Razvoj WEB SHOP-a

poruka: 19
|
čitano: 10.215
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Razvoj WEB SHOP-a

Pozdrav,

 

Zna li netko kako otvoriti web shop? Prijatelj mi je pitao programera ali čini se da treba imati prijavljenu firmu unaprijed i nekakav dogovor s bankama što se tiče kreditnih kartica... Zna li netko više?

Koje kompanije nude takve usluge? Može li se sam napraviti i kako?

 

Puno hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Razvoj WEB SHOP-a

Može li se sam izgraditi kuću i urediti unutrašnjost? Može, no koliko će to biti kvalitetna i sigurna građevina to niko ne zna sve do manjeg potresa, kada će vaša kuća logično biti srušena.

 

Tako je i sa web stranicama / aplikacijama. Možeš, imaš desetine besplatnih webshop cms-ova, od jednostavnih do kompleksnih. Kako će to i do kada funkcionirati u tvojoj izvedbi, vidjeti ćeš i sam osjetiti na vlastitom džepu, kako bi u Bosni rekli "skuplja pitam nego tepsija".

 

 

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj WEB SHOP-a

Ako imas ideju koju tek razvijas i nemas novaca da platis izradu kompletnog web shop-a, ja ti od srca preporucjujem srjesenja poput SqareSpace-a.

 

Sve je super jednostavno, ne treba ti poznavanje HTML, CSS, Java script-a i sl. - squarespace (i drugi slicni sajtovi) nude sablone koji se automatski prilagodjavaju mobilnim browser-ima, a izgled sablona mozes promijeniti jednostavnom izmjenom slika u zaglavlju, promjenom boja i sl. Ako poznajes CSS, sablon mozes dodatno srediti i onda su mogucnosti jos vece...

 

$26, odnosno $70 mjesecno, zavisno od toga sta ti treba - pogledaj i odluci:

 

http://www.squarespace.com/commerce/

 

 

Ako ideja uspije i web sajt zazivi, onda lijepo angazujes firmu/pojedinca da ti sastve kvalitetan shop za 1000/2000 ili par hiljada evra(ali samo ako ideja uspije, ako ne, nisi mnogo izgubio)

 

 

Ja koristim sqarespace za licni web sajt $11/mjesecno i prezadovoljan sam - koristim ga vise od godinu dana (nisam koristio web shoop verziju, ali su komentari na netu pozitivni).

 

Sve sam zavrsio za par sati. Sajt prilagodjen za mobilne uredjaje, brzo se ucitava, dodavanje i mijenjanje sadrzaja je super jednostavno, imam statistiku od njih, ali i preko google analytics. Meni je bitno da se sadrzaj vidi, da je sve uredno i da ne oduzima mnogo vremena. Razmisljao sam o Joomla-i, koju sam nekad koristio, jos od Mambo verzije (koliko se sjecam), ali mi to sve izgleda prekomplikovano i predugo za moje potrebe. Eventualno cu nekad u buducnosti nekome platiti da dopise CSS i dodatno sredi izgled stranice - da bude fensi :)

 

P.S.

Tebi ce za ecommerce sajt trebati jedan do par dana, zavisno do broja prooizvoda, da sve dotjeras, primpremis fotografije i sve prebacis na squarespace. Ovako se moze posvetiti razvoju ideje, a ne web stranice.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2016 14:11 (rangoj).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj WEB SHOP-a
Ime01 kaže...

Pozdrav,

 

Zna li netko kako otvoriti web shop? Prijatelj mi je pitao programera ali čini se da treba imati prijavljenu firmu unaprijed i nekakav dogovor s bankama što se tiče kreditnih kartica... Zna li netko više?

Koje kompanije nude takve usluge? Može li se sam napraviti i kako?

 

Puno hvala!

 Kao i u svakoj drzavi, morate registrirati djelatnost.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2016 18:15 (zekko).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj WEB SHOP-a
rangoj kaže...

P.S.

Tebi ce za ecommerce sajt trebati jedan do par dana, zavisno do broja prooizvoda, da sve dotjeras, primpremis fotografije i sve prebacis na squarespace. Ovako se moze posvetiti razvoju ideje, a ne web stranice.

 

Ali web stranica JEST razvoj ideje online prodaje i ovakvim razmisljanjem samo si odmah u startu postavljate vece rizike za neuspjeh nego uspjeh. Upravo zbog takvog razmisljanja koje je standard za hrvate dolazi onda nakon par mjeseci do cudjenja tipa:

 

"Pa ne razumijem, il mi je slab promet il ga nema uopce. Gdje sam pogrijesio?!"

 

Odgovor: Zamislite da idete kosit travu, kupili ste benzin prije nego ste kupili kosilicu, ali vas golica ideja apokosenog travnjaka kako cete rostiljat i valjat se na njemu. Ispada da je kosilica preskupa za vas budjet i umjesto da obidjete neke druge prodavaonice u potrazi za akcijskim cijenama odete doma i kazete si da vam ne treba kosilica. Uzmete srp i kosu i idete kosit. Zavrsite nakon 10 sati, ubija vas u ledjima i rukama, ruke su vam pune zuljeva, pogledate na travnjak a ono izgleda kao da ga je krava žvakala. E ista stvar je i sa izbjegavanjem profesionalne usluge i priče o tome kako osoba koja nema pojma o tehnologijama može sve sama, dok developeri i dizajneri se minimalno 5 godina školuju za taj posao, a poslije toga do kraja života.

 

Ne znam zasto neki ljudi imaju potrebu voditi rat protiv razlicitih dijelova struke i tehnologije ali to vas nigdje neće dovesti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2016 18:35 (zekko).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj WEB SHOP-a
zekko kaže...
rangoj kaže...

P.S.

Tebi ce za ecommerce sajt trebati jedan do par dana, zavisno do broja prooizvoda, da sve dotjeras, primpremis fotografije i sve prebacis na squarespace. Ovako se moze posvetiti razvoju ideje, a ne web stranice.

 

Ali web stranica JEST razvoj ideje online prodaje i ovakvim razmisljanjem samo si odmah u startu postavljate vece rizike za neuspjeh nego uspjeh. Upravo zbog takvog razmisljanja koje je standard za hrvate dolazi onda nakon par mjeseci do cudjenja tipa:

 

"Pa ne razumijem, il mi je slab promet il ga nema uopce. Gdje sam pogrijesio?!"

 

Odgovor: Zamislite da idete kosit travu, kupili ste benzin prije nego ste kupili kosilicu, ali vas golica ideja apokosenog travnjaka kako cete rostiljat i valjat se na njemu. Ispada da je kosilica preskupa za vas budjet i umjesto da obidjete neke druge prodavaonice u potrazi za akcijskim cijenama odete doma i kazete si da vam ne treba kosilica. Uzmete srp i kosu i idete kosit. Zavrsite nakon 10 sati, ubija vas u ledjima i rukama, ruke su vam pune zuljeva, pogledate na travnjak a ono izgleda kao da ga je krava žvakala. E ista stvar je i sa izbjegavanjem profesionalne usluge i priče o tome kako osoba koja nema pojma o tehnologijama može sve sama, dok developeri i dizajneri se minimalno 5 godina školuju za taj posao, a poslije toga do kraja života.

 

Ne znam zasto neki ljudi imaju potrebu voditi rat protiv razlicitih dijelova struke i tehnologije ali to vas nigdje neće dovesti.

Ne nego treba spiciti 2500€ u eshop, za neku njegovu ideju koja se tek razvija...

Pogresno si postavio primjer - mogu li ja probati:

Zamisli da planiras kositi travu, trenutno samo na svojoj maloj okucnici i svom prvom komšiji za neku siću, a nekad kasnije planiras kositi svi komšijama za novac, u citavoj ulici ili naselju (ako posao uspije).
Naravno, nemas iskustva i ne znas kako ce ti leći posao kosenja trave, da li ces uspijeti privuci dovoljno komšija, da i ces fizicki moci izdrzati taj napor, mozda ce te boliti leđa, ili ce te ujedati mravi (a alergican si na mravlju kiselinu) :)


Sta ces uraditi, sta je pametnije/bolje?


1. Kupiti kosilicu za 2500€ - (neki PRAVO dobar model) i poceti veselo sa kosenjem svog travnjaka od 150m2 i komšijinog od 100m2 (komšija ti plaća 40kn za taj posao) :D

2. Posuditi kosilicu od servisa koji se bavi posudjivanje kosilica za sitnu lovu - nije najbolji model, mrvu slabije sisa, ali je i više nego dovoljna za tvoj pocetnicki posao, i poprilicno je jeftina (jer je iznajmljujes). 

 


Nakon sto zavrsis kosenje trave onda kreces od vrata do vrata da nudis svoje usluge kosenja.

U prvoj verziji nad glavom ti visi trošak i pritisak od 2500€, dok u drugoj ides mnogo opuštenije - ipak ne moras otimati novac, jer ako posao ne uspije, vratis kosilicu nakon mjesec dana i bog te veselio...

Na kraju, ako pokupiš ugovore sa svim stanarima i tvoje tri najbliže ulice, ti ides u limit ili po kredit i kupujes onu extra kosilicu od 2500€, jer ona troši manje goriva, ipak malo kvalitetnije sisa travke, a i izgleda fensi - sto je vazno, ali nije presudno - da bi posao izgledao ozbiljnije!

 

Ruku na srce, uspjeh svakog posla zavisi od mnogo faktora, a ne samo od toga kako ti izgleda kosilica i da li su travke geometriski jednako pokošene... 


P.S. 

Kod izbora broj dva niko ne gubi. Tebi kao web developeru bolje je imati sigurnu musteriju koja zna sta zeli, nego nekog ko ce bankrotirati i odustati u pola posla.

Ja sam 3d modelar i vjeruj mi da nemam bas nista protiv "instant rjesenja" koje nude raznorazni 3D i Cad programi, gdje mozes sklepati objekat za 2 sata, u odnosu na 15 ili 30 dana. Za svaku alatku postoji musterija, nije svako spreman da plati premium iskustvo, niti treba svako da ga placa, kao u slucaju razvoja neke ideje...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2016 21:38 (rangoj).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj WEB SHOP-a
rangoj kaže...
zekko kaže...
rangoj kaže...

P.S.

Tebi ce za ecommerce sajt trebati jedan do par dana, zavisno do broja prooizvoda, da sve dotjeras, primpremis fotografije i sve prebacis na squarespace. Ovako se moze posvetiti razvoju ideje, a ne web stranice.

 

Ali web stranica JEST razvoj ideje online prodaje i ovakvim razmisljanjem samo si odmah u startu postavljate vece rizike za neuspjeh nego uspjeh. Upravo zbog takvog razmisljanja koje je standard za hrvate dolazi onda nakon par mjeseci do cudjenja tipa:

 

"Pa ne razumijem, il mi je slab promet il ga nema uopce. Gdje sam pogrijesio?!"

 

Odgovor: Zamislite da idete kosit travu, kupili ste benzin prije nego ste kupili kosilicu, ali vas golica ideja apokosenog travnjaka kako cete rostiljat i valjat se na njemu. Ispada da je kosilica preskupa za vas budjet i umjesto da obidjete neke druge prodavaonice u potrazi za akcijskim cijenama odete doma i kazete si da vam ne treba kosilica. Uzmete srp i kosu i idete kosit. Zavrsite nakon 10 sati, ubija vas u ledjima i rukama, ruke su vam pune zuljeva, pogledate na travnjak a ono izgleda kao da ga je krava žvakala. E ista stvar je i sa izbjegavanjem profesionalne usluge i priče o tome kako osoba koja nema pojma o tehnologijama može sve sama, dok developeri i dizajneri se minimalno 5 godina školuju za taj posao, a poslije toga do kraja života.

 

Ne znam zasto neki ljudi imaju potrebu voditi rat protiv razlicitih dijelova struke i tehnologije ali to vas nigdje neće dovesti.

Ne nego treba spiciti 2500€ u eshop, za neku njegovu ideju koja se tek razvija...

Pogresno si postavio primjer - mogu li ja probati:

Zamisli da planiras kositi travu, trenutno samo na svojoj maloj okucnici i svom prvom komšiji za neku siću, a nekad kasnije planiras kositi svi komšijama za novac, u citavoj ulici ili naselju (ako posao uspije).
Naravno, nemas iskustva i ne znas kako ce ti leći posao kosenja trave, da li ces uspijeti privuci dovoljno komšija, da i ces fizicki moci izdrzati taj napor, mozda ce te boliti leđa, ili ce te ujedati mravi (a alergican si na mravlju kiselinu) :)


Sta ces uraditi, sta je pametnije/bolje?


1. Kupiti kosilicu za 2500€ - (neki PRAVO dobar model) i poceti veselo sa kosenjem svog travnjaka od 150m2 i komšijinog od 100m2 (komšija ti plaća 40kn za taj posao) :D

2. Posuditi kosilicu od servisa koji se bavi posudjivanje kosilica za sitnu lovu - nije najbolji model, mrvu slabije sisa, ali je i više nego dovoljna za tvoj pocetnicki posao, i poprilicno je jeftina (jer je iznajmljujes). 

 


Nakon sto zavrsis kosenje trave onda kreces od vrata do vrata da nudis svoje usluge kosenja.

U prvoj verziji nad glavom ti visi trošak i pritisak od 2500€, dok u drugoj ides mnogo opuštenije - ipak ne moras otimati novac, jer ako posao ne uspije, vratis kosilicu nakon mjesec dana i bog te veselio...

Na kraju, ako pokupiš ugovore sa svim stanarima i tvoje tri najbliže ulice, ti ides u limit ili po kredit i kupujes onu extra kosilicu od 2500€, jer ona troši manje goriva, ipak malo kvalitetnije sisa travke, a i izgleda fensi - sto je vazno, ali nije presudno - da bi posao izgledao ozbiljnije!

 

Ruku na srce, uspjeh svakog posla zavisi od mnogo faktora, a ne samo od toga kako ti izgleda kosilica i da li su travke geometriski jednako pokošene... 


P.S. 

Kod izbora broj dva niko ne gubi. Tebi kao web developeru bolje je imati sigurnu musteriju koja zna sta zeli, nego nekog ko ce bankrotirati i odustati u pola posla.

Ja sam 3d modelar i vjeruj mi da nemam bas nista protiv "instant rjesenja" koje nude raznorazni 3D i Cad programi, gdje mozes sklepati objekat za 2 sata, u odnosu na 15 ili 30 dana. Za svaku alatku postoji musterija, nije svako spreman da plati premium iskustvo, niti treba svako da ga placa, kao u slucaju razvoja neke ideje...

 

Znaci bolje je unistit covjeku travnjak i odmah u startu si izbit mogucnost daljnje zarade na duze staze nego kupit rabljeni alat (kad se vec nema novaca za novi) i odradit taj posao kako spada?! Jer upravo to savjetujes svojim primjerom.

 

Odgovorite mi samo na ovo pitanje:

 

Kakvu sliku ce susjed imati o tebi nakon sto mu iscerupas i izrujes travnjak?!

 

Ja sa sigurnoscu mogu reci da recimo vi sa svojim genericnim shopom ne ostvarujete ni priblizno svoj maksimum koji biste inace ostvarivali da ste obisli 20 tak agencija i razvojnih timova ili developera i raspitali se o cijenama za startup firme i vjerujte mi cifra od 2600eura nije startup ponuda, a on se moze dobiti vec za 6200kn, ili manje ukoliko se odluci koristiti neki od statickih cms sustava,  ispod 5000 sigurno nece ici. I ono glavno sto evidentno je, uopce niste informirani vec ste dezinformirani. Ne znate kom s eobratiti, ne znate gdje se informirati, ne mozete potvrditi istinitost onoga sto procitate na trazilicama, jer vodite rat protiv cega?! Tehnologije i struke?! Ne brinite, nisu vam dizajneri, developeri i marketinski strucnjaci neprijatelji niti svi preplacujemo svoje ne/znanje, ima nas i objektivnih, samo treba jedan dan prosetat gradom i nac nas.

Jer upravo razgovor sa agencijama oko razvoja weba ili sa developerom ili nekim drugim profesionalcem em ce vam se objasniti sistem kako web funkcionira, em sto se i kako koristi, em sto je sto, em cete sudjelovati u procesu izrade i nacuiti kako nesto i zasto bas tako funkcionira, em ce vas se poduciti o seo i online marketingu, em cete znati kome se, kada i zašto obratiti. Sve ono sto vama sada fali i zbog cega vi ne mozete ostvariti vise od 30%-50% od moguceg prometa. Jer ne znate kako da maksimizirate svoje ulaganje, jer nemate nesto svoje, jer ovisite o trecoj strani koja ima direktan utjecaj na vase poslovanje na platformu koju vam nudi, dok vi imate pasivan utjecaj. I to savjetujete drugima?! Ok.

Problem sa 3d objektima koji se sklepaju na brzinu je sto im je i brzinski vijek trajanja i nisu cross over rijesenja, jer dodje li do potrebe sveobuhvatnije uporabe brzinsko rijesenje jednostavno nikad nije toliko adaptibilno gdje dolazite onda do zida i govorite sebi da biste jeftinije prosli da ste iskesirali 6000kn u startu ili u vasm slucaju izmodelirali objekt sami, nego sto sad morate iskesirati duplo jer ste u pocetku trazili jeftinija rijesenja uz izbjegavanje onoga sto se jednostavno mora napraviti jer ste tada to smatrali nepotrebnim i pribjegli brzinskom krpanju. Kao 3d modeler znam da ste se sa time mnogo puta susretali jer i ja sam jednom davno izradjivao 3d modele kuhinja i vizualne prezentacije interijera kroz vray render. I ta stvar se ponavlja non-stop svaki put kad netko odabere liniju manjeg otpora, ili u prijevodu - kako odraditi nesto a da ne radim uopce. Radi se o ulaganju u online poslovanje i trgovinu, i mislim da ako se nije u mogucnosti ozbiljno sjest i porazgovarat sa par ozbiljnih i profesionalnih agencija i firmi i informirati se iz prve ruke o svemu i koje su sve opcije na papiru da je bolje ni ne pokretati ista.


Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2016 22:13 (zekko).
8 godina
neaktivan
offline
Razvoj WEB SHOP-a

Ovo me pitas?
Kakvu sliku ce susjed imati o tebi nakon sto mu iscerupas i izrujes travnjak?!

 

Otvori demo na squarespace i pogledaj "hoce li unistiti" travnjak. Realno, ova je kosilica jednako dobra kao i verzija od 5000kn (izuzmi dizajn). Koje su sanse da se srusi sqarespace server? :)

 

 

Kakvo sudjelovanje u procesu izrade? Kakvo ucenje "kako web funkcionise" - tvoje polaziste je pogresno!

Zasto bi neko ko se bavi proizvodnjom i prodajom "vunenih carapa" zelio da zna kako funkcionise njegov web shop - to je njemu sredstvo za prodaju i predstavljanje njegove firme, lopata, ako hoces banalno! Ako je moj posao proizvodnja i prodaja funenih carapa, ja cu mnogo vise zaraditi ako provedem vrijeme u razgovoru sa Turcima oko pamuka, ili sa skandinavcima oko ditribucije, nego da ucim kako funkcionise moj web shop. Tvog klijenta to ne interesuje! Osim ako ti klijent nije neki klinjo koji bi malo da radi ovo, pa malo ono, da odrzava svoj sajt, da uci css, i da usput plete vunene carape. :)

 

 

Razuvjeri me - reci mi sta ne valja u Squarespace web shop rjesenju za "malu" firmu koja pocinje sa radom, pokušava da izadje na trziste sa svojim proizvodom? (sta dobija narucivanjem web shop-a od 5000kn)

 

 

Ako lik misli da ima fantasticnu ideju - moj savjet je "POKRENI JE ODMAH" preko generickog web shopa! Ideje treba provoditi, a ne zamarati se tim da li imas unikatan dizajn web shop-a - ako je proizvod (usluga) dobar, on ce se prodavati i na najruznijem web shopu, ruznijem i od eBay-a :), a ako nevalja, nece mu pomoci bilo kakav dizajn. 

 

P.S. 

Trebam li naglasiti jednostavnost i sigurnost sistema kakav se squarespace - manje vremena provedenog na web shopu, vise vremena u dogovaranju poslova, prodaji i razradi ideje. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2016 0:30 (rangoj).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj WEB SHOP-a
rangoj kaže...

Ovo me pitas?
Kakvu sliku ce susjed imati o tebi nakon sto mu iscerupas i izrujes travnjak?!

 

Otvori demo na squarespace i pogledaj "hoce li unistiti" travnjak. Realno, ova je kosilica jednako dobra kao i verzija od 5000kn (izuzmi dizajn). Koje su sanse da se srusi sqarespace server? :)

 

 

Kakvo sudjelovanje u procesu izrade? Kakvo ucenje "kako web funkcionise" - tvoje polaziste je pogresno!

Zasto bi neko ko se bavi proizvodnjom i prodajom "vunenih carapa" zelio da zna kako funkcionise njegov web shop - to je njemu sredstvo za prodaju i predstavljanje njegove firme, lopata, ako hoces banalno! Ako je moj posao proizvodnja i prodaja funenih carapa, ja cu mnogo vise zaraditi ako provedem vrijeme u razgovoru sa Turcima oko pamuka, ili sa skandinavcima oko ditribucije, nego da ucim kako funkcionise moj web shop. Tvog klijenta to ne interesuje! Osim ako ti klijent nije neki klinjo koji bi malo da radi ovo, pa malo ono, da odrzava svoj sajt, da uci css, i da usput plete vunene carape. :)

 

 

Razuvjeri me - reci mi sta ne valja u Squarespace web shop rjesenju za "malu" firmu koja pocinje sa radom, pokušava da izadje na trziste sa svojim proizvodom? (sta dobija narucivanjem web shop-a od 5000kn)

 

 

Ako lik misli da ima fantasticnu ideju - moj savjet je "POKRENI JE ODMAH" preko generickog web shopa! Ideje treba provoditi, a ne zamarati se tim da li imas unikatan dizajn web shop-a - ako je proizvod (usluga) dobar, on ce se prodavati i na najruznijem web shopu, ruznijem i od eBay-a :), a ako nevalja, nece mu pomoci bilo kakav dizajn. 

 

P.S. 

Trebam li naglasiti jednostavnost i sigurnost sistema kakav se squarespace - manje vremena provedenog na web shopu, vise vremena u dogovaranju poslova, prodaji i razradi ideje. 

 

 

 1. Prvo radi se o website builderu koji se natječe sa wixom i weebly-em, gdje je weebly po tehničkim i kustomizacijskim mogućnostima iznad obojice. Drugo squarespace sam za sebe tvrdi da je najbolji, dok tržište kaže drukčije.


2. Kao i konkurencija barata jednakom vrstom strukture - generični templejti, gdje tisuće webshopova ima identičan dizajn gdje posjetitelj nit pamti naziv firme i shopa, nit mu išta ostaje u sjećanju jer su sve firme utopljene u jednu jednoličnu monotoniju zbog koje se dogodi sljedeće: kupac "zabunom" ode kod konkurencije jer je mislio da kupuje kod ovog prvog!" a to se događa jer svi koji prodaju gore mogu izabrati između ograničene ponude templejta, tako da kad me pitaš zašto bi netko ulagao u svoj brand, to ti je razlog. I to je razlog zašto vi ne možete maksimizirati svoju prodaju do svojih maksimalnih mogućnosti i zato poslujete sa 50% do 70% gubitaka jer vam se događaju stvari kao tipa gore i slično. I to možda zvuči smiješno ovako i nerealno, ali to je jedan od glavnih razloga zašto poslujete ispod prosjeka na generičnim website builderima. Najbolja stvar je što možete platiti 5000kn da vam developer izradi brand za te male cms statične sustave ali idete toliko daleko da vam ni to nije bitno. Uzgred što poslujete sa minimalnim mogućnostima shvačam da to i branite jer još niste doživjeli kako izgleda nečiji šop koji iskorištava svoj maksimum. Opravdano, razumijem vas.


3. Uopće se ne razlikuje od svoje konkurencije, osim po sučelju. Editor, forma, održavanje, iznajmljivanje i plaćanje, sve je isto, ne vidim nikakvu revoluciju.


4. Cijene im nisu u realnom odnosu pa tako plaćaš više nego da imaš vlastiti server, znači dobiješ pasivni pristup, nemaš kontrolu nad svojom trgovinom, a bugova uvijek ima kod novih updejta, jer patchevi nikad nisu savršeni, znači nemaš pristup serveru, ne možeš utjecat na sigurnost ni održavanje, imaš poluuslugu i još plačaš do 60% više mjesečno nego da imaš vlastiti web shop i server?!  Ok. Upravo zato što ste neinformirani i šišaju vas ko ovce. Konkurencija im ima niže cijene. A još bi jeftinije bilo kad biste zakupili svoj vlastiti prostor na webu.


5. Drugo vidim da imaju ocjenu 2/5 na marketing alatima. znači da osim onih osnovnih nemaju ništa više a to nije dovoljno da proširite vijest o svojoj trgovini. pričamo o maksimiziranju prodaje?! Upravo sam našao još jedan razlog zašto ne postižete svoj maksimum u prodaji već jedva prosijek i zašto je osobni server i web shop bolji kad je marketing i oglašavanje u pitanju jer nema ograničenja.


6. Zatim imaju problematičan SEO gdje podaci padaju u pogrešna mjesta.... opa još jedan razlog zašto njihovi korisnici ne mogu ostvariti maksimalan promet. Možda bolje da prestanem češljati?!


7. Ne podržava aplikacije treće strane, pa je potom i nemoguće umrežavanje sa drugima. Bummer... sve gore i gore.


8. Imaju čak i problematičan editor za kreiranje stranica od 0, gdje Weebly odnosi nagradu kao najfleksibilniji mali cms sustav. Znači konkurencija je bolja.


9. Pazi ovo... piše da nudi jedva pola od onoga što nude prave ecommerce platforme, znači da ima velikih ograničenja u plasiranju proizvoda kao i prodaji, gdje se preporuča ipak shopify-em ili woocommercom na wordpressu i pazi sve to je opet mjesečno jeftinije i bez ograničenja oglašavanja i marketinških alata da se koristi na način koji će najbolje maksimizirati promet.


10. Kao što sam i mislio, squarespace se preporuča samo statičkim stranicama koje se bave prezentacijskim pristupom gdje se tu i tamo nudi koji predmet za kupnju, te se nikako ne preporuča ozbiljnim online trgovinama bez obzira radilo se o maloj, srednjoj ili velikoj. Znači u prijevodu, ako si nekakav dizajner ili kućni proizvođač nakita gdje imaš malu ponudu i nestalnu, odlično je da se uz portfolio doda i opcija kupnja pokojeg predmeta, inače se ne savjetuje nikako ako se razmišlja o punokrvnoj online trgovini jer jednostavno ne posjeduje alate kojima bi se odradio marketing kao i prezentacija proizvoda... etc etc.


11. Ocjena struke (ne korisnika, već struke) - 3/5

Znači da napišem i svoju ocjenu i zaključak.

Ovako, plaćate čak i do 60% više, uz što dobivate:
1. pasivnu a ne potpunu kontrolu svoje trgovine
2. ograničenu ponudu marketing alata zbog koje ne možete maksimizirati zaradu
3. problematičan SEO koji ima bugove
4. polovičan e-commerce sustav koji ne sadrži ni pola onoga što e-commerce bi trebao sadržavati
5. ne podržava aplikacije treće strane čime dolazi do izolacije od tržišta
6. i na sve ovo preko tisuće "trgovina" imaju identičan dizajn po čemu posjetitelju uopće ne ostaje u pamčenju naziv vaše trgovine, ne može ju prepoznati ni po stilu ni brandu pa mu je svejedno da li kupuje kod vas ili nekog drugog koji ima isti dizajn web shopa, gdje ponovno gubite kupce.

Znači dobijete poluproizvod koji vas drži unutar određene granice i onemogućuje da maksimizirate svoju zaradu, ali vas drži na dovoljnoj razini da vi pomislite kako vam dobro ide i da plaćate i dalje masne novce mjesečno za uslugu za 60% veću cifru mjesečno da biste mogli koristiti uslugu. I vi mene uvjeravate u što?! Ok. Samo naprijed, vaš izbor, vaša politika. Kao što rekoh, neinformirani ste. Kao da kupujete polovni auto, a on košta skuplje od istog novog modela na tržištu. Samo naprijed. Vaša politika, vaša pravila. Bez obzira što nema smisla.

PS. Platforma onemogućuje bilo kakvu optimizaciju web stranice, upravo jer nemate pristup serveru, a firma koja vam nudi platformu ne može optimizirati vaš web, jer je generiran strojno i automatski nakon što napravite svoj profil. Ja bih platformi dao ocjenu 2/5. Samo zbog lijepog dizajna. Međutim on nije dovoljan za ozbiljni web shop.

PPS. Mislim da vi jako puno još morate učiti da shvatite elemente online prodaje i izgradnje brenda, jer te fore kao - "preko noći sam otvorio online trgovinu, ne treba mi nitko i plaćam 8$ za nešto što mogu plačati 3$, ali ne želim platiti svoju vlastitu stranicu jer šta tam neki stručnjak za web zna bolje od mene!". Prodavati online nije filozofija, samo treba biti ozbiljan. ;)

PPPS. sustav je siguran kao i bilo koji drugi sustav na netu koji koristi ssl certifikat i https protokol, jer ono što ne znate, firma ima hosting, na kojem drži aplikaciju zvanu squarespace, gdje su vama zbog sigurnosti aplikacije oduzeta administratorska prava i koristite aplikaciju kao registrirani gost. Ajme filozofije. :D

Squarespace:

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fwww.squarespace.com%2F

Weebly:

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fwww.weebly.com%2F&tab=desktop

Wix:

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fwww.wix.com%2F

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2016 3:13 (zekko).
8 godina
neaktivan
offline
Razvoj WEB SHOP-a

Da napomenem da sam 2004-8 za sebe izgradio i odrzavao oglasnik za nekretnine (sa do 700 hiljada ucitacanja mjesecno i 30 do 50 hiljada unikatnih posjeta), sa Open Realiti cms-om, za koji sam sam izradio module, medju kojima je bio SEO - imao sam Virtal VPS. Znaci nije da se bas ne razumijem nikako.

 

Da ja nisam radio sa web stranicom mozda bih pao na price o filozofiji "SEO optimizacije", optimizaciji web stranice i sl. :) - nakon tog oglasnika izgradio sam svoj posao vezan za 3D do bas solidnog nivoa (mislim na zaradu), a ucestvovao sam i u nekim tudjim idejama i uz put shvatio da je web stranica samo mali dio uspjesne poslovne price - vjeruj mi! Tebi je veliki, jer se time bavis i sve gledas kroz prizmu "optimizovane web stranice", a to nema mnogo veze sa uspjehom poslovne ideje! :)

 

Uzmi u obzir da i webbly i sqarespace nude adrese tipa imesajta/kategorija/imeproizvoda +/odabrana rijec, kao i "skrivene" opise. Mreza linkova i tvoja famozna optimizacija dolaze kasnije kod izrade cusom web shopa, i nece previse uticati na uspjeh posla. Tvrdis da ih google nece pokupiti/prikazati zbog par javascript-ova viska? Onda bi mnoge poznate web stranice bile totalno nepoznate :) Ili ce korisnik biti sjeban i napustiti stranicu zbog 0,5 sekundi duzeg ucitavanja?

 

 

 

Tvoji primjeri zvuce bezeveze?! Kupac ode kod konkurencije zbog neprepoznatljivog brenda?! :) (Mozda ako koristis klasicne ruzne sablone sa kojima je pretpan internet - za pocetak je obicna flat stranica u boji firme, fotografijom u pozadini, logom, te istaknutim proizvodima sasvim dovoljna - da kupci ne lutaju! :) - a upravo ovo mozes dobiti od web servisa)

 

Manje je vise!

 

 

Kada i ako se posao razvije do nivoa gdje sqarespace ili webbly ne mogu ispuniti zahtjeve firme, onda je svakako vrijeme za izradu custom web shopa prilagodjenog firmi, ali to se SIGURNO nece desiti u samom pocetku.

 

Dobra ideja se moze prezentovati na praznoj bijeloj web stranici, sa crnim Arial tektom i fotografijama, losoj ideji nece pomoci ni najbolje optimizovan web shop (osim sto ce podignuti troskove u startu) - vidim da se oko ovoga ne mozesmo sloziti pa je bezveze da raspravljamo dalje. :)



Oni koji procitaju ovaj post svakako imaju dovoljno informacija da odluce sta dalje: 

 

- Mogu rade web shop, dobiju sve, pa i ono sto im ne treba - i za to plate punu cijenu u startu (sto je super ako ideja uspije, jer kasnije ne moraju dodatno placati).


- Ili se u startu odluce za gotovo "web servis rjesenje", uplate 6 mjeseci do godinu (sto je samo mali dio cijene) i sacekaju rezulate prije ozbiljnijeg ulaganja.


P.S. 

Da napomenem za sve oni koji imaju ovakvu dilemu - ja NISAM protiv narucivanja prilagodjenog web shopa, ja samo podrzavam ideju da u pocetku treba biti pragmatican i oprezan - treba dobro paziti nato sta je bitno, a  sta se moze zavrsiti nekad kasnije - da se ne zavrsi sa propalom firmom i gomilom dugova na ledjima :) 

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj WEB SHOP-a
rangoj kaže...

Da napomenem da sam 2004-8 za sebe izgradio i odrzavao oglasnik za nekretnine (sa do 700 hiljada ucitacanja mjesecno i 30 do 50 hiljada unikatnih posjeta), sa Open Realiti cms-om, za koji sam sam izradio module, medju kojima je bio SEO - imao sam Virtal VPS. Znaci nije da se bas ne razumijem nikako.

 

Tvoji primjeri zvuce bezeveze?!

 Ok.

10 godina
protjeran
offline
Re: Razvoj WEB SHOP-a
Kaj se i kosilice mogu seo optimizirati... ?

😃 🏁
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Razvoj WEB SHOP-a

Kad ste se dotakli teme u kojoj sam aktivan već neko vrijeme i to sa gotovim CMS-om za e-Commerce (točnije kombinacijom WordPressa i WooCommercea), navesti ću nekoliko svojih osobnih primjera koje sam iskusio zadnja 2 tjedna (koliko radim na projektu punom parom, prije je to bilo tek toliko nabrzinu riješeno i za 200kn sa održavanjem pola godine kod istih ljudi).

Dakle, trenutno je na WooCommerceu izrađeno X tweakova (većina ih se da preko GUI-a riješiti što je velika prednost i sa dodatnim pluginovima koji su hvala Bogu free), tema je kupljena (kad je rok 14 dana da web bude 90% u pogonu, ostatak bi išao postupno kasnije) preko ThemeForesta (59$+PDV+2$ PayPal Fee) te na njoj nema previše tweakova (tj ima ali se sve riješi preko GUI-a i dodavanjem par linija koda u custom CSS opciju).

 

Dakle što je bitno za webshop koji tek počinje sa radom

 

1) Dosta vremena za proučavanje dokumentacije i tutoriala kako se nešto može napraviti (ako se zapne negdje)

2) Dobar dizajn (ima dobrih dizajnova na ThemeForestu, nisu besplatni ali vrijede koliko su plaćeni)

3) Osnovno predzanje u radu sa obradom teksta i lektoriranjem (opcionalno je ovo drugo, dok je prvo must-have za dobar opis proizvoda)

4) Vrijeme i strpljenje (posebno kad se komunicira sa ljudima kojima se radi webshop ili koji rade webshop pa međusobno pregovaraju što i kako dalje)

5) Dobra volja jer bez toga nema ništa ;)

 

Toliko od  mene u ovoj temi.

 

P.S.: Probao sam ove squarespace i ostale, te su mi ostali meh... Držim se WP-a za neke stvari dok ostale idu static HTML (uz neki CSS Framework)

 

P.P.S: Cijena ovog rada je ~100€ + besplatno održavanje kroz godinu dana (ne uključuje uplatu novca za kupovinu teme)

 

P.P.P.S: Radim mu to kao freelance projekt, ionako smo si prijatelji već 6 godina te je on ponudio cijenu (naplatio bih i više samo zbog vremena i potreba, no ajde dobro, prihvaćam i tu cijenu)

My website/blog: http://markoidzan.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2016 17:59 (midzan21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Razvoj WEB SHOP-a

ovih 100€, pretpostavljam da je to po danu razvoja, tako otprilike ima smisla 

za frenda, ok cijena

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Razvoj WEB SHOP-a
igor2007 kaže...

ovih 100€, pretpostavljam da je to po danu razvoja, tako otprilike ima smisla 

za frenda, ok cijena

 Da je barem po danu (ukupno je to, rada ima oko 20-ak sati sveukupno, ostalo se igram i testiram na localhostu što god mogu), ali dobro isplati mi se jer je to ionako poslić za ubit vrijeme (90% sam ja gotov, čekam njegovo da odlučimo o još nekim sitnicama vezanim uz raspored kategorija proizvoda tako da on to ne mora raditi sam)

P.S: Čekam da mi javi kad me prima u dućan u ZG-u, makar preko studentskog ugovora (treba posla, dosta mi je SZK-a i takvih stvari)

My website/blog: http://markoidzan.com.hr
9 godina
neaktivan
offline
Razvoj WEB SHOP-a

Postoji li program koji obradi pozadinu fotografije da bude bijela, 24 slike su u pitanju, jel moguće serijski obraditi toliko slika?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Razvoj WEB SHOP-a
najvjerojatnije da, al moze se i skripta napraviti naprimjer u photoshopu, pa se sam primjeni na 24 slike
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj WEB SHOP-a

Ubacio sam skriptu, ali odreže neke dijelove cipele...Kako ti riješiti?

 

 

Vidiš prednji dio, tako je na još par slika

 

[url=https://postimages.org/][img]https://i.postimg.cc/gcxwtqjw/1623927012920-IMG-4159.jpg[/img][/url]

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2021 13:05 (jarpe94).
9 godina
neaktivan
offline
Razvoj WEB SHOP-a

Napravio sam konfigurabilni proizvod u Magentu. Stavio sam 7 veličina cipele. Problem što je neprikazuje sliku kad se klikne na "ženska obuća" ni kad se otvori artikl. Već samo kad izabereš jednu od veličina prikažu se slike? Kak napraviit da je slika vidljiva. 

Isto na jednom proizvodu mi ne prikazuje cijenu, a dodana je, tu su dvije veličine, isto konfigurabilni.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice