Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016)

poruka: 5
|
čitano: 5.618
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Baterija problem

Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016)

Tablet je star 1,8 g dakle još je pod garancijom do kraja 12.2020. bila je nadogradnja na Oreo 8.1 i još jedan update do sada nisam imao nikakvih problema osim što mu je od početka loš odziv zaslona moram jako pritisnuti da reagira .

Da napomenem da sam poslije upgrade na Oreo 8,1 napravio factory reset ali nisam siguran da sam to napravio poslije zadnjeg manjeg update.

Problem nastaje prije nekoliko dana sa baterijom koja mu je inače najača strana i u korištenju ,stand by i u OFF stvarno super ,
napunio sam ga 100 % i stajao je tako isključen nekoliko dana idem gs koristiti kad pogledam baterija 50% napunim ga ponovo i isključim nakon 1h padne na 80% ,i u radu baterija se troši nešto više nego ranije .
To sam ponavljao nekoliko puta ista stvar se događa za nekoliko sati pada na 50 %.

Tablet je još pod garancijom kupljen u trgovini SD u Rijeci pitanje je dali postoji ikakva šansa da se prizna ovaj problem u sklopu garancije i jel netko imao problem ovakav sličan sa baterijom u tabletu ili mobitelu .

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016)

Ja imam Tab A 2016 i nemam tih problema. Moguce da ti je otisla baterija, a mozda je neka greska u softveru. Napuni tablet, koristi ga normalno bez da gledas bateriju i mjeri koliko dugo traje baterija. Isprazni ju do kraja da se uredaj ugasi, pa ponovo napuni. Litijske baterije nemaju memory-efekt, ali se softver zna zblesirati, ja sam bas sa samsungom imao slucaj. Ako vidis da je trajanje batarije ispod normalnog trajanja, onda reklamiras.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016)
Alpa Chino kaže...

Ja imam Tab A 2016 i nemam tih problema. Moguce da ti je otisla baterija, a mozda je neka greska u softveru. Napuni tablet, koristi ga normalno bez da gledas bateriju i mjeri koliko dugo traje baterija. Isprazni ju do kraja da se uredaj ugasi, pa ponovo napuni. Litijske baterije nemaju memory-efekt, ali se softver zna zblesirati, ja sam bas sa samsungom imao slucaj. Ako vidis da je trajanje batarije ispod normalnog trajanja, onda reklamiras.

 

Od sinoć od 24 h do sad 13 h a isključen pao je 

  sa 70 na 50%  , kad prebacim sa njega na USB disk neke datoteke  onda ću ga ponovo resetirati  na tvornički pa da vidim onda .

Nego dali oni ovakve probleme priznaju pod garanciju jer negdje sam čitao da u Samsungu ne priznaju probleme sa baterijom  mada ovo i nije možda kriva baterija nego software ili neki drugi hardware .

 

5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016)

Osim ako imas neke pozadinske procese ili softverska greska ne stavlja SOC u stanje mirovanja sama baterija ako je fizicki ispravna i dalje ce raditi svoje normalno vrijeme trajanja bez obzira sto softver pokazuje, pa da bas pise i 0. Resetiraj tablet na tvornicke postavke i onda ga jedno vrijeme koristi u punom ciklusu baterije. Od 100% do 0, neka se ugasi. Iako litij nema memory efekt, mozda softver treba kalibrirati. Ja sam davno imao iste probleme na SGS2 prilikom zamjene rom-a. Ako nije do softvera onda ga reklamiras. Moj Tab A je koristen svaki dan po nekoliko sati, punjen svaki dan ili najkasnije svaki drugi i pad kapaciteta baterije je na prihvatljivim razinama, daleko od neceg sto bi nazvao kvarom. No imao sam iskustva sa uredajima da su baterije odlazile i to nije nista neuobicajeno.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016)

Nakon tjedan dana testiranja u svim varijantama problem nije riješen , napunio sam ga 100 %  koristio ga par sati i isključio

preko noći dakle cca 8 sati izgubi u OFF  50 do 60 % .

Nakon što sam napravio bakup datoteka napravio sam  factory reset na Oreo 8,1 dakle zadnji njegov upgrade  na njemu  su instalrane

samo origi . aplikacije  osim što sam instalirao app.Ampere za info o punjenju baterije dakle drugo ništa da se uvjerim dali nešto drugo sisa bateriju. Napunio ga 100 % i problem i dalje isti jednako se brzo prazni baterija kao i prije reseta  u radu i modu OFF .

Primjećujem osjetno grijanje kod punjenja lijevo malo na zaslonu kod micro usb utora  temp. je cca 35 ° ali se osjeti .

Evo dolje sličica sa temp.

Dakle očigledno da je problem baterija odnosno hardware a ne software , moguće je možda problem na matičnoj ploči 

i što sad ima još nekih 3 mj. garancije kupljeno u trgovini Sancta Domenica  Rijeka  koji je postupak za reklamaciju i hoće li biti uopće uvaženo .

Stvarno nemam sreće sa tabletom prije nekih 7 god . kupio sam Asus TFT 101 3G sa dockom i 1,5 god  je radio OK i onda jednostavno crko ,odnesao sam ga u Ventex  servis oni ga poslali u Asus servis Zagreb i nakon 30 dana me zovu neka dođem uzeti za tu cijenu nešto drugo u trgovini jer se taj tablet ne može popraviti  jer mu crkla matična .

 

Jel netko imao sa Samsungom sličnih problema .

 

 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice