MS Outlook i Gmail IMAP

poruka: 9
|
čitano: 5.905
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
MS Outlook i Gmail IMAP
pitanje

Uživam u isprobavanju novih rješenja koje nađem u BUGu, a probao sam i prošlomjesečni -Gmail IMAP.
Dosada sam koristio POP3 i bilo je sve OK (koristom MS Outlook 2003). Kad sam prebacio na IMAP pojavio se problem.

Naime, otvorio sam Gmail, pratio postupak u časopisu i podešavao Outlook. Kako Gmail ima
uputstva za podešavanje Outlooka, taj dio sam napravio po njihovom (možda je tu bila greška?).

Prva sinkronizacija je prošla super, isprobao sam – radilo je sve. Međutim, kad sam zatvorio
Outlook te ga nakon sat vremena ponovno otvorio i htio provjeriti poštu, počeo se smrzavati i
izbacivati poruke: invalid folder, nedostupan server, da probam .pst file snimiti lokalno, da reinstaliram
Outlook...

Svako novo pokretanje Outlooka je rezultiralo otvaranjem novog Gmail foldera, smrzavanjem i
zatvaranjem Outlooka.

Maknuo sam račun koji koristi IMAP, Outlook više ne smrzava. Obrisao sam sve gmail-00-nešto-00.pst
datoteke. No, kad otvorim Outlook, Gmail mapa i dalje se prikazuje iako ju je nemoguće zatvoriti; kad
probam kliknuti na nju dobijem poruku: „The set of folders could not be opened“.

Ima li Outlook 2003 problema kad koristi IMAP ili sam ja negdje zabrljao ili je nešto treće?

Pretpostavljam da ću, ako samo kopiram outlook.pst datoteku, nanovo instaliram Outlook i samo
vratim .pst na njeno mjesto, opet dobiti i taj Gmail folder koji ne radi.

Postoji li način da Gmail IMAP radi kako treba u Outlooku?
Ili, postoji li način da maknem tu nefunkcionalnu mapu?


Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MS Outlook i Gmail IMAP

Meni bez greske radi GMail sa outlook 2003, 2007, evolution, thunderbird te mobile outlook. Sve to na isti acc na 4 kompjutera, 7 OS-eva(4 linux, 2 xp, 1 vista) te jednom mobitelu (ne pitaj).

 

Po tvojim greskama rekao bih da je problem lokalno, nesto u vezi outlooka i njegovog .pst koji je moguce ostecen. (forsirano gasenje, restart?)

16 godina
neaktivan
offline
MS Outlook i Gmail IMAP
autorov komentar

Evo što se dogodilo:

- pratio sam proceduru, sve namjestio, IMAP radi, sinkronizira foldere, kad je učitao sve bilo je OK.

- poslao sam si test mail, dobio, sve prolazi; gasim outlook, prekidam vezu, idem nešto obaviti.

 

- vraćam se nakon 2 sata, palim outlook, spajam se na net - greška za greškom...

 

- od svega mi je ostala samo mapa, a kad na nju kliknem dobijem "Set of folders could not be opened"


Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MS Outlook i Gmail IMAP
autorov komentar
Vilenjak kaže...

Meni bez greske radi GMail sa outlook 2003, 2007, evolution, thunderbird te mobile outlook. Sve to na isti acc na 4 kompjutera, 7 OS-eva(4 linux, 2 xp, 1 vista) te jednom mobitelu (ne pitaj).

 

Po tvojim greskama rekao bih da je problem lokalno, nesto u vezi outlooka i njegovog .pst koji je moguce ostecen. (forsirano gasenje, restart?)

Jel ti Gmail postavljen na IMAP ili POP?
Jer i meni je normalno radio na POP, ali htio sam isprobati IMAP...

Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: MS Outlook i Gmail IMAP

Imam IMAP aktiviran na GMail ako to mislis

I normalno u svim ovim klijentima je preko imap, dakle dolazni server je imap.gmail.com, odlazni smtp.gmail.com te oni portovi i SSL/TLS

16 godina
neaktivan
offline
MS Outlook i Gmail IMAP

Ee jel kad se šalje poruka iz Outlooka preko gmail računa, jel ima reklama, mislim dodaje li gmail reklame kao što to radi hotmail?

Ko  zna  nek  javi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MS Outlook i Gmail IMAP
autorov komentar
Maranello kaže...

Ee jel kad se šalje poruka iz Outlooka preko gmail računa, jel ima reklama, mislim dodaje li gmail reklame kao što to radi hotmail?

Ko  zna  nek  javi.

 Ne

Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
offline
RE: MS Outlook i Gmail IMAP

Ja sam isprobao i radilo mi je bez frke preko Thunderbirda i Outlooka2003, no ipak mi je najdraže 'originalno' Gmail sučelje.

 


Intel Core2 Duo E8400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
16 godina
neaktivan
offline
MS Outlook i Gmail IMAP
autorov komentar

Morat ću instalirati neki drugi program za e-mail i probati tako..

Tko će ga znati u čemu je problem.. Viče


Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice