Problem sa gasenjem laptopa

poruka: 5
|
čitano: 3.371
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa gasenjem laptopa

Dakle, imam problem sa laptopom HP Probook 4515s sa instaliranim Windowsima 7.

 

Laptop savrseno obavlja gotove sve funkcije, osim kada su u pitanju igre. 

Naime kada upalim bilo kakvu igricu laptop se ugasi, i nakon toga ga ponekad ne mogu odmah upaliti nego treba malo pricekati. 

Na kucistu se ne osjeca gotovo nikakva toplina, ali je svejedno nedavno ociscen od prasine i obnovljena je termalna pasta.

Zadnja izmjerena temp. proc prije gasenja je bila 73C (nakon pokretanja jednostavne 2D java igre), dok se obicno krecu oko ~60C.

Zbog toga ne mislim da je u pitanju pregrijavanje.

Gasi se kod bilo kakve igre, bez obzira na zahtjevnost (Age of Empires 2 npr., neke java igre na netu), osim kad su u pitanju Flash browser igre, pa mi se cini je u pitanju neki drugi problem.

Takodjer sam nedavno saznao (nakon reinstalacije windowsa, u pokusaju rjesenja problema) da se na identican nacin gasi i kod ulaska u BIOS.

 

Vecina informacija koje sam nasao na netu upucuje na problem sa pregrijavanjem, ali mislim da to ovdje nije slucaj.

 

Ima li netko kakvu ideju u cemu bi mogao biti problem, i sto bi bilo najbolje uciniti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem sa gasenjem laptopa

Pa ako laptop nije vruc nakon sto se prisilno ugasi ocito pregrijavanje nije problem...

LoL NordicEU : Heineken01
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa gasenjem laptopa

73C nakon java igre?

 

Provjeri je li sjeo dobro hladnjak na proc, može biti da ne hladi kako valja.

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa gasenjem laptopa

Hmm, budem provjerio. Ali zasto bi se onda gasio i u BIOSu?

12 godina
neaktivan
offline
Problem sa gasenjem laptopa

ne bi trebao

malo je vjerojatno da je taj problem do zagrijavanja, ali svejedno treba prvo provjeriti temperaturu.

Što se tiče tog rušenja u biosu, probaj slijedeće. Iskopčaj sve osim psu-a, matične (sa procesorom naravno) i jednog sticka ram-a i pokušaj ući u bios. probaj istu stvar sa drugim stickom rama ako imaš dva. Ako se nastavi događat ista stvar, očisti CMOS preko jumpera ili baterije za svaki slučaj i pokušaj opet. Ako ni to ne pomogne, flashaj BIOS, zadnju verziju.

 

edit: sada skontah da imaš laptop tek. Probaj posuditi adapter drugi pa probaj sa njim u BIOS. Događa li se ovo na bateriji ili dok je spojen na struju

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2012 11:26 (Immartu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice