Pecanje :)

poruka: 62
|
čitano: 23.049
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pecanje :)

Imali tu tko voli pecat? Ako volite  napisite sta najvise volite oko pecanja,najveci ulov,nezgode itd :D

 

Ja osobno obozavam pecanje i sve u smislu pecanja,odrastao sam na dunavu,rodjen sam na brodu :D Kuca mi je 10 metara od Dunava :) ,pecam svaki dan,kad kod nadjem vremena,najjveci ulov mi je bio som od 69 kg,slike cu kasnije stavit ...

Jazavac
14 godina
neaktivan
offline
Pecanje :)

A hebote kontam se da bar neko voli pecanje ili ste svi geekovi? -.-

Jazavac
14 godina
neaktivan
offline
Pecanje :)

najveci ulov ... šaran od 3kg ...

inace ne volim pecanje kad moram biti strpljiv i cekati dugo da zagrize ... vise volim pecati babuske, rogane i tak to :)

 

xFire: rebelsy
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 19:00 (rebelsy).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pecanje :)
Bl4ckD3v!L kaže...

A hebote kontam se da bar neko voli pecanje ili ste svi geekovi? -.-

svi gekovi xD

ja nisam bas previse pecao u zivotu ali dobra stvar

14 godina
neaktivan
offline
Pecanje :)

Jednom me frend nagovorio na pecanje.On je imao profi štapove,a meni je dao flaks namotan oko stiroporaBelji se.Ali,bez obzira,ja nemam živaca niti volje za pecanje kad sam rođen u gradu.Ali tko zna;možda pod stare daneNamigiva.

alrighty then
14 godina
neaktivan
offline
Pecanje :)

mal je dobro za odmorit zivce :D makar da se izadje sa skupinom frendova pa mal da se zahebavate i tako,cuganje i slicno,cista uzivancija :D

Jazavac
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pecanje :)
Bl4ckD3v!L kaže...

mal je dobro za odmorit zivce :D makar da se izadje sa skupinom frendova pa mal da se zahebavate i tako,cuganje i slicno,cista uzivancija :D

da i kad se primi neka riba odma na mjestu se ocisti i ispece Cool

15 godina
offline
Pecanje :)

Na pecanje se ide sa frendovima (kod nas u Dalmaciji u ribolov), ponese se gajba piva, koja litra vina, malo mesa za na gradele (jbg mozda i ne uvatis nista) i to je to. Cisto odmor za mozak, zahebancija i uzivanje. 

I'm going woo woo
15 godina
offline
Pecanje :)

Obožavam pecat,pogotovo na kišne dane.Najveći ulov mi je šaran mislim da je bio 5kg.Inače lovim babuške,cvergle (patuljasti somić) i ostale manje ribe.Kupio sam i one boile za šarane,uglavnom to mi je hobi.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
14 godina
neaktivan
offline
Pecanje :)

tak i treba :D meni je saran bio najveci od 1.5 kg ali uglavnom idem bućkat (somove hvatat) i ovako malo na dubinku na deverike i babuske i slicno :D

Jazavac
14 godina
neaktivan
offline
Pecanje :)

Meni je najveci ulov bio Ugor od metar i pol.Ali sam ga ulovio podvodnom puskom. OFFTOPIC:Jel netko zna kako na moru vaditi skoljke?!

14 godina
neaktivan
offline
Pecanje :)

ja kad sam na moru bio ulovio sam tamo neke male ribice sta su uz obalu :D

Jazavac
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pecanje :)

Ako nekoga zanima ponešto o sportskom ribolovu, evo jedan dobar forumčić namijenjen sportskom ribolovu

 

a link od njega se nalazi u mom potpisu

http://www.sportski-ribolov.info
14 godina
offline
Pecanje :)

ljudi molim preporuku ribičkog štapa do 300 kuna

 

treba mi štap kojim bih mogao loviti babuške i šarane do 5 kila

ako je moguće da bude teleskop

da je 2.5m dužine

 

pecam na čep po starom sistemu  glista  kruh  kukuruz i neka

prastara varalica

 

možda mi je bolje da si napravim pecaljku od lijeskove grane pa da budem

pravi retro tibolovac

 

 

7 godina
offline
Re: Pecanje :)

Misliš na teleskop za rolicu, ili obični teleskop (bez vodilica)?

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Pecanje :)

Teleskop za masinicu iako bi jedno vrijeme radio bez nje

7 godina
offline
Re: Pecanje :)

U današnje vrijeme to je niži cijenovni rang, i ne znam kaj se uopće nudi (nisam kupovao već 10 godina).

Od opreme imam samo DAM i Zebco starijih godišta, te neke no name kineze i par kvalitetnijih marki, ali sa izlizanim oznakama.

Zapravo, jedino kaj sam kupio u zadnje vrijeme je obični teleskop 6m, i dvije špule po 500 metara flaksa (0,21 i 0,35), i potrošni materijal (plovke, varalice, udice, itd.).

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Pecanje :)

Ja trenutno imam neki bambus na koji je moguce namontirati masinicu ali je nezgrapan i tezak kao betonski blok  davno sam imao kvalitetan dam blinker ali sam ga morao prodati i sad mi je ostao samo taj nesretni bambus

 

 

7 godina
offline
Re: Pecanje :)
Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Pecanje :)

Ja trenutno imam neki bambus na koji je moguce namontirati masinicu ali je nezgrapan i tezak kao betonski blok  davno sam imao kvalitetan dam blinker ali sam ga morao prodati i sad mi je ostao samo taj nesretni bambus

 

 

14 godina
offline
Re: Pecanje :)

Sorry na duplom  

Pisem sa tableta pa zeza

14 godina
offline
Pecanje :)

Evo idem pogledati   hvala na pomoci

14 godina
offline
Pecanje :)

ljudi dobio sam nekakav zebco prut (blinker) na poklon pa me zanima hoće li to pući prilikom prvog zabaca (planiram pecati ribu od 500 kila)

gramaža bacanja mu je od 20 do 40 grama

 

koji silik da uzmem = proizvođač   debljina

 

napišite kako da otežam spinner varalice jer trenutno imam 5gramskih spinnera na bacanje

 

7 godina
offline
Re: Pecanje :)
filip1 kaže...

.....

 Taj blinker ti je sasvim ok, imao sam takvoga, odnosno onu verziju na kojoj su zadnja tri segmenta ispunjena, a ne šuplja (2,40 m).

Silik?

Misliš na "flaks"?

Uzmeš npr. 0,35 ako planiraš na varalicu lovit.

Tanji ti bude instantno pukao ako neka veća riba dođe.

I kad ga namotaš na rolicu, ostatak kaj ti je ostao spremaj negdje u zamračeno mjesto, kao i blinker kad ne pecaš i mijenjaj svake godine flaks (čak i češće ako vidiš oštećenja na njemu).

Za varalicu ti obavezno treba i sajlica: http://s20.postimage.org/oitekqta5/DSC07902.jpg

A spinner otežaj dodavanjem olova, najbolje na sajlicu, točno iznad spinnera, da imaš težište na spinneru, inače ne budeš mogao precizno zabacivati.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 10:16 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: Pecanje :)

koliku ribu taj blinkerčić može izvući

 

ja imam teleskopski od 3.6m

 

silik=flaks

 

moram na varalicu jer imam spinnera cijelo čudo a

uskoro ću dobiti komplet silikonaca  voblera i žlica

 

da li će ovaj štap sigurno izdržati tih 40g

 

hoće li riknuti ako se desi da malo pređem tih 40g

 

mašinica je neka sitna što je došla zajedno sa štapom pa se nadam da

će izdržati ako zagrize neka ribica od 5 kila

 

hvala na pomoći

 

7 godina
offline
Re: Pecanje :)
filip1 kaže...

.....

 Može izvući ribu onolike težine koliko rolica može izdržat, ako ju pravilno izvlaćiš van.

Ionak bi ti flaks prije pukao.

Ako je tak dug (3,60 m ) onda  mu ziher nisu svi gornji segmenti ispunjeni, i takav je štap vjerovatno više za kedere namijenjen.

Ali, probaj, ako zahaklaš neku veću ribu, nemoj stalno blinker cukati (cimati) silnički na  stranu, nego prati putanju ribe, a zacukavaj u stranu samo kad osjetiš da je malo popustila, pa da ju umoriš.

40 grama ti nema ni jedna varalica, to je samo u slučaju da stavljaš teški plovak i olova, a npr. s raubom je puno veća težina, i moraš paziti kak zabacuješ da ne pukne blinker.

S varalicama nemaš nikakvih problema, a olova na 5 g  spinner dodaj jedno 7-10 grama (inače je takav spinner namijenjen za male grgeče, itd. i tanak flaks, s kojim leti jako daleko).

Napiši točan model mašinice, da nađemo specifikacije, za veću ribu moraš obavezno namjestiti popuštanje jer ti inače bude odmah otrgla flaks, npr. štuka od 2 kile ti lako otrgne 0,35 flaks koji je inače atestiran na 8 kila, ako ne nariktaš popuštanje (imaš dolje na dnu mašinice, vrtiš onu plastiku).

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 10:48 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: Pecanje :)

Masinica je vigor 60 fd

7 godina
offline
Re: Pecanje :)

Bude ti dobra za prvu ruku.

Najbitnije je da joj zupčanik ne počne odmah preskakati.

Namijenjena je za šarane, pa valjda nije preslaba.

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Pecanje :)

Kakva god da je mora posluziti

Imam neke stare masinice poznatih marki(vise nemam pojma koje su marke) ali nisu radile 17 godina pa nemam pojma da li ih je isplativo vaditi iz naftalina i obaviti servis

Ako ovaj stap pukne i ako masinica zariba i nece to biti neka velika steta jer cu dobiti dobar izgovor da kupim novu pecaljku:)

7 godina
offline
Re: Pecanje :)

Naravno da se isplati.

Bar je mašinicu lako servisirati.

Otvooriš ju, očistiš mast, vidiš jel ima oštečenja i kolika je istrošenost zupčanika, staviš novu mast i piči.

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice