Rondanje ventilatora pri uključivanju računala

poruka: 5
|
čitano: 1.347
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Rondanje ventilatora pri uključivanju računala

Pozdrav svima, 

 

nekoliko dana nakon isteka 24 mj jamstva počeli problemi. Radi se o sljedećem:

 

Acer Aspire 7 (a715-71G56FZ) 

 

Prilikom podizanja os-a,  ventilator počne glasno raditi  (traje nekih 1-4 minute) te se postepeno krene stišavati i skroz do idučeg uključivanja sve bude uredu (probao sam opteretiti računalo u kasnijem radu i sve radi normalno), ventilator se i dalje vrti nakon što prestane proizvoditi buku.

 

Krilca izgledaju čitavo, nema vidljih oštećenja.

 

U tim minutama dok glasni radi, ukoliko rukom počnem naginjati laptop gore dolje zvuk se mjenja. 

 

Računalo je ispitano na nekoliko verzija Linuxa sa različitim verzijama kernela pa mislim da nije do drivera.

 

Nekoliko dana prije nego što se problem pojavio sam stavio dodatnih 8gb rama na prazan slot, probao sam maknuti rame ali problem je ostao isti.

 

I u međuvremenu sam imao problem sa baterijom (integrirana), nisam mogao uključiti računalo bez napajanja iako je bio prije toga pune baterije. (Proradilo samo od sebe...)

 

Ima li netko iskustva ili nekakav prjedlog što napraviti kako istestirati. Ako je potrebno mogu snimiti zvuk... Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 17:55 (buger98).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rondanje ventilatora pri uključivanju računala
buger98 kaže...

Pozdrav svima

Otišao ti je vjerovatno ležaj ventilatora hlađenja, sa Ebaya ili AliExpressa naruči novi ventilator za svoj model laptopa i zamjeni to, ako znaš kako zamjeniti,

ako nemaš volje i živaca, pravac servis.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
4 godine
neaktivan
offline
Re: Rondanje ventilatora pri uključivanju računala

Da evo sad sam skužio da ronda zapravo samo jedan ventilator, naručio sam novi pa kad stigne bacim feedback. Hvala!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Rondanje ventilatora pri uključivanju računala
Skini ventilator koji ronda, skini naljepnicu sa donjeg dijela, izvadi gumenu zaštitu ako je ima, i kapni kap ulja na osovinicu.....
4 godine
neaktivan
offline
Re: Rondanje ventilatora pri uključivanju računala
buger98 kaže...

Da evo sad sam skužio da ronda zapravo samo jedan ventilator, naručio sam novi pa kad stigne bacim feedback. Hvala!

 Malo kasnim ali da, narucio novi ventilator, skinio stari stavio novi. Radi kao bubica. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice