Pregrijavanje procesora

poruka: 10
|
čitano: 2.205
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje procesora

Poz, imam problem sa pregrijavanjem procesora. Sve je počelo još prije godinu dana.

U pitanju je AMD Athlon 64 x2 dual core 4400+ 2.30Ghz Imam 4gb rama, grafu nvdia geforce gt 630. CPU sa windowsom 10 trenutno radi na cca 15%.

 

Temperatura skače do 100° i gasi PC. Mjenjao sam termalnu pastu, čistio i nije riješilo problem. Problem je bio u paljenju procesa windows modules instaler koji je uzimao 99%-100% CPUa i pod tim opterećenjem trebalo je cca 1 minut da se zagrije na 100° i ugasi ga. Prije tjedan dana riješio sam taj problem blokiranjem tog procesa i sve je šljakalo kako treba, proc je radio na temperaturi oko 60°. Igrao sam igrice tipa csgo i slično normalno koliko hoću, a danas nakon jedno 10-15 minuta igre opet se pali "beep" upozorenja da je temperatura prešla 90°. Kada odem afk upalim procese, sve bude normalno i cpu bude opterećen na cca 25-30%. Danas sam promjenio termalnu pastu i opet nije pomoglo.

 

Ne razumijem to što sam prije cca 2 dana igrao što hoću koliko hoću i temperatura je bila normalna, ništa nije dirano i danas već skače preko 90° nakon 10-15 minuta igre. Hladnjak mislim da nije jer radi istom brzinom kao što je radio kada je sve normalno šljakalo.

 

EDIT: zaboravio sam napisat da sam i procesor promjenio. Stavio sam isti kakav je i bio(AMD Athlon 64 x2 dual core 4400+ 2.30Ghz).

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2017 21:12 (AGB).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje procesora

jesi ga oc ili radi na stock

ako ništa ne pomaže probaj delid i zamjeni termalnu pastu između procesora i IHS

Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pregrijavanje procesora

-vjerojatno neki malware (virus).. miner, možda neka druga automatika, možda oštećen disk +defrag+chkdsk.. i bezbroj povezanih sitnica. Dok ne spustiš temp na ispod 80c (jači cooler ..) probaj undervoltat, neovisno što ga nešto 'turira' ne smije preko 90-92.. forsiranem ćeš samo napraviti neki problem u win i tad problem spašavanja.. Ako nema ništa važnog, clean install je preporućljiv (a to možda riješi i temperaturu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje procesora
ihush kaže...

-vjerojatno neki malware (virus).. miner, možda neka druga automatika, možda oštećen disk +defrag+chkdsk.. i bezbroj povezanih sitnica. Dok ne spustiš temp na ispod 80c (jači cooler ..) probaj undervoltat, neovisno što ga nešto 'turira' ne smije preko 90-92.. forsiranem ćeš samo napraviti neki problem u win i tad problem spašavanja.. Ako nema ništa važnog, clean install je preporućljiv (a to možda riješi i temperaturu).

 Na koliko bi ga trebao undervoltat?

Prvo na popisu je novi windows

12 godina
offline
Re: Pregrijavanje procesora
imam isti skace na 80 ak nes radim
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pregrijavanje procesora

undervoltanje.. koliko god može niže, ako pri tome stabilno radi.. (a to za AMD obično nije puno od nominalnih vrijednosti + starenje/veći otpor time + temperatura) .. ali jedan alanfordovski kvikfix, kad si gladan ako ne jedeš bar štediš zube.. :))

-nema odgovora nego probaš-vidiš. Dovoljno je ostati u BIOSu i pratiti temperaturu idlanja, može memtest86 (ne u win..) da provjeriš stabilnost.. i tek tad u win. Ako je CPU stalno opterećen, probaš boot u safemod, .. možda tako zaobiđeš malware, usporediš temperature.. poželjno što niže, 90, 80.. a očekivati nešto specijalno, + da radi.. teško. (ali ako snizi temp, jedan rizik manje.. dok ne nađeš fix/uzrok).

 

ako je samo starenje CPUa, tad je to tako, fizika na djelu.. možda neki turbo kuler.. možda skuplji od CPUa..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Pregrijavanje procesora
Na novo instaliraj windowse i to je to, jer dok nadjes malware i maknes ga proći će duže vremena nego sama instalacija windowsa i drivera. Pogledaj temp u biosu prije same instalacije da vidiš jer cooler dobro sjeo.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje procesora

Pa jel ti ventilator na procesoru radi? Malver koji pregrijava procesor, e za to nisam čuo barem 20 godina :-)

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Pregrijavanje procesora
andrijam kaže...

Pa jel ti ventilator na procesoru radi? Malver koji pregrijava procesor, e za to nisam čuo barem 20 godina :-)

 

Ne bi vjerovao proc može i zbog seksa da se pregrijava.

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje procesora

A to Vam vjerujem.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice