[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

poruka: 112
|
čitano: 58.144
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
Fero kaže...
eragon kaže...

root napravljen sa gingerbreakom i nista vise,kako ide to sa cwm recoveryem?

 zašto nisi probao po mom tutorijalu stranicu , ili dvije nazad gdje sam lijepo napisao da možeš sa tim toolkit programom rootat mobitel , a nakon toga odmah i staviti cwm recovery.

 

Sad recovery moraš stavljati na drugi naćin preko cmd-a sa kompa, sada odi na prvu stranicu i stavi Amon Ra Recovery, a poslije probaj iz tog recoverya samo flash.zip cwm recovery.

pa problem mi i je u amon ra recoveryu,javlja mi gore navedene greske cmd itd,evo prelistat cu temu pa vidit tvoj način i pokušat

12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Kada skineš taj toolkit za winse, mada ti kažem možda win8 prave probleme, ne moj ići sa njim ponovo rootat mobitel nego samo Cwm recovery stavi odabirom brojke kad ti otvori CMD prozor i potvrdi sa tipkom y(yes).

 

Kako posjedujem ovaj model mobitela napravio sam root i stavio CWM recovery na najjednostavniji naćin sa ovog linka i mislim da je noviji naćin rootanja jer nisam morao ići na downgrade Firmwarea.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?s=713be5f49ede94afe6b9cc7409f917e1&t=1816199  link sa kojeg se roota i skida program na PC za windowse ili Ubunt te pokreće na pc-u na koji je spojen mob sa upaljenim usb debuggingom i instaliranim driverima za mobitel.

 

Kad se pokrene program za root i stavljanje novog Recoverya po želji nekoliko verzija može ali i ne mora se odabrati.

Treba pratiti cmd prozor u kojem se sve odrađuje jer treba nešto potvrđivati sa brojevima i yes(y) ili no(n) i potvrđivati sa enterom.

Pratiti upute u cmd prozoru obavezno i malo čekati nakon odabira i potvrđivanja ( barem je kod mene tako bilo ).

 

Dobiva se rootani mobitel i Recovery ako se odabere i na kraju dobivate aplikacije na mobitelu Root Check Pro, Superuser i  to je to.

 

Kad sve to napravite skinite sa Google playa aplikaciju RebootMenu koja vam daje da stavite mobitel u Recovery, Fastboot, Download mod i dr., te nju koristite za pokretanje Recoverya bez držanja kombinacija tipki koje bi inaće morali koristiti.

 

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2013 23:34 (Fero).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

uspio sam recovery stavit,sad da idem dalje po prvom ovom tutorijalu za stavljanje cgmoda?

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
eragon kaže...

uspio sam recovery stavit,sad da idem dalje po prvom ovom tutorijalu za stavljanje cgmoda?

 

 Pa to tri je samo CM rom kojeg ne moraš stavljati ima i drugih koliko hoćeš na tebi je kakav mobitel želiš, brži, lijepši ili noviji rom kao npr. CM 10.1 ili neki Custom rom  baziran na oficielnom firmwareu.

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1769 ovo ti je sa xda foruma i tu možeš malo pogledati romove za mobitel ali ti predlažem da tražiš stable ili manje bugovite.

Poželjno je stisnuti HVALA
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

znači prije par dana sam uspio napravit cyangoenmod i sve je funkcioniralo vrhunski,do sinoc,bio sam vanka i ugl ispraznila mi se baterija,kad sam dosao doma stavio sam ga odmah na punjenje i pokusao upalit ali samo se pojavi crni ekran sa pingvinom gore lijevo i ne ide dalje,stoji tako i ne mice se nikako,ima li ko ideju sta da napravim i kako da to popravim?

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2013 14:28 (eragon).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
Kdz updater skini i flashaj oficielni Firmware imaš na xda sve objašnjeno jer imaš bootlop, čak ima i alat za taj mobitel kako riješiti taj problem. Naďi na xda na linku gore kako se vratiti na stock, mislim da probleme radi cwm recovery. Probaj naći kako se vratiti na oficielni fw.
Poželjno je stisnuti HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
Probaj ući samo u cwm recovery tipkama i rebootaj sistem now. Ako ne ide onda KDZ Updater i flashaj oficielni.
Poželjno je stisnuti HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Udji u recovery i napravi cache wipe , trebalo bi radit .

Tako je bar kod mene kad koristim CM7 i kad mi zapne na pingvinu .

Slobodno klikni Hvala . Besplatno je . Trollovi , get a f*ckin' life !!!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Pozdrav

 

Imam verziju v10g,za rotanje bi trebao stariju,koja je uopce starija,kako je mogu naci,moze malo pomoc?

12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
Senno kaže...

Pozdrav

 

Imam verziju v10g,za rotanje bi trebao stariju,koja je uopce starija,kako je mogu naci,moze malo pomoc?

 Ma ne moraš ići na stariju i ja sam imao V10g i napravo bez problema i root i recovery, a najbolje je CWM Recovery odabrati samo prati moj tutorijal. Jedino prije svega moraš instalirati drivere za svoj mobitel na kompu, skinuti sa linka alat raspakirati ga i pokrenuti sa pc-a i spojenim mobom usb-om na pc i pratiti prozor CMD kojeg pokrećeš kao administrator.

Poželjno je stisnuti HVALA
11 godina
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
Fero kaže...
Senno kaže...

Pozdrav

 

Imam verziju v10g,za rotanje bi trebao stariju,koja je uopce starija,kako je mogu naci,moze malo pomoc?

 Ma ne moraš ići na stariju i ja sam imao V10g i napravo bez problema i root i recovery, a najbolje je CWM Recovery odabrati samo prati moj tutorijal. Jedino prije svega moraš instalirati drivere za svoj mobitel na kompu, skinuti sa linka alat raspakirati ga i pokrenuti sa pc-a i spojenim mobom usb-om na pc i pratiti prozor CMD kojeg pokrećeš kao administrator.

 

 

Znaci samo skinem onaj program gdje si naveo u postu i pratim cmd,e sad da pitam jel moram uz to skidat sdk?

Barem tako pise na onoj stranici,drivere imam i sve sam napravio,dal sam ga rotao nemam pojma,ali zavrsilo je sve,pratio sam u cmd sta je trebalo :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 18:12 (Senno).
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Ma ne treba SDK samo taj alat i drivere i paziti CMD prozor što ti piše i u jednom dijelu će te tražiti da ukljućiš USB debugging u postavkama mobitela i nakon toga samo pratiš odrađivanje programa i pisat će ti finish na kraju ili tako nešto i to je to.

Biti strpljiv jer treba nekih 5 min. da se sve to odradi. Ako pođe po zlu ne bi bilo loše imati i KDZ updater i officielni firmware za svaki slućaj. Kad to odradiš vidjeti ćeš dvije nove aplikacije u mobitelu. Superuser i Rootchecker Pro. bi trebale biti ako je sve ispravno.

 

Edit : Jesi stavio i CWM recovery. Ako jesi skini Reboot Menu sa goolgle play-a i pokreni je nakon toga odaberi reboot recovery i vidjet ćeš ako je onda dobro. On ti služi da stavljaš druge romove, napraviš particiju na sd kartici napraviš Backup cijelog sistema prije svega što planiraš tako da se možeš vratiti nazad na Officielni firmware.

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 18:24 (Fero).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Ne znam vec treci put probam i nista se ne dogodi kad zavrsi,a ima nekih problema ne pronalazi neke stvari kad radi na cmd,nesto tipa ovako pise na nekim djelovima:

 

cant find root\Superuser.apk

 

cannot stat root\su:no such file or directory

 

unable to chmod/system/bin/su: no such file or directory

 

Eho is not recognized as an internal or external command

12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Pa koji Windows imaš, jesi prije toga ukljućio Instaliraj iz nepoznatih izvora i Usb debugging u mobitelu i jesi li pokrenuo taj alat kao administrator.

Jesi li skinuo verziju alata 1.1.1 za windovse sa xda stranice i raspakirao na desktop Pc-a. Iskljući LG Suit ako radi , možda ti je i antivirusni blokirao i deletao alat iskljući Antivirusni prilikom skidanja i pokretaqnja dok ne odradi Alat. U jednom trenutku kada ga pokreneš ( alat ) on će restartati mobitel i moraš ponovo u postavkama uključiti USB debugging i onda čekaš dok ti ne završi.

Poželjno je stisnuti HVALA
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
Fero kaže...

Pa koji Windows imaš, jesi prije toga ukljućio Instaliraj iz nepoznatih izvora i Usb debugging u mobitelu i jesi li pokrenuo taj alat kao administrator.

Jesi li skinuo verziju alata 1.1.1 za windovse sa xda stranice i raspakirao na desktop Pc-a. Iskljući LG Suit ako radi , možda ti je i antivirusni blokirao i deletao alat iskljući Antivirusni prilikom skidanja i pokretaqnja dok ne odradi Alat. U jednom trenutku kada ga pokreneš ( alat ) on će restartati mobitel i moraš ponovo u postavkama uključiti USB debugging i onda čekaš dok ti ne završi.

 

 

Da,ima virusa na onom programcicu pa je to blokiralo,kad sam ugasio antivirus sve je fino uradilo i uspio sam,ovo je odlicno,sad cemo vidit imali kasnije kakvih pogresaka,zasad je ok,hvala na pomoci :)

Nego da pitam sad te dvije app sto sam dobio,sta s njima da radim,jel moram sta unutra pisati?

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 19:29 (Senno).
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Ma ne SuperUser ti je da daješ ovlasti nekim aplikacijama za koje je potreban rootan mobitel, a ova druga samo ti verificira da je rootan.

 

Edit : A jesi li stavio CWM Recovery nakon roota. On ti može poslužiti za neke stvari, kao backup sadašnjeg software-a tako da se možeš sa njim i vratiti

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 19:46 (Fero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
Fero kaže...

Ma ne SuperUser ti je da daješ ovlasti nekim aplikacijama za koje je potreban rootan mobitel, a ova druga samo ti verificira da je rootan.

 

Edit : A jesi li stavio CWM Recovery nakon roota. On ti može poslužiti za neke stvari, kao backup sadašnjeg software-a tako da se možeš sa njim i vratiti

Poslje root kad je zavrsilo isao sam dalje na recovery izabrao sam pod brojem 4 cwm recovery i pratio dalje i zavrseno,skinuo sam app Reboot Menu da vidim jel otvara,radi sev u toj aplikaciji,jel to sad to?

 

I jel ja mogu sad nakon ovog svega stavit CyanogenMod 7.1.0 for Optimus Me (P350, pecan) ?

12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
Senno kaže...
Fero kaže...

Ma ne SuperUser ti je da daješ ovlasti nekim aplikacijama za koje je potreban rootan mobitel, a ova druga samo ti verificira da je rootan.

 

Edit : A jesi li stavio CWM Recovery nakon roota. On ti može poslužiti za neke stvari, kao backup sadašnjeg software-a tako da se možeš sa njim i vratiti

Poslje root kad je zavrsilo isao sam dalje na recovery izabrao sam pod brojem 4 cwm recovery i pratio dalje i zavrseno,skinuo sam app Reboot Menu da vidim jel otvara,radi sev u toj aplikaciji,jel to sad to?

 

I jel ja mogu sad nakon ovog svega stavit CyanogenMod 7.1.0 for Optimus Me (P350, pecan) ?

 Ma nemoj taj CM rom ima bug sa bluetoothom i slušalicama i postavkama za operatera bi trebao upisivati postavke od svog operatera tako da ne.

Ima i drugih romova koji nemaju bugova i bolji su jedino što se može dogoditi da ćeš morati isto upisivati postavke za APN operatera i možda stavljati i drugi kernel.

Samo stable romove biraj i proući kako se vratiti na oficielni firmware ako budeš trebao ili htio. Samo oni koji nemaju bugove ili minorne bugove stavljaj.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2264728 evo ovo je sa xda foruma i tamo možeš pogledati Romove ako se odlućiš dobro prati kako se flash-a i koji su mogući problemi i da li još uz rom mora ići i posebno kernel. Za moguće probleme ne odgovaram i sam snosiš odgovornost ali ako ću znati ti pomoći tu sam.

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 20:32 (Fero).
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Evo za sve koji imaju ovaj mobitel link sa xda developer foruma Custom roma baziran na stock 2.3.7 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1873768.

 

Pratiti instalaciju i sve što je potrebno: 1.Biti rootan

                                                         2.Imati CWM recovery ili neki drugi custom recovery

                                                         3. Napraviti backup postoječeg Roma iz custom recoverya

                                                         4. Ako želite instalirate ovaj Rom iz linka gore iz nekih gore navedenih Recoverya

Linkani rom sa xda foruma sam stavio na svoj mobitel i odlićan je vrlo uglađen bez laga i bateryja traje min. 2 dana normalnog korištenja.

 

Tko želi neka proba ali za moguće probleme ne odgovaram mada napominjem da sam ga i sam flash-ao i nisam imao problema tijekom instalacije ili nakon.

Poželjno je stisnuti HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Tutorijal je jako zastario. Uskoro ce biti zamijenjen novom i laksom verzijom te mogucnostima za stavljanje Android ICS 4.0 na ovaj mob.


Pozdrav

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb Hvala ili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

svaka cast majstorima,posto sam prezauzet poslovno imam prjedlog za vas pa tko zeli nek izvoli {#} naime tko je spreman to napraviti na mom mobitelu,naravno platio bi...mislim na rotanje mobitela i prespooor jeeee,dakle napraviti na mobitelu ono sta mislite da bi bilo potrebno i nuzno {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2013 10:44 (luklg).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
pozdrav zanima me dali je ova tema jos aktivna posto sam kupio mobilni ovaj p350 pa bih htio staviti najbolji custom rom i kernel zato d amogu pokrenuti novije aplikacije koje rade na icsu ili vise pa bi mi trebala mala pomoc pa ako je tko voljan pomoci bio bih zahvalan
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice