Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.472
|
čitano: 13.048.208
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Najbrži kaže...

Poslije šar loših iskustva s gamivo.com i ključevima za ESET, odlučio sam se potražiti sreću negdje drugdje. Imate li kakve preporuke za kupiti negdje, a da ključ ne postane nevažeći nakon par mjeseci od kupnje? 

 Najbrži

Ja sam ga kupio ovdje i još je bio BUG popust mislim da sam ga platio oko 10 eur-a

https://www.mmorc.com/ESET-Internet-Security-2020-1-Device-1-Year-Digital-Code-Global.html

Mislim da već 4. godinu kupujem i radi sve bez problema.

Da sad sam pogledao 10,23 EUR-a čak mi ovaj zadnji koju bi trebao biti do kraja 8 mjeseca još radi i na licenci piše do 2026.

Kupio sam za sebe i sina.

 

Evo za manje od 10 EUR-a preko BUG popusta.

https://www.bug.hr/promo/kupite-windows-za-samo-7-eura-ili-office-za-18-eura-i-trajno-ga-koristite-43479

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2024 18:04 (hummer0).
16 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Bok,

u zadnjih mjesec dana hakirano mi je više mailova i računa. Sve sam uspio povratit. No, pitam se u čemu je stvar. Skenirao sam komp sa Windows defenderom, Malwarebytsom, SUPERAntiSpyware, Hitman Pro. Nijedan program nije ništa našao. Instalirao sam Process explorer i ne vidim ništa neubičajno. 

U tih mjesec dana sam dobio onu scam poruku da platim u bitcoinima unutar 48sati ili će objaviti podatke. Nisam ništa platio, već sam jednom prije dobio tu poruku. Danas mi je došao mail da su u procesu kazne za vožnju s maila lakomp@nunin.hr ili tako nešto s jpg privitkom. Ništa nisam otvarao i obrisao sam mail. 

Sve me to čudi, nije mi jasno imali li netko pristup mom računulu ili su negdje dobili moje mailove pa me navlače? Zanima me gdje mogu prijaviti kad dobijem takav mail u kojem se prezentiraju kao policija? Usto, mail su poslali u 2 ujutro na mail koji nije pawnan, provjerio sam na howibeenpawn stranici.

Koje programe da još instaliram kako bi se zaštitio, pogotovo me zanima zaštita od udaljenog pristupa računalu? Ima neki program koji kontrolira promet koji ide prema van i premo kome i onda da ga blokira i izvijesti me?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Alfredo nr.2 kaže...

Bok,

u zadnjih mjesec dana hakirano mi je više mailova i računa. Sve sam uspio povratit. No, pitam se u čemu je stvar. Skenirao sam komp sa Windows defenderom, Malwarebytsom, SUPERAntiSpyware, Hitman Pro. Nijedan program nije ništa našao. Instalirao sam Process explorer i ne vidim ništa neubičajno. 

U tih mjesec dana sam dobio onu scam poruku da platim u bitcoinima unutar 48sati ili će objaviti podatke. Nisam ništa platio, već sam jednom prije dobio tu poruku. Danas mi je došao mail da su u procesu kazne za vožnju s maila lakomp@nunin.hr ili tako nešto s jpg privitkom. Ništa nisam otvarao i obrisao sam mail. 

Sve me to čudi, nije mi jasno imali li netko pristup mom računulu ili su negdje dobili moje mailove pa me navlače? Zanima me gdje mogu prijaviti kad dobijem takav mail u kojem se prezentiraju kao policija? Usto, mail su poslali u 2 ujutro na mail koji nije pawnan, provjerio sam na howibeenpawn stranici.

Koje programe da još instaliram kako bi se zaštitio, pogotovo me zanima zaštita od udaljenog pristupa računalu? Ima neki program koji kontrolira promet koji ide prema van i premo kome i onda da ga blokira i izvijesti me?

 

Jeli ta poruka da trebaš platiti bitcoine se otvorila na računalu ili samo bio mail sa tom porukom? Ako je na računalu, najbolje da ponovo instaliraš Windowse.

Nemoj se prijavljivati na razne nagradne igre i slično na internetu sa svojim glavnim mailom (ili uopće). Iako u ovom slučaju je prekasno. Radije si napravi novi i onda ga čuvaj za bitne stvari ubuduće. I nemoj skidati crackove i slične aplikacije sa sumnjivih izvora ako to radiš.

 

SUPERAntiSpyware je smeće već odavno. Nemoj to koristiti. Malwarebytes je bio dobar, sada je onako. HitmanPro također.

 

Preporučio bih ti da napraviš scan sa Kaspersky Virus Removal Tool i onda sa Norton Power Eraser.

 

Ako si već imao zaraze uz Windows Defender, onda za besplatni antivirus preporučujem Kaspersky Free ili Bitdefender Free.

U browseru uBlock Origin protiv reklama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2024 18:57 (njonji).
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
njonji kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Bok,

u zadnjih mjesec dana hakirano mi je više mailova i računa. Sve sam uspio povratit. No, pitam se u čemu je stvar. Skenirao sam komp sa Windows defenderom, Malwarebytsom, SUPERAntiSpyware, Hitman Pro. Nijedan program nije ništa našao. Instalirao sam Process explorer i ne vidim ništa neubičajno. 

U tih mjesec dana sam dobio onu scam poruku da platim u bitcoinima unutar 48sati ili će objaviti podatke. Nisam ništa platio, već sam jednom prije dobio tu poruku. Danas mi je došao mail da su u procesu kazne za vožnju s maila lakomp@nunin.hr ili tako nešto s jpg privitkom. Ništa nisam otvarao i obrisao sam mail. 

Sve me to čudi, nije mi jasno imali li netko pristup mom računulu ili su negdje dobili moje mailove pa me navlače? Zanima me gdje mogu prijaviti kad dobijem takav mail u kojem se prezentiraju kao policija? Usto, mail su poslali u 2 ujutro na mail koji nije pawnan, provjerio sam na howibeenpawn stranici.

Koje programe da još instaliram kako bi se zaštitio, pogotovo me zanima zaštita od udaljenog pristupa računalu? Ima neki program koji kontrolira promet koji ide prema van i premo kome i onda da ga blokira i izvijesti me?

 

Jeli ta poruka da trebaš platiti bitcoine se otvorila na računalu ili samo bio mail sa tom porukom? Ako je na računalu, najbolje da ponovo instaliraš Windowse.

Nemoj se prijavljivati na razne nagradne igre i slično na internetu sa svojim glavnim mailom (ili uopće). Iako u ovom slučaju je prekasno. Radije si napravi novi i onda ga čuvaj za bitne stvari ubuduće. I nemoj skidati crackove i slične aplikacije sa sumnjivih izvora ako to radiš.

 

SUPERAntiSpyware je smeće već odavno. Nemoj to koristiti. Malwarebytes je bio dobar, sada je onako. HitmanPro također.

 

Preporučio bih ti da napraviš scan sa Kaspersky Virus Removal Tool i onda sa Norton Power Eraser.

 

Ako si već imao zaraze uz Windows Defender, onda za besplatni antivirus preporučujem Kaspersky Free ili Bitdefender Free.

U browseru uBlock Origin protiv reklama.

 

Bio je samo mail s tom porukom. Napravio sam sken s oba i nisu našli ništa, sve je čisto.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Alfredo nr.2 kaže...

Bok,

u zadnjih mjesec dana hakirano mi je više mailova i računa. Sve sam uspio povratit. No, pitam se u čemu je stvar. Skenirao sam komp sa Windows defenderom, Malwarebytsom, SUPERAntiSpyware, Hitman Pro. Nijedan program nije ništa našao. Instalirao sam Process explorer i ne vidim ništa neubičajno. 

U tih mjesec dana sam dobio onu scam poruku da platim u bitcoinima unutar 48sati ili će objaviti podatke. Nisam ništa platio, već sam jednom prije dobio tu poruku. Danas mi je došao mail da su u procesu kazne za vožnju s maila lakomp@nunin.hr ili tako nešto s jpg privitkom. Ništa nisam otvarao i obrisao sam mail. 

Sve me to čudi, nije mi jasno imali li netko pristup mom računulu ili su negdje dobili moje mailove pa me navlače? Zanima me gdje mogu prijaviti kad dobijem takav mail u kojem se prezentiraju kao policija? Usto, mail su poslali u 2 ujutro na mail koji nije pawnan, provjerio sam na howibeenpawn stranici.

Koje programe da još instaliram kako bi se zaštitio, pogotovo me zanima zaštita od udaljenog pristupa računalu? Ima neki program koji kontrolira promet koji ide prema van i premo kome i onda da ga blokira i izvijesti me?

 Pogledaj par videa ovog stručnjaka da ti približno bude jasno kako te hakeri jednostavno mogu hakirati ( tvoj router, tvoj browser, tvoje račune...) pa da probaš poduzeti neke mjere protiv toga.

GAMETAG: ANDIxHR
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Alfredo nr.2 kaže...

Bio je samo mail s tom porukom. Napravio sam sken s oba i nisu našli ništa, sve je čisto.

 

Onda je samo lozinka za mail bila provaljena ili ako si koristio istu lozinku na više stranica, možda ukradena sa neke stranice koju su uspjeli hakirati i onda probali na mail se ulogirati ili nešto slično.

Ili ako si instalirao nešto sa sumnjivih stranica koji se instalirao kao kernel driver ili slično, onda ga antivirus teško može naći i maknuti nakon što je već inficirao računalo, samo reinstal windowsa u tom slučaju pomaže. Zato bolje obraniti prije infekcije, ako je to uopće u pitanju. Teško je ovako reći.

Nadam se da si sada promijenio lozinke na tim računima i da ne koristiš te lozinke negdje drugo.

16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

 Hvala kolega 

EDIT: vrijedi 3 godine?

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2024 21:59 (Najbrži).
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Najbrži kaže...

 Hvala kolega 

EDIT: vrijedi 3 godine?

 Najbrži

A ne znam tamo kad kupuješ piše vrijedi 1 godinu i ovi prije su mi vrijedili po 1 godinu. Ovaj zadnji još vrijedi ne javlja ništa 1god.  i 3 mjeseca.

Ali da vrijedi i 1 nije puno 10 eur-a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2024 22:46 (hummer0).
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

@ Rambox

 

Sjecas li se nekad u stara vremena?

Avira free, PC tools firewall free, Malwarebytes free, SpywareBuster free

 

I onaj Outpost free, AdAware free, S&D free ? Legende ostali zauvjek.

blue sky
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2024 14:02 (RUNNER).
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
RUNNER kaže...

@ Rambox

 

Sjecas li se nekad u stara vremena?

Avira free, PC tools firewall free, Malwarebytes free, SpywareBuster free

 

I onaj Outpost free, AdAware free, S&D free ? Legende ostali zauvjek.

 Zaboravio si jedan oko kojeg su se koplja lomila... CIS 

GAMETAG: ANDIxHR
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Jedan je jedini SuperAntiSpyware 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Naravno legendarni CIS..ima toga jos za pobrojati, iako sam ja  bio favorit Privatefirewall.

 

Sjecas li se Ashampoo firewall free? 

blue sky
16 godina
online
Ultimativna antivirus tema - P&O

...back in time...

 

Ovo jos stoji kod mene na "tavanu"  

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 16:23 (djigibao).
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

@ vrinho

 

Meni u upotrebi SuperAntiSpyware naveliko, beton armirani.

 

@djigi

 

Dobra stara vremena i mnogi su ostali po modernim izgledima ali neke legende otisle forever.

 

 

 

blue sky
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 17:34 (RUNNER).
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...

Ovo jos stoji kod mene na "tavanu"  

 A gdje ti je u kolekciji onaj kineski spyware Qihoo 360?

16 godina
online
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
...vjerojatno u kanti sa jos nekom ekipom, a i ovo sto stoji bi trebalo obrisat ali sta cu kad sam nostalgican...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Qihoo i Baidoo jaki bili ko beton, 3 virusna engina lagan  dobra detekcija a dere ti po kompu privatne filove.

blue sky
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Nemamo više posla tu na temi od kako je Win10 došao...

 

Sami windowsi su sigurniji, Defender je postao dosta dobar, browseri su se sigurnosno unaprijedili... nema više problema.

 

Duuugo vremena nisam uopće imao third party AV, samo na browseru proširenja u obliku AdGuarda sa podešenim filterima i BitDefenderov Traffic Light.

 

Nema nikakvih virusa ili problema... sve eventualne opasnosti su mi već u browseru blokirane, AV nema nikakvog posla...

 

Stavio sam si nedavno  BitDefender free koji ima ipak bolju zaštitu od MS Defendera i kod prvog skeniranja nije pronašao ništa na sistemu a duuuugo sam imao samo Ms Defender!

 

Da, nisam rizičan korisnik, ne idem po torrentima, ne skidam pirateriju, crackove ili nešto takvo, ne zalazim xxx stranice pa se nemam kako niti zaraziti.

Onaj tko je rizičan korisnik nek si kupi BIS i vjerujem da neće biti problema!

 

Nema tu puno mudrosti... imaš par najboljih programa i svaki će te zaštititi skoro od svega osim od korisničke glaposti kada manualno dozvoli pokretanje nečega na što te AV upozorio da je opasno!

 

 

GAMETAG: ANDIxHR
15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Defender i osigurati browser. Danas drugo ne treba. Eventualno onaj "semafor" za reputaciju stranica i to je to.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i oni drugi, žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

Nemamo više posla tu na temi od kako je Win10 došao...

 

Sami windowsi su sigurniji, Defender je postao dosta dobar, browseri su se sigurnosno unaprijedili... nema više problema.

 

Duuugo vremena nisam uopće imao third party AV, samo na browseru proširenja u obliku AdGuarda sa podešenim filterima i BitDefenderov Traffic Light.

 

Nema nikakvih virusa ili problema... sve eventualne opasnosti su mi već u browseru blokirane, AV nema nikakvog posla...

 

Stavio sam si nedavno  BitDefender free koji ima ipak bolju zaštitu od MS Defendera i kod prvog skeniranja nije pronašao ništa na sistemu a duuuugo sam imao samo Ms Defender!

 

Da, nisam rizičan korisnik, ne idem po torrentima, ne skidam pirateriju, crackove ili nešto takvo, ne zalazim xxx stranice pa se nemam kako niti zaraziti.

Onaj tko je rizičan korisnik nek si kupi BIS i vjerujem da neće biti problema!

 

Nema tu puno mudrosti... imaš par najboljih programa i svaki će te zaštititi skoro od svega osim od korisničke glaposti kada manualno dozvoli pokretanje nečega na što te AV upozorio da je opasno!

 

 

 Meni su scaneri najvazniji. Malwarebytes i Superantispyware ili npr. Norton eraser ili Sophos scaner.

Svaki sumnjiv folder ili neki exe file  prescenirati i to je to.

Sto se tice online virusa nema toga odavno, browser traffic lights  to rjesava uz jos neke slicne.

 

blue sky
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
RUNNER kaže...

@ Rambox

 

Sjecas li se nekad u stara vremena?

Avira free, PC tools firewall free, Malwarebytes free, SpywareBuster free

 

I onaj Outpost free, AdAware free, S&D free ? Legende ostali zauvjek.

Zeleno radi i dalje, eto ti ga na stara verzija i dalje radi na Windows 7 ili stari AMD komp jaše dalje nema crkavanja.Zeleno je jednostavno+pregledno, i neusporedivo bolje od Windows Firewall smeča sa kojim nemaš nikakve smislene i brze+pregledne kontrole za baš ništa.Zeleno ima i recimo lagani HIPS, ili nije Comodo Firewall s kojim večina ljudi ne zna šta bi ili prekomplicirano itd.

 

 

A gle to su bila stara vremena, kad Kaspersky nije nudio nikakvu besplatnu AV verziju.Danas je sasvim druga priča, dakle treba ti samo Kaspersky Free+Ublock Origin i to je to.

 

Svi ostali alati su debelo nepotrebni, kad bi i bili aktivni ili u bilo kakvoj uspordbi kao danas čokljava Avira itd.

andi.cro kaže...

Nemamo više posla tu na temi od kako je Win10 došao...

 

Sami windowsi su sigurniji, Defender je postao dosta dobar, browseri su se sigurnosno unaprijedili... nema više problema.

 

Duuugo vremena nisam uopće imao third party AV, samo na browseru proširenja u obliku AdGuarda sa podešenim filterima i BitDefenderov Traffic Light.

 

Nema nikakvih virusa ili problema... sve eventualne opasnosti su mi već u browseru blokirane, AV nema nikakvog posla...

 

Stavio sam si nedavno  BitDefender free koji ima ipak bolju zaštitu od MS Defendera i kod prvog skeniranja nije pronašao ništa na sistemu a duuuugo sam imao samo Ms Defender!

 

Da, nisam rizičan korisnik, ne idem po torrentima, ne skidam pirateriju, crackove ili nešto takvo, ne zalazim xxx stranice pa se nemam kako niti zaraziti.

Onaj tko je rizičan korisnik nek si kupi BIS i vjerujem da neće biti problema!

 

Nema tu puno mudrosti... imaš par najboljih programa i svaki će te zaštititi skoro od svega osim od korisničke glaposti kada manualno dozvoli pokretanje nečega na što te AV upozorio da je opasno!

 

 

Neam to puno veze sa W10, i pogotovo sa žutim kad znamo da je njihova Ramsomware zaštita propisna truba.

 

Slaba aktivnost teme je opčenito direkt vezana sa padom aktivnost foruma.

 

Ja sam testiral sve i svašta kad mi je bilo dosadno, i nisam ja kriv kaj se Kaspersky na radu u Windowsima pokazal kao debelo najbolji izbor.

 

Nisam tolko pijan, da dam ili prepustim Mikrošuft budaletinama da mi sa svojim kramp Antivirusom usputno paze na sigurnost.

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ako nisi "rizičan" korisnik onda je sasvim dobar i dolazi sa winsima pa korisnici nemaju brige oko traženja nekog trećeg av programa...

 
 

 

GAMETAG: ANDIxHR
Poruka je uređivana zadnji put danas u 2:35 (andi.cro).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice