ESET NOD32 Antivirus

poruka: 29
|
čitano: 4.778
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
ESET NOD32 Antivirus
Na Windows 11 x64 Pro Beta Build 22622.450 imam instaliran ESET NOD32 Antivirus. Legalan je.

Imam SSD na kojemu je particija C na kojoj je Windows. Na jednom HDD-u imam particiju D, a na drugom imam particiju E. Prilikom otvaranja mapa na particiji D i E imam problema kod otvaranja jer mi antivirus skenira i puno mi usporava otvaranje mape. Windows Defender je isključen.
12 godina
neaktivan
offline
Re: ESET NOD32 Antivirus

a pitanje je? 

 

vidi pod "rezidentna zaštita sistemskih datoteka" tamo možeš podesiti što će skenirati, kada i kako. Pa se probaj s tim igrati.

15 godina
offline
ESET NOD32 Antivirus

Probao sam to, ali problem i dalje ostaje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: ESET NOD32 Antivirus
Mandak kaže...

Probao sam to, ali problem i dalje ostaje.

 Jesi li siguran da je do nod32? kad ga ugasiš sve je ok?

15 godina
offline
ESET NOD32 Antivirus

Kada isključim ESET problem ostaje. Ne mogu vjerovati da defender koji je isključen stvara problem.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: ESET NOD32 Antivirus
On neće bit isključen i da ga obrišeš 😁
15 godina
offline
ESET NOD32 Antivirus

S obzirom da imam ESET, Defender mi je samo smetnja. Na razne načine sam ga isključio, ali bez uspjeha. Čak sam u postavkama Defendera isključio skeniranje za particije D i E, ali ni to ne pomaže. 

 

 

https://i.postimg.cc/D0m4hZX8/2022-08-04-20-41-48-Sigurnost-u-sustavu-Windows.png

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.8.2022 20:49 (Mandak).
3 godine
offline
ESET NOD32 Antivirus

Imaš Toggle Defender s MDL foruma. Provjereno radi samo moraš prvo isključit Tamper Protection.

15 godina
offline
ESET NOD32 Antivirus

I to sam probao, ali problem ostaje.

14 godina
offline
ESET NOD32 Antivirus

Isključi ga u featureima.

15 godina
offline
ESET NOD32 Antivirus

Nikakvo isključivanje Defendera ne pomaže. Izgleda da je Microsoft zakomplicirao stvar do daske. 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: ESET NOD32 Antivirus
Ni gpedit.msc iz Runa?
13 godina
offline
ESET NOD32 Antivirus

Ajde ti privemeno deinstaliraj ESET-a da budemo siguran da isti ne radi problem. Jer, čak i ako isključiš zaštitu u stvarnom vremenu, on je i dalje uključen samo što aktivno ne traži prijetnje nego pasivno.

15 godina
offline
15 godina
offline
ESET NOD32 Antivirus

Bio sam privremeno deinstalirao i problem je ostao isti. Što se tiče zaštite dobio sam ovu poruku:

 

https://i.postimg.cc/05nZQMmy/2022-08-05-12-58-38-Sigurnost-u-sustavu-Windows.png

3 godine
offline
ESET NOD32 Antivirus

To ne radi valjda već deset verzija windowsa. Pa nije bez veze ona ToggleDefender skripta koju sam linkao prije koje gasi hrpu servisa, editira registry, scheduled tasks itd itd....

 

Samo prvo se treba isljučit Tamper Protection. Onda ona skripta. Onda vidi u Task Manager jel se vrti još uvjek Antimalware Service Executable. Ako nije nigdje u procesima onda je to to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2022 13:15 (BinaryJesus).
13 godina
offline
Re: ESET NOD32 Antivirus
Mandak kaže...

Bio sam privremeno deinstalirao i problem je ostao isti. Što se tiče zaštite dobio sam ovu poruku:

 

https://i.postimg.cc/05nZQMmy/2022-08-05-12-58-38-Sigurnost-u-sustavu-Windows.png

Ako je Defender isključen, a ESETa nema na računalu, problem radi neki treći program. Pokreni Windowse u Safe Mode i pogledaj kakvo je onda stanje.

15 godina
offline
ESET NOD32 Antivirus

Odradio sam sve i dobio ovo, ali je problem ostao. Je sam li negdje pogriješio, ne znam. 

 

https://i.postimg.cc/BnWbZXHT/1.png

 

https://i.postimg.cc/SNLRsmrH/2.png

 

https://i.postimg.cc/28xjY2jD/3.png

13 godina
offline
Re: ESET NOD32 Antivirus

Kompliciraš stvari bez veze. Defender se sam isključi kada imaš instaliran antivirusni program trećih strana. Isti može samo periodički napravit skeniranje i to se može isključit uz pomoć opcije u istom. Program Windows Defender radi jer isti obavlja više funkcija, od upravljanja vatrozidom do SmartScreena. Ali antivirusna komponenta je isključena čim se instalira antivirusni program treće strane i javi Defenderu da preuzima ulogu zaštite. 


Rješenje svog problema potraži negdje drugdje, a ne u Defenderu koji je isključen. Možda je baš problem u tome što imaš instaliranu Beta verziju operacijskog sustava, odnosno, verziju namijenjenu za testiranje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2022 14:54 (Marko :D).
15 godina
offline
ESET NOD32 Antivirus

Ja nisam rekao do čega je. Da znam do čega je ne bih ovdje tražio pomoć. Nešto mi prouzrokuje smetbnje. Beta verziju koristim dosta dugo. Moguće je da je problem u ovom Buildu. Ne isključujem to. Znam da kad je instaliran antivirus treće strane da se defender isključuje. 

 

U safe modu sve naprosto leti. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2022 15:35 (Mandak).
9 godina
offline
ESET NOD32 Antivirus

Mislim da tebe zeza to što ti se hard ugasi i onda dobiješ taj delay dok se hard ne upali. Probaj u Control Panel\Power Options\Edit Plan Settings\advanced power settings, nađi turn off hard drive i ugasi(mislim da moraš stavit 0), po defaultu je na 5 minuta.

15 godina
offline
ESET NOD32 Antivirus

Ne znam je li ovo. I nakon ovoga problem ostaje isti.

 

https://i.postimg.cc/8c4B2N7S/1.png

 

https://i.postimg.cc/8517qWM7/2.png

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: ESET NOD32 Antivirus
Da, to je to. Čuješ kad ti se hard pali.
Snimi video kako izgleda taj problem.
13 godina
offline
ESET NOD32 Antivirus

Što sve od programa imaš instalirano, a da radi konstantno?

15 godina
offline
ESET NOD32 Antivirus

Svi programi rade u redu. Problem je kada otvorim mapu u kojoj ima više datoteka. Kada mišem listam te datoteke to traje dosta dugo. U jednoj mapi imam oko 250 podmapa i video datoteka. Kada okrećem tipku u sredini na mišu datoteke se počnu listati i onda zastane jedno vrijeme i nakon nekoliko sekundu mogu nastaviti i to traje i traje. Kao da mi nešto skenira ovu mapu i datoteke u njoj. Mape s kojima imam problema su na HDD-u, particija E, a sustav je na SSD-u, particija C.

12 godina
neaktivan
offline
Re: ESET NOD32 Antivirus
Mandak kaže...

Kada isključim ESET problem ostaje. Ne mogu vjerovati da defender koji je isključen stvara problem.

Na osnovu čega zaključuješ da je problem bio sa NOD32, a sada da je u pitanju Defender? Ima nekakav pokazatelj ili samo pretpostavljaš?

 

Probaj pokrenuti windowse u safe modu pa vidi postoji li i dalje isti problem.

 

EDIT: ovo sam jutros napisao i zaboravio kliknuit pošalji. 

 

Vidim da se dosta toga napisalo u međuvremenu.

 

Ti si u startu iznio pretpostavku da je problem u anti-virusnom, pa sam mislio da imaš nekakav razlog zašto to misliš, ali sada mi se čini da je to bila samo tvoja pretpostavka.

 

Kako ti je podešen "view" u "windows exploreru", ako je podešen na icons ili tiles onda je normalno kad imaš puno slika ili video zapisa da windowsi pokušavaju kreirati slikicu, ako su u pitanju velike video datoteke onda će to i potrajati, pogotovo kad je u pitanju klasični HDD.

Koliko imaš slobodnog prostora na tom HDD-u?

Probaj "view" prebaciti na "details" ili običnu listu, pa javi rezultat.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2022 17:44 (mzopg).
15 godina
offline
ESET NOD32 Antivirus

Ne znam do čega je. Sumnjao sam na Eset i defender jer oni skeniraju računalo. Već sam gore u jednom svom komentaru napisao da u safe modeu sve naprosto leti. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2022 17:40 (Mandak).
12 godina
neaktivan
offline
Re: ESET NOD32 Antivirus
Mandak kaže...

Ne znam do čega je. Sumnjao sam na Eset i defender jer oni skeniraju računalo. Već sam gore u jednom svom komentaru napisao da u safe modeu sve naprosto leti. 

Ne skeniraju ti samo oni računalo, Windowsi imaju hrpu servisa koji odrađuju indeksiranje datoteka, kreiranje thumbsa.

 

Otvori task manager pa klikaj po folderima na hdd-u i prati preko task manager procesa, perfomansi i resource monitora što stvara to opterećenje.

15 godina
offline
ESET NOD32 Antivirus

U Task Manager nekoliko postotaka porastu Desktop Windows Manager i Windows Manager. Ostalo ništa ne reagira. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice