Umro hard sa instalacijom OS-a

poruka: 6
|
čitano: 1.835
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Umro hard sa instalacijom OS-a
pitanje

Pozdrav svima,

pao mi je laptop (Lenovo 3000 N100) sa stola i hard je riknuo. Na njemu je bila skrivena particija na kojoj se nalazila Vista, instalacijski CD nisam dobio. Laptop ima onu standardnu Lenovo Care tipku koja je služila za formatiranje i kasnije za samoinstalaciju svih potrebnih programa i drivera. Je li moguće na novom hardu napraviti takvu skrivenu particiju i kako? Ako ne, ja bi trebao Vistu nadalje skidati s neta i upisati reg ključ koji imam, zatim skidati sve drivere?

Čuo sam da u Zagrebu ima neka firma koja se bavi sa vraćanjem podataka sa neispravnih diskova, zna li netko koja? Ne znam ime, uglavnom da ima data u imenu.

Hvala na pomoći

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Umro hard sa instalacijom OS-a

Pa zar nije ljepše napraviti clean install windowsa i svih potrebnih drivera, nego imati nevidljivu particiju koja ti zauzima mjesto na HDD-u? Ja bi ti preporučio clean install...

q9300@3,00/Gigabyte X48-DQ6/ OCZ Reaper DDR2 @ 1066/ASUS 4870/
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Umro hard sa instalacijom OS-a
autorov komentar

Pa ne mogu se složit s tobom, jer mi ne smeta da to zauzima mjesto na hardu, a baš je praktično, tako da bi ja nekako opet to htio natrag ako se može.

16 godina
offline
Umro hard sa instalacijom OS-a

Pa ne znam kaj da kazem, ko ti je kriv kaj ti je pao laptop na takve se stvari mora pazit a ono vracanje podataka ti je skupo da nije normalno pa ne zelim ni spominjat tu firmu koja guli ljude ja ih tu ne zelim  reklamirat!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Umro hard sa instalacijom OS-a

Jednostavno instaliraj OS i to je to,nema se tu kaj više za reć.

92% tinejdžera sluša turbofolk,ako si i ti među njima kopiraj si ovo u potpis. Zastava Yugo 89.g. alu felge,klima,CD i DVD player,nema zadnja sjedala (instalirani lcd monitori),prostor za kučište pc-a,V8 motor od 350KS nepovoljno prodajem !!!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Umro hard sa instalacijom OS-a

Ne znam koja točno firma(za koju pitaš), ali znam da u službenom servisu(nadam se da znate)za Lenovo lape traže samo za vraćanje podataka
oko tisuću kuna i to kad je bio pod garancijom ,a kad nije ,to pomnoži sa dva recimo.(minimalno)....deru ljude a da ni ne treba
nekad to niti napraviti.Govorim iz vlastitog iskustva i tad je jedino bilo dobro da su me nazvali
i to rekli.Naravno kad sam čuo dojurio sam i rekao im da to što rade neka rade nekom drugom....problem je bio riješen
u nekoliko sekunda jer sam našao riješenje na net-u .A kad njima to kažete to ih ne zanima.Stoga sve te firme deru a da ne moraju toliko.
Stoga ne znam koliko ti se isplati vraćanje podataka osim ako nisu životno važni.Tad se spremi platiti .

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice