Samsung Galaxy S20/S20+ izdvojena tema

poruka: 1.233
|
čitano: 365.826
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Pozdrav
Evo da se i ja ukljucim u temu 

Molio bih par osoba na ovom forumu i u ovoj temi da mi objasne na koji nacin samsung svrstavaju u najkompaktniji mobitel današnjice uz smeče od procesora, pregrijavanje, probleme sa software nakon update itd?
Evo mojeg primjera.
Nakon Huawei P20 kojeg sam koristio 2 godine i mobitel bio bez ikakve mane, odlucio sam ga promjenit za nesto novije i uzeo S20
S20 sam imao punih 5 dana, prodao ga i kupio P30 Pro (Jer sam u meduvremenu P20 prodao)
Znaci S20 maknem ujutro sa punjaca u 7 sati, koristen samo fejs, instagram, viber i internet, znaci sto svaka osoba koristi (ne igram igrice na mobitelima) i u 5 popodne on meni prazan totalno, halo u 5 popodne?!?
P20 koji je bio star 2 godine, do 5 popodne sam ja imao jos 40-45% baterije sa istim koristenjem, na P30 Pro 60-70%
Nakon 10-15 minuta koristenja S20 na internetu, messenger itd zagrijao se na straznjem djelu ispod kamere nevjerovatno jako, iskreno nikad nisam ni mislio da se mob moze tako jako zagrijat, te odma uspori performanse zbog velike temperature (zagrijalo se smece od procesora logicno) 
JEDNU crticu signala sam po kuci morao trazit (sa P20 i sa P30 Pro nikad takvih problema)

Kamera nije neki wow, ocekivao sam vise... 

Punjac od 25w nije neka radost s obzirom na cijenu mobitela

Čitač otiska prsta očajno spor

Ima tu jos sitnica
Jedino sto me fasciniralo kod S20, to je UFS 3.0 memorija, brutalan 120hz ekran i dobro ozvucenje, ali nazalos samo to.
Samsung kod mene nece vise nikad, barem ne dok je u njemu smece od exynosa, meni netreba mobitel za skoro 6 soma kuna sa kojem cu ja vuc powerbank ili punjac gdje god da idem

Frend uzeo S20+, nije se bas usrecio, mrvicu duze drzi baterija posto je i malo jaca ali mjenja ga za bilošta samo da nije samsung
Drugi frend i cura, oboje uzeli u isto vrijeme S10+
Ona nije ažurirala software i izdrzi joj baterija do dan i pol
On ažurirao software nemoze izgurat do navecer sa jednim punjenjem (Prije azuriranja drzao isto dan i pola)

Iskreno meni takav mobitel za 5-6 soma kuna nema smisla kupovat sa takvim problemima, ne kuzim ljudi koji jos Samsung hvale.
Ne hejtam nikog, nemojte me prozivat i da se sad svađamo i prepiramo bezveze, ali to su činjenice... 
Kako iPhone ima svoje kupce, tako ima i Samsung koji ce ga vjecno hvalit pa da i izađe mob kojeg treba punit svaka 2 sata
Ali to je tako
Trenutno koristim P30 Pro i usudio bih se reci da sam puno zadovoljniji sa njim nego sa S20 u svakom pogledu, ali bas svakom
Lp

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 23:25 (LukaSokol1).
 
6 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Kao nastavak prethodne kritike, je li tko od forumaša nabavio Galaxy S20/+ sa SD865 procesorom?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+

Potpisujem sve sto si napisao.

 

Probao sam sve moguce solucije koje su na netu nista nije uspijelo a i glupo mi je da moram 1349 stvari pogasit da bi mi baterija dulje trajala..

Na stranim forumima se isto zale na S20  sa exynos procesorom dok snapdragon nema takvih problema.

Max Sota sam imao oko 4h

Mozda nakon cca 20og update uspiju nesto popravit.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Danas stigao sa Ebay-a adapter usb-c na 3.5 jack.. (to je već 3 kom) užasno mi je važan adapter, jer ne mislim mjenjat auto zbog moba.
I naravno uređaj ne podržava...
Pa mislim ono... koji klinac ?
Sada Vas molim , da li tko zna da ima u Hr odnosno da mi dođe što brže adapter koji R A D I.
Izluđen sam više sa tim nastavcima...
Dođe mi da mob prodam.. pa nije vrijedan ove moje muke i čekanja.
Tnx svima !!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Bio je u SD ili HT centrima original Samsungov bijeli po 100kn ako se ne varam, taj mora raditi. Ima li ga još uvijek ne znam, googlaj.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Googlam al mi ne ide. Svaki koji naručim ne radi :(
16 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Čitaj šta pišem, nađi original Samsungov i taj kupi.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Pejazu kaže...
Googlam al mi ne ide. Svaki koji naručim ne radi :(

 Samo malo,imas u autu aux prikljucak?

Ako imas nabavi blutut adapter na aux.

Ja sam sebi nabavio i spojis se s blututom ne izgleda lose,na njem se mores javit,saltat pjesme,a puni se preko usb-a.A fora je sto taj dio koji ide u aux moze se ukljucit u autoupaljac koji je njegov drugi dio i tako se punit takodjer jos ima prikljucaj za 2moba punit.

120kn sam platio extra stvar.

 

Evo kao ovo.

 

.

 

Valjda sam te dobro skuzio,da zelis mob spojit na radio od auta.

 

Ako si u Bih ili imas nekog vamo evo ti link gdje sam ja uzeo sad je oko 100kn.

 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2020 16:50 (hrka11).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Imam za pozive, al nažalost ne i za audio. Dobro si razumio.

Imam aux i sve je bilo ok dok nisam kupio j.. telefon koji nema 3.5 jack.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Sad sam naručio orginal pa eto kako je orginal.
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+

Ovo sto sam ti poslao bi ti idealno bilo...stvarno extra stvar,ali ok ako si vec nabavio,vlajda ce ti radit.

Origin_Steam: hrka11
3 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Nisam nabavio. Ugrađen je u radio, ako misliš na pozive. Ja imam problem sa puštanjem glazbe. I ako ide na upaljač stvarat će mi probleme za punjenje moba. I ovako mi ide na živce jel moram sa žicom spajat u 21 stoljeću...
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2020 19:29 (Pejazu).
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Pejazu kaže...
Nisam nabavio. Ugrađen je u radio, ako misliš na pozive. Ja imam problem sa puštanjem glazbe. I ako ide na upaljač stvarat će mi probleme za punjenje moba. I ovako mi ide na živce jel moram sa žicom spajat u 21 stoljeću...

 Ti ocito onda nisi pogledao ovo sto sam ti poslao da jesi vidio bi o cem se radi i kako funkcionira i radi ceg ti kazem da bi ti lakse bilo.

Uredjaj koji ima upaljac za punjenje 2 mobitela uz to ima dio koji se odvoji i usetka u aux,a na taj uredjaj se spojis bezicno blututom i to je to.

Znaci imas uredjaj za pustanje glazbe itd...preko blututa i dio koji ide u opaljac preko kojeg mozes 2 mobitela ili sta oces punit.

Origin_Steam: hrka11
3 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Ma naravno da sam vidio... kako puni taj usb ? Jel dovoljno brz ? Kako ću onda sa javljanjem na telefon ? Oće se brkati sa ovim što imam ugrađeno u autu? Sto podpitanja me pati... kako se on povezuje sa radiom ?!?
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2020 22:24 (Pejazu).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Neki bi trebali naučiti razliku između pojmova najkompaktniji i najkompletniji.....
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2020 0:01 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Pa pogledaj video sve ti je objasnjeno...ustekas ga u aux,a ovaj uredjaj kojim punis mobitele ustekas u upaljac i imas punjac za 2. mobitela i blutut koji idje u aux...nece ti se brka spojis mob samo na ovaj koji si kupio i to je to...sve na njeg radis,pre jednostavna i mocna stvar,sve dobijes u jednom.Pa iz videa bi ti trebalo bit sve jasno,stvarno top stvar.
Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Vrijeme je da se i ja pridružim temi.

Prelazim sa iPhonea 8 Plus na Galaxy S20+.... sada me zanima ako ima netko tko je bio u istoj situaciji kao i ja oko prelaska, imali koji savjet?

 

Te ono što me zanima najviše je to pošto S20+ na sebi ima postavljenu tvornički foliju, dali ste nju skidali te stavljali zaštitno staklo ili ste staklo stavljati direktno na foliju ili ste pak ostavili samo tako sa folijom?

 

Jer nisam znao da dolazi sa folijom pa sam odmah naručio i zaštitno staklo......

 

i općenito neki savjeti

 

kako ste zadovoljni s mobom.....

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Gale92 kaže...

Vrijeme je da se i ja pridružim temi.

Prelazim sa iPhonea 8 Plus na Galaxy S20+.... sada me zanima ako ima netko tko je bio u istoj situaciji kao i ja oko prelaska, imali koji savjet?

 

Te ono što me zanima najviše je to pošto S20+ na sebi ima postavljenu tvornički foliju, dali ste nju skidali te stavljali zaštitno staklo ili ste staklo stavljati direktno na foliju ili ste pak ostavili samo tako sa folijom?

 

Jer nisam znao da dolazi sa folijom pa sam odmah naručio i zaštitno staklo......

 

i općenito neki savjeti

 

kako ste zadovoljni s mobom.....

 Imam S20 i nisam zadovoljan na bateriju i pregrijavanje nakon 10min koristenja..

Iskreno sad mi je zao sto nisam uzeo Iphone 11 ili 12 sto dolazi.

Sto se tice  zastitnog stakla to nisam stavljao.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Pozdrav evo ja sam preša sa s9+ na s20+ i mogu reci da sam zadovoljan nije tako veliki skok kao sa s7 na s9. Mob se sigurno malo vise grije nego sta bi triba al sta se baterije tice sasvim je okej na samsungu sam vec 6 godina tako da ni ne neznam za bolje :) jedino sta me razocaralo je taj fingerprint senzor, onaj fizicki na s9 je daleko bolji i brzi
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Par dojmova o S20 5G, imam OP7 za usporedbu.

 

baterija uzasna,grije se pošteno i u mirovanju na 4G samo odlazi baterija. uz napomenu da imam ugasen AOD, fhd rezolucija i 60hz.

 

Fingerprint senzor je toliko loš da još ne vjerujem da moze biti toliko los,na op7 je to instant isto kao i face unlock. na s20 face unlock radi puno puno losije.

 

Signal je dosta slabiji nego na op7.

 

Kamera i nije nesto woow, prosječna.

 

Ako gledamo rad na 60hz, OP7 rastura a S20 je kao puž, tek na 120hz S20 parira OP7 u glatkoci rada.

 

Uglavnom razočaran sam ovim mobitelom, očekivao sam puno više i sigurno ne vrijedi te novce. Jadni oni koji daju 6000+ kn za njega i dobiju poluproizvod.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Samo da se nadovežem. Uzeo sam S20+ prije mjesec dana i mogu potvrditi da je mobitel lutrija jer sve probleme koje kolege imaju ja zbilja nemam.

 

Mobitel bude topliji nakon dužeg korištenja, ali ništa ekstremno. Evo ovih dana je bio na plaži na preko 30-ak stupnjeva, fotografirao sam i snimao videe i bio je hladan.

 

Nema random zagrijavanja. Baterija na 120Hz oko 3-4 sata SoT-a što je za moje potrebe ok jer mi je to dan-dan i pol uporabe (tu i tamo koja fotka, wifi i 4G combo, poruke i spotify).

 

Moram samo naglasiti da na njemu nemam nikakvih igrica niti se igram pa taj dio nisam ni "testirao".

 

Sve u svemu ja sam poprilično zadovoljan (u toj mjeri jer ga nisam ni platio u punoj cijeni), ali vjerujem da je model teška lutrija.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+

Nije problem u bateriji, problem je u exynos procesoru koji tu bateriju nepotrebno cijedi

6 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

a nije bas ni Exynos toliko smece koliko se pljuje po njemu (ukljucujuci i mene)

 

na ovome testu se vidi da je najveci krivac za losiju autonomiju baterije, 120Hz mode, i na Exy i na SD

 

https://www.anandtech.com/show/15647/samsung-galaxy-s20-ultra-snapdragon-exynos-battery-life-preview#:~:text=In%20absolute%20battery%20life%20figures,9%20hours%20in%20our%20test.&text=The%20Exynos%20S20%2B%20in%20the,year%20within%20a%20few%20minutes.

 

 

 

u slucaju ultre, Exy je cak i bolji nego SD sto se tice trajanje baterije

 

ako procitate cijeli tekst, vidjet cete da ima Samsung tu jos dosta posla oko optimizacije toga panela i njegovog osvjezavanja ua oba SoC-a

 

nevjerovatno je da toliku kolicinu energije trosi u "idle" modu kada je ekran ugasen, stvarno brutalan drain

 

uglavnom, ako hocete da vam baterija super traje, ne koristite 120Hz mode, ili probajte podesiti na 96Hz

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2020 10:27 (3dfx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Meni je u idleu odlična potrošnja. Koristim AOD, ali sam isključio "wake on pick up".

 

Preko noći, uz ugašen Wifi i ugašene mobilne podatke je potrošnja oko 4-5%. Prije gašenja kliknem na widget za optimiziaciju i to je to.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Pa oce se ikako to moc rijesit kroz update ili optimizacije?

Ja sam osobno planirao sebi uzeti s20+ ali radi sveg procitanog ovdje i na drugim mjestima sam odustao i uzeo iphone 11.

 

 

Koristio sam samsung s9 do neki dan skoro 2g je u mene bio,mob je ok ali od pocetka mu baterija nista posebno pogotovo u zadjnje vrime.

Da nisam pogasio sve zivo i da nisam palio optimized power mode ili kako se vec zove nebi baterija izdrzala od 7h do 1 popodne,lose skroz.

Dosta mi je takvih sranja i da moram milijun stvari kliknit da bi sacuva malo bateriju to mi je debilana (a dadnes ne male pare za mob) pa sam sad za sad na 11ci.

 

Ako budu nest minjali sto se tog tice vjerovatno cu minjat iphon za s20.

 

Kakva je kamera kad se usporedi sa s10 ili s9?

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Dodinho kaže...

Meni je u idleu odlična potrošnja. Koristim AOD, ali sam isključio "wake on pick up".

 

Preko noći, uz ugašen Wifi i ugašene mobilne podatke je potrošnja oko 4-5%. Prije gašenja kliknem na widget za optimiziaciju i to je to.

 upravo o tome i govori anandtech clanak

 

inace 4-5% preko noci je previse, pogotovo sto imas sve zivo ugseno

 

za usporedbu, meni je 2% na S10+, a nemam nista ugaseno, niti LTE, niti WiFi, niti BT, niti AOD, i imam Galaxy watch na ruci dok spavam

 

stvar je jasna, trebaju samo popraviti optimizaciju

 

zasto da ti panel radi na 120Hz ako nista ne gledas na njemu, kao sto je idle mode

13 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

popraviti optimizaciju => staviti Snapdragon

 

dok ne krene potpuni (ili barem veći) bojkot na Exynos modele zbog ovih problema, i dalje će nam ga trpati po istoj cijeni 

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
ministar kaže...

popraviti optimizaciju => staviti Snapdragon

 

dok ne krene potpuni (ili barem veći) bojkot na Exynos modele zbog ovih problema, i dalje će nam ga trpati po istoj cijeni 

 pa SD ima isti problem sa potrosnjom baterije, zbog 120Hz panela cije je osvjezavanje aktivno 24/7, bez obzira da li se ekran koristi ili ne, pogledaj gore na linku test

7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Ultra model na tcomu, 2. mali update u kolovozu...
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Nema to veze sa 120hz, on i na 60hz trosi bateriju abnormalno, znaci znaci obicno citanje vijesti i to jos uz dark temu i vidis kako postoci baterije samo odlaze. Na 120hz je to naravno jos vise izraženo.

 

Fuckas ti to ako moras stalno nesto drk... po tim stednjama da bi mob izgurao jedan dan. Obzirom na kapacitet baterije trebao bi biti super po tom pitanju..

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice