Hrvatska nogometna reprezentacija izdvojena tema

poruka: 2.562
|
čitano: 394.538
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
BlueMax kaže...

 Oprosti ali drugi i treći smo već bili i samo jedan rezultat se može smatrati uspjehom.

 

oprošteno ti je :)

14 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
BlueMax kaže...
60nine kaže...

to je taj hrvatski mentalitet - uvijek se mora biti među prva tri, sve ostalo je neuspjeh - uopće se ne gleda kontinuitet i što u biti znači biti u top 8 na jednom SP...

vrijedi i za ostale sportove...

 Oprosti ali drugi i treći smo već bili i samo jedan rezultat se može smatrati uspjehom.

 Pisao sam ti citabu.. al evo.. pitaj Spance, Njemce i Talijane sta bi oni platili da su na nasem mjestu.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
9 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
I Maroko ima svog Livakovica
10 godina
neaktivan
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Maroko-Hrvatska finale?

4 godine
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Baš mi je nekako srcu milo što je španija izletila... 

15 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Španjoli kalkulirali idu oni na Maroko ahahaha, zna sam.Naše smo razapeli za 0:0 sa Marokom.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
suspendiran
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Eto nek sada kalkuliraju do iduceg prvenstva 

Još da švica dns riješi njihove susjede.

12 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Ivane dragi, jesi li čuo za sarkazam?
Da izgubimo 5:0 protiv Brazila ovaj turnir se može smatrati uspjehom.
10 godina
neaktivan
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Dobro su mediji pisali da je portugal izuzetno jaka momcad, ali bez cr7 u prvih jedanaest.

6 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Usporedba bivših izbornika, od 1998. do danas sa Dalićem je suluda. Dalić je psiholog, on razumije da je na turnir natjecanjima najbitnija atmosfera. Možeš ti imat jednog Messija, al nemaš ih 10 koji igraju zajedno. Doza fanatičnosti je jako bitna sa igračima koji ne igraju svaki dan zajedno, za plaću, novac i slavu. Dajem si za pravo komentar Daliću što ne uvodi Majera prije. Dajem si za pravo komentar što uz Petkovića nije uveo i Oršića protiv Belgije, a Perišića povukao desno umjesto Juranovića jer se Petković i Oršić razumiju kao prst i nokat. Dajem si za pravo upitat se zašto jedan Sučić, fanatik, nije odigrao... Minute?? Ja sam nebitan, užasno sretan i ne osporavam Dalića i njegov rezultat, to nitko nema pravo. Čovjek je Bog hrvatskog nogometa. Ali iz totalno krivog gledišta. Ima stožer uz sebe, Olić, Mandžo, znaju oni jako dobro kako im bivši suigrači dišu. Uvedi mladog lava koji jedva čeka u 65. minuti. Zašto si ga vodio uopće? Pazi, Modrić, sa 37 mora trčat obranu napad 90 minuta i ovaj ga ne vadi. Kovačić je Kovačić, uvodi Majera u sudačkoj 2. poluvremena (Belgija skupina). Super. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
BlueMax kaže...
Ivane dragi, jesi li čuo za sarkazam?
Da izgubimo 5:0 protiv Brazila ovaj turnir se može smatrati uspjehom.

Brazil nije ništa posebno, ovi Portugal mi je ubojitiji od njih.

Ako ih stisnemo kako treba i budemo na razini Brazil se psihološki raspada i onda gazimo. Meni je glavni problem oni vječni talent zvani Kovačić. Puno bolje rješenje je Majer, a Kovu rotirat sa Modrićem kasnije.

 

I da Sučić i Oršić isto tako moraju igrat

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2022 23:23 (MasterOdisasteR).
14 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
BlueMax kaže...
Ivane dragi, jesi li čuo za sarkazam?
Da izgubimo 5:0 protiv Brazila ovaj turnir se može smatrati uspjehom.

 Da vidimo.

 

 

Hmmmm. Ajd dobro.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
12 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Meni je smetalo što je preočit.
10 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
cvaja997 kaže...

Usporedba bivših izbornika, od 1998. do danas sa Dalićem je suluda. Dalić je psiholog, on razumije da je na turnir natjecanjima najbitnija atmosfera. Možeš ti imat jednog Messija, al nemaš ih 10 koji igraju zajedno. Doza fanatičnosti je jako bitna sa igračima koji ne igraju svaki dan zajedno, za plaću, novac i slavu. Dajem si za pravo komentar Daliću što ne uvodi Majera prije. Dajem si za pravo komentar što uz Petkovića nije uveo i Oršića protiv Belgije, a Perišića povukao desno umjesto Juranovića jer se Petković i Oršić razumiju kao prst i nokat. Dajem si za pravo upitat se zašto jedan Sučić, fanatik, nije odigrao... Minute?? Ja sam nebitan, užasno sretan i ne osporavam Dalića i njegov rezultat, to nitko nema pravo. Čovjek je Bog hrvatskog nogometa. Ali iz totalno krivog gledišta. Ima stožer uz sebe, Olić, Mandžo, znaju oni jako dobro kako im bivši suigrači dišu. Uvedi mladog lava koji jedva čeka u 65. minuti. Zašto si ga vodio uopće? Pazi, Modrić, sa 37 mora trčat obranu napad 90 minuta i ovaj ga ne vadi. Kovačić je Kovačić, uvodi Majera u sudačkoj 2. poluvremena (Belgija skupina). Super. 

 Pa o tom se i radi...trener u rep treba biti prvo dobar psiholog jer ne treba trener da npr.Modricu,Mesiju ili Ronaldu objasni kako treba igrat nogomet.On treba biti tu da napravi zajednistvo,da ih nalozi prije utakmice i sve njih drzi na okupu,bar ja tako mislim...

Sucic nije igrao jer lik ne idje prema naprid nikako,ocito mu to nije trebalo protiv ovih ekipa,dobar je ali samo defanzivno,a juranovic je kao i perisic vise na njihovoj polovici i odigrao je dobro.

Zasto bi Orsica stavio da igra od pocetka kad ima Sosu i ispred njeg Perisica,petkovica necu ni komentirat,jedino protiv japana nebi bilo mozda manito da je Perisic bio bek,a Orsic krilo pa bi ih mozda tako prije sjebali ali dzaba ti je kad nemas cistu spicu kao sto je bio Mandzo,sve je to nagadjanje i neko nase pametkovanje...vjerovatno oni znaju zasto.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
hrka11 kaže...

 Pa o tom se i radi...trener u rep treba biti prvo dobar psiholog jer ne treba trener da npr.Modricu,Mesiju ili Ronaldu objasni kako treba igrat nogomet.On treba biti tu da napravi zajednistvo,da ih nalozi prije utakmice i sve njih drzi na okupu,bar ja tako mislim...

Sucic nije igrao jer lik ne idje prema naprid nikako,ocito mu to nije trebalo protiv ovih ekipa,dobar je ali samo defanzivno,a juranovic je kao i perisic vise na njihovoj polovici i odigrao je dobro.

Zasto bi Orsica stavio da igra od pocetka kad ima Sosu i ispred njeg Perisica,petkovica necu ni komentirat,jedino protiv japana nebi bilo mozda manito da je Perisic bio bek,a Orsic krilo pa bi ih mozda tako prije sjebali ali dzaba ti je kad nemas cistu spicu kao sto je bio Mandzo,sve je to nagadjanje i neko nase pametkovanje...vjerovatno oni znaju zasto.

 Petković nema što raditi u reprezentaciji a posebno ne u utakmici protiv Brazila. Mislim da je kombinacija Perišić bek a Oršić krilo najbolja opcija protiv Brazila ako Sosa ne bude spreman. Ako bude, onda Sosa-Perišić a s druge strane Juranović-Vlašić. Napad (sad ćete me svi posrati) Budimir ili nitko (možda i bolja opcija). Livaja i Petković sa svojim igračkim navikama i brzinom nemaju što tražiti u toj utakmici. 

12 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Mislis sa svojim trkačkim navikama 😂😂
AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
volegradele kaže...
Mislis sa svojim trkačkim navikama 😂😂

 Navikama i mogućnostima. Livaja je u stanju odraditi 5-6 sprintova po utakmici ako uopće ne sudjeluje u obrambenim zadacima nego balansira na rubu zaleđa. Petković je obrambeno nešto aktivniji ali je sporiji od Livaje. I jedan i drugi su klasa za seoske lige no na ovom nivou su smiješni.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Dajte pošaljite Daliću link teme da se ne mući sa sastavljanjem taktike. Ima sve već gotovo i razrađeno na bugu
2 godine
online
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
hrka11 kaže...
cvaja997 kaže...

 a Perišića povukao desno umjesto jedino protiv japana nebi bilo mozda manito da je Perisic bio bek,a Orsic krilo pa bi ih mozda tako prije sjebali ali dzaba ti je kad nemas cistu spicu kao sto je bio Mandzo,sve je to nagadjanje i neko nase pametkovanje...vjerovatno oni znaju zasto.

Onakav gol, trzaj glavom s 13 metara, može dati samo igrač svjetske klase kao što je Perišić i njemu slični, što Oršić nije, a ti bi stavio Perišića na beka ?!

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
9 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Dalic da valja tražili bi ga najveci klubovi u Europi. Imamo super pojedince i zajedništvo, dalic se boji promjena tako da ce Petković sigurno igrati. Ajd neka mi netko napise koje su to daliceve odluke pomogle igri?
Uvođenje i izvođenje budimira je dokaz da nema ideje. A to sto vi kažete da je psiholog, nek zaposle psihologa onda. Dalic Ima stručni tim ljudi oko sebe koji znaju kako igrači dišu. Treba hvaliti igrače a ne izbornika koji ce s istom taktikom ici i na Belgiju, Japan i Brazil.
12 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Zaporožac kaže...

Onakav gol, trzaj glavom s 13 metara, može dati samo igrač svjetske klase kao što je Perišić i njemu slični, što Oršić nije, a ti bi stavio Perišića na beka ?!

 Perišić je na beku igrao u Interu i u Tottenhamu u utakmicama u kojima je protivnik bio favorit. U nekim od tih utakmica zabijao je iste onakve golove. To što igra beka ne znači da igra samo obranu ali znači da će se potrošiti za 60minuta igre.

12 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Gogy7 kaže...
Dalic da valja tražili bi ga najveci klubovi u Europi. Imamo super pojedince i zajedništvo, dalic se boji promjena tako da ce Petković sigurno igrati. Ajd neka mi netko napise koje su to daliceve odluke pomogle igri?
Uvođenje i izvođenje budimira je dokaz da nema ideje. A to sto vi kažete da je psiholog, nek zaposle psihologa onda. Dalic Ima stručni tim ljudi oko sebe koji znaju kako igrači dišu. Treba hvaliti igrače a ne izbornika koji ce s istom taktikom ici i na Belgiju, Japan i Brazil.

 Dalić je drugi sa Svjetskog prvenstva, finalist Lige nacija i u četvrtini finala drugog Svjetskog prvenstva na kojem sudjeluje. To da mi imamo super pojedince objesi mačku o rep. Imamo Modrića od 37 godina koji je u očitom padu, Brozovića i Perišića koji su dobri igrači i Kovačića koji je vruće/hladno i u klubu i u reprezentaciji tako da je u klubu izgubio status startera. Jedina prava zvijezda i igrač u formi nam je Gvardiol. Ostali igrači su više manje nebitni u lošim klubovima za koje igraju. Imamo najgori napad od svih učesnika SP. Koliko mi god antipatičan Dalić bio, osporavati njegove rezultate i pristup je smiješno. 

 

2 godine
online
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Gogy7 kaže...
 A to sto vi kažete da je psiholog, nek zaposle psihologa onda. Dalic Ima stručni tim ljudi oko sebe koji znaju kako igrači dišu. Treba hvaliti igrače a ne izbornika koji ce s istom taktikom ici i na Belgiju, Japan i Brazil.

Ne postoji fakultet "nogometna psihologija".

Ako netko za npr. nogometnog trenera kaže da je dobar psiholog, to znači da je dobar motivator, dobro poznaje emocionalno stanje igrača, zna ga dobro procijeniti, mora uz to biti dobar poznavatelj nogometne igre u cjelini.

 

Tu su tipični dipl. psiholozi neuspješni.

 

Srbija ima vrhunske pojedince, a lošu reprezentaciju, a tu je kriv loš "nogometni psiholog" Piksi Stojković.

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
2 godine
online
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
BlueMax kaže...

 Perišić je na beku igrao u Interu i u Tottenhamu u utakmicama u kojima je protivnik bio favorit. U nekim od tih utakmica zabijao je iste onakve golove. To što igra beka ne znači da igra samo obranu ali znači da će se potrošiti za 60minuta igre.

Suština je da Perišić i Oršić ne mogu igrati u isto vrijeme.

Sosa je npr. bek a ide naprijed, i zna svoju osnovnu funkciju, a to je da je bek. Perišić je krilni napadač koji pomaže obrani.

 

Zamisli da Perišić krene naprijed, (to bi ga često vuklo jer je po vokaciji napadač) treba se Oršić sjetiti da on treba ići nazad ?!

Oršić za razliku od Perišića bi bio loš bek, i to bi bi rascjep igre na lijevoj strani.

 

 

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
12 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Zaporožac kaže...
BlueMax kaže...

 Perišić je na beku igrao u Interu i u Tottenhamu u utakmicama u kojima je protivnik bio favorit. U nekim od tih utakmica zabijao je iste onakve golove. To što igra beka ne znači da igra samo obranu ali znači da će se potrošiti za 60minuta igre.

Suština je da Perišić i Oršić ne mogu igrati u isto vrijeme.

Sosa je npr. bek a ide naprijed, i zna svoju osnovnu funkciju, a to je da je bek. Perišić je krilni napadač koji pomaže obrani.

 

Zamisli da Perišić krene naprijed, (to bi ga često vuklo jer je po vokaciji napadač) treba se Oršić sjetiti da on treba ići nazad ?!

Oršić za razliku od Perišića bi bio loš bek, i to bi bi rascjep igre na lijevoj strani.

 

 

 Sosa-Perišić je sigurno bolja kombinacija. Perišić-Oršić je ako Sosa nije spreman. Oršić obrambeno uopće nije loš. Protiv Chelsea je više igrao beka nego krilo (a kamoli napadača) dok je Perić bio povučen na četvrtog stopera. On i Ljubičić su odigrali točno ono što bi protiv Brazila trebao odigrati s Perišićem. Zašto Perišić bek - zato jer ima dobru dugu loptu.

12 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Dalić je jasno rekao da ga ne zanima klupski nogomet dokle god je selektor!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 10:52 (Milka30).
13 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
BlueMax kaže...
Zaporožac kaže...

Onakav gol, trzaj glavom s 13 metara, može dati samo igrač svjetske klase kao što je Perišić i njemu slični, što Oršić nije, a ti bi stavio Perišića na beka ?!

 Perišić je na beku igrao u Interu i u Tottenhamu u utakmicama u kojima je protivnik bio favorit. U nekim od tih utakmica zabijao je iste onakve golove. To što igra beka ne znači da igra samo obranu ali znači da će se potrošiti za 60minuta igre.

 Conte uvijek postavlja igru u formaciji 3-5-2 sa tri stopera

Perišić tu igra veznog igrača na lijevoj strani i ima više obrambenih zadataka, nego kada igra klasičnog krilnog napadača u formaciji 4-3-3.

Sosa to isto igra u Sttutgartu, ali je on u Dinamu igrao klasičnog beka, pa mu se nije problem prebaciti na tu poziciju u reprezentaciji.

Perišić nikada nije igrao klasičnog beka. Možda bi i mogao, ali to baš nema smisla isprobavati protiv Brazila. A i pitanje je da li bi on to htio.

 

 

10 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
C64 kaže...

Perišić tu igra veznog igrača na lijevoj strani i ima više obrambenih zadataka, nego kada igra klasičnog krilnog napadača u formaciji 4-3-3.

Sosa to isto igra u Sttutgartu, ali je on u Dinamu igrao klasičnog beka, pa mu se nije problem prebaciti na tu poziciju u reprezentaciji.

Perišić nikada nije igrao klasičnog beka. Možda bi i mogao, ali to baš nema smisla isprobavati protiv Brazila. A i pitanje je da li bi on to htio.

 

 

 Ja sam tu opciju spomenio samo u slucaju da Sosa ne igra inace nista ne dirat,a kamoli oprobavat protiv Brazila.

Origin_Steam: hrka11
2 godine
online
Hrvatska nogometna reprezentacija

Ja bih perišića stavio na špicu i uopće ga ne bih trošio na šprintove po strani, nek terorizira silvu i marquinhosa a na krilo mjesto njega oršića, ukoliko nije dobro uvijek možeš izvaditi oršu i perišića staviti pa skoro bilo kamo on je polivalentan igrač.

2 godine
online
Hrvatska nogometna reprezentacija

Mislim da svaki pokretljivinapadač na svijetu može biti odličan bek, dok odličan bek uglavnom ne može biti vrhunski napadač.

Rijetki su izuzeci, i to nije slučajno.

 

Tako se i vrše selekcije u pionirskoj, pa juniorskoj školi nogometa.

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice