Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom zaključana tema

poruka: 151
|
čitano: 27.205
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
RE: Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Skini si real temp ,zatim si skini orthos i probaj opteretit proc. isto tako grafe sa ati tool optereti i provjeri temperature u everestu ili vec di.

MSI Platinum P7N | Intel C2D E7300 | 2 x 2gb Kingston HyperX DC | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb | Fortron 650w
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

ne razumijem baš kako to treba učiniti može malo jasnije objašnjenje

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Skini prime 95 i skini everest 4,60, real temp i hardware monitor i gpu-z naravno, a mozes i ati tray tools. Ja ih sve koristim...

 

Hmm eliminirali smo napajanje i monitor...  Probaj izvadit graficku malo puhnut u pciex16 slot, stavit 4GB ram-a, nove windowse, izvadit proc i malo ocistit socket i pinove(intel nema pinove). Ak opet bude sralo onda odi na servis

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

Bas se ne razumijem tako dobro da to učinim ali ću to probat zajedno s serviserom

Usput dajte recite šta da upišem za virtual memory za c i d disk???????

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
yugomilicija kaže...

Bas se ne razumijem tako dobro da to učinim ali ću to probat zajedno s serviserom

Usput dajte recite šta da upišem za virtual memory za c i d disk???????

 Stavi virtual memory na D disk i stavi 1920 mb.
nečitak ----------------------- Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

da li da stavim za c system managed a na d 1920?

usput nešto mi piše za recommended 5200

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2008 12:50 (yugomilicija).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

ma stavi na disk D: samo virtualnu memoriju i to 4GB, ili ako imas 4GB ram-a ili vise iskljuci virtualnu memoriju!

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

a sta sa c diskom??

i virtualnu memoriju isključim kako??

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

mislim da znam u čemu je problem - možda ti je procesor narihtan da radi na previsokom taktu nego što je predviđen. probaj mu spustiti takt (kad tek upališ komp moraš stisnuti DEL (na tastaturi)>i onda ga probaj naći kad ti se otvore izbornici u DOSu).

Kondomi su zakon, koristite ih i vi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2008 18:56 (I like chineese).
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

to s procesorom mi je nešto serviser uradio zadnji put također je sve nešto naštelavao u biosu pa mislim da nije to

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Jao kako mucite covjeka...ovako inace sam sistem administrator pa cu ti reci sto da napravis kako bi se uvjerio da nije problem u hardweru. Prvo u biosu stavi sve na defoult. Nanovo instaliraj Windowse. Otiđi na stranicu proizvođaća matične upiši koju model imaš i OS koji koristiš. Prvo flashaj bios sa najnovijim i skini nakon toga sve nove drivere. Prije nego instaliraš grafićku krekaj Windowse (ukoliko nemaš original) i skini sve zakrpe. OPREZ: NEMOJ SKIDATI ZAKRPE ZA HARDWARE ŠTO TI PONUDI MICROSOFTT! Kad si to napravio dobro pogledaj tko ti je prozivođaš grafičke. To što je ona ATI to je samo čip, a možda je proizvođać Saphire, PowerColor ili Ausu...u glavnom pročitaj koji ti je proizvođać i sa njihove stranice skini najnovije drivere za nju i instaliraj. Za početak ne diraj Catalist, neka ostane podešen kako ga instalacija podesi. Zatim odi na Microstoftovu stranicu i updataj zakrpe za directx. Sigurno koristiš directx 9.0c. Njega updataj. Pusti directx 10. Probaj to pa javi.

15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

aj dobro to ću probat sve pa ću vam javiti

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Neznam uopce sto se peglas tolilko s tim, kad nisi nesto previse u informatici. nego jednostavno ti komp pod ruku i u servis di si ga kupio, i ljepo njima tamo reci: "Je** vas vas komp, otkad sam ga kupio stopa, nemoze niti jednu je**nu igru da pokrene, stopka kad igram karte." i neka ti oni to rijese, pa jbt s tom konfom bi trebao pilati sve.

 

usput, da ti frend nije slucajno klokao proc ili grafu?

We are born naked, wet and hungry. Then things get worse.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

od tvog prvog posta 11.11.2008 (skoro već mjesec dana) nisi rjesio problem. Ja bih se bez mjesec dana igranja ubio! Jednostavno sam ovisan...

Odnesi na servis i gotovo...

 

Mi ti nesto kazemo i ti to tek napravis za tjedan dana od dana kad smo ti nesto rekli. PRESPORO TO IDE!!!

 

Flash biosa 1min, flash biosa od grafičke 5min.

Novi winsi xp 45min, vista 30min, instalacija drivera 30min(vga,maticna), crysis (30min),patch 1.2 (10min).

Pokrenes igricu i vidis jel ti steka(nemoras tu igricu) na low/medium, ak steka odnesi na servis i gotovo nema ti pomoći....

 

za cca 2h si gotov i onda kasnije instaliras ostale programe i pogledas xxx

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

cijelu godinu hodam po servisu i reinstaliravam windowse i mijenjam hardware i zato sam odlučio potražiti pomoć ovdje

i još mi frend uvijek kaže da šta dolazim k njemu kad više ne zna šta da napravi jer se on ne razumije u igre niti ih ne igra on je samo serviser

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.12.2008 14:00 (yugomilicija).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
yugomilicija kaže...

cijelu godinu hodam po servisu i reinstaliravam windowse i mijenjam hardware i zato sam odlučio potražiti pomoć ovdje

i još mi frend uvijek kaže da šta dolazim k njemu kad više ne zna šta da napravi jer se on ne razumije u igre niti ih ne igra on je samo serviser

 Ma otidi u servis di si kupio komp. i reci da ti vrate lovu, ili da ti daju normalno racunalo.
We are born naked, wet and hungry. Then things get worse.
15 godina
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Kao što su neki već rekli otiđi u servis gdje je komp kupljen.Ak oni neće znat šta je onda odi u neki od PC servisa i reci im da ti sve komponente provjere (neka probaju komponentu jednu po jednu sa svojim konfama,reinstaliraju windowse (uzmi 4gb ram i vistu),flashaju BIOS za matičnu i grafu i naprave update najnovije sve moguće drivere.Ako ništa od svega toga ne uspije prodaj komp za staro željezo.

92% tinejdžera sluša turbofolk,ako si i ti među njima kopiraj si ovo u potpis. Zastava Yugo 89.g. alu felge,klima,CD i DVD player,nema zadnja sjedala (instalirani lcd monitori),prostor za kučište pc-a,V8 motor od 350KS nepovoljno prodajem !!!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

promijenio ja sad lijepo matičnu (sad imam MSI)natrag stavio 4gb ram promijenio cijeli hard disk reinstalirao windowse sa SVIM NAJNOVIJIM DRIVERIMA (uvijek mi govorite stavi nove drivere blabla i to uvijek i činim)i još uvijek mi sve igre trzaju opet to prokleto zastajkivanje screena i nemogu više ništa učinit osim prodat komp i kupit ps3.Zato ako imate još kakvih ideja molim vas recite.

+Nešto čudno mi se dogodilo danas serviser mi je instalirao gole windowse i ja sam instalirao i updateao svoj originalni i kupljeni norton i nakon updatea komp mi se restartao i nakon toga na vrhu screena mi se pokazala crtica koja je treptala i to nije htjelo prestat pa sam još jedanput ja sam restartao komp ali opet isto.Nakon toga sam ručno ugasio komp i ponovo ga upalio i sad ponovo se mi se pokazala samo ta crtica na vrhu ekrana ali ovaj put su mi se windowsi učitali i nakon toga sam dobio error message od ati da mi je catalyst doživio nekakvi error.I sad uvijek kad palim komp tamo gdje uvijek nešto treba pisat prije nego se windowsi učitaju ta crtica na vrhu ekrana trepta.što bi pak to trebalo značit??????

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Kupi si Plej Stejšn 3 i bez brige si.Ili se učlani u knjižnicu i posudi neku literaturu tipa "PC za početnike". Ideš iz problema u problem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

ja to jednostavno ne razumijem npr. i bilo kojoj igri gdje imaš onakav pogled kao u simsima uvijek mi screen zastaje te zna čak treptati

bez obzira koje postavke stavim,u fps kad se mičem opet screen zastaje ali tu pomaže ako isključim v-sync bilo koja igra sve uvijek tako trza samo neke malo manje neke neizdrživo.Evo ako npr u sims 2 nightlife ako dođem u neki pub gdje ima puno simsa to jedva da se screen miče te mi se čine kao da imam neki load time.Promijenio baš sve u mom kompjuteru od windowsa,hard diska,matične,grafičke,zvučne,memorije,probao drugi monitor i napajanje od 600W ali opet isto,u igrama znam da nije problem jer kod drugih lijepo radi i stvarno to ne mogu razumijeti

+da li je moguće da je problem u procesoru jer serviser kaže da nije

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2008 12:03 (yugomilicija).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Jesi ti probao neku drugu grafu stavit ili proc?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
yugomilicija kaže...

promijenio ja sad lijepo matičnu (sad imam MSI)natrag stavio 4gb ram promijenio cijeli hard disk reinstalirao windowse sa SVIM NAJNOVIJIM DRIVERIMA (uvijek mi govorite stavi nove drivere blabla i to uvijek i činim)i još uvijek mi sve igre trzaju opet to prokleto zastajkivanje screena i nemogu više ništa učinit osim prodat komp i kupit ps3.Zato ako imate još kakvih ideja molim vas recite.

+Nešto čudno mi se dogodilo danas serviser mi je instalirao gole windowse i ja sam instalirao i updateao svoj originalni i kupljeni norton i nakon updatea komp mi se restartao i nakon toga na vrhu screena mi se pokazala crtica koja je treptala i to nije htjelo prestat pa sam još jedanput ja sam restartao komp ali opet isto.Nakon toga sam ručno ugasio komp i ponovo ga upalio i sad ponovo se mi se pokazala samo ta crtica na vrhu ekrana ali ovaj put su mi se windowsi učitali i nakon toga sam dobio error message od ati da mi je catalyst doživio nekakvi error.I sad uvijek kad palim komp tamo gdje uvijek nešto treba pisat prije nego se windowsi učitaju ta crtica na vrhu ekrana trepta.što bi pak to trebalo značit??????

 To s crticom na vrhu monitora me podsjeća kao na neuspio OCC cpu-a, bar meni tako napravi ako prićeram s OCC i resetira mi cpu na default... Pošto si, ako sam dobro shvatio, sve pokušao prominit osim cpu-a mislim da se odgovor na problem sam nadzire... cpu. Uglavnom to ti je jedino još ostalo za provjerit :P
A i netko ti je već naveo da na sve napraviš update, kako drivera tako i biosa (gf, mb) pa onda pokušaš.
Koliko vidim to je sve što bi mogao još napravit.
Q6600 -OCC, 8GB ddr2 mushkin, 4870 512MB OCC, 2x640GB Samsung F1 raid 0, DFI P45-T2RS MB, Antec p182 kućište
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

da li je moguće da neke igre koje ja imam(imam staije i najnovije)nisu optimizirane za quad core?

novije mi malo bolje rade nego starije ali to još uvijek nije u granicama normale

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
yugomilicija kaže...

da li je moguće da neke igre koje ja imam(imam staije i najnovije)nisu optimizirane za quad core?

novije mi malo bolje rade nego starije ali to još uvijek nije u granicama normale

 kada kažeš novije, da li misliš na igre tipa cod5, far cry 2, fallout 3 ili tipa Aoe3?
Kondomi su zakon, koristite ih i vi!
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

da

evo skinuo sam real temp i šaljem screenshoot je li s procesorom sve u redu?

real temp izvještaj real temp izvještaj
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2008 17:06 (yugomilicija).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Pa de napravi već jednom BIOS UPDATE

Intel Celeron D331 2,66Ghz, 1GB DDR2-667Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

SERVISER MI JE ZAMIJENIO CIJELI HARD DISK,MATIČNU I UPDATEO BIOS

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2008 19:43 (yugomilicija).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

I?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

I NE RADI SVE TRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Vrati taj kompjter tamo gdje si ga kupio, reci da ga neces uzet dok nebude radio bez greske ili u suprotnom ces zvat udrugu potrosaca (naravno ako imas garanciju) i malo se tuzit da si dobio pokvareno racunalo. Jer po ovome, ili taj serviser nema pojma o racunalima, ili nisi od ponudenih odgovora pola toga pokusao napravit, ili je neka zayebancija ili je taj tvoj kompjuter ispao Jean Luc-Picardu sa Enterprisea dok je obljetao zemlju pa ne radi u ovim uvjetima.

Gigabyte P35-DS3R,Socket775/Intel Core 2 Duo E4400/4GB DDR2,800MHz,Kingmax/Segate,320GB,7200rpm 16MBcache/Gigabyte 8800GTS/CHIEFTEC,GPS-500AB-A/Thermaltake MiniTyphoon,CL-P0268/1xCh120mm, 4xCh 92mm/Kućište Chieftec SG-01B,midi/LG FLATRON,19"/Trust WirelessDS-3250
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice