Problemi sa kompjuterom

poruka: 67
|
čitano: 14.846
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

Zdravo.Trebam pomoc u vezi kompjutera.Moze li mi neko reci zasto mi "blokiraju" igrice?Kad mislim blokiraju mislim malo igram pa pocne sve da usporeno ide

(u igrici) i sacekam oko 10 sekundi i onda opet normalno ide nekih 20 sekundi i tako stalno ponavlja isti proces.Da li je do drajvera,ne bih rekao,posto imam onaj program uniblue driver scaner i on pokazuje da je drajver dobar.Da nije do graficke,da nije roba sa greskom ili tako nesto.Otvoren sam za svako misljenje i komentar.Unaprijed hvala.

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

Ako znaš, napiši koje komponente imaš i na kojim temperaturama rade kad su pod opterećenjem Cool

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

jbg ne znam pod kojom temparaturom rade,kako da to provjerim?.A imam graficku geforce 9400 gt,procesor AMD dual core 600+ 3,0 GHz i ram 2 GB.

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

evo dosao sam do novog zakljucka.dok "blokira" igrica stiskanjem tipke num lock njezina lampica se pali ali sporije,tj. sporije reaguje dok "blokira" igrica

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom
nuts kaže...

evo dosao sam do novog zakljucka.dok "blokira" igrica stiskanjem tipke num lock njezina lampica se pali ali sporije,tj. sporije reaguje dok "blokira" igrica

pa sve se uspori valjda,jesi ga proskenirao s nečim,koji AV,nešto od drugih alata?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom
nuts kaže...

jbg ne znam pod kojom temparaturom rade,kako da to provjerim?.A imam graficku geforce 9400 gt,procesor AMD dual core 600+ 3,0 GHz i ram 2 GB.

A kaj si ti ocekivo da ces s tim smecem od graficke moc normalno igrat??? Pa normalno da ti sve steka, probaj stavit detalje u igrici sve na low, ili kupi neku bolju grafičku, jer ova je jako jako slaba za današnje igre.

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

trebao bi reći i koje igre igra,pa će gameri ocjenit..

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom
seneka kaže...

trebao bi reći i koje igre igra,pa će gameri ocjenit..

sad kad kaze da se radi o
crysis-u ili farcry2 ...

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
14 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

ne vjerujem da su virusi posto su mi blokirale igrice cim sam ga kupio.a koje igrice igram,to je sramota za graf da blokira.igram san andreas i kad sam ga kupio igrao sam simpsone.stvarno sramota

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom
nuts kaže...

ne vjerujem da su virusi posto su mi blokirale igrice cim sam ga kupio.a koje igrice igram,to je sramota za graf da blokira.igram san andreas i kad sam ga kupio igrao sam simpsone.stvarno sramota

Heh, to bi trebalo normalno radit, na kojoj rezoluciji igraš? Ja sam San Andreas igro normalno s Pentium4 i Geforce 6600GT.

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
16 godina
offline
Problemi sa kompjuterom

najsigurnije je reinstal windoza i probat onda igrati...

http://www.youtube.com/user/hoggar001
Moj PC  
2 2 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

nevjerujem da je reinstal windoza posto sam ga nosio u servis i oni su mi digli sistem.dajte jos nekakvih savjeta stvarno mi trebaju da skontam sta je.

14 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

Mozda imas problem sa memrijom.Tokom igranja izdji iz igre ctrl+alt+del   i pogledaj koliko je zauzece memorije, takodje pogledaj porocese koji zauzimaju najvise resursa mozda ti   nesto radi sto nebi trebalo pa ti usporava igru.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

da,digni task manager.. pa vidi u tim situacijama šta se vrti..i koliko RAMA zauzima,koliko je zauzeće procesora...
veliš da je čist,pretpostavljam da ideš na net..s čim si ga provjerio?

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

digao sam task manager,koristi oko 33% procesora i nekakav commit charge 524M/3939M.opet govorim:prvi dan kad sam ga kupio odmah sam instalirao igricu i ona je blokirala,pa zato sumnjam da je do virusa,a ako bas hoces da znas imam eset nod32 antivirus 4.;)))

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom
hogar strašni kaže...

najsigurnije je reinstal windoza i probat onda igrati...

 

krpelj - larva*
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

ttiput je reinstaliran i dzaba.

15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

Znam da je nekom ko slaze novi komp tesko izdvojit puno za graficku kartu, ali s nekom ispod 50-60 eura tesko da mozes bilo sta normalno igrati (novo), pozz :-)...

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

daj ljudi pomagajteeeeeeee.imajte milostiiiiiiiiiiiiiii.pomozite neukom.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

i da.da li je pametno kupiti nvidia 9600 gt ddr3

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom
nuts kaže...

ttiput je reinstaliran i dzaba.

...uz predpostavku da je grafička ispravna, razlog trzanja i usporavanja u igrama može biti u Ram-u...

...pokušaj izvaditi pločice i premjestiti u druge utore, zamjeniti im mjesta ili spojiti u dual channel ako

su iste...

krpelj - larva*
15 godina
odjavljen
offline
Problemi sa kompjuterom

A cuj nesto se pregrijava. Osim graficke i pregrijavanje procesora se zna tako ponasati.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom
Mrgud Veliki kaže...

A cuj nesto se pregrijava. Osim graficke i pregrijavanje procesora se zna tako ponasati.

Slažem se s ovim, do usporavanja zna dolaziti radi pregrijavanja. Sumnjam da je do RAM-a, jer zauzeće nije pretjerano visoko, a komponente su savim dobre da izguraju San Andreas. Kako si i sam rekao da nije zbog virusa, pregrijavanje ostaje kao opcija. Ako ti računalo nije pod garanijom, otvori sam i ocisiti, a ako jest, pokusaj skinut neki program koji ce ti dobro opteretit sistem, optereti ga i vidi da li ti se gasi nakon određenog vremena. Ako se gasi, onda bi to trebalo biti radi temperature. (Ali ovo radi na vlastitu odgovornost.)

14 godina
protjeran
offline
Problemi sa kompjuterom

Instaliraj OVO... Pa javi temperature dok ti komp vrti neki test kao sto je covijek u gornjem postu rekao...

Moj blog: http://www.xzero-hack.bloger.hr Moj forum: http://www.hacking.smfnew.com
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

ne bih da radim to,posto si sam rekao da radim na svoju odgovornost.kad igram igrice u pocetku "blokira" a kasnije npr. 30 min ventilator ubrza,ja msm. da je od procesora,igrica manje blokira(mislim na san andreas)gotovo nikako,ali glasno se cuje com.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

e da.uspio sam ga dignuti na task manager dok je igrica blokirala.comit charge je isti a procesor 100%.ako vam to ista pomaze.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

Slušaj, mislim da postoji jedan siguran način. Mislim da se negde u BIOS-u može namjestiti da se računalo gasi ako dođe do određene temperature. Budući da ne znam gde se to točno namešta, pričakat ćemo da netko od forumaša reče. Zatim, malo proguglaj po netu i vidi koje su najčešće temperature komponenta koje imaš dok rade pod opterećenjem i ne. Zatim, namestiš na kojoj temperaturi želiš da ti se gasi računalo (to postaviš na malo veće temerature od "karakterističnih") i ako ti se ugasi, mislim da je to pokazatelj da je problem kod temperature. A, dalje moramo otkrit.

 

 

edit: Ako ti je zazuzeće procesora 100% onda skini onaj Speedfan i upali ga da gledaš temperature. Mislim, možda i tada pokaže veće temperature, samo onda je procesor u pitanju, ja sam do sada mislio da je grafička. :D

 

edit2: Probaj ponovno ući u task manager i prebaci na Processes, i vidi sto ti najvise gnjavi procesor. Ali, ovo skoro i ne trebas raditi jer bi to trebao biti San Andreas, no eto samo da znamo ako ipak mozda imas nesto na računalu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2009 13:04 (LuctL).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

jbg ja se bas i ne kontam ali pise ovako ispod cpu da system 99 sad sta ja bas i nez.to je kao najveci broj.

15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

...u task manageru prebaci na Performance i pogledaj kaj ti piše za CPU Usage, a ne ProcessesOsmijeh

krpelj - larva*
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

e da zaboravio sam vam reci.kad sam imao prvi sistem nakon sat i po vremena igranja igrice(to vrijedi samo za jednu igricu i to king of the road)odjednom se pojavi plavi ekran i nesto pise.kaze ako je ovo prvi put da se pojavljuje samo restartuj com a ako nije onda treba neka podesavanja uraditi.nesto kopirati neki fajl,nesto dll.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice