Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.651
|
čitano: 1.526.915
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

pozdrav..

 

evo problema, znači lcd tv grundig vision 222-2930T

nedavno je nesretnim slučajem zdrobljen njegov originalni daljinski uprevljač, isprobana su 3 zamjenska daljinca i milijun njihovih kodova za grundig..ali bez uspjeha......

 

e, sad pitanje: je li možda nesretnik kodiran samo za originalni daljinski upravljač, i postoji li nekakav programčić za odkodiranje tv-a, da ga spojim s računalom preko usb-a....pomoć, žao mi je telkice, ko nova je..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Mrazumis kaže...
Matozan kaže...
Matozan kaže...

Evo i meni se danas  pokvario TV LG 32LG5700.

Kad se upali na sekundu-dvije se na desnoj strani ekrana, pojavi bijela traka širine oko 7-8 cm i nestane.

Ton radi, a slika se jedva nazire, mogu vidjeti titlove i notifikaciju kada promijenim program.

U svakom slučaju nešto smrdi kad radi 2-3 minute.

 

Što bi moglo biti neki kondenzator {#} ili nešto gore/skuplje?

 Evo informacija sa servisa, možda nekome pomogne, ovi simptomi su kada ode T-con (timing control board) kontroler za LCD.

 Koji servis i koja cijena popravka?

 Tv-mind na Malešnici, ali TV mi je još uvijek kod njega, ne može nidgje nabaviti (polovan) dio, a da se isplati popravak.

Razglasio je kod svojih kolega servisera po ZG, ako im uleti neki strgani TV (isti ili približan model), da mu jave pa bi prebacio dio.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav, evo mog problema s samsung smart ue48h5500. Koristio sam izlaz od slušalica da bi dobio zvuk na liniji, konkretno zbog YouTube aplikacije. Nakon nekih 1-2 sata slušanja iskopčao kabel iz tv-a. Sad nemam zvuka na zvučnicima od tv-a, jedino ga dobijam preko scart kabela na pojačalo. Kad pojačavam tv na njemu pored jačine zvuka stoji ikona od slušalica. Ima li netko kakav prijedlog?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, imam problem sa televizorom. Naime pre neki dan se pojavilo blago zatamnjenje sa desne strane slike kao sto se i vidi. Da li mi neko moze reci u cemu je problem i da li je resiv? Hvala unapred

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Dobar dan imam pitanje zanima me ova stvar vezana za tv znaci televizoru treba dosta dugo da se upali tocnije do pola sata da bi nakon toga se upalio i radio al sa povremenim gasenjima.eto toliko pa ako neko zna u cemu je problem i moze mi pooc.hvala lijepa .poždrav
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
marach44 kaže...
Dobar dan imam pitanje zanima me ova stvar vezana za tv znaci televizoru treba dosta dugo da se upali tocnije do pola sata da bi nakon toga se upalio i radio al sa povremenim gasenjima.eto toliko pa ako neko zna u cemu je problem i moze mi pooc.hvala lijepa .poždrav

To je stari CRT TV pretpostavljam?

Nema slike, ali ima tona ili nema nikakvog znaka do pola sata kada se napokon upali?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2015 11:09 (Matozan).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

To je telka stara nekih 8.g Lcd Lg i kažem neda se upalit i kad se upali nekaj škljocne i upali se i opet se ugasi i opet skljocne i tak par puta dok se ne upali .eto to je to

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2015 11:55 (marach44).
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozz imam, tv quadro,stari crt model,imam nekih problema,ovako:crvena ledica naprijed treperi i čuje se neko kliktanje nezz sad dal iz zvučnika ili iz nečega unutra,dal neko zna šta bi moglo biti i kako da to sam popravim? 

PS: nisam pri parama pa jos imam tak stari tv.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, imam tv crt Samsung 100hz 72cm ravan ekran. Problem je kad se zadrma malo jače polica on se isključi i ne mogu više da ga uključim. To mi se dešavalo više puta ali se nekako sam od sebe uključio.Međutim evo danas ceo dan neće pa neće. Negde sam pročitao da je to neka zaštita gde se on usled potresa sam od sebe isključi da bi se zaštitio od kratkog spoja. U čemu je fora da li neko zna ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ne radi se ni o kakvoj zaštiti, već vrlo vjerojatno imaš neki loš spoj (tzv. hladni lem) na tiskanoj pločici TV-a (ako je TV potpuno mrtav, bez standby lampice, vjerojatno u području napajanja). Treba vizualno pogledati sva lemna mjesta u tom području te ih obnoviti.

Naravno, oprez je nužan jer se radi o području s opasnim naponima (i kad je TV isključen, opasan napon se može još neko vrijeme zadržati na pojedinim kondenzatorima, te treba biti vrlo oprezan pri radu).

Osim lemnih spojeva, moguće je i da neki konektor ima loš spoj te i  to treba provjeriti.

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2015 20:35 (KaeR).
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ne svetli lampica, kad ga uključim čuju se neki otkucaji u njemu poput kazaljke na satu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Zvukove proizvodi napajanje - pokušava startati, ali zbog nekog kvara zaštita ga gasi i onda se sve ponavlja, pri čemu nastaje taj zvuk.

Uzrok takvih pojava je često kratki spoj na izlazu napajanja (uzrokovan nekim neispravnim elementom) ali može biti i stvarno neki loš spoj (kako navodiš da je prije TV reagirao na udarce). Uglavnom, prvo pregledati spojeve, a zatim tražiti dalje; bez sheme barem sklopa napajanja neće biti jednostavno...

KaeR
10 godina
protjeran
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Imam dva stara samsunga pa da pitam ima li ih smisla popravljati :

Prvi se ponasa tako da nakon paljenja ton dodje odmah a slika za pol vure do vuru, i tako dela vec par godina.

Drugi je unazad par tjedana se poceo ponasati tako da nakon paljenja nema niceg i onda slika i ton dodju skupa, nekad za vuru a nekad nece cjeli dan, pa ga navecer ugasim i drugi dan proradi za pol vure.

Oba su stara vise od 10 godina pa neznam jel opce kaj poduzimati sa njima ili ih hitit...
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

KaeR, jel ima on osigurač, da nije on crko ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Lespa kaže...

KaeR, jel ima on osigurač, da nije on crko ?

 Da je osigurač pregorio, ne bi bilo ni tog zvuka koji čuješ. Nešto je neispravno ili u samom sklopu napajanja (vjerojatnije) ili negdje dalje.

KaeR
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
bunkermax kaže...
Imam dva stara samsunga pa da pitam ima li ih smisla popravljati :

Prvi se ponasa tako da nakon paljenja ton dodje odmah a slika za pol vure do vuru, i tako dela vec par godina.

Drugi je unazad par tjedana se poceo ponasati tako da nakon paljenja nema niceg i onda slika i ton dodju skupa, nekad za vuru a nekad nece cjeli dan, pa ga navecer ugasim i drugi dan proradi za pol vure.

Oba su stara vise od 10 godina pa neznam jel opce kaj poduzimati sa njima ili ih hitit...

Budući da oba prorade, iako nakon dužeg vremena, znači da nije neki katastrofalni kvar u pitanju (tj. moguće da npr. treba samo zamijeniti neke kondenzatore u napajanju). Vjerojatno ne treba puno dijelova mijenjati, no isplativost moraš sam procijeniti s obzirom na starost tih televizora i pretpostavku da ćeš prije ili kasnije htjeti nešto novo / bolje.

KaeR
10 godina
protjeran
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
@KaeR

Hvala ti za savjet. Ma neda mi se gombati sa njima jer su u sobama koje nitko ne koristi pa mi nisu od neke vaznosti.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav ekipa. Imam Philips TV i u zadnje vrijeme imam problem sa telkom. Naime, problem mi je da se na određenim kanalima (HRT 3, HRT 4, CMC) pojavljuju smetnje na programima. Znači smetnje dolaze i u glasovnom i u vizualnom obliku, tj.linije i prekidi zvuka po ekranu. Zamijenio sam muški konektor na TV-u, ali nije pomoglo. Preporuke, savjeti? Unaprijed hvala! :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nije to problem s tv-om nego s antenom, odnosno prijemom signala.

 

Podesi antenu u odgovarajući položaj.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
U zgradi sam, pa jedino što mogu napraviti je podesiti kabel u odgovarajući položaj.. Neki drugi savjet možda? Unaprijed hvala :)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
14 godina
moderator
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

U tom slučaju prijavi problem nadležnima za to.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
15 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Možda je mali offtopic ali neke stvari oko UHD televizora mi nisu jasne. Hocu kupiti UHD tv ali niti jedan nema HEVC odnosno H265. Pa mi nije jasna ta kombinacija zar ne bi svaki UHD tv trebao imati HEVC H265. Čak niti oni Televizori od 20+ hiljda kuna nemaju HEVC.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
zeroname kaže...

Možda je mali offtopic ali neke stvari oko UHD televizora mi nisu jasne. Hocu kupiti UHD tv ali niti jedan nema HEVC odnosno H265. Pa mi nije jasna ta kombinacija zar ne bi svaki UHD tv trebao imati HEVC H265. Čak niti oni Televizori od 20+ hiljda kuna nemaju HEVC.

Ako si gledao kratke deklaracije po dućanima, moguće je da nisu naveli HEVC, ali sigurno je da neki kod nas dostupni modeli imaju podršku, npr. link1 ili link2 (ima ih još, ova 2 samo kao primjer).

KaeR
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Ljudi please pomagajte, otisla mi slika na TV-u gore i dole ostala crna traka 20cm. Sta da radim?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Valjda se vidi, uzivo je veca ova traka inace
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav,šta bi moglo bit tv-u znači kad se upali pokaže logo od Quadra i ugasi se ekran,ali led lampica i dalje stoji plava da je upaljen! Dok stoji taj logo u tv-u kad mu se približiš nešto pišti! Tv-u su prije pola godine sprženi hdmi ulazi i bez obzira na to radio je normalno i sad se ovo dogodilo! Hvala na pomoći unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2016 11:30 (tonivegas).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam LG smart TV i nemogu prisupit opcijama smart tva jednostavno kada kliknem , samo mi se pokaze ekran sa slikom i ne pomice se a prije sam mogao..... ono kao YouTube , LG store ....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tonivegas kaže...

Pozdrav,šta bi moglo bit tv-u znači kad se upali pokaže logo od Quadra i ugasi se ekran,ali led lampica i dalje stoji plava da je upaljen! Dok stoji taj logo u tv-u kad mu se približiš nešto pišti! Tv-u su prije pola godine sprženi hdmi ulazi i bez obzira na to radio je normalno i sad se ovo dogodilo! Hvala na pomoći unaprijed

 A jel radi zvuk i možeš mjenjat programe? Posvjetli s lampom po ekranu i vidi ako vidiš obrise od slike, možda ti ne radi pozadinsko osvjetljenje

8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
imam novi smart TV Samsung I zanima me dali mogu I kako ukloniti dim od cigareta I ostalo sa TV
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozz! Kupljen ovaj Samsung UE40H5003 u Elispu prije mjesec dana, ali stavljen u pogon prije 5 dana, garancija je 5 godina. I danas sam primjetio ovo, na vrhu TVa, oko sredine. Izgleda kao da se dio kućišta, ekrana ili čega već odlijepio i svjetlost kroz to izlazi van. Što raditi, odnijeti TV u servis ili? Šta oni uopće mogu, zalijepit to ili dati novi, ili kako već? Vrijedi li ga uopće nosit u servis zbog toga, ili šta raditi..?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice