GPS via WiFi?

poruka: 6
|
čitano: 3.218
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
GPS via WiFi?

Zna li netko postoji li GPS prijemnik koji može podatke slati preko WiFi-ja? Ja sam do sada radio s GPS loggerima koji podatke dijele putem Bluetooth-a ali mi doseg od tih 15-ak m nije dovoljan. Treba mi GPS koji može poslati podatke na udaljenost do 100-tinjak metara. Uporaba mobilne mreže je neprihvatljivo rješenje. 

Ima li tko kakvu ideju?
Samo da napomenem, ako išta znači, GPS koristim spregnut s OziExplorerom.

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2023 21:32 (Krkadon).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GPS via WiFi?

Sry sto se petljam jer nemam pojma niti sto ti tocno treba niti imsm osobnog iskustva, ali tema mi je interesantna pa me bas interesira je li ovo na tragu toga sto trazis?

Problem je u tome sto nakon uvodnog odlomka dalje vise nemam pojma o cemu prica (i ne cini mi se bas da ima veze s uvodnim odlomkom), ali ako je info iz uvodnog odlomka tocna, mozda na svoj GPS uredjaj mozes spojiti obican wifi adapter?

Gledam te!
4 godine
neaktivan
offline
Re: GPS via WiFi?

Pravo zboriš... ovaj članak je vrlo konfuzan i mislim da mi ne daje odgovor koji tražim :)

Ono što meni treba je da imam GPS prijemnik na stroju na daljinsko upravljanje i da sa udaljenosti od 50-ak m mogu konstantno očitavati njegovu lokaciju. 

2 godine
offline
Re: GPS via WiFi?
Krkadon kaže...

Pravo zboriš... ovaj članak je vrlo konfuzan i mislim da mi ne daje odgovor koji tražim :)

Ono što meni treba je da imam GPS prijemnik na stroju na daljinsko upravljanje i da sa udaljenosti od 50-ak m mogu konstantno očitavati njegovu lokaciju. 

 Uzmeš neki android mob sa gps'om i wifi'em i riješen problem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2023 0:32 (OnTime).
4 godine
neaktivan
offline
Re: GPS via WiFi?

Misliš na "screen mirror"?

 

8 godina
offline
Re: GPS via WiFi?
Krkadon kaže...

Zna li netko postoji li GPS prijemnik koji može podatke slati preko WiFi-ja? 

Nagledao sam se tih uređaja i u 99% slučajeva imaju GSM/GPRS + bluetooth "slučajno" jer je na istom čipu a wifi nije imao niti jedan jer obično se podrazumijeva da ako ima GPS, treba ga nadzirati i nije u dometu "poznatih" mreža a BT služi za lokalnu komunikaciju sa nekim terminalom ili data loggerom.

 

Osim improvizacije sa android mobitelom + odgovarajuća app ili neki GPS tracker koji daje NMEA output na serial + neki data logger sa WiFijem (a toga ima na bacanje, od kineza do industrial grade), ostaje ti izrada vlastitog boarda - Neo 6x + ESP32 (ovo je neki blesavi primjer ali na tragu ovoga, "samo" napraviti svoj board).

 

Sve se svodi na to koliko planiraš potrošiti.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice