Problem s NVIDIA 3D VISION

poruka: 9
|
čitano: 2.042
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Problem s NVIDIA 3D VISION

Tek počinjem s ovom tehnologijom, iako je već napuštena i odmah problemi.

Potrebni hardver bi trebao biti ok:

Nvidia GeForce GTX 760

Asus VG248QE monitor

rabljeni Nvidia 3D vision kit kupljen s ebaya

 

Prilikom pokušaja setupa stereoskopskog 3D prikaza u nvidia control panelu ne prolazi test, što upućuje da imam problem s hardverom. Prilično sam siguran da je baterija na naočalama mrtva, ali test ne prolazi ni dok su naočale spojene na komp. Kada su spojene na komp, uredno se upali zelena lampica kad ih se uključi.

Na IR emitteru uredno svijetli zeleno svjetlo.

 

Moja pitanja su:

1. Mogu li naočale raditi dok su spojene usb kabelom na komp?

2. Ima li netko u Zagrebu koji bi mi bio voljan posuditi svoj nvidia kit (naoćale i emitter) na jedan-dva dana kako bi mogao utvrditi krivca. Plaćam u pivama.

3. Ima li neka pametnija i aktualna tehnologija za 3D vizualizaciju? Cijela stvar me zanima radi prikazivanja 3D podataka dobivenih fotogrametrijom i lidarom, te njihovom obradom. Gejmanje, filmovi i slično me ne zanima.

 

Pošto su mi naizgledniji krivac naočale, rado bi ih kupio ako netko ima viška.

 
0 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Problem s NVIDIA 3D VISION
koliko uopće vrijedi taj emiter i jedan par naočala,čisto me zanima,imam doma 2 para nisam ih 8 godina ni upalio vjerovatno su baterije mrtve u njima
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s NVIDIA 3D VISION

Svašta ljudi traže za njih. Ja sam za set dao 40€. I to je prva generacija. Za drugu traže još i više.

Bio bih ti zahvalan ako bi ih probao upaliti i vidjeti da li rade. Pogotovo ako je baterija mrtva, pa preko usb-a.

7 godina
protjeran
offline
Problem s NVIDIA 3D VISION

Tko zna koliko ta stara oprema dugo stoji na skladistu neuporabljena,

i s obzirom da je rabljena i jos dugo stajala, pitanje je ispravnosti.

 

Prekasno si se sjetio za tu tehnologiju. Jednostavno nit imas podrske od

proizvodjaca, nit mozes znati do cega je - Hardware, Software itd.

 

Osobno bi uzeo PC i dignuo Windows 7 x64, jer taj sistem je bio aktualan kad je ta tehnologija bila aktualna,

i stavio bi (naj)starije drivere moguce za grafiku i isprobao kako se ponasa.

 

Prije drivera SysRestorePoint, pa ako ne radi, vratis tocku i probas slijedece drivere, dok ne nadjes koji rade.

Tek onda se mozes baciti na W10 i probati naci istu verziju drivera za W10, i testirati.

 

Na cistoj instalaciji, a ne na trenutnom OS-u koji trenutno koristis par godina i imas hrpu softwarea gore,

koji bi mogao raditi probleme.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Problem s NVIDIA 3D VISION
ništa ne obećavam nisam pri vremenu baš,drugi tjedan ako uhvatim vremena na godišnjem,pa ću probat
15 godina
offline
Re: Problem s NVIDIA 3D VISION

-ugašeno prošle godine, posljednji driver 425.. + popis igara koje podržavaju (starije desetljeće unazad..). Tek kad u cp-u prolazi test možeš dalje ali nije to nešto za vr-gaming (zato je i mrtvo).

-korištenje je stvar appsa-drivera/osa.. tj sad vr ima svoj api i svejdeno mu je koju app koristiš tj i app mora koristiti directx i sl. fičere ako je to omogućeno kao npr printer ili bilo koji uređaj na računalu. Današnji browseri su kao gaming tj koriste gpu-hw za dekodiranje videa i sl. na jednak način kao što to radi igra samo s drugim ciljem tj gaming ili transkoding videa, isto je.. htc-oculus i sl su dobro supportani, rade i tad sama igra nije problem (većina ima podršku) ali neka app tipa photoshop-acad i sl. mora samo predvidjeti tu mogućnost tj možda je to dodatak, možda nova verzija softwarea a možda nema kao što video player nema npr printanje na printer mada teoretski može (ali nema smisla, nije fotka, nije text.. pa zato nema neki button za tu funkciju).

 

-kad već nešto takvog želiš, tad moraš tražiti u aktualnom-supportanom dijelu, ne u nečemu što je mrtvo.. nećeš naći ili ćeš imati više problema nego koristi. Zaboravi na 3dvision jer i nvidia je tako napravila.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
online
Problem s NVIDIA 3D VISION

ovako stoje stvari,normalno radi sa kabelom ukopčanim u komp jedan par a drugi par blica lijevo desno i ne radi , prazan potpuno,pa me strah da nije to i tvoj slučaj,testirano na 3d laptopu gts 350m grafika stari neki driveri

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem s NVIDIA 3D VISION

Nađe se na webu informacija da je nvidia transmiter kompatabilan s ostalim aktivnim naočalama. Nisam baš siguran koliko je to pouzdano i ima li ipak nešto na što bi se trebalo obratiti pažnju. Ima li netko iskustva s time?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem s NVIDIA 3D VISION
Ja sam zaobišao nvidia softvere za to. spojio na 3d TV, koristim pasivne naočale od LG 3D tv-a i sve fercera uredno. Dosta igara ima ingame podršku (upravo prelazim shadow of tomb raider u 3D, efekti su ekstra, ali treba dobar hdmi kabel jer je velik bandwidth za 3D pogotovo za rez veće od fullHD)
Za sve ostale koje želim igrat u 3d tu je Tridef 3D, napraviš profil za bilo koju igru i to je sva pamet.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2020 14:40 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice