SoC jeftina konfiguracija

poruka: 8
|
čitano: 1.357
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
SoC konfiguracije

Trebam neki komp za online nastavu, gledao sam uzeti kakav rabljeni laptop (ne baš core2duo generacije, noviji od toga), ili kakvu konfu, no nekako sam sve bliži tome da si složim novi komp sa nekom od Asrock ploča koje imaju sve integrirano na ploči, uključujući i procesor. Kupio bih neko jeftino kućište, napajanje, memoriju imam, a sve bi radilo na tv-u preko hdmi-a. Vidim da tu dominira Intel i celeroni, što mi je čisto dovoljno. Također, uglavnom su 2 jezgreni, po performansama koliko vidim čisto dovoljni za office, zoom i što mi već treba. A za par kuna više dobije se 4 jezgreni proc, koji koliko vidim po testovima daje i više od onog što mi treba, a kako će se možda tu i tamo na tom kompu pustiti kakav film, zašto ne imati malo više snage. Recimo, ovo mi se sviđa:
https://www.telebit.hr/mb-asrock-j4105m-fcbga1090-intel-celeron-j4105-1-5ghz-micro-atx-2x-ddr4-intel-soc-vga-dvi-d-hdmi-36mj-90-mxb6c0-a0uayz.html

Imate li iskustva s tim pločama, kako rade win10 na njima, i koja je najoptimalnija opcija? 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: SoC konfiguracije

Iskreno ne znam šta reč za te micro ploče,i da i ne..Mislim da one dolaze bez memorije,pa kad kupiš memoriju i to sve skupa-bolje si uzmi neki "normalan" komp..Možda neki AOM build na njuškalu

13 godina
offline
Re: SoC jeftina konfiguracija
Malo sam izvan događanja u svemu, daj mi reci što je AOM? 🤦
13 godina
offline
Re: SoC jeftina konfiguracija
Malo sam izvan događanja u svemu, daj mi reci što je AOM? 🤦
14 godina
online
Re: SoC jeftina konfiguracija

Bit će da je mislio na OEM.

3 godine
offline
SoC jeftina konfiguracija

Da sorry OEM-Rano mi je ljudi.od 5 sam budan 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SoC jeftina konfiguracija
a ok, već sam mislio da mi je nešto promaklo. tražim po njuškalu taj aom i ništa 🙃
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SoC konfiguracije

pogledaj si neke gotove sa kucistem i napajanjem, fali jedino disk (ubodes nekakav jeftini 250gb ssd unutra).

gigabyte brix, intel NUC..

https://www.nabava.net/pc-gotova-racunala?q=gigabyte+brix

 

ja doma imam verziju sa i3 6100u, 8GB RAM i SSD vec par godina, overkill za ono sto sluzi.

mozda da cak procackas i ebay posto ih se prodaje dosta

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 9:44 (nixass).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice