Dupont 6pin

poruka: 6
|
čitano: 3.708
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Dupont 6pin

Pozdrav,

 

izgorio mi je konektor u ekranu i ne uspijevam nigdje kod nas u trgovinama iskopati gdje ima.

 

Google kaže da se zove dupont 6 pin konektor, definitivno je taj koji meni treba samo ne znam jel tražim kod nas u trgovinama pod krivim imenom možda.

 

Ugl, evo fotke, pa ako netko ima ideju gdje da kupim bio bi zahvalan,

If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dupont 6pin

-inače to je 'normalan' interni konektor za jumpere-žice kao usb i frontpanel.. pa možeš iskoristiti neki od tih konektora, audio-usb .. jedino što su do 4-5 komada pa trebaš dodati-kemijati za šesti, npr pc-zvučnik je 4-pin.

-iz bilo kojeg starog računala možeš isčupati tih par žica-konetora..

-nekad bi takve stvari tražio u čipoteci, no već duže jedva preživljavaju + to nije roba koja bi bila zanimljiva (promet par kuna godišnje..) pa 99% nitko u trgovini ne drži dok je jeftikaner kućište recimo 100-150kn za usporedbu..

 

npr čak na amazonu nedostupno (prvi link koji izbaci google..) ima takvih kitova, no lakše-brže je isčupati par žica iz starog računala..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Dupont 6pin
To je klasični ženski header, 2.54mm pitch. Imaš na Aliu takvih. Moj savjet ti je da kupiš ženski šest pinski i zalemiš žice, inače još moraš kupit metalne dijelove koje moraš zakrimpat i gutnit u konektor.
15 godina
offline
Re: Dupont 6pin
Nije to taj koji mi treba, fulao sam sa googlanjem(+ne vidim baš najbolje :D) Stigli su mi pinovi ali meni ipak treba ovo sa fotke. Probao sam pinove izvaditi iz headera koji je došao i zalemiti ali nula bodova, ne leme se 😂.
Tako da, pomagajte...
If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dupont 6pin
Nije to taj koji mi treba, fulao sam sa googlanjem(+ne vidim baš najbolje :D) Stigli su mi pinovi ali meni ipak treba ovo sa fotke. Probao sam pinove izvaditi iz headera koji je došao i zalemiti ali nula bodova, ne leme se 😂.
Tako da, pomagajte...
If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Dupont 6pin

Moraju se dati zalemiti.

Moraš imati čisti vrh na lemilici, mjesto di lemiš obavezno ošmirglaj i stavi gore dosta paste (bez nje zaboravi).

Ide bez problema tak, radio sam sto puta.

 

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice