Povezivanje routera bezicno

poruka: 7
|
čitano: 2.693
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Povezivanje routera bezicno

Zanima me kako da povezem 2 routera bezicno? Router adbb gx12007a mi je normalno povezan na telefonsku liniju i ostalo, a router thompson tg782i zelim staviti u svoju sobu da uzima signal od adbb gx12007a i da ja mogu imati jaci signal(jednostavno da bude acces point) ... Acces point sam ukljucio na oba routera, stavio sam im iste channele i isti gateway(192.168.1.1). Ali i dalje ne radi (thompson tg782i sam probao i preko kabla povezati na laptop i bezicno...)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povezivanje routera bezicno
anonx kaže...

Zanima me kako da povezem 2 routera bezicno? Router adbb gx12007a mi je normalno povezan na telefonsku liniju i ostalo, a router thompson tg782i zelim staviti u svoju sobu da uzima signal od adbb gx12007a i da ja mogu imati jaci signal(jednostavno da bude acces point) ... Acces point sam ukljucio na oba routera, stavio sam im iste channele i isti gateway(192.168.1.1). Ali i dalje ne radi (thompson tg782i sam probao i preko kabla povezati na laptop i bezicno...)

 Ne smiju biti isti gateway, Thomsonu stavi 192.168.1.2 i na njemu isključi DHCP, a na ADB ostavi. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
16 godina
offline
Povezivanje routera bezicno

Koliko ja znam ne mogu se povezati na taj način router i modem već samo žično i to na način da glavni modem (od tvog operatera) staviš u bridge mode. A za to što ti želiš se koristi wlan repeater.

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Povezivanje routera bezicno

E vidis, ja sam citao o tom DHCP, ali u postavkama ga nigdje ne mogu naci...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Povezivanje routera bezicno
vulerious, nezz, ja sam procitao da se moze o.O ...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Povezivanje routera bezicno

Ipak sam nasao i iskljucio ga, ali sad gledam u abd i tamo mi je "enabled" , ali ima ga samo u lan connection...nigdje drugdje, jel tako treba biti? p.s. i dalje mi ne radi

 

 

Evo slika Evo slika
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2015 17:54 (anonx).
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice