela neka jadna švedska tvrtka a ne bi napisao "otkako su ih preuzeli Švedjani"

 

mislim, podsvjesno pišeš što ne misliš, i da, svima bi nam povremeno trebao psihijatrijski razgovor. to je korisno i ne treba se toga stidjeti.,

 zanimljivi su mi likovi koji točno znaju što je netko mislio iz jedne rečenice i što bi napisao u nekom drugom slučaju

ko i ranije, ti znaš što bi ja 'sigurno' napisao da su ih preuzeli francuzi, naravno, poznaješ me od malena pa točno znaš što mislim i što bi rekao

daj vozi molim te s pretpostavkama koje vučeš iz vlastite patologije i preslikavaš na druge, malo si previše zabrijao

 

 

6 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2021 20:29 (love2ml86).
13 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
Milka30 kaže...

Prije 10-tak godina kada se Pevec raspadao,"ispod ruke" je isla roba za 50% manju cijenu,tada sam kupio taj Philips,koji je bio tada preko 7000 KN.

Tv je zaista radio odlicno,slika je nemjerljivo bolja od ekipe LG,Vivax,Sharp....barem meni,onako oku gledano.

Tada su prošle dvije godine i televizor se zakljucao.

Jednostavno na ekranu pise Philips i to je to!Support (Philips Hr),ocaj,jad i bijeda,ne odgovaraju i kada odgovore onda ponavljaju napisanu proceduru,koja je cini mi se napisana za motokultivatore,jer nemaju veze sa vezom.Tada najblizi servis se nalazi u Osijeku i oni su mi rekli osobno da se ne moze otkljucati!

Serviseri okolo,su probali,no nisu uspjeli.Tek kasnije sam tv ostavio jednome serviseru koji je nakon 5 mjeseci nasao polovnu maticnu plocu za 1500 KN(ruke u uracunate),no tada sam vec kupio jeftini Quadro i serviseru ostavio taj Philips,jer je taj Quadro bio puno bolji od samoga Philipsa

Eto,moje osobno iskustvo sa tom markom.

Quadro je zapravo odličan budget brend. Imao sam Quadro CRT TV oko 14 godina; riješio sam ga se kod prelaska na DVB-T2 (još je bio funkcionalan). Isti je zamijenjen sedam godina starim Quadro LED TV-om kojeg sam dao roditeljima jer sam sebi nabavio novi LG Smart TV. Eto, i nakon sedam godina, taj Quadro LED TV radi kao prvog dana; baš se sad na njemu gleda utakmica. Osim toga, od Quadra imam još zamrzivač koji također radi bez ikakvih problema, te dvije sobne antene za televizor. I te antene su daleko najkvalitetnije koje sam isprobao; ni do koljena drugim jačim sobnim antenama koje se prodaju.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2021 22:08 (Marko :D).
3 godine
protjeran
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
Čija je to zapravo firma, taj Quadro?
4 godine
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
user2206 kaže...
Čija je to zapravo firma, taj Quadro?

 To ti je zapravo Vestel - tursski brand, prave se u najvećoj fabrici na svjetu. Nekada su se kod nas prodavali Vestel proizvodi (samo CRT-ovi), a sad se i dalje prodaju njihovi proizvodi ali pod drugim brandovima (npr. Hitachi, Toshiba, Telefunken...)

 

Taj ti brand nikako ne valja, roditelji su imali nekad Vestel suđericu, riknula im poslje 6-7 godina, nisu je serviseri mogli popraviti. Sada imaju Whirlpool, mada i to proizvode Turci, ali radi kako treba.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 11:27 (Vavoom).
13 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
user2206 kaže...
Čija je to zapravo firma, taj Quadro?

Quadro je inače hrvatski brend, ali njihove proizvode radi firma koju je kolega spomenuo, u Turskoj. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 16:56 (Marko :D).
3 godine
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Nemam od Philipsa nikaj više osim Pc monitora, za koji trenutno slove medu boljima u ponudi! Imam jednog 4K za koji bi inace takvu kvalitetu i specke tada platio duplo kod ostalih.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Meni je philips tv crko u garantnom roku, takoder nedavno sam kupio slusalice philips koje su tolko smece da neznam kak to mogu prodavat uopce a pogotovo za toliko novaca, tako da mi je ta marka na bloku do daljnjega

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zašto izbjegavati Philips???

starije generacije će shvatiti koliko je otužno u današnjoj generičkoj potrošačkoj kaljuži gledati naljepnice brendova, nekadašnjih velikana brutalne kvalitete...kako ih lijepe po turskim, kineskim i sličnim gulašima.

jako je bolno to sve skupa, nama koji smo prije 40g imali Grundig uređaj....Telefunken, Saba, Philips Match Line serija Made in Holand.. pajdo moj.. taj holandez je bio bog s Olimpa.

Blaupunkt... nedavno sam vidio kuhalo vode Blaupunkt.  pa to je za roknut se i napustit ovaj planet.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
14 0 hvala 1
12 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

One blade, prvi usisavac 12g star... nedavno ga zamijenio novi PowerCyclon ( cudo usisavac ). Imali jos dosta aparata of Phillipsa, nikad problema. To stvarno ovisi na kaj naletis.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Joj kaj svi mlatite praznu slamu, bio to sony, lg, philips ili neka šlj marka. Danas je teško očekivati da će nekaj trajati. Jednog dana samo izađe bijeli dim i tjt. Eto neki dan kolega kupio neku bjesnu sony braviu, na akciji sa 20 soma na 16 soma, pa jos na firmu, došao doma, telka iskrivljena kolko je tanka, onda mu se nasumično pali neka žuta lampica, sve je to shit i to precijenjeni. Svaka čast oledima, ali realno kaj će to bilo kome. Kupiš prosječni tv, koji ima 90% funkcija tog od 20 kila kn za četri puta manje i to je to. Drljaš dok ide. Ja sam sa mojim philipsom zadovoljan, slika solidna, zvuk podosta jak (ovak i onak sam u zgradi pa nemrem rasturit zidove), kolko bu trajal, daj bože kaj duže. Radi se o 50PUS7504/12.

[URL=https://www.speedtest.net/result/12321352167][IMG]https://www.speedtest.net/result/12321352167.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
4 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
SimeKZ kaže...

One blade, prvi usisavac 12g star... nedavno ga zamijenio novi PowerCyclon ( cudo usisavac ). Imali jos dosta aparata of Phillipsa, nikad problema. To stvarno ovisi na kaj naletis.

 Philips je davno prodao kinezima prava za TV prijemnike ali je zadržao kućne aparate ... bar većinu.

Što reć za Philips TV koji mi je u 4 god. tri puta crko ... treći put ga nisam ni slao na opravku jer dva puta su mi naplatili za pozadinsko osvjetljenje 500kn a sad je osvjetljenje ok a nema ni tona ni slike niti slova na ekranu.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???

Ja ne znam dali imam ludu sreću ali ja imam 3  Philips tv i rade super. U glavnom serija 6198 i ova zadnja 8303 ima osvježenje ekrana od 120 hz 2880 ppi i 5 p procesor koji radi glatko i slika je odlićna. Android radi glatko i na 4 k sadržaju največi problem je slab zvuk . Philips je Kineski ali tko danas nije, iz iskustva dosta sam poravljao Samsunga koji nakon dvije godine ili otpadne leča sa pozadinskog osvjetljenja ili pregori ekran. Po svemu sudeći lg daje najviše za uloženi novac i oni jedini stavljaju svoje komponente da ne govorim da najviše ulažu u panele , soni,philips imaju ipsi i oled panele  od lg.

 

15 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Kupil sam 4K Philips TV prije..mislim da 7 godina.Onda su samo najskupli modeli imali Android,wifi i te fore.

Taj Philips kaj sam kupil nema ništa.Nema Android,nema wifi..ništa.

TV mi služi kao monitor na kompu,svaki dan radi više od 10 sati.

Do sad nikakav problem sa televizorom.Radi ko "vurica".

Ja sam prezadovoljan.

E sad..zašto nekome tv krepa brzo,a zašto nekome traje dugo..neznam.

Valjda imam sreče?

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???

nikad više philips TV...ne kvari se da nebi bilo...nije radi toga

 

ali generalno 0 mogućnosti, loša povezivos, daljinski katastrofa, 0 smart fora, aplikacije nepostojeće...zaostali u kamenom dobu.

samo moje mišljenje za moj TV koji i nije tako star a nije baš niti bio bagatela.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
12 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
MasterG kaže...

nikad više philips TV...ne kvari se da nebi bilo...nije radi toga

 

ali generalno 0 mogućnosti, loša povezivos, daljinski katastrofa, 0 smart fora, aplikacije nepostojeće...zaostali u kamenom dobu.

samo moje mišljenje za moj TV koji i nije tako star a nije baš niti bio bagatela.

 Imalo skuplji Philips je već 10 godina na Androidu tj. za njega ima najveći broj aplikacija. Možda je stvar u tvojim kriterijima "nije tako star" i "nije bio bagatela". Prije 7-8 godina su (kad sam kupio zadnji Philips TV u životu) paralelno imali Android TV i nešto što su oni zvali "Smart TV" ali to je išlo na ulazne modele koji su bili izuzetno jeftini. Kupio sam jednog samo za gledati neko nogometno prvenstvo u staroj kući i taman toliko je i trajao.

11 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

prije godinu dana kupio 58pus7805 samo radi nogometnog prvenstva. Slika loša pogotovo ako gledaš neki divx film. Loše.

Još nije android. Tek update firmwarea od 12.tog mjeseca popravio sliku i sada je top. Eto.

Ambilight je vrh. Ja bih ga kupio opet ali android verziju. Tv je na moru tako da se gleda jedino na ljetovanju. Bit će dobar neko vrijeme

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
BlueMax kaže...
MasterG kaže...

nikad više philips TV...ne kvari se da nebi bilo...nije radi toga

 

ali generalno 0 mogućnosti, loša povezivos, daljinski katastrofa, 0 smart fora, aplikacije nepostojeće...zaostali u kamenom dobu.

samo moje mišljenje za moj TV koji i nije tako star a nije baš niti bio bagatela.

 Imalo skuplji Philips je već 10 godina na Androidu tj. za njega ima najveći broj aplikacija. Možda je stvar u tvojim kriterijima "nije tako star" i "nije bio bagatela". Prije 7-8 godina su (kad sam kupio zadnji Philips TV u životu) paralelno imali Android TV i nešto što su oni zvali "Smart TV" ali to je išlo na ulazne modele koji su bili izuzetno jeftini. Kupio sam jednog samo za gledati neko nogometno prvenstvo u staroj kući i taman toliko je i trajao.

Ispričavam se...zabrijao sam totalno...nešto sam gledao na netu za kućanske aparate (valjda sam Philips logo vidio...) i totalno zabrijao da mi tv Philips.

Moj TV je Panasonic...my bad! 

Sve što sam napisao stoji, ali o Panasonicu.

 

NIKAD više Panasonic TV!!! 

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
3 godine
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
Philips Tv s androidom u šik svjetlima radi u sobi perfektno.
Sony u boravku također android radi tip top.
Lg u trecoj sobi radi odlicno.
Do kad? Ima ko odgovor?
Samsung suhd imao godinu i po, prebacio ga u apartman jer su "pogorili" rubovi - podrška bila očajna, servisa nigdje.
Neki čeh pokušavao online to rješit-kao, dodatna garancija nije pomogla...
. Sutra mi se može isto dogodit na gore navedena 3 tevejca... I?
Frend ima grundiga, slika plava nakon 2 godine.
Drugi frend dere hisense i tlc vec 2 godine greške nemaju oba tevejca.

Pola modela sto se kod nas prodaju, kada guglaš vidiš da su skrpana samo za naše tržište.

E da, samsung bio koštao preko 21 tisuću... Pa boli kao truli zub.

Frendov grundač plav ko štrumf... 55",koštao malo preko 3000, ne boli ga apsolutno ništa.

Philips loš? Ne znam
Tn
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Kad je izašao Avatar (oni plavi veliki) tad sam ja kupio tv phillips, koštao je oko 4k kuna, slika je pristojna... Dan danas mi je u dnevnoj samo sam nakačio chromecast na njega. Smart i android sranja na tvu me ne zanimaju. Za ono za što meni služi TV je čisto dosta i previše (crtići za djecu)

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

43PUS8506 Svakih 10-tak minuta na sekundu lagano krcka. Ko da nije dobro pošarafljen pa od zagrijavanja (nije krckanje iz zvučnika). Išao sam u dućan stati kraj izložbenog primjerka i tamo se to nije događalo.  Za nogomet je sranje jer mu je motion handling loš - previše blura za moje oči. Imam ga skoro 2 mjeseca i to su mu mane. Android radi dobro, SoC je brz. Daljinac je najgori koji sam ikad imao. Za moje potrebe je OK jer tu i tamo pogledam Seinfeld i pokoji film. Da mogu vratit vrijeme uzeo bi 48C1 samo da mi srce bude na mjestu.

Još jedna zanimljivost. Stavio sam kraj njega Panasonic LCD TV star 14 godina i Panasonic ima ljepše boje, zasićenije. Philips izgleda blijedo u usporedbi. To je bilo gledajući standardne programe (HRT, RTL, Nova...). Kad gledam 4K sadržaje s npr. youtube na Philipsu nema riječi o blijedoj slici, izgleda fenomenalno. Na panasonicu je u potpunom mraku slika siva, a na philipsu plavkasta. Još jedan dokaz da je stari Pana bio čudo od TV-a.

 

Ak neće crknut unutar 5 godina bit ću sretan. :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Meni je srce pucalo kad sam prije 3-4 godine nakon 20 godina isključivo kupovine Panasonica odlučio kupiti Sony. Jednostavno u tom trenutku Panasonic nije imao konkurentan model. Firefox TV nije mogao konkurirati Androidu, a pogotovo WebOS-u i Tizenu. No ako moram birati najboljeg i najdražeg proizvođača TV-a ikad, bez sumnje Panasonic.

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
BlueMax kaže...

Meni je srce pucalo kad sam prije 3-4 godine nakon 20 godina isključivo kupovine Panasonica odlučio kupiti Sony. Jednostavno u tom trenutku Panasonic nije imao konkurentan model. Firefox TV nije mogao konkurirati Androidu, a pogotovo WebOS-u i Tizenu. No ako moram birati najboljeg i najdražeg proizvođača TV-a ikad, bez sumnje Panasonic.

 Speaking of Panasonic - kao mulac sam imao PanasoANIC telefon - djubre radilo godinama da nismo ni skuzili kako se zove (jedan od onih prvih sa antenom na izvlačenje) :D

NULL!=NULL
2 godine
neaktivan
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Izbjegavaj Philips jer je ruski rulet ali sa jednim metkom više nego Samsung LG i Sony... 

U rangu Hisense tcl i sličnih... 

Živimo Hajduk
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Moje iskustvo sa Philips usisavačem koji je bio neka skupa serija je odlično i nakon više od 10g (možda već ima i 15), tih je skoro kao i na početku i nema onaj zvuk kao da polijeće avion, usisna snaga jako dobra (nisu bitni watti nego usisna snaga kod usisavača, a danas tu specifikaciju svi skrivaju "kao zmija noge").

 

Philips imam brijači aparat, nije puno korišten bio, radi uredno, za te pare ok.

 

Što se televizora tiče iskustvo nemam ali znam da su prodali brand Tv-a kinezima, sad koliko je kvaliteta pala i kakva je komparativno s drugima ne znam.

 

Jedna bitna činjenica kod ljudi koji gledaju recenzije prije kupnje je da se Philips TV-i za EU tržište i Philips za USA jako razlikuju odnosno potpuno je drugi proizvođač i proizvod (barem je bilo tako), dakle puno veće razlike nego kod EU i USA varijacija modela ostalih marki. Ako je sada drugačije ispravite me.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2022 15:57 (clint55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Kad smo kod TVa, imao sam neki LG, 105cm dijagonale. 4 godine trajao, panel je dobar, naponska ploča je dobra, tada sam stao sa praksom u TV servisu, međutim kondenzatori su bili iznimno loši. Moj "gazda" je jedva čekao tadašnje LG televizore jer je već na nekim serijama koje su na našim prostorima bile, naučio što je prošlo i naplatio 400 kuna zamjenu 2 kondenzatora. E sad, dok nije pronašao kvar, dok nije iskopao sheme, dok nije osciloskopom pratio siginal i valni oblik te naučio što znači svaki praćeni segment, to ga nitko ne pita koliko je koštalo? To ga nitko ne pita koliko oprema košta. Sam multimetar je neki japanski sa F, zaboravio sve sa vremenom. O količini proizvoda, na našem tržištu, ajme. Dolazi sve, sve je drugačije, nije namjenjeno servisiranju. Užas. Od mene dobrim serviserima veliki respekt. Pošto to nije bio važan TV, nisam ga nikada vozio na popravak. A veličina, 32" je meni ok za bliže. Iako, za 32" bih se odlučio za PC monitor i vanjski DVBT prijemnik. Puno je kvalitetniji za rad, ako treba radit, monitor od TVa. TV kod mene da, ali velike dijagonale, ne gledam ionako TV iz bliza. Zapravo, ovdje se radi o smart TVima, moje isprike onda za zadnji dio o veličini. Svatko si bira po potrebama, naravno.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2022 16:11 (cvaja997).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Imam u dječjoj sobi Philips star 3 godine 32". Nakon cca 2,5 godine otkazala opcija gašenja tv-a preko daljinskog. Mora se gasiti fizičkom tipkom iza tv-a. Ostale funkcije na daljinskom rade. Drugih problema za sada nema.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice