Lenovo P310

poruka: 7
|
čitano: 2.602
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Napajanje radi grafičke - Lenovo P310 Thinkstation

Pozdrav svima,

 

imam Lenovo Thinkstation P310 s napajanjem od 250W. Obzirom da planiram staviti graficku karticu ASUS Phoenix Radeon RX 550 EVO 4GB, potrebno mi je jače napajanje. Kakvo napajanje mi preporučate obzirom da je neko čudno, 10-pin + 4-pinsko? Gdje kupiti napajanje i da li uopće ulaziti u to ili uzeti nešto drugo, novo?

 

U prilogu slike.

 

Operating System Windows 10 Pro 64-bit

CPU Intel Core i7 6700 @ 3.40GHz Skylake 14nm Technology

RAM 32,0GB Dual-Channel DDR4 @ 1064MHz (15-15-15-35)

Motherboard LENOVO 30C0 (U3E1)

Graphics BenQ BL2400 (1920x1080@60Hz)
Intel HD Graphics 530 (Lenovo)
Storage
465GB Seagate ST3500418AS (SATA )
476GB INTENSO SSD (SATA (SSD))
Optical Drives PLDS DVD-RW DH16AFSH
Audio Realtek High Definition Audio

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje radi grafičke - Lenovo P310 Thinksta

Pozdrav

Možeš uzeti bilo koje napajanje ali će ti trebati adapter sa 24-pin na 10-pin koliko vidim, svakako to nađeš po modelu matične ploče ili napajanja koje već imaš.

Evo recimo ja sam konkretno kod sebe ovaj adapter koji se može naručiti gotov sama sebi napravio pomoću šeme koju sam našao na internetu jer mi se nije dalo čekati da stigne adapter.

Mislim da tebi ovakav adapter odgovara

https://www.amazon.com/COMeap-Adapter-Braided-Sleeved-Servers/dp/B06WV9Z9QT

Ali opet provjeri po modelu svog računra.

 

11 godina
offline
Re: Napajanje radi grafičke - Lenovo P310 Thinksta

DFurka

 

Jesi li probao staviti GPU s napajanjem koje imaš? TDP CPU-a je 65 W, PCIe priključak na MB je deklariran na 75 W (RX550 2 GB na recenziji nije zahtijevala preko 50 W) i to je cca. 140 W + ostalo ne bi trebalo više od 50 W.

13 godina
offline
Re: Napajanje radi grafičke - Lenovo P310 Thinksta

Nije losa ideja, isprobam i vidim ima li takvih adaptera.

13 godina
offline
Re: Napajanje radi grafičke - Lenovo P310 Thinksta

Nisam, probao sam neke online kalkulatore za jacinu napajanja i ispalo je preko 350 W, prema konfiguraciji koju imam. Vjerujem da je napajanje dovoljno kvalitetno u kucistu, no nekako sam sumnjao da je dovoljno jako tih 250W

13 godina
offline
Re: Napajanje radi grafičke - Lenovo P310 Thinksta
coa13 kaže...

Pozdrav

Možeš uzeti bilo koje napajanje ali će ti trebati adapter sa 24-pin na 10-pin koliko vidim, svakako to nađeš po modelu matične ploče ili napajanja koje već imaš.

Evo recimo ja sam konkretno kod sebe ovaj adapter koji se može naručiti gotov sama sebi napravio pomoću šeme koju sam našao na internetu jer mi se nije dalo čekati da stigne adapter.

Mislim da tebi ovakav adapter odgovara

https://www.amazon.com/COMeap-Adapter-Braided-Sleeved-Servers/dp/B06WV9Z9QT

Ali opet provjeri po modelu svog računra.

 

 Nije losa ideja, isprobam i vidim ima li takvih adaptera.

11 godina
offline
Re: Napajanje radi grafičke - Lenovo P310 Thinksta

DFurka

 

Imao sam računalo s Intel E5200 (65 W TDP) i NV 9500GT (50 W TDP; kao i RX 550) koje je 5-7 godina radilo na MS 400 W napajanju sa samo 12 A na 12 V, a gledajući navodnu fotografiju unutrašnjosti tog FSP-a, čini se da ima i polimernih i japanskih kondenzatora unutra tako da je ono nekoliko klasa iznad onog MS-a.

 

Ukoliko se ipak odlučiš na adapter, obrati pozornost na onaj jedan komentar kod Amazona i poželjno bi bilo uzeti napajanje s DC-DC regulacijom jer normalno ATX napajanje na tom Lenovu neće imati opterećenje na 3,3 V i 5 V pa bi ona s grupnom regulacijom mogla imati veća odstupanja u naponima (iako nije preveliko opterećenje na 12 V pa moguće da neće biti toliko problematično). Eventualno bi se možda mogao spojiti HDD i SSD izravno na njega, ali to bi isto trebalo provjeriti može li raditi tako jer možda matična zahtijeva da budu spojeni na nju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice