Nova kripto valuta temeljena na timestampu:)

poruka: 5
|
čitano: 4.583
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Nova kripto valuta temeljena na timestampu:)

Mota mi se po glavi nova kripta valuta temeljena na timestampu.

Svake sekunde timestampa nova valuta je otkrivena tako čemo riješiti problem što kripto valute troše previše energije jer unaprijed je dogovoreno da imamo timestamp:)

Znači ne trošimo ništa energije na rudarnje, učinilo smo majku zemlju zelenijom:)

 

Prodajem se barem pod geeka, barem znate što je timestamp to znači da sve je unaprijed određeno i igramo po unaprijed  određenim pravilima i ne trošimo nove resurese.

 

U čemu je problem da uspostavimo sve, od engleskog to predstavljanja svijetu.

 

A onaj glavni problem kako če tako valuta funkcionirati, jest samo održivi JWT token. 

 

E sad razradio sam sve ja gluposti ali ostaje mi samo jedan problem kako validirati taj JWT token, jer i svi necentralne Kripto Valute ustvari imaju svoju centralu koliko god ljudima to željeli prodati.

 

Problem naravno ostaje što treba ekipa koja će novi oblik kripto valute dovesti svijetu, ako nemate pametnijeg posla, i znate engleski tečno javite se:)

 

Jedini problem koji mi ostaje validacija JWT Tokena, ali mislim da to riješimo bez problema:) 

 

I neču ispasti seronja, politički seronja zvao bi tu valutu Tito Coin, zašto Tito, jer je bio Tito, ali ako čini to nekom politički problem može i TimeCoin:)

 

CroCoin sigurno ju nebi zvao jer mi dosta CRO sranja, JWT token za valutu koja se prenaša preko koda, e to je nešto:)

 

Ako se ono nešto da sastavimo neku dokumentacija da učinimo ovaj Kripto sranje koji troši resursa od majčice zemlje, onda kometirajte jer imam neke ideje:)

 

 

 
0 1 hvala 0
9 mjeseci
offline
Nova kripto valuta temeljena na timestampu:)

i kakva je korist od takvog coina? gdje ti je blockchain? pametni ugovori? neograničena količina novčića = nikakva vrijednost, ako ih misliš burnati onda je to samo još jedan shitcoin u nizu.

 
0 0 hvala 0
6 mjeseci
protjeran
offline
Re: Nova kripto valuta temeljena na timestampu:)

Korist od takvog coina je što ne troši previše resursa, što ne treba 10 minuta da se validira, i ne zahtjeva rudarenje.

neograničena količina novčića = nikakva vrijednost, pa i bitcoin je neograničen, jel to ne vidiš? Samo ga razlomiš na decimale.

 

Inače ako pogledajte si vidio od kreatora Symfonija, koji Vam isprogramirao u sat vremena pred ljudima kripto valutu i konačan zaključak mu bio samo bi pametnjakovič u to uložio.

Neču dati link na video jer mislim da sam jučer dodavao i previše linkova zato sam protjeran, mislim da sam shvatio poruku:=)

 

Blockchain je dugoročno neodrživ već sada ima 300gb bitcoin, mislim to je totalna glupost.

 

Znači nacrt:

Valuta počinje od 1.1.1970. = timestamp

Svake sekunde se kreira novi novčić (ne troše se resursi, unaprijed je dogovoreno).

Vlasnik TimeCoina (nazovimo ga tako) ima na svojem mobitelu valutu koja je JWT token i može je prenašati na drugi mobitel.

 

E sad u praksi to mogu isprogramirati u jednom danu, moj problem nastaje " gdje ti je blockchain? pametni ugovori?",  je da to je problem.

 

Problem razvoja nečeg sa samo jednim programerom što ima ono što u šahu se zove "sljepilo", kad igrač (u ovom slučaju programer) ne vidi očito.

Zato uvijek startupove se razvija u duetu minimalno:)

 

To što jedan developer tvrdi da je razvio nešto, i to je moguće no to su usko specijalizirani startupovi, ovo je malo veće:) 

 

Ako se nekom sviđa ideja neka ga lupa jer očito ti si rekao prvi problem " gdje ti je blockchain? pametni ugovori?"

 

Mislim da bi ljudi bili spremni bili uložiti 1$ da imaju sekundu svojeg rođenja u toj valuti. Eto imam valutu u kojoj sam rođen, ta ljudska strana me ne brine.

 

Brine me "sljepilo" razvoja projekta sa jednim čovjekom:) 

 

 

3 godine
offline
Re: Nova kripto valuta temeljena na timestampu:)
"bitcoin je neograničen, jel to ne vidiš? Samo ga razlomiš na decimale."

ne kuzis osnovnu matematiku, pravi shitcoiner
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 mjeseci
offline
Re: Nova kripto valuta temeljena na timestampu:)
gavran33 kaže...

Korist od takvog coina je što ne troši previše resursa, što ne treba 10 minuta da se validira, i ne zahtjeva rudarenje.

neograničena količina novčića = nikakva vrijednost, pa i bitcoin je neograničen, jel to ne vidiš? Samo ga razlomiš na decimale.

 

Inače ako pogledajte si vidio od kreatora Symfonija, koji Vam isprogramirao u sat vremena pred ljudima kripto valutu i konačan zaključak mu bio samo bi pametnjakovič u to uložio.

Neču dati link na video jer mislim da sam jučer dodavao i previše linkova zato sam protjeran, mislim da sam shvatio poruku:=)

 

Blockchain je dugoročno neodrživ već sada ima 300gb bitcoin, mislim to je totalna glupost.

 

Znači nacrt:

Valuta počinje od 1.1.1970. = timestamp

Svake sekunde se kreira novi novčić (ne troše se resursi, unaprijed je dogovoreno).

Vlasnik TimeCoina (nazovimo ga tako) ima na svojem mobitelu valutu koja je JWT token i može je prenašati na drugi mobitel.

 

E sad u praksi to mogu isprogramirati u jednom danu, moj problem nastaje " gdje ti je blockchain? pametni ugovori?",  je da to je problem.

 

Problem razvoja nečeg sa samo jednim programerom što ima ono što u šahu se zove "sljepilo", kad igrač (u ovom slučaju programer) ne vidi očito.

Zato uvijek startupove se razvija u duetu minimalno:)

 

To što jedan developer tvrdi da je razvio nešto, i to je moguće no to su usko specijalizirani startupovi, ovo je malo veće:) 

 

Ako se nekom sviđa ideja neka ga lupa jer očito ti si rekao prvi problem " gdje ti je blockchain? pametni ugovori?"

 

Mislim da bi ljudi bili spremni bili uložiti 1$ da imaju sekundu svojeg rođenja u toj valuti. Eto imam valutu u kojoj sam rođen, ta ljudska strana me ne brine.

 

Brine me "sljepilo" razvoja projekta sa jednim čovjekom:) 

 

 

 ima danas blockchainova i novčića koji koriste 0-conf i imaju instant transakcije. čak i Lightning na BTC-u je povoljan i brz, jedino što je L2, ali radi ok. ne zahtijeva rudarenje? a kako misliš odrađivati verifikacije? što će ti osigurati mrežu? skaliranje?

 

BTC nije neograničen, odakle ti to? Programski je limitiran na 21.000.000 novčića ili 2.100.000.000.000.000 satoshija, ali to je maksimum i postoji unaprijed određena emisija novih novčića. Da bi se povećao limit potreban je hard fork, a to je već posebna procedura.

 

ti brkaš kripto tokene i razno razne pizdarije i ozbiljne kriptovalute. možeš ti kreirati nešto u 5 sekundi, ali vrijednost toga će biti ravna nuli. možeš ti i naći budalu koja će to kupiti, ali to je već drugi par opanaka.

 

blockchain dugoročno neodrživ? pa što je to 300GB za rudare i nodove.

 

kako ćeš spriječiti da i drugi ne "kloniraju" tvoje tokene? tko će ih verificirati? tko će verificirati i odobriti transakcije? gdje su ti nodovi?

 

i glavno pitanje želiš li raditi nešto potpuno beskorisno, ali eto možda se nekome svidi pa kupi ili želiš napraviti nešto što će imati nekakvu namjenu i smisao? tu ti je u principu i osnovna razlika između shitcoina i coina, a vjerojatno ih je 99% iz te prve skupine.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2023 0:47 (millennial).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice