LG 48'' CX kupnja

poruka: 25
|
čitano: 5.440
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Lg 48'' CX

Jel zna netko možda gdje bih mogao kupiti LG OLED48CX9LB/OLED48CXPUB.

 

Ne znam jel to točan naziv za naše tržište ali uglavnom onaj s Linusovih videa (4K, 120Hz, OLED, HDR, G-SYNC)

 

Tražim već neko vrijeme, ali nikako da sam siguran da je točno taj model...

 

 

 

It s just cornflakes...
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Lg 48'' CX
Qudek kaže...

Jel zna netko možda gdje bih mogao kupiti LG OLED48CX9LB/OLED48CXPUB.

 

Ne znam jel to točan naziv za naše tržište ali uglavnom onaj s Linusovih videa (4K, 120Hz, OLED, HDR, G-SYNC)

 

Tražim već neko vrijeme, ali nikako da sam siguran da je točno taj model...

 

 

 

 nista, ja sam ga trazio jer mi takav bas pase u moj sobicak.. ne ide i gotovo

 

ali ne treba mi kada bolje razmislim jer konzole kao takve jedva da u quality mode drze 60 frejmova... 120 jedino ako mislis igrat u nekom performanse modu.. no opet tada nisam siguran da izabrati tv ispred nekog okey monitora...  a za punje manje love

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 19:03 (toxic).
13 godina
offline
Re: Lg 48'' CX
toxic kaže...
Qudek kaže...

Jel zna netko možda gdje bih mogao kupiti LG OLED48CX9LB/OLED48CXPUB.

 

Ne znam jel to točan naziv za naše tržište ali uglavnom onaj s Linusovih videa (4K, 120Hz, OLED, HDR, G-SYNC)

 

Tražim već neko vrijeme, ali nikako da sam siguran da je točno taj model...

 

 

 

 nista, ja sam ga trazio jer mi takav bas pase u moj sobicak.. ne ide i gotovo

 

ali ne treba mi kada bolje razmislim jer konzole kao takve jedva da u quality mode drze 60 frejmova... 120 jedino ako mislis igrat u nekom performanse modu.. no opet tada nisam siguran da izabrati tv ispred nekog okey monitora...  a za punje manje love

Htio bi dobar combo, i monitor i televizor u jednom da mogu radit na njemu, igrat igre i filmovi. Mora postojat neki način za kupit.

 

Na amazonu ih trenutno nema.

 

EDIT: https://www.amazon.de/LG-OLED48CX9LB-Fernseher-Triple-Modelljahr/dp/B085GZ8D44/ref=sr_1_2?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=LG+CX+48&qid=1605780778&quartzVehicle=21-716&replacementKeywords=lg+48&sr=8-2

 

 

EDIT2: Dal je to ovo možda? https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-oled55cx3la-televizor?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

It s just cornflakes...
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 19:27 (Qudek).
15 godina
offline
LG 48'' CX kupnja

Da ali  55" verzija

zapravo mozda i nije... hm ali isto je odlican 120hz, 2.1hdmi VRR itd...

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 20:07 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lg 48'' CX

 

Vidim da LG još nema kod nas, možda Sony 48A9 OLED https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-sony-kd48a9-4k-android-2020g.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click     za 12600kn.

13 godina
offline
Re: Lg 48'' CX
mbbm kaže...

 

Vidim da LG još nema kod nas, možda Sony 48A9 OLED https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-sony-kd48a9-4k-android-2020g.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click     za 12600kn.

 Super je, ali koliko znam taj nema HDMI 2.1.

It s just cornflakes...
14 godina
protjeran
offline
Re: Lg 48'' CX
Qudek kaže...

Htio bi dobar combo, i monitor i televizor u jednom da mogu radit na njemu, igrat igre i filmovi. Mora postojat neki način za kupit.

 

Nije ti oled za to bas...

13 godina
offline
Re: Lg 48'' CX
ansha kaže...
Qudek kaže...

Htio bi dobar combo, i monitor i televizor u jednom da mogu radit na njemu, igrat igre i filmovi. Mora postojat neki način za kupit.

 

Nije ti oled za to bas...

 Nije za sto tocno? Zbog burn-ina?

It s just cornflakes...
14 godina
protjeran
offline
Re: Lg 48'' CX
Qudek kaže...
ansha kaže...
Qudek kaže...

Htio bi dobar combo, i monitor i televizor u jednom da mogu radit na njemu, igrat igre i filmovi. Mora postojat neki način za kupit.

 

Nije ti oled za to bas...

 Nije za sto tocno? Zbog burn-ina?

Da...

13 godina
offline
Re: Lg 48'' CX
ansha kaže...
Qudek kaže...
ansha kaže...
Qudek kaže...

Htio bi dobar combo, i monitor i televizor u jednom da mogu radit na njemu, igrat igre i filmovi. Mora postojat neki način za kupit.

 

Nije ti oled za to bas...

 Nije za sto tocno? Zbog burn-ina?

Da...

 Imaš iskustva ili? Neki kažu da je sve ok, nekima nije, ne znam stvarno što da mislim...

 

Dinamican wallpaper, maknut ikone i windows bar, vecina appova koje koristim je monokromatska s malo saturiranih i svijetlih elemenata. Ne bi trebao biti problem.

 

Ako netko može dat savjet slusam 

It s just cornflakes...
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG 48'' CX kupnja
Cx9 i cx3 su isti televizori, jedina razlika je u broju integriranih tunera (mislim da cx9 koji je za njemacko trziste, ima twin tunere)
Goran
13 godina
offline
Re: LG 48'' CX kupnja
nono11 kaže...
Cx9 i cx3 su isti televizori, jedina razlika je u broju integriranih tunera (mislim da cx9 koji je za njemacko trziste, ima twin tunere)

 https://www.makspro.hr/oled-tv-sprejemnik-lg-oled48cx8.html

 

Jel Cx8 onda isto razlika samo u tunerima, btw čini mi se da je to to. Jedino me buni što piše 100Hz a trebalo bi biti 120Hz (ili je to PAL/Ntsc stvar)?

It s just cornflakes...
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG 48'' CX kupnja
Poprilicno sam siguran da cijela serija koristi iste panele sa istom nativnom rezolucijom i refresh rateom: 4k at 120 hz. Ne znam zasto u opisu na ovom tvom linku stoji 100hz, vjerojatno greska. Btw, ja sam uzeo 55” verziju za ispod 10k, telka je fantasticna.
Goran
13 godina
offline
Re: Lg 48'' CX
Ja ga isto tražim,ali izgleda da nećemo imati sreće. Poslao sam upit LG-u i evo odgovora:

''Poštovani ,

Hvala Vam što ste kontaktirali LG korisničku službu.

Prema dostupnim informacijama na hrvatskom tržištu neće biti dostupni OLED televizori u veličini od 48" iz CX serije.

Srdačan pozdrav,
LG korisnička služba
13 godina
offline
Re: Lg 48'' CX
stipest kaže...
Ja ga isto tražim,ali izgleda da nećemo imati sreće. Poslao sam upit LG-u i evo odgovora:

''Poštovani ,

Hvala Vam što ste kontaktirali LG korisničku službu.

Prema dostupnim informacijama na hrvatskom tržištu neće biti dostupni OLED televizori u veličini od 48" iz CX serije.

Srdačan pozdrav,
LG korisnička služba

 Dobio sam identičan odgovor tako da ništa od hrvatskih dućana.

 

Srećom ako ga baš netko želi, može se. Maks-Pro  dućan u Sloveniji, naručio sam ga jučer, danas stigao. 1300 eura.

 

It s just cornflakes...
13 godina
offline
LG 48'' CX kupnja

Kako si uspio doći do njih? Na webu piše da se zove, na telefon se nitko ne javlja. Koliko je dostava ? Što je sa garancijom?

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 23:15 (stipest).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG 48'' CX kupnja
stipest kaže...

Kako si uspio doći do njih? Na webu piše da se zove, na telefon se nitko ne javlja. Koliko je dostava ? Što je sa garancijom?

 Slao sam mailove javili su se brzo, garancija 2 godine, dostava 20 eura do Zaprešića.

It s just cornflakes...
13 godina
offline
LG 48'' CX kupnja

Je li to CX3 ili CX8? Jesi provjerio sa servisom LG-a u Zg, jeli oni priznaju garanciju ili ga treba slati u Sloveniju?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 13:38 (stipest).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG 48'' CX kupnja
stipest kaže...

Je li to CX3 ili CX8? Jesi provjerio sa servisom LG-a u Zg, jeli oni priznaju garanciju ili ga treba slati u Sloveniju?

Hvala

 CX8, za to ne znam kome ga treba slat.

 

Inače svi modeli su isti, provjerio sam, samo je razlika u vrsti tunera unutra 3/8/9, neki su za njemacku neki za druge drzave.

It s just cornflakes...
13 godina
offline
LG 48'' CX kupnja
Da. Ovaj CX8 je za njemačko tržište i ima tri tunera u sebi. DVB-T2, DVB-C i DVB-S. Javi dojmove nakon par dana.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
LG 48'' CX kupnja

To je odlicna cijena jer ja sam svoj platio 1600 eura u Irskoj.

Eire
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG 48'' CX kupnja
stipest kaže...
Da. Ovaj CX8 je za njemačko tržište i ima tri tunera u sebi. DVB-T2, DVB-C i DVB-S. Javi dojmove nakon par dana.

 Ima puno boljih reviewova na internetu za procitat/odgledat od mojih dojmova, al eto... Slika je odlicna. Rezolucija me ne oduševljava toliko koliko je razlika između OLED tamnih dijelova i HDR svijetlih dijelova velika, slika djeluje vrlo dramatično i upečatljivo.

 

Kada se dogodi da video nije sniman u HDR-u slika djeluje pomalo sivkasto nakon gledanja HDR videa. (kao u promotivnim materijalima za neko čudo)

 

Gaming nisam mogao testirati kako treba jer moja sirota 770 Gtx nema snage za 4K išta na 60Hz, a i za to jedino ima displayPort 1.2 (monitor ima samo 4 HDMI 2.1 ulaza) tako da čekam pasivni konverter iz Telebita da stigne. Playstation/graficke kartice su nedobavljive tako da prije prvog drugog mjeseca sigurno neću moć probat kak treba. (4K60 gameplay s youtubea izgleda vrhunski)

 

Sve u svemu tko god traži BFGD, CX je stvarno super, meni je jedino bio šok koliko je velik s obzirom da dolazim s 23'' ekrančića...

It s just cornflakes...
13 godina
offline
LG 48'' CX kupnja
Jedno je review po netu, a drugo osobno iskustvo korisnika. Meni je uvijek draže čuti i ovo drugo.
Hvala
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: LG 48'' CX kupnja
stipest kaže...
Da. Ovaj CX8 je za njemačko tržište i ima tri tunera u sebi. DVB-T2, DVB-C i DVB-S. Javi dojmove nakon par dana.

 

Mala al važna nadopuna:CX8 ima 2x DVB-T2/C/S2 tunere ili kako to nijemci zovu Twin Triple Tuner (2x DVB-T2/-C/-S2) mit Watch & Record

 

https://www.thomas-electronic-online-shop.de/WebRoot/StoreLDE/Shops/64214473/MediaGallery/LG_OLED_48CX8LC_48CX9_48CX8_48_Zoll_OLED_PDF_Datenblatt.pdf

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice