E-book reader sa e-ink ekranom

poruka: 141
|
čitano: 84.593
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Bok svima.

U potrazi sam za dobrim e-book readerom sa e-ink ekranom.

Čuo sam da je Kindle najpopularniji, ali gdje ga mogu kupiti u Zagrebu ili baš moram naručivati izvana preko amazona ili slično?

 

Također za oko mi je zapeo Sagem Binder: https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=6512

ali imam par pitanja:

Može li se čitati u mraku (ima li pozadinsko osvijetljenje?)

Ima li možda mogučnost ugradnje rječnika (npr. označim neku riječ na engleskom i onda da mi pokaže prijevod?)

Da li mi je potrebna nekakva sim kartica za korištenje ili može i bez nje?

 

Možete li mi preporučiti neki dobar reader sa e-ink ekranom i da je dostupan u Zagrebu (jer mi treba relativno hitno pa nemogu čekat dostave iz amerike ili slično).

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2013 15:37 (Zeus_CM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Kindle-a imaš kupiti i kod nas, u edgitalu.

Eink ekrani uglavnom nemaju pozadinsko osvjetljenje, s ovim ovim izuzetkom.

 

BInder nije loš, ali nije usporediv s kindle-om

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
rooswelt1991 kaže...

Kindle-a imaš kupiti i kod nas, u edgitalu.

Eink ekrani uglavnom nemaju pozadinsko osvjetljenje, s ovim ovim izuzetkom.

 

BInder nije loš, ali nije usporediv s kindle-om

Hvala na brzom odgovoru. Dakle, ovaj Binder nemogu čitat u mraku?

 

Edit: Gledao sam malo ponudu na toj stranici i čini se da je ova kidle od 1300kn jedini s pozadinskim osvijetljenjem? Postoji li neki jeftiniji e-ink sa osvijetljenjem?

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2013 15:59 (Zeus_CM).
15 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Zeus_CM kaže...
rooswelt1991 kaže...

Kindle-a imaš kupiti i kod nas, u edgitalu.

Eink ekrani uglavnom nemaju pozadinsko osvjetljenje, s ovim ovim izuzetkom.

 

BInder nije loš, ali nije usporediv s kindle-om

Hvala na brzom odgovoru. Dakle, ovaj Binder nemogu čitat u mraku?

No way, imam dotični binder, čak i u tamnjijom sobi se mučiš. To je baš onako, kao papir.

Takvi su i svi Kindle-i, što je u biti i smisao uređaja sa eink ekranom, da nemaju nikakvo pozadinsko osvjetljenje, da nebi štetili očima, i da bi im dugo baterija radila.

Ovaj gore link što sam ti dao, to je jedini kindle koji ima takvu mogučnost, zato cijena i je takva kakva jest...

Ja, osobno, čekam da dođe EU, pa da kupim neki sa malo večim ekranom, 6" mi je sad postalo nekako premalo, a to je najveće što ćeeš naći kod nas.

 

 

 

Edit: na tvoj edit: Ne, nepostoji uopće nikakav osim toga...

Eventualno kupiti ona osvjetljenja za knjige,pa tako čitat...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2013 16:01 (rooswelt1991).
13 godina
neaktivan
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom

U redu hvala puno. E-ink mi se izuzetno sviđa, ali volio bih imati mogućnost čitanja u mraku u krevetu. Taj Kindle zvuči savršeno, ali cijena je malo velika. Morat ću razmislit...

15 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Zeus_CM kaže...

U redu hvala puno. E-ink mi se izuzetno sviđa, ali volio bih imati mogućnost čitanja u mraku u krevetu. Taj Kindle zvuči savršeno, ali cijena je malo velika. Morat ću razmislit...

Je, kindle zvuči odlično, ali možeš uzeti i bilo koji drugi i staviti ovako nešto

 

Ja sam tako nešto kupio kod nas u Algoritmu, i kad sam primoran u mraku čitati, koristim to.

 

Ipak, moj prijedlog ti je pričekaj još ovih 20ak dana, i onda naručiš iz Europe nešto, sigurno ćeš povoljnije proći {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
rooswelt1991 kaže...
Zeus_CM kaže...

U redu hvala puno. E-ink mi se izuzetno sviđa, ali volio bih imati mogućnost čitanja u mraku u krevetu. Taj Kindle zvuči savršeno, ali cijena je malo velika. Morat ću razmislit...

Je, kindle zvuči odlično, ali možeš uzeti i bilo koji drugi i staviti ovako nešto

 

Ja sam tako nešto kupio kod nas u Algoritmu, i kad sam primoran u mraku čitati, koristim to.

 

Ipak, moj prijedlog ti je pričekaj još ovih 20ak dana, i onda naručiš iz Europe nešto, sigurno ćeš povoljnije proći {#}

E to izgleda cool. Gledao sam neki video za ovaj kindle da vidim koliko dobro svijetli u mraku i nije baš dovoljno za mrkli mrak. Tako da hvala na ovom linku sigurno cu probat tako nešto složit.

15 godina
neaktivan
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Ja ti mogu samo dodati da postoji i KOBO Aura HD, najnoviji e-čitač s osvjetljenjem kao kod Kindle Paperwhitea ali sa ekranom od 6,8 inča i rezolucijom od 1440x900, što ga čini naprednijim uređajem trenutno. I ima jako dobro osvjetljenje. Kad uđemo u EU, naručujem ga iz Austrije za 189€ i miran sam!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
marik7 kaže...

Ja ti mogu samo dodati da postoji i KOBO Aura HD, najnoviji e-čitač s osvjetljenjem kao kod Kindle Paperwhitea ali sa ekranom od 6,8 inča i rezolucijom od 1440x900, što ga čini naprednijim uređajem trenutno. I ima jako dobro osvjetljenje. Kad uđemo u EU, naručujem ga iz Austrije za 189€ i miran sam!

Da zanimljiva stvarčica, ima ćaš nešto veći ekran od standardnih 6 inčnih.

Međutim, ja sebi, tjekom ljeta, planiram priuštit ovo, ipak je ovo 9incha, i solidno i za neke pdf dokumente sa slikama

 

Osim toga, sony je proizveo prvi 13.3 inčni e-ink ekran, i uskoro ga šalju u prodaju (mislim da je več krenulo u japanu). !3.3 je inače format a4 stranice.

Dakle to će biti vjerovatno najbolja investicija za bilo koga, šteta što ga u europi ne očekuju do 2014 godine..

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Bump za temu. Best buy ereader sa e-ink ekranom sad kad smo u EU?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
niveaformen kaže...

Bump za temu. Best buy ereader sa e-ink ekranom sad kad smo u EU?

Može pomoć? 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

postoji nook barnes&noble nook..... ja sam bas tia pitat sta bi najbolje bilo uzet za nekih cca max 1000 KN, tu je amazon kindle od 69 funti, pa kindle paper white 119 funti, nook je nekih 80 dolara cini mi se, i Kobo Glo je tu negdi.... pa vasa preporuka .... 


 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

@rooswelt1991 - prika kakvi su stripovi na tome sagemu ? Jel ima kakav e ink u boji za kupit kod nas ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
rooswelt1991 kaže...

Kindle-a imaš kupiti i kod nas, u edgitalu.

Eink ekrani uglavnom nemaju pozadinsko osvjetljenje, s ovim ovim izuzetkom.

 

BInder nije loš, ali nije usporediv s kindle-om

Kindle nema sa pozadinskim osvjetljenjem, to je bit e book readera da nema pozadinsko osvjetljenje koje umara kod dužeg čitanja... 

http://www.iskoristi-poticaje.com
15 godina
neaktivan
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Trenutno je najbolje s amazona naručit novi Kindle Paperwhite, ja ga imam i jako sam zadovoljan. Ima ugrađeno osvijetljenje koje omogućava čitanje u mraku i po najjače svijetlu, to je tzv. Frontlight koji ne radi kao pozadinsko osvijetljenje na tabletima već osvijetljava samu stranicu, pa joj daje onaj bijeli prikaz kao kod papira. I ne ide vam ravno u oči, pa se oči ne umaraju od čitanja. Ovaj novi Paperwhite je ispravio loše osobine prvoga i stavrno nema frke s njim.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Ja imam Sony reader maltene od kada je izašao i stvarno je odličan, nikada mi ne pravi problema. A što se tiče rasvjete mislim da je to besmisleno pa samo upali svjetiljku kao kad čitaš knjigu + ne moraš dodatno trošiti bateriju na rasvjetu iz njega.

 

Stvarno ja sam kupio taj Sony Reader tako davno da se sjećam da je nakon koje godine što sam kupio tek bio u prvi puta u BUG časopisu gdje su ga oni "svečano" probali. I sjećam se da su kao jedini minus stavili to što lošije konvertira iz PDF-a što je meni bilo besmisleno jer koristim Calibre da konvertiram iz PDF-a što ga čak čini jednim od boljih formata s obzirom da kad uzima iz PDF-a konvertira i hrvatska slova sa kvačicom.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Pozdrav,

 

već neko vrijeme tražim i pretražujem forume i nikako da se odlučim koji eboook reader kupiti pa bih vas molio pomoć oko izbora.

 

Reader bi mi koristio za čitanje beletristike i stručne literature koja obiluje slikama, formulama i vektorskim dijagramima. Znam da je muka čitati stručne pdfove na manjim readerima te sam si misio kupiti veći, koliko mi se čini 10" bi bio optimum za to.

Koliko sam uspio naći takvih readera ima jako malo, čine mi se zastarjeli i koštaju ko suho zlato. 

Ima li možda netko preporuku što, di i kako nabaviti?

 

Unaprijed zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom

Bok,

jesi nešto nabavio? Malo kasno sam vidio tvoj upit ali ipak. Naime, kupujem Kindle Paperwhite ili možda ipak Sony PRS T3 pa nisam pametan što napraviti. Navodno je Sony otvoren da sve formate a Kindle podržava samo Amazon izdanja. Što ti misliš?

Pozdrav

9 godina
neaktivan
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom

Bok, vidim da imaš Sony čitač. Gdje nabavljaš knjige? Kako funkcionira konverzija sa Calibre i gdje ga nabaviti?

Pozdrav

15 godina
neaktivan
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Martiniq, istina je da Sony čita nativno više formata, pogotovu epub, ali to mu i nije neka prednost kada postoji Calibre program za konverziju u Kindle friendly formate kao mobi i azw3. Knjigu konvertiraš za manje od minute i možeš napravti batch converziju više kniga, kako ti već paše. Govorim ti to jer sam vidio Sony3 kod frendice i imam novi Paperwhite, a i koristio sam stariji čitač bez Frontlighta i zato slobodno kažem da je trenutno Kindle Paperwhite 2 trenutno najbolja kupnja. Ima i Kobo Aura HD koja trenutno ima najbolju rezoluciju e-čitača u svijetu i sjajan ekran s osvijetljenjem, no skuplji je od Kindlea.

 

Općenito, kupnju e-ink readera preporučujem samo knjigoljupcima, a oni koji tu i tam čitaju bolje prođu s tabletom na koje onda mogu staviti i stripove i velike profi PDF fajlove.

 

Najveći e-ink čitači knjiga su Kindle DX i jedan ruski, mogu se naći na edigitalovim stranicama, dođu oko 2500 kn. Oni imaju e-ink ekrane starije generacije ali su veličine 9,7 inča i sasvim solidne kvalitete prikaza i rada s velikim pdf-ovima i stripovima, ali nemaju svijetlo.

 

Sony je nedavno počeo puštati u prodaju 13,3 inčne čitače, tzv e-paper. Tanki, brzi i bit će vraški skupi. Teško da ćemo to kupovati....

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Za one koji to trebaju, Calibre je smiješno lako naći. Ukucajte to u Google tražilicu i odmah ćete ga dobiti. Brzo se instalira i još lakše koristi.

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom

Hvala, Marik7, mislim da ću te poslušati. Još jedno pitanje: mogu li s Paperwhiteom pogledati i koji news portal (tportal, index.hr, bug.online i td.) Ne zanima me video, audio niti animacija, samo tekst i slike.

Hvala

15 godina
neaktivan
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Kindle već duže ima ugrađen tzv. eksperimentalni browser koji radi preko wifi ili 3g veze, ovisi koju verziju uzmeš. Da, može čitati sajtove ako samo hoćš text, slike i animacije baš mu i ne idu najbolje. Osobno, radije surfam na mobitelu za takve stvari.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom

Hvala na odgovoru marik7.

Pa mislim uzeti PW 2 ili kako se već naziva. Ali kako ću znati koji je model zadnji? Ima ih na "Nakupovanje.net" po cijeni od cca 127 EUR, kod nas (eDigital) najpovoljniji po cca 160 EUR. Ne kužim zašto takva razlika u cijeni?

LP

15 godina
neaktivan
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Ma to ti je uvijek tako kod naših trgovaca, nabijaju maržu radi zarade. Osobno, mrzim ih zbog tih sranja i drago  i je da smo u EU pa ih možeš zaobići. Ja sam imo tipa koji ga je kupio u Njemačkoj i donio mi ga. Bio je to sretan slučaj, jer inače ne volim kupovati prek interneta na neviđeno. Novi paperwhite ti ima drukčiju oznaku na poleđini, kod njega piše AMAZON iza, a ne Kindle kao kod prve generacije.

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Planiram kupiti neki e-reader, sto mislite o : http://www.adria-computers.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&option=com_virtuemart&product_id=164903

 

Čitao bih stručnu literaturu, s podosta slika.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Defa.psd kaže...

Planiram kupiti neki e-reader, sto mislite o : http://www.adria-computers.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&option=com_virtuemart&product_id=164903

 

Čitao bih stručnu literaturu, s podosta slika.

Bio kupio u Linksu, baterija nije držala tjedan dana u stand-by modu bez ikakve uporabe, triput su mi davali nov uređaj, na svakom isti slučaj. Sam uređaj je malo trom i ima dosta vidljiv ghosting. Ekran je 4:3 pa nije za PDF-ove.

13 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Nabavljam novi e-čitač pa mi nekako izgleda da će dvojba biti Kindle Paperwhite 2 i Kobo Aura (zasad prvi izbor). Ako ima netko da koristi jednog od tih ili je isprobao oba neka slobodno kaže što misli. I naravno, ako imate za dodati još kojeg kandidata. Najbitnije mi je da ima dobar kontrast i dobro osvjetljenje za čitanje po mraku te da ga mogu naručiti od neke firme iz RH. Sve sporedne đinđe minđe mi nisu toliko bitne. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Imam kindle paperwhite 1 i mogu ti dati sve svoje preporuke. Imam i sony prs t2 i njega bih uvijek uzeo prije kindle-a sto se tice citanja. Ali posto sony vise ne pravi ereader-e i nema osvijetljenje, ispada iz igre. Da, probao sam i Auru i nije losa ali mozda malo bolje pozadinsko osvjetljenje ima kindle. Kontrast je dobar, tu se ne trebas sikirati. Razmotri i novi Voyage jer je predobar, skoro sam ga testirao u Saturnu u Njemackoj, samo sto je poskup malo. Paperwhite 2 je ipak bestbuy za ulozeno i dobijeno.
Hejjjjj
13 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Chico12 kaže...
Imam kindle paperwhite 1 i mogu ti dati sve svoje preporuke. Imam i sony prs t2 i njega bih uvijek uzeo prije kindle-a sto se tice citanja. Ali posto sony vise ne pravi ereader-e i nema osvijetljenje, ispada iz igre. Da, probao sam i Auru i nije losa ali mozda malo bolje pozadinsko osvjetljenje ima kindle. Kontrast je dobar, tu se ne trebas sikirati. Razmotri i novi Voyage jer je predobar, skoro sam ga testirao u Saturnu u Njemackoj, samo sto je poskup malo. Paperwhite 2 je ipak bestbuy za ulozeno i dobijeno.

Voyage svi kažu da je odličan, ali njega ne vidim u ponudi kod nas (Paperwhite 2 je u ponudi Instar Informatike i E-digitala npr) + on bi bio pretpostavljam oko 1700 kn ako ne i više što mi je previše. PW2 je 1200 što bi bio neki maximum na koji sam spreman, a Aura je oko 900 pa mi ni ta razlika nije zanemariva.

 

Meni pak po youtube usporedbama izgleda kao da Aura ima bolje osvjetljenje. Na maksimalnoj jačini je ipak nešto jače od PW2, iako pretpostavljam da to nije neka zamjetna razlika kod samog čitanja. Ali to + niža cijena + manje dimenzije i 30 grama manje, me zasad vuku na tu stranu iako sam si već nekako odredio da ću uzet Kindle jer sam mislio da ionako ne mogu kod nas nabaviti nešto drugo približne kvalitete.

 

Uf, ne znam. Moram razmisliti još malo, ima još do Božića, ali teško da ću fulati puno sa ijednim. 

 

Ako još tko ima nešto za nadodati da se dilema ili riješi ili postane trilema, slobodno. :D

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice