Smrzavanje laptopa

poruka: 11
|
čitano: 1.295
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje laptopa
Pozdrav
Ovako danas mi laptop doživio pad sa stola, radi sve jedno se počeo smrzavati ponekad, doslovno se sve smrzne ukljućujuci i miš, jedino riješenje restart. Task menager se malo čudno ponaša te, kad njega idem otvoriti smrzne se te prikaze cpu na 100% bez i jednog procesa aktivnog, nakon pokretanja task menagera većinom moram resetirati laptop. Dok surfam po netu sve radi normalno, čim idem pokrenuti tipa lol luncher smrzne se.
S novim win ista stvar se događa. Radi se asus-u k550j sa adata su800. Ssd bi čini mi se kao ispravan, kroz njega prošlo oko 4,5tb podataka.

Netko ima možda nekakav prijedlog šta pokušati napravit da se riješi problem ili jednostavno nešto gotovo u njemu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Smrzavanje laptopa

Daj provjeri temperature, moguće da se hladnjak odvojio.

 

Kruha i igala...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzavanje laptopa
Pustio sam intelov procesor dignostic, temp dođu do 98 i dalje radi sve normalno nakon, čim prođe test padaju na 50.
Zna mi izbaciti i bsod. Zadnji je imao kod video scheduler internal error. I srušio mi win, moram ponovo staviti drugi. Prije toga ga koristio skoro 1h bez problema, surfanje testiranje cpu i slično...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Smrzavanje laptopa

98 ????

Dobro da se ne rastali...

Jel se fakat jako ugrije ili to možda senzor krivo očitava?

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Smrzavanje laptopa

Mozda  Zbilja  nek  pogleda ili odnese  laptop  serviseru da  pogleda  se nije  slučajno odvojio  cpu  hladnjak  a  i  stara  termalna pasta također može uzrokovat  pretjerano pregrijavanje  cpu mada  sumljam da je  pasta   kriva  ali zato baš preporučam   da  čovjek   to sve odnese serviseru  pa  će mu tam to sredit .Meni  jednom  tak isto bilo   nosio  laptop  serviseru ovaj  sve napravio kak treba  ali nije sam  spojio  strujni kabel  ventilatora dođem kući  ono  za par minuta  99C stupnjeva  na  cpu gasio mi  se  no  sreća što je to serviser  onda  drugog puta  sredio  pa  eto moj laptop star već  11  godina  radi i dan   danas  super  i bez štekanja mada  mu je mislim  već  vrijme za  jednu  reinstalaciju  windowsa  jer kak sam ga kupio nikad nisam  reinstalatiro  windows a  gore mi je  sedmica  

 

Dalibor

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Smrzavanje laptopa

Tu se svašta moglo dogoditi od trivijalnih stvari do kompliciranih.

Pošto imaš ssd to je isključeno, da je hdd stradao.

Može biti da je pločica rama, ispala od pada iz utora i gubi kontakt.

Može biti zbilja da je hladnjak sa cpu pomaknut, jer na laptopima nema hisa da štiti cpu nego hladnjak ide na oprugicama ispod vijaka na cpu da se ne pretegne i ne zdrobi cpu, može biti da se pomakao malo.

Može biti dosta stvari, stoga je preporuka ako nisi otvarao laptope, otići u servis da pregledaju.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Smrzavanje laptopa
Sve probleme koje si nabrojao je imala i moja žena na svom laptopu. Serviser je rekao da se odvojio dio na matičnoj ploči koji ima komunikaciju sa HDD/SSD i svaki put kad se gubi konekcija on se zamrzne. Na laptopu se nije moglo raditi ili surfati duže od 5min dok nešto zahtjevnije se zamrzavao odmah. i svaka radnja je štekala. Isto Asus ali K61IC.

Naravno zamjena matične ploče na starom laptopu nema smisla ali izdržao je on 8god.
SSD koliko si mi života uštedio...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzavanje laptopa
Ne čini mi se na dodir toliko vruć, niti je zrak iz hladnjaka vrel. Od kad je kupljen pokazuje visoke temperature. Termalna je mijenjanja prije nekih 7,8 mjeseci.
Rame nisam gledao još, to ću danas prije ponove instalacije Windows, srušio mi ga sinoć ponovo, nestali određeni podatci windowsa nakon smrzavanja.
Bit će red odnesti ga na servis, samo kud baš sad se potrefilo kad ništa ne radi.

Dali je moguće da gtxica prestala raditi te ona uzrokuje smrzavanja? Pošto u zadnjih nekoliko tjedan fps dosta opao, u lolu jedva 60fps-a na low postavkama.
Na gpu user bencmarku za pc drugi gpu opće mi nije registrirao ga i testirao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Smrzavanje laptopa

Teško da je krepala, to po opisu baš smrdi na termalni throttling, kad se grafa pregrijava jako ti padne fps.

 

Kruha i igala...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzavanje laptopa
Servisi kod mene ne rade, tako da ne mogu baš odnesti ga nekome.
Pokušavao sam neke stvari i izbacuje mi bsod s istom greškom. video scheduler internal error, ne šta napravit s tim
8 godina
offline
Smrzavanje laptopa

Bez otvaranja laptopa tu se nebu niš riješilo ni vidjelo,sigurno se nekaj pomaknulo,sad kaj ...

 

Može biti da kod otvaranja ladice od harda ili rama već vidiš grešku,a može biti da ćeš morati cijeloga raskopati ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice