Joomla 1.5 čudan problem...

poruka: 22
|
čitano: 4.961
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Joomla 1.5 čudan problem...

Ovako skinuo sam joomlu 1.5 full u zip fajlu,napravio upload na server na public folder i raspakirao,prije toga napravio mysql basu.

I krenuo sa instalacijom sve proteklo ok ali sad kad trebau uci kao administrator neide,prvo neprepoznaje mi user name nit pasw i drugo jednostavno ne reaguje na adresu moje stranice.

Sta je to sad!

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2011 15:53 (sayrus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla 1.5 čudan problem...

I jos nisam napomenuo da mi se u public html folderu nenalazi niti jedan fajl,znači prazno.

Osim kad ubacim joomlu i extraktiram je.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2011 16:15 (sayrus).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla 1.5 čudan problem...

Ovo mi je legendarno,ljudi stavljaju tutorial za web pocetnike i svasta nesto a kad se ovakav slican problem pojavi skrece se pogled i tako.

Meni je ovo 3 stranica po redu i smatram se kao pocetnik posto nisam joomlu nikad do sad pa se ponadao da ce sad se javiti netko.

Hmm...

16 godina
offline
Joomla 1.5 čudan problem...

Prijatelju, evo probaj s ovim tutorijalom, ja sam preko njega sve naucio, pa da sad ne pisem sve korake, samo poslusaj covjeka.

 

- 1. dio

 

- 2.dio

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Joomla 1.5 čudan problem...
sayrus kaže...

I jos nisam napomenuo da mi se u public html folderu nenalazi niti jedan fajl,znači prazno.

Osim kad ubacim joomlu i extraktiram je.

Onda nešto nije u redu, jer bi se tamo trebala instalirati joomla. 

http://www.animehr.com
16 godina
neaktivan
offline
Joomla 1.5 čudan problem...

a ko ti može ovako pomoći napamet? ako si sve napravio kako treba mora raditi. ako ne radi negdje si fulao. gdje si fulao ne mogu ti reći ovako napamet (možda može crveni mag theo na rtl-u). daj mi pristupne podatke pa ću pogledat ako hoćeš a ako nećeš...

www.odrzavanje.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla 1.5 čudan problem...

Sve je to ok isao sam korak po korak i sve je ok osim ulaza kao administrator set nemogu i ne moju domenu se ne podize joomla niti ista drugo.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla 1.5 čudan problem...

Neznam gdej bi fulao sve sam pravilno uradio po 3 puta svaki je isti problem.

Sto sam cudno primjetio da bazu koju napravim i koristim za joomlu sve radi super ali korisnik baze kojem sam dao dozvolu ne pase uz tu bazu nikako nit pass

vec onaj moj od domene kad sam je zakupio.

Znaci korisnik baze jednostavno nefunkcionise vec od admina,to nekontam.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2011 16:38 (sayrus).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla 1.5 čudan problem...

Instalira se jomla ali ja joj ne mogu pristupiti a vidim fajlove...

16 godina
offline
Re: Joomla 1.5 čudan problem...
sayrus kaže...

Instalira se jomla ali ja joj ne mogu pristupiti a vidim fajlove...

Kada te u onom djelu pita da upises host, korisnika i bazu, jel to pises rucno ili kopiras? Tu se cesto grijesi...

TrustNo1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla 1.5 čudan problem...

pokusavao sam rucno i kopirati isto je znaci baze pasu ali korisnici ne vec onaj moj od domene i pass ...al nije tu problem jer mi prodje dalje instalacija znaci nasla je put do baze vec poslije kad sve zavrsi i trebam da pristupim joomla racunu kao administrator e tu neda da udjem i ni mi hoce da podigne joomlu  sa servera...

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2011 16:59 (sayrus).
16 godina
offline
Re: Joomla 1.5 čudan problem...
sayrus kaže...

pokusavao sam rucno i kopirati isto je znaci baze pasu ali korisnici ne vec onaj moj od domene i pass ...al nije tu problem jer mi prodje dalje instalacija znaci nasla je put do baze vec poslije kad sve zavrsi i trebam da pristupim joomla racunu kao administrator e tu neda da udjem i ni mi hoce da podigne joomlu  sa servera...

Hm, jos jedno pitanje...prije nego sto si htio otici u administraciju, jesi li obrisao instalacijski folder? Ako ga ne obrises, ne mozes pristupiti niti sajtu niti administraciji.

TrustNo1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla 1.5 čudan problem...
Jesam i to svaki put uklonim i zip fajl od joomle.....pa treci put podizem je i nikad da proradi a u notepadu napravim html fajl i postavim na server i radi ok.
www.aa-kompjuteri.com
eto vidi
15 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla 1.5 čudan problem...

da nije problej u cgi-bin fajlu njega sam kreirao bez ikakve skripte.....

14 godina
offline
Re: Joomla 1.5 čudan problem...
sayrus kaže...

Ovako skinuo sam joomlu 1.5 full u zip fajlu,napravio upload na server na public folder i raspakirao,prije toga napravio mysql basu.

I krenuo sa instalacijom sve proteklo ok ali sad kad trebau uci kao administrator neide,prvo neprepoznaje mi user name nit pasw i drugo jednostavno ne reaguje na adresu moje stranice.

Sta je to sad!

Čemu točno nemožeš pristupiti, MySql bazi ili backend administraciji za joomlu? Ako nemožeš pristupiti MySql bazi koju si kreirao probaj ručno editirati configuration.php datoteku iz public foldera i postaviti username i password za pristup bazi (http://s2.howna.com/cms/joomla-editing-database-connection-details-in-configuration-php.html) a ako nemožeš pristupiti joomla administraciji postavi preko phpMyAdmina u bazi pod users novu lozinku za administratora.

http://www.cocut.cn/tips/48-tips-and-tricks/2688-change-or-recover-joomla-administrator-password-easy.html

15 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla 1.5 čudan problem...

u phpmyadmin sam vec pokusavao sa zamjenutim pasw ali ist opet ne ide.... a bazi mogu pristupiti ali administraciju ne..

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2011 17:24 (sayrus).
15 godina
neaktivan
offline
Joomla 1.5 čudan problem...

Accses denied for user"xxxxxxx"@"localhost to detabase "xxx" SQL=create database "xxxx" character set utf8....

To je problem sta konstantno se pojavljuje....sto znaci korisnik nema privilegija pristupiti bazi a selektirane sve privilegije,nekontam

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla 1.5 čudan problem...

Jesi sigurno dao tom novom korisniku sve privilegije, ako ti treba mogu kasnije provjerit kako u cpanel-u to točno napravit.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla 1.5 čudan problem...
Ma jesem 100 puta ali nekontam,uglavnom nijedan novi korisnik nemoze se spojiti s bazom nego samo localhost/admin....utf8 multijezik mislim da nema veze mjenjao sam ga opet isto..
15 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla 1.5 čudan problem...
sayrus kaže...
Ma jesem 100 puta ali nekontam,uglavnom nijedan novi korisnik nemoze se spojiti s bazom nego samo localhost/admin....utf8 multijezik mislim da nema veze mjenjao sam ga opet isto..

Najbolje da provjeriš koje privilegije ima taj novi korisnik za tu bazu podataka. Ovako si možda samo ponovio istu grešku 100 puta.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla 1.5 čudan problem...

Ovako stvorim novu bazu i dodam korisnika s svim privilegijama ali slijedece se desava u phpmyadmin provjerim i postoji ta baze sto sam kreirao ali ne i korisnik,baze nema korisnika nikako kako je to moguce ako joj dodam korisnika.
Konflikt s bazama nakakav......

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2011 20:07 (sayrus).
15 godina
neaktivan
offline
Joomla 1.5 čudan problem...

Da nije problem sto mi je Mysql baza od 30MB ne vise pa da manjka prostora ali opet kad pokusam sa Fantasticom instalira se ali opet isti problemi kao sto sam naveo u proslim postovima....ima li netko da on pokusa..

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice