Novac iz EU fondova za startup?

poruka: 9
|
čitano: 18.079
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Novac iz EU fondova za startup?

Imam ideju za mobilnu aplikaciju ali citam da je jako teško dobiti noavc iz eu fondova za startup... Dali netko ima ikakvog iskust sa dobivanje novca iz EU fondova za pokretanje startup-a?

 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Novac iz EU fondova za startup?

Upravo suprotno, ak znaš kaj radiš i kaj treba napravit darežljiviji su od caritasa.

A te birtijske spike ne shvaćaj ozbiljno, to su ti ljudi koji ne znaju ni plan i program firme sastavit, a kamoli da znaju suvislo barem svoju ideju prikazat....

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2018 15:36 (fer-de-lance).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Novac iz EU fondova za startup?

Pronađi firmu koja se bavi savjetovanjem oko eu fondova i projekata. Reci im ideju ako još nemaš detaljno razrađen i napisan projekt/ideju i da te... savjetuju. Poznajem osobu koja se time bavi i iskustvo joj je tako da će ti točno znat reći hoce li ti plan upaliti ili ne. 

 

Uglavnom nemoj ici na slijepo, već upitaj ljude koji se time bave.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
6 godina
neaktivan
offline
Novac iz EU fondova za startup?
Pokušajte se pitati u uredu u vašem gradu
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Novac iz EU fondova za startup?

Jesi razmislio o paušalnom obrtu (nemaš obvezu vođenja poslovih knjiga)

HZZ ti daje potporu za samozapošljavanje 55 000 kn kojima možeš pokriti npr. doprinose za 11 mjeseci, računalo i softver (kupnja ne najam!), i još svašta nešto... Pogledaj i pročitaj. Ovo ti je puno jednostavije od EU fondova!

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Novac iz EU fondova za startup?

Pitanje je za što ti treba novac? Ako imaš ideju za aplikaciju i znaš ju napraviti, trošak i nije neki da se treba financirati iz EU projekata. 

Financiranje iz EU projekata ne ide direktno iz EU-a već iz natječaja koje objavljuju nadležene agencije ili ministarstva. 

U tim objavama potrebno je tražiti natječaj za ono što nama treba. Ako imam firmu i fali mi pet zaposlenika, a ne mogu ih platiti onoliko koliko može konkurencija, tražim natječaj koji sufinancira dio plaće. Ako mi treba neka oprema koju ne mogu kupiti, a povećala bi mi poslovanje i dovela do zapošljavanja, tada tražim natječaje za to. Ako nisam zaposlen i želim otvoriti frimu u koju ću se zaposliti, a to je trošak od početka 5000 kn mjesečno min, tražim natječaje za sufinanciranje samozapošljavanja.

 

Samo dobiti novac od nekoga zato što se ima ideja nije realno ostvarivo. 

 

Ako imaš ideju, a ne znaš napraviti aplikaciju te ti trebaju ljudi koji će to sve odraditi tada se obrati firmama koje izrađuju aplikacije i plati im da ju naprave. Ako je ideja dobra ponudi im udio u dobiti pa možda naprave i za manje novaca. 

Pokretanje posla koji nije trgovina ili kafić (a i za to treba imati nos, kičmu i nemilosrdnu želju) zahtjeva izraziti trud i motivaciju. Čovjek koji je iznimno pametan i zna raditi sto stvari osim prodavati teško da može napraviti uspješan projekt jer je prodaja najvažnija (uz dužno poštovanje svim ostalim vještinama potrebnim za uspjeh). 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Novac iz EU fondova za startup?

Pozdrav,

 

ne znam ako ti je ovo još uvijek aktualno ali imaš trenutno otvoren natječaj za inovacije iz EU fondova. Ako ti treba još informacija javi se slobodno!

12 godina
neaktivan
offline
Novac iz EU fondova za startup?

za Horizon fondove moras imati osobu koja ce voditi EU projekt, ta osoba nemoze biti direktor ni vlasnik tvrtke a nemoze nista ni potpisivati vezano uz EU projekt. Uz tu osobu trebas nekog tko ce potpisivati stvari - ni ta osoba nemoze biti direktor ni vlasnik tvrtke. Znaci zasad trebas vec dvije osobe koje ces platiti za svoj rad. Da bi imao dobre sanse za odobravanje sredstava moras imati partnere u zemljama clanicama. Postoji EU portal gdje mozes traziti partnere. Znaci, sredstva ce se dijeliti. I tako... zajebano je.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Novac iz EU fondova za startup?
nikbkk kaže...

za Horizon fondove moras imati osobu koja ce voditi EU projekt, ta osoba nemoze biti direktor ni vlasnik tvrtke a nemoze nista ni potpisivati vezano uz EU projekt. Uz tu osobu trebas nekog tko ce potpisivati stvari - ni ta osoba nemoze biti direktor ni vlasnik tvrtke. Znaci zasad trebas vec dvije osobe koje ces platiti za svoj rad. Da bi imao dobre sanse za odobravanje sredstava moras imati partnere u zemljama clanicama. Postoji EU portal gdje mozes traziti partnere. Znaci, sredstva ce se dijeliti. I tako... zajebano je.

 Ako do sad nije rijesio....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice