Problem kod startanja kompa

poruka: 11
|
čitano: 2.172
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problem kod startanja kompa

Nedavno sam kupio ovaj komp i u zadnje vrime mi se pojavljuje ova poruka kod bootanja : BOOT CD : DISC BOOT FAILUE , INSERT SYSTEM DISC AND PRESS ENTER

 

Jesan to možda nešto zajeba kad san dijelia hard (dijelia san ga naknadno sa patrition magic)

 

Molin vas za pomoć


Amd athlon x2 6400 +
MBO ABIT nForce 630a
GPU nVidia evga 8800 gts 512 mb
hdd sagete barracuda 500 gb
4 gb patriot extreme performance ddr2 ram
Termaltake 550 W
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod startanja kompa

Imas vise razloga.Mozda imas Non bootable CD ili CD-R u racunaru,mozda su ti boot devices stavljene na not bootable ili boot opcije nisu postavljene kako treba u CMOS-u.Mozda ima vise razloga ali ja za ove sigurno znam...


Extreme_Tech
16 godina
neaktivan
offline
Problem kod startanja kompa

Mislim da ti je "primary boot device" u BIOS-u podešen na cd, a ne na hdd.

 

Jel ti se nakon toga normalno podignu Windowsi?


Svi podaci su točni osim imena i prezimena...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem kod startanja kompa

mislim da se radi o tome

Zapravo  100%  sam  siguran.

podesi  si  u  biosu  da  ti  je  first  boot  device  hdd-0  a  ne  cd  rom.

jer  kad  ti  je  to  cd  rom  onda  ti  bota  s  cd-a.

radi  se  o  tome  da  ako  ti  je  unutra  imaš  primjerice  cd  od  windowsa  onda  če te pitati dali da bota s cd-a ili ili ne, ako stisneš bilo koju tipku onda   če se botati s cd-a a ako ne onda se windowsi normalno dižu ( ako ih več imaš instalirane) a ako unutra imač neki drugi cd( igru,muziku...) onda če ti pokušati botati s cd-a te če ti nakon par sekundi samo izbaciti error tj tu poruku.

probaj  pa  javiNamigiva


Teško je biti glup,Konkurencija je prevelika
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod startanja kompa

da to je garant greško u BIOS-u, sigurno imaš neki cd nutra kad pališ komp te ga on nemože učitati jer je predviđen samo za BOOT CD-ove, odi u BIOS te podesi kao First Boot Device HDD a za druge si sam odluči. Ako nije to i ako ti se poslije toga wndows nw diže onda ti hard oštećen ili riknuo

16 godina
neaktivan
offline
Problem kod startanja kompa

U biosu san minja sve postavke . Normalo prvo san da mi boota sa hdd-a, a tek onda da boota sa cd-a , pa san ćak stavia da se uopće ne boota sa cd-a i stalno mi se javlja isti problem . Mislia san da to možda ima veze sa time šta san podjelia HDD na dvije particije, jel moguće to ?


Amd athlon x2 6400 +
MBO ABIT nForce 630a
GPU nVidia evga 8800 gts 512 mb
hdd sagete barracuda 500 gb
4 gb patriot extreme performance ddr2 ram
Termaltake 550 W
CPU cooler Spire VertiCool IV
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Problem kod startanja kompa
A cime si to dilija, provjeri da li ti se boot-a HDD kod podizanja Bios-a, i da, ako nisi syeba MBR pri diljenju
16 godina
offline
Problem kod startanja kompa

Ovo kaj ste gore napisali da je to povezano sa Boot deviceima ne stoji!!

Ti mozes stavit Primary boot device CD-ROM al ak na njemu nema bootabilnih datoteka komp normalno nastavlja sa dizanjem.

Znam iz iskustva jer je meni konstantno za Primary Boot device postavljen CD-ROM i nemam nikakvih problema sa time!!

Problem je 99% povezan sa dijeljenjem harda.

Ak si prije imal jednu particiju koju si sad podijelil na dvije moguće je da ti je preselil neke datoteke koje Windowsi koriste pa ih sad nemoze naci!!


PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem kod startanja kompa

Dijelia san sa magic patrition, a ne sićan se jesan li ima tih problema prije jer kad je to sve poćelo mislia san prvo otić do hg spota da mi oni kažu šta se to dogodilo , al eto dobia bronhitis pa pokušavan sve riješit iz kuće


Amd athlon x2 6400 +
MBO ABIT nForce 630a
GPU nVidia evga 8800 gts 512 mb
hdd sagete barracuda 500 gb
4 gb patriot extreme performance ddr2 ram
Termaltake 550 W
CPU cooler Spire VertiCool IV
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem kod startanja kompa

Probaj još Windows Recovery Console – stavi CD od XP-a da boota s njega, kad dođeš do „Welcome to Setup“ stisni R za otvoriti recovery console. Zatim odabereš instalaciju koju imaš i upišeš administratorsku šifru. Nakon toga upiši „FIXBOOT C:“. Kad bude gotovo izađi iz konzole, izvadi XP CD, pa probaj onda bootati s diska.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Problem kod startanja kompa
biseru, nece ici ako lako,
Prvo ti ubacu neki live linux, podigni ntfs particije, popravi ili napravi backup, pa se onda igraj.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice