Problemi S Monitorom

poruka: 25
|
čitano: 5.808
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problemi S Monitorom

Imam problem. monitor mi se resetira (znači upali ugasi) svakih 30ak sekunda do minute. pokušao sam promijeniti utičnicu i produžni kabel i opet isto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problemi S Monitorom

Mozda je do napajanja monitora. Koliko je star?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi S Monitorom

nekih 5-6 godina

 

13 godina
offline
Problemi S Monitorom

Ako živiš u ući 100% do struje ili je monitor otišao

who does the army trust the most? airborne! who do the ladies love the most? airborne! who do the nazis fear the most? airborne! yaaargh!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi S Monitorom
luxxxfromhell kaže...

Ako živiš u ući 100% do struje ili je monitor otišao

zar može biti nešto treće...

 

@autor teme, kako ti se pali-gasi? da li se uopće pojavi slika dok se diže sustav? jesi provjerio i da ti je kabl iza dobro uštekan u njega? može tu biti mnogo sitnih stvari, što više detalja navedeš lakše će se doć do rješenja {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi S Monitorom

Ma pojavi se slika sve on radi normalno dok se pali i sve nego ono svako par minuta mi se resetira kao da san ga ja upalia pa izgasia na prekidač(živin u kući)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi S Monitorom

mislim da je problem u refresh rateu [naravno ako si nešto mjenjao] , pogledaj u papirima monitora ili negdje na netu koliki može maksimalno pa probaj staviti manje [ak može 80 ti stavi 70 ili 75]

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2011 22:00 (xhopeon).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi S Monitorom

Aj probat ću baš, fala 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi S Monitorom

ništa

13 godina
offline
Problemi S Monitorom

Da ne otvaram novu temu...dakle neki dan sam dobio novi monitor (philips full hd 24inch lcd) za zamjenu za moj stari crt, uglavnom slika mi je nešto manje oštrija nego na starom crt-u(dolazi malo do pixelizacije,koristim full hd rezu što mi je recommended), rekli su mi da to može biti zbog vga kabla koji koristim (jer mi nisu dali uz njega hdmi ili dvi,navodno štede na njima), evo danas sam kupio dvi kabal i ljepo ga ukopčao kad ono slika jednaka, ista kao i sa analognim, a navodno bi trebao imati neku oštriju digitalnu sliku...uglavnom fali mi onaj clear type koji sam imao na starom crt-u koji je odlično izoštravo sliku,na ovom mi je uključen ali opet mi slika ne dobiva onu oštrinu koja je bila na starom crt-u što se najbolje vidi na slovima...imam najnovije drivere instalirane i malo sam prčkao po njima ali nisam ništa posebno uspio podesiti...ako itko ima kakvu preporuku ili savijet molio bih ga da mi pomogne jel ovo me stvarno baca u depru {#}

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problemi S Monitorom

Itko?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problemi S Monitorom

pumb!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Problemi S Monitorom

znaći imaš sve drivere i podešenu rezoluciju?

pa probaj namjestit same postavke monitora ( za početak resetiraj sve na defaultne postavke): brightness/contract/gama/sharpnes etc. cleartype koliko znam se software-ski namješta na w7

ako ništa od toga ne pomaže probaj i sa HDMIom spojiti pa vidi. A možda jednostavno monitor ima lošu sliku ili probaj monitor spojiti na neku drugu mašinu...

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problemi S Monitorom
elwood kaže...

znaći imaš sve drivere i podešenu rezoluciju?

pa probaj namjestit same postavke monitora ( za početak resetiraj sve na defaultne postavke): brightness/contract/gama/sharpnes etc. cleartype koliko znam se software-ski namješta na w7

ako ništa od toga ne pomaže probaj i sa HDMIom spojiti pa vidi. A možda jednostavno monitor ima lošu sliku ili probaj monitor spojiti na neku drugu mašinu...

Na starom je slika bila onako ljepo izoštrena slika s clear type a na ovog jednostavno taj clear type ne djeluje....može biti zato kaj sam na starom mogao podesiti na viže hz dok na ovog ide samo do 60hz....jel to tako na svima?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2011 0:14 (dec54).
12 godina
protjeran
offline
Re: Problemi S Monitorom

Nema ti to veze... nemres uspoređivat refresh rate LCDa i CRTa. Vecina  LCDa normalno radi tj standardno radi na 60Hz, jedino skuplji TVi i profi monitori rade na više.

 

Dal' si namjestio ClearType?

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
13 godina
offline
Re: Problemi S Monitorom
elwood kaže...

Nema ti to veze... nemres uspoređivat refresh rate LCDa i CRTa. Vecina  LCDa normalno radi tj standardno radi na 60Hz, jedino skuplji TVi i profi monitori rade na više.

 

Dal' si namjestio ClearType?

Jesam sve...nikakva pretjerana poboljšanja, možda mi slika nemože biti bolja neznam, al mi nije jasno zkj mi se slika nije poboljšala kad sam stavio taj dvi kabal a navodno da mi se trebala znatno poboljšat...možda ima još neka podešenja koja nisam našao, ili je možda problem u grafičkoj..

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2011 12:07 (dec54).
12 godina
neaktivan
offline
Problemi S Monitorom

imam samsungov monitor syncmaster 2043nw jedno 3 godine..u zadnje vrijeme kad ga upalim ne pojavi se slika nego sam treperi i ponekad sam morao čekati po dva sata da se pojavi slika.može li itko reći u čemu je problem??

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Problemi S Monitorom

Monitor ti bude začaš krepal. Imal sam isti problem. To treperenje se događa kada se ne može postići dovoljna temperatura u živinim žaruljama da se uspostavi protok struje. Drugim riječima žarulja ti je pri kraju jer ima premalo tekuće žive da se pretvori u plin kada se pusti struja. Tu nema spasa, ja sam svoj nosio na popravak i rekli su mi da se to ne isplati poprvljati. Meni je nakon što se prvi put to dogodilo radio još nekih 6 mjeseci dok nije do kraja krepal, pri čemu se je vrijeme paljenja samo povečavalo pa ga na kraju nisam niti gasio. Ako imaš garanciju nosi ga da ti daju drugi, a ako ne onda ti ne preostaj ništa drugo nego čekati da se upali, ili ga možeš zagrijati sa fenom kroz otvore za hlađenje. Tak sam ga ja upalio za par minuta.

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Problemi S Monitorom

pozdrav imam problema s monitorom..h upalim racunalo monitor mi se ugasi...promijenio sam kabel za napajanje i vga kabel..radi se o philips monitoru starom 2god.  prvih mj  dana radio je sasvim ok ...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problemi S Monitorom
svima vama kojima se to dogodilo najvjerojatnije je do kondenzatora.
Ne mogu se nis sjetit!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi S Monitorom
luxxxfromhell kaže...

Ako živiš u ući 100% do struje ili je monitor otišao

 Pa ono....

486 PWNZU! http://www.speedtest.net/result/1456936834.png
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi S Monitorom

i baš nikako ne može se zamjenit ta žarulja?

12 godina
protjeran
offline
Problemi S Monitorom

Imam problem s monitorom.

Meni je se kompjutor stalno pregrijavao kad sam ga odnio u servis oni su mi rekli da ga fleshiram.

Ja sam ga fleshiro i komjutor i monitor su radili dobro cjelih pola sata kad sam ga resetiro i upalio monitor se nije upali samo je pisalo "no signal"

ako može pomoć 

Djile
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Problemi S Monitorom

Imam problem s monitorom.

Meni je se kompjutor stalno pregrijavao kad sam ga odnio u servis oni su mi rekli da ga fleshiram.

Ja sam ga fleshiro i komjutor i monitor su radili dobro cjelih pola sata kad sam ga resetiro i upalio monitor se nije upali samo je pisalo "no signal"

Probo sam  i drugu grafičku i ništa.

pomoć plz

a u servisu su mi reklji da neznaju šta je

Djile
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problemi S Monitorom

Imam problem...
Monitor mi šušti i lagano treperi slika.
Šta bi to moglo bit? 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice